Jak nahradím 1 plechovku nakrájených rajčat?

5 nejlepších náhrad za rajčata v kostkách1 – rajčatový protlak. Nejjednodušším řešením je použití rajčatového protlaku. … 2 – Drcená rajčata. Drcená rajčata jsou další vynikající náhradou za rajčata nakrájená na kostičky ve vašich receptech. … 3 – Rajčatový protlak. …. 4 – Rajčata v konzervě. … 5 – Rajčatová omáčka.

Kolik rajčat potřebuji k nahrazení plechovky nakrájených rajčat?

Jednu 14,5uncovou plechovku nakrájených rajčat můžete obvykle nahradit 2 šálky čerstvých nakrájených rajčat. Pokud recept vyžaduje celá rajčata z konzervy, budete muset svá rajčata oloupat, a pokud recept vyžaduje rajčatový protlak z konzervy, budete muset uvařit a protlačit čerstvá rajčata – nebo zůstat u konzervovaných.

Čím nahradit 1 plechovku nakrájených rajčat?

Jak nahradit konzervovaná rajčata v receptu?

Použijte čerstvá rajčata
Použití vlastních čerstvých rajčat je přirozenou náhradou za drcená rajčata v konzervě. Rajčata oloupejte, rozčtvrťte a případně zbavte semínek, poté je nakrájejte na kostičky a vložte do kuchyňského robotu. Nerozmělňujte je úplně na prášek – chcete, aby směs byla kouskovitá, ne úplně šťavnatá.

Jak se připravují rajčata v plechovce?

Návod:

 1. Rajčata důkladně omyjte. …
 2. Rajčata nakrájejte na plátky silné asi půl palce a poté je nakrájejte na libovolnou velikost. …
 3. Vložte nakrájená rajčata do čisté zavařovací sklenice – díky nálevce je to velmi snadné. …
 4. Přidejte sůl (½ lžičky), aby se rajčata dostala na povrch, a …
 5. Jakmile budete mít naplněných 7 sklenic, umístěte 7 kovových zavařovacích víček do malého hrnce. …
 6. Vložte 7 sklenic do zavařovacího hrnce.

Kolik konzervovaných nakrájených rajčat se rovná jednomu rajčeti?

Ekvivalenty konzervovaných rajčat

Konzervovaná rajčata Čerstvá rajčata
1 (14,5 unce) plechovka 5 až 6 malých rajčat nebo asi 1 libra
1 (16 uncí) plechovka 2 šálky neceděných, 1 šálek odkapaných rajčat
1 (28-uncová) plechovka 3 šálky neceděných, 2 1/2 šálku odkapaných rajčat
1 (35 uncí) plechovka 4 hrnky neceděné, 3 hrnky odkapané

Mohu nahradit celá rajčata z konzervy nakrájenými rajčaty?

Pokud máte po ruce pouze rajčatové konzervy, bude nejlepší nahradit celá loupaná rajčata, která jsou požadována, stejným množstvím drcených nebo nakrájených rajčat . Pokud připravujete pomalu vařený pokrm nebo polévku či omáčku, která má mít hladkou konečnou strukturu, použijte drcená rajčata.

Lze nahradit cherry rajčata konzervovanými nakrájenými rajčaty?

Recepty, které vyžadují nakrájená nebo celá loupaná rajčata: Vyměňte stejné množství cherry rajčat z konzervy za rajčata nakrájená na kostičky a celá loupaná rajčata, zejména pokud nechcete mít v hotovém pokrmu výrazné kousky rajčat nebo nemáte čas na vaření celých rajčat.

Kolik rajčat nahradit plechovkou?

Náhrada konzervovaných rajčat
Plechovka rajčat o hmotnosti 14,5 unce se rovná přibližně 1 libře čerstvých rajčat .

Mohu místo rajčat z plechovky použít rajčatovou omáčku?

5 – Rajčatová omáčka
Další skvělou náhradou za nakrájená rajčata je rajčatová omáčka . Rajčatová omáčka je velmi oblíbená v mnoha pokrmech a'je to základní surovina, kterou se vyplatí mít ve spíži. Kromě toho je tento výrobek obzvláště užitečný, pokud dáváte přednost hladší konzistenci pokrmů.

Jak si vyrobit vlastní nakrájená rajčata?

Návod:

 1. Rajčata omyjte a zbavte jádřinců.
 2. Přiveďte velký hrnec k varu.
 3. Vhoďte rajčata do vody. …
 4. Jakmile rajčata vychladnou, můžete z nich snadno sloupnout slupku.
 5. Po oloupání slupek nakrájejte rajčata na kostičky.

Kolik šálků je 1 nakrájené rajče?

Ze 2 romských rajčat (asi 9 uncí*) získáte asi 1 šálek nakrájených romských rajčat (bez semínek a jader)**. *Jedno romské rajče váží v průměru 4 až 5 uncí. **Pokud nakrájíte 2 romská rajčata s jádřincem a semínky, získáte asi 1 ¼ šálku.

Mohu rajčatovou omáčku nahradit rajčaty v plechovce?

Rajčatovou omáčku lze použít jako náhradu za rajčata v kostkách . Chuť sice nebude úplně stejná, ale omáčka dodá pokrmům nezbytnou kyselost a sladkost, kterou rajčata přinášejí. Hustota omáčky může také pomoci dodat pokrmu, který by jinak byl vodnatý, tělnatost.

Jaký je rozdíl mezi konzervovanými celými rajčaty a rajčaty nakrájenými na kostičky?

Zatímco celá rajčata lze při vaření snadno rozdrtit a rozpustit v omáčce, rajčata nakrájená na kostičky jsou navržena tak, aby držela svůj tvar . Palmer doporučuje používat je do polévek, dušených pokrmů, kari, nákypů, salsy, tedy do všech pokrmů, kde chcete mít kouskovitou strukturu. K zajištění pevné struktury se obvykle používá chlorid vápenatý.

Jaký je rozdíl mezi konzervovanými celými rajčaty a konzervovanými nakrájenými rajčaty?

Čím více kusů ve sklenici a čím větší kus, tím tenčí je hotový rajčatový výrobek. Celá loupaná rajčata jsou nejtenčí, nakrájená na kostky jsou o něco silnější , a drcená jsou nejhustší ze všech. Jak vybrat správné rajče: Pro pomalu vařenou boloňskou omáčku vybírejte celá loupaná rajčata.

Kolik rajčat je v plechovce nakrájených rajčat o objemu 14,5 oz?

Plechovka rajčat o hmotnosti 14,5 unce odpovídá přibližně 1 libře čerstvých rajčat. Kolik rajčat je v plechovce? Obvykle je to asi pět nebo šest rajčat a vychází to asi na 2 šálky.

Jaká je jiná než rajčatová náhrada za nakrájená rajčata?

Nejlepší náhražky čerstvých rajčat – bez nightshade

 • Vynechejte rajčata. Nejjednodušší a nejrychlejší možností je vynechat rajčata. …
 • Okurka. …
 • Olivy. …
 • Sýr. …
 • Čerstvé datle. …
 • Čerstvé jahody nebo jiné bobuloviny. …
 • Čerstvé třešně.

Kolik šálků je 1 rajče?

Ze 2 romských rajčat (asi 9 uncí*) získáte asi 1 šálek nakrájených romských rajčat (bez semínek a jader)**. *Jedno romské rajče váží v průměru 4 až 5 uncí. **Pokud nakrájíte 2 romská rajčata s jádřincem a semínky, získáte asi 1 ¼ šálku.

Kolik je v šálku nakrájených rajčat?

Cherry rajče váží asi 1 unci, švestkové rajče asi 3 unce a běžné zahradní rajče váží asi 6 uncí. Poté jsme začali krájet a zjistili jsme, že k dosažení hranice 1 šálku je potřeba 27 až 28 cherry rajčat, asi 3 švestková rajčata nebo 1,25 středně velkého kulatého zahradního rajčete.

Mohu místo konzervovaných nakrájených rajčat použít rajčatový protlak?

Rajčatovou omáčku lze použít jako náhradu za rajčata v kostkách . Chuť sice nebude úplně stejná, ale omáčka dodá pokrmům nezbytnou kyselost a sladkost, kterou rajčata přinášejí. Hustota omáčky může také pomoci dodat pokrmu, který by jinak byl vodnatý, tělnatost.

Můžete kečup nahradit konzervovanými rajčaty?

Kečupem. Vzhledem k tomu, že kečup se vyrábí z rajčat, lze ho v krajním případě použít jako náhradu rajčatové omáčky . Kečup však kromě rajčat obsahuje také ocet a cukr. To vytváří specifický chuťový profil, který je zcela odlišný od obyčejné rajčatové omáčky.

Co jsou to nakrájená rajčata v plechovce?

Nakrájená rajčata jsou obvykle kousky rajčat zabalené v rajčatové šťávě . Mohou být vynikajícím pomocníkem, který ušetří čas. Drcená rajčata jsou směsí nakrájených rajčat a rajčatového protlaku nebo pasty. Dušená rajčata se vaří a poté konzervují, obvykle s přidáním dalších koření a cukru.

Jsou konzervovaná nakrájená rajčata jen rajčata?

Rajčata v kostkách jsou celá oloupaná rajčata, která byla strojově nakrájena na kostky a poté zabalena do šťávy nebo protlaku.

Kolik plechovek nakrájených rajčat jsou 3 šálky?

Převody rajčat

1 malé rajče = 3 – 4 unce
1 (28-uncová) plechovka rajčat = 3 šálky
1 (28-uncová) plechovka rajčat = 10 až 12 celých nebo asi 2 libry
1 (35-uncová) plechovka rajčat = 4 šálky
1 bušl rajčat = 53 – 56 liber

Čím lze nahradit konzervovaná celá rajčata?

Pokud máte po ruce pouze rajčatové konzervy, bude nejlepší nahradit celá loupaná rajčata, která jsou požadována, stejným množstvím drcených nebo nakrájených rajčat . Pokud připravujete pomalu vařený pokrm nebo polévku či omáčku, která má mít hladkou konečnou strukturu, použijte drcená rajčata.

Jaká je náhrada za 15 oz nakrájených rajčat?

Čerstvá rajčata
Protože plechovky s nakrájenými rajčaty obsahují rajčatovou šťávu a kousky rajčat, budete chtít využít i šťávu z čerstvých rajčat. 2 šálky čerstvých rajčat budou ideálním množstvím, které nahradí jednu 14,5 oz plechovku nakrájených rajčat.

Jaký je rozdíl mezi rajčatovou omáčkou a konzervovanými rajčaty?

Rajčatová omáčka je řidší než rajčatový protlak a často se do ní přidávají koření . Používá se jako základ pro mnoho dalších omáček. Rajčatový protlak: Je to velmi hustá tekutina, i když ne tak hustá jako pasta. Vyrábí se z vařených a scezených rajčat.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: