Jak nahradit konzervovaná rajčata v receptu?

Konzervovaná rajčata lze snadno nahradit passatou, omáčkou na těstoviny zakoupenou v obchodě nebo dokonce rajčatovým protlakem zředěným trochou vody.

Jaký je ekvivalent konzervovaných rajčat?

Ekvivalenty konzervovaných rajčat

Rajčata v konzervě Čerstvá rajčata
1 (14,5 unce) plechovka 5 až 6 malých rajčat nebo asi 1 libra
1 (16 uncí) plechovka 2 šálky neceděných, 1 šálek odkapaných rajčat
1 (28-uncová) plechovka 3 šálky neceděných, 2 1/2 šálku odkapaných rajčat
1 (35 uncí) plechovka 4 hrnky neceděné, 3 hrnky odkapané
Jak nahradit konzervovaná rajčata v receptu?

Co mohu použít, pokud nemám rajčata v plechovce?

10 nejlepších náhrad za nakrájená rajčata

 • Oloupaná a nakrájená čerstvá rajčata – jakákoli odrůda rajčat, kterou máte.
 • konzervovaná rajčata – San Marzano jsou jedny z nejlepších konzervovaných rajčat, ale romská rajčata jsou levnější a mohou být naprosto vynikající; můžete také vyzkoušet konzervovaná cherry rajčata.
 • drcená rajčata.
 • rajčatový protlak.
 • rajčatový protlak.

Cached

Jak nahradit konzervovaná drcená rajčata?

Použijte čerstvá rajčata
Použití vlastních čerstvých rajčat je přirozenou náhradou drcených rajčat v plechovce. Rajčata oloupejte, rozčtvrťte a případně zbavte semínek, pak je nakrájejte na kostičky a vložte do kuchyňského robotu. Nerozmělňujte je úplně na prášek – chcete, aby směs byla kouskovitá, ne úplně šťavnatá.

Kolik čerstvých rajčat se rovná jedné plechovce o objemu 28 oz?

Plechovka 28 uncí rajčat odpovídá přibližně 2 kilogramům rajčat, což je obvykle 10 až 12 rajčat .

Můžete kečup nahradit rajčaty z plechovky?

Kečupem. Vzhledem k tomu, že kečup se vyrábí z rajčat, lze ho v nouzi použít jako náhradu rajčatové omáčky . Kečup však kromě rajčat obsahuje také ocet a cukr. To vytváří specifický chuťový profil, který je zcela odlišný od obyčejné rajčatové omáčky.

Jaký je rozdíl mezi konzervovanými rajčaty a běžnými rajčaty?

Jejich jedinečná masitost z nich dělá ideální rajčata pro omáčky. Pokud mají být rajčata ponechána syrová, neměla by být konzervovaná nahrazována čerstvými. Syrové omáčky a salsy nejsou pro konzervovaná rajčata vhodné. Konzervovaná rajčata byla 'cooked' během zpracování .

Jaká je náhrada za 15 oz nakrájených rajčat?

Čerstvá rajčata
Protože plechovky s nakrájenými rajčaty obsahují rajčatovou šťávu a kousky rajčat, budete chtít použít i šťávu z čerstvých rajčat. 2 šálky čerstvých rajčat budou ideálním množstvím, které nahradí jednu 14,5 oz plechovku nakrájených rajčat.

Jaká je jiná než rajčatová náhrada za nakrájená rajčata?

Nejlepší náhražky čerstvých rajčat – bez nightshade

 • Přeskočte rajčata. Nejjednodušší a nejrychlejší možností je vynechat rajčata. ….
 • Okurka. …
 • Olivy. …
 • Sýr. …
 • Čerstvé datle. …
 • Čerstvé jahody nebo jiné bobuloviny. …
 • Čerstvé třešně.

Jaká je náhrada za 1 šálek drcených rajčat?

Nahraďte drcená rajčata uvedená v receptu stejným množstvím rajčatového protlaku . Některé značky dělají svá drcená rajčata o něco drobnější než rajčatový protlak, ale jiné značky mezi nimi příliš nerozlišují. Pokud je tedy vyměníte, pravděpodobně si rozdílu ani nevšimnete.

Jsou drcená rajčata stejná jako rajčata v konzervě?

Rajčata v kostkách: Klasický konzervovaný rajčatový výrobek, drcená rajčata, se používají tam, kde byste obvykle použili čerstvá nakrájená rajčata. Polévky, dušená jídla, chilli atd. Drcená rajčata: Kousky jsou menší než u rajčat nakrájených na kostky, ale nemusí být nutně hladké a rozmixované na pyré.

Mohu nahradit konzervovaná rajčata čerstvými?

Jednu 14,5uncovou plechovku nakrájených rajčat můžete obvykle nahradit 2 šálky čerstvých nakrájených rajčat . Pokud recept vyžaduje celá rajčata z konzervy, budete muset svá rajčata oloupat, a pokud recept vyžaduje rajčatový protlak z konzervy, budete muset svá čerstvá rajčata uvařit a protlačit – nebo zůstat u konzervovaných.

Kolik šálků obsahují konzervovaná rajčata?

Převody rajčat

1 malé rajče = 3 – 4 unce
1 (16-uncová) plechovka rajčat = 2 šálky
1 (28-uncová) plechovka rajčat = 3 šálky
1 (28-uncová) plechovka rajčat = 10 až 12 celých nebo asi 2 libry
1 (35-uncová) plechovka rajčat = 4 šálky

Mohu místo rajčat z plechovky použít rajčatovou omáčku?

5 – Rajčatová omáčka
Další skvělou náhradou za nakrájená rajčata je rajčatová omáčka . Rajčatová omáčka je velmi oblíbená v mnoha pokrmech a je to základní surovina, kterou se vyplatí mít ve spíži. Kromě toho je tento výrobek obzvláště užitečný, pokud dáváte přednost hladší konzistenci pokrmů.

Mohu rajčatovou omáčkou nahradit konzervovaná rajčata v polévce?

1 10-3/4 unce plechovky rajčatové polévky: Nahraďte 1 šálek rajčatové omáčky plus 1/4 šálku vody .

Mohu nahradit konzervovaná rajčata cherry rajčátky?

V opačném případě můžete cherry rajčata nahradit 2 x 14-uncovou konzervou běžných nakrájených rajčat , nebo pro trochu masitější efekt použijte stejné množství oloupaných švestkových rajčat a každé rajče před přidáním do pánve nakrájejte na 3-4 kousky.

Jsou nakrájená rajčata stejná jako rajčata v plechovce?

Nakrájená rajčata: Rajčata nakrájená na kostičky se používají tam, kde byste obvykle použili čerstvá rajčata nakrájená na kostičky. Polévky, dušená jídla, chilli atd. Drcená rajčata: Kousky jsou menší než u rajčat nakrájených na kostky, ale nemusí být nutně hladké a rozmixované na pyré.

Jak nahradit rajčata nakrájená na kostičky z plechovky za rajčatovou omáčku?

Rajčata v konzervě
Ať už se jedná o dušená rajčata, rajčata nakrájená na kostičky nebo drcená rajčata. K vytvoření rajčatové omáčky můžete použít kteroukoli z těchto možností. Stačí je scedit, rozmixovat a zredukovat směs (pokud je to nutné) a přidat koření. Použijte jako náhradu 1:1.

Jakým množstvím rajčatového protlaku nahradit nakrájená rajčata?

Rajčatový protlak je vysoce koncentrovaný a chuťově výrazný rajčatový produkt, který se výborně hodí do receptů, kde nepotřebujete kousky rajčat. Místo 14,5 oz plechovky nakrájených rajčat použijte 1 až 2 polévkové lžíce rajčatového protlaku.

Mohu rajčatovou omáčku nahradit drcenými rajčaty?

Je jen o něco hustší než rajčatová omáčka, takže rozdíl bude téměř neznatelný. -Rozmixujte plechovku drcených rajčat. Pak je použijte místo rajčatové omáčky v receptu. Drcená rajčata mají o něco hustší konzistenci než rajčatová omáčka, ale i tak budou dobře fungovat .

Mohu rajčatovou omáčku nahradit rajčaty z plechovky?

Ano, místo nakrájených rajčat použijte asi poloviční množství rajčatové omáčky, protože chuť je intenzivnější. Podle toho upravte množství ostatních tekutin v pokrmu, abyste zohlednili řídkou strukturu rajčatové omáčky.

Mohu drcená rajčata nahradit konzervovanými rajčaty?

Místo drcených rajčat lze použít rajčata nakrájená na kostičky, ale budete muset podstatně prodloužit dobu vaření, aby se kousky rajčat rozpadly. Můžete také rajčata nakrájená na kostky prohnat kuchyňským robotem a přidat k nim trochu rajčatového protlaku, abyste dosáhli výsledku blízkého drceným rajčatům.

Jaký je rozdíl mezi konzervovanými a čerstvými rajčaty?

Obě mají velmi nízký obsah kalorií, tuku a sodíku. Obě jsou dobrým zdrojem vlákniny, vitaminu C a draslíku. Čerstvá rajčata však mají výrazně vyšší obsah vitaminů A a K a také kyseliny listové. Na druhou stranu mají konzervovaná rajčata třikrát více vápníku a železa než čerstvá .

Mohu do chilli použít čerstvá rajčata místo konzervovaných?

Ano, z čerstvých rajčat se dá připravit skvělé chilli – ne lepší než z konzervovaných rajčat, ale přesto je to skvělé chilli. Pokud máte spoustu rajčat, která chcete spotřebovat, určitě si udělejte chilli.

Kolik rajčat se rovná jednomu šálku?

Tato hodnota se může mírně lišit v závislosti na tom, zda používáte čerstvá, ještě zelená rajčata nebo rajčata z konzervy, ale obecně platí, že u čerstvých rajčat byste měli počítat s přibližně dvěma středně velkými rajčaty na šálek .

Kolik jsou 3 šálky konzervovaných rajčat?

Převody rajčat

1 malé rajče = 3 – 4 unce
1 (28-uncová) plechovka rajčat = 3 šálky
1 (28-uncová) plechovka rajčat = 10 až 12 celých nebo asi 2 libry
1 (35-uncová) plechovka rajčat = 4 šálky
1 bušl rajčat = 53 až 56 liber

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: