Jak dekóduji sériová čísla Apple?

Zařízení Apple vyrobená po roce 2010 mají obvykle 12místná alfanumerická sériová čísla, přičemž první tři číslice představují místo výroby, následující dvě číslice označují rok a týden výroby, další tři číslice poskytují jedinečný identifikátor a poslední čtyři číslice představují …

Jak přečíst sériové číslo Apple?

Stiskněte a podržte klávesu Option na klávesnici a současně vyberte nabídku Apple  > System Information (Systémové informace) z panelu nabídek. V postranním panelu vyberte položku Hardware. Vpravo najděte název modelu a sériové číslo.

Jak dekódovat sériová čísla Apple?

Co znamenají písmena na sériových číslech Apple?

V současné době jsou známy čtyři možné volby: " F ": repasovaná jednotka . " M ": maloobchodní jednotka . " N ": náhradní jednotka . " P ": personalizovaná (gravírovaná) jednotka .

Jaký je příklad sériového čísla Apple?

Pro vyhledání sériového čísla nezapomeňte zadat celé sériové číslo.

  • Objednací číslo (příklad: MA970B/A, MB467LL/A nebo MD093E/A)
  • Číslo modelu (Příklad: A1278 nebo M8493)
  • Číslo EMC (Příklad: 2254 nebo 380B)
  • Identifikátor modelu (Příklad: MacBook5,1)
  • Sériové číslo (Příklad: W88401231AX nebo C02CG123DC79)

Co znamená písmeno N na sériovém čísle iPhonu?

výměna
N znamená, že se jedná o náhradu . Neříká, zda je nový nebo repasovaný. Pokud ho pošlete zpět, pošlou vám prostě jiný telefon s N, nebo možná s F (Refurbished). V servisní smlouvě se píše, že náhrada může být buď nová, nebo repasovaná.

Co znamená F v sériovém čísle Apple?

F – Refurbished device, což znamená, že zařízení prošlo procesem renovace. N – Náhradní zařízení, což znamená, že původně zakoupené zařízení bylo nahrazeno tímto modelem pravděpodobně z důvodu servisního požadavku. P – Personalizované zařízení s gravírováním, což znamená, že zařízení bylo při zakoupení upraveno gravírováním.

Můžete ověřit sériová čísla Apple?

Můžete přejít na webové stránky společnosti Apple a poté zadat sériové číslo produktu Apple, abyste ověřili své zařízení . Systém váš požadavek buď potvrdí, nebo se zobrazí tato odpověď: „Je nám líto, ale toto sériové číslo není platné. Zkontrolujte prosím své údaje a zkuste to znovu.“.

Co je to zkratka sériového čísla?

Sériové číslo, někdy označované zkratkou SN, S/N nebo SNID , je jedinečné číslo používané pro účely identifikace a inventarizace. Sériové číslo umožňuje společnosti identifikovat výrobek a získat o něm další informace pro výměnu nebo vyhledání kompatibilních dílů.

Co znamená F ve slově sériové číslo?

"F" znamená, že byl renovován a že jej někdo jiný používal jako první . "N" znamená, že se jedná o náhradní zařízení, za telefon, který se rozbil.

Co když sériové číslo mého iPhonu začíná písmenem C?

Četl jsem o tom, co znamenají různá písmena, ale není tam nic o sériovém čísle začínajícím písmenem C. Co to znamená? Neznamená to nic, absolutně nic . Kdysi to mohlo určovat továrnu, kde bylo zařízení vyrobeno, ale Apple nyní používá pro sériová čísla náhodná čísla.

Co když číslo modelu začíná písmenem N?

Pokud číslo modelu zařízení začíná znakem 'N,' znamená to, že iPhone/iPad je náhradní zařízení , které společnost Apple zpravidla nabízí výměnou za vadná zařízení.

Co když sériové číslo zařízení Apple začíná písmenem C?

Četl jsem o tom, co znamenají různá písmena, ale o sériovém čísle začínajícím písmenem C tam nic není. Co to znamená? Neznamená to nic, vůbec nic. Kdysi mohlo určovat továrnu, kde bylo zařízení vyrobeno, ale Apple nyní používá pro sériová čísla náhodná čísla.

Je sériové číslo začínající písmenem F renovované?

Pokud číslo modelu zařízení začíná písmenem 'F,' to znamená, že zařízení je skutečně repasované .

Jak zjistím specifikace svého produktu Apple podle sériového čísla?

Sériové číslo najdete vytištěné na spodní straně počítače Mac v blízkosti regulačních značek. Je'také na originálním obalu vedle štítku s čárovým kódem. Toto sériové číslo pak můžete zadat na stránce Check Coverage nebo na stránce Tech Specs a najít svůj model .

Proč je moje sériové číslo Apple neplatné?

Jednou z častých příčin, proč sériové číslo není platné, je, že váš iPhone mohl mít problém (předchozí majitel) a obdržel náhradní iPhone . Poté předchozí majitel možná iPhone společnosti Apple nevrátil a prodal jej.

Co označuje sériové číslo?

Sériové číslo (SN) je číslo přidělené každému jednotlivému výrobku, aby se daný výrobek odlišil od všech ostatních .

Co znamená písmeno před sériovým číslem?

Číslování moderních bankovek
První písmeno takového sériového čísla označuje Federální rezervní banku, která bankovku vydala; protože existuje dvanáct FRB, je toto písmeno vždy mezi písmeny A a L. Poslední písmeno nemá žádný zvláštní význam; pouze se posouvá v abecedě tak, jak se tisknou jednotlivé bloky bankovek.

Co znamená M v sériovém čísle iPhone?

Zcela nové zařízení
M – zcela nové zařízení , což znamená, že zařízení bylo zakoupeno jako nové. F – Repasované zařízení, což znamená, že zařízení prošlo procesem renovace společnosti Apple'. N – Náhradní zařízení, což znamená, že původně zakoupené zařízení bylo nahrazeno tímto modelem pravděpodobně z důvodu servisního požadavku.

Co když číslo modelu iPhonu začíná písmenem M?

Pokud číslo modelu začíná písmenem M, byl zakoupen nový od společnosti Apple . Pokud číslo modelu začíná písmenem F, byl renovován společností Apple nebo operátorem. Pokud číslo modelu začíná písmenem P, byl prodán jako osobní iPhone s gravírováním.

Lze podle sériového čísla zjistit, zda je iPhone uzamčený?

Můžete také zdarma navštívit webové stránky svého operátora'a zkontrolovat, zda je váš telefon odemčený . Možná budete muset zadat sériové číslo iPhonu'(Přejděte do Nastavení > Obecné > O zařízení a vyhledejte Sériové číslo) a také číslo IMEI.

Jaké je číslo modelu N nebo M?

M – zcela nové zařízení , což znamená, že zařízení bylo zakoupeno jako nové. F – Repasované zařízení, což znamená, že zařízení prošlo procesem renovace. N – Náhradní zařízení, což znamená, že původně zakoupené zařízení bylo nahrazeno tímto modelem pravděpodobně z důvodu servisního požadavku.

Co znamená sériové číslo N?

N znamená, že se jedná o náhradní zařízení . Může se jednat o nové nebo renovované zařízení, bez možnosti rozlišení.

Proč moje sériové číslo začíná písmenem C?

Četl jsem o tom, co znamenají různá písmena, ale není tam nic o sériovém čísle začínajícím písmenem C. Co to znamená? Neznamená to nic, absolutně nic . Kdysi to mohlo určovat továrnu, kde bylo zařízení vyrobeno, ale Apple nyní používá pro sériová čísla náhodná čísla.

Používá teď Apple typ C?

Ne, Apple nejde cestou Androidu . Alespoň to tak vypadá . Evropská unie (EU) oznámila, že všechny telefony prodávané v regionu, včetně iPhonů, musí do 28. prosince 2024 přejít na port USB-C pro kabelové nabíjení. Cupertinský gigant to však možná vůbec nebude muset udělat.

Dokážete identifikovat výrobek podle sériového čísla?

Sériová čísla i čísla šarží jsou jedinečné identifikátory, které výrobci používají ke sledování a správě svých výrobků, ale slouží k trochu jiným účelům. Sériové číslo je jedinečný kód přidělený jednotlivému výrobku, který umožňuje výrobcům sledovat a identifikovat každý výrobek po celou dobu jeho životnosti .

Jak identifikovat produkt Apple?

Autentické výrobky Apple mají na krabicích logo „MFI“ (Made for iPhone/iPad/iPad) . ・Nabíječky a konektory Apple mají VŽDY nápisy „Designed by Apple in California“ a na jejich konci je 12místné sériové číslo, které si můžete ověřit online.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: