Jak pěstovat neurčitá cherry rajčata?

Většina cherry rajčat je neurčitá a potřebuje hodně prostoru. Chcete-li vytvořit co nejhezčí expozici a dosáhnout co největšího výnosu, zasaďte je podél plotu nebo ještě lépe podél kovových panelů používaných ke zpevnění betonu (fotografie výše). Tyto panely jsou 4 metry vysoké a 8 metrů dlouhé.

Mohou být cherry rajčata indeterminantní?

Většina cherry rajčat je indeterminantních a má velký, rozložitý růstový habitus, který vyžaduje řez a oporu. Při omezeném prostoru si mnoho zahrádkářů vybírá determinantní odrůdy, protože rostou kompaktněji a mají tvar keře.
Kešované

Jak pěstovat neurčitá cherry rajčata?

Jak podpořit neurčitá cherry rajčata?

Spodní listy v tomto videu. Jde jen o jednoduché treláže. Chystám se natočit video o identifikaci přísušků odstraňováním přísušků.

Prořezáváte neurčitá cherry rajčata?

Podívejte se, jak se to trochu kroutí. Ale. může vás to oklamat, protože právě tam, kde je tento list. Vychází ze stonku, vidíte další žlábek, který se blíží, vidíte, že já.

Jak vysoká rostou neurčitá cherry rajčata?

Vyžadují jen omezené množství kůlů pro oporu a výborně se hodí pro pěstování v nádobách. Indeterminantní rajčata rostou a plodí, dokud je nezabije mráz. Mohou dosahovat výšky až 12 stop, i když běžná výška je 6 stop.

Co se stane, když neurčitá rajčata neseříznete?

Rostliny mohou být velmi vysoké a bujně rostoucí, což může být v určitých situacích problém. Pokud je necháte na pokoji a v teplejším podnebí, jsou neurčité rostliny rajčat vlastně trvalky a budou se jen dále prodlužovat a zvětšovat. Indeterminantní rajčata jsou typem rajčat, která můžete agresivněji stříhat.

Vrací se neurčitá rajčata každý rok?

Indeterminantní rajčata rostou zdánlivě donekonečna . V závislosti na odrůdě mohou dorůst výšky 6-20′. Tento typ rajčat plodí po celou vegetační sezónu, dokud je nezastaví silný mráz.

Mohu pro neurčitá rajčata použít klece?

Indeterminantní rajčata jsou menší odrůdy třešňových a hroznových rajčat a tyto rostliny se budou vinout a vyrostou velmi vysoko, pokud se jim to dovolí. Klece na rajčata jsou obvykle vysoké jen několik metrů a neudrží bujnou révu neurčitých rajčat .

Zaštipujete neurčitá rajčata?

Existují dva základní způsoby prořezávání neurčitých rajčat: Jednoduché prořezávání – Odstraníme odnože od hlavního stonku úplně tím, že je zaštípneme a vytrhneme. Přísavku ohýbejte mezi prsty, dokud nepraskne, nebo použijte zahradnické nůžky k odříznutí silných stonků.

Potřebují neurčitá rajčata mřížku?

Každá z nich má své přednosti a pěstitelé je raději používají mnoha různými způsoby. Obecně platí, že metody pletení košíků jsou nejvhodnější pro bujnější typy rajčat – determinantní a polodeterminantní odrůdy – zatímco závěsné mříže jsou nejužitečnější pro bujnější, indeterminantní odrůdy .

Jaký je nejlepší sadbovač pro indeterminantní rajčata?

Výběr správného květináče
Tyto sazenice mohou nyní vypadat malé, ale dospělá rostlina rajčat potřebuje hodně prostoru pro silný kořenový systém. Pro maximální produkci je ideální velikost květináče o průměru 18 palců pro determinantní rajčata a 24 palců pro indeterminantní rajčata.

Jaké je nejvhodnější zakořenění pro neurčitá rajčata?

Kůl pro neurčitá rajčata by měl být alespoň 7 stop vysoký a 2 x 2 palce v průměru ; vyšší je lepší. Musí být pevný, protože réva zatížená rajčaty může být docela těžká. Jeden konec kůlu by měl být špičatý, aby se lépe zapichoval do země.

Mohu u neurčitých rajčat odřezávat vrcholky?

Takže vaše rostliny v podstatě. Ne. Získávání rostou více Vždycky jsem rád ponechal vrchol. Asi dva až tři centimetry. Sám. Nedotýkám se ho pro případ, že by se něco stalo s rostoucí špičkou.

Jaký je nejlepší způsob kolíkování pro neurčitá rajčata?

Chcete se také ujistit. Dáváte dostatek úvazků. V rajčatech. Aby váha nebyla jen na jednom tlakovém bodě. Takže dáte další o pár centimetrů výš. A rajče přivažte.

Mohu pěstovat neurčitá rajčata v pětilitrovém kbelíku?

A v ročním období, kdy to budeme dělat. Tohle. Máme tu nejrůznější sazenice rajčat, které'jsme pěstovali uvnitř zahrady.

Potřebují neurčitá rajčata kůl nebo klec?

Indeterminantním odrůdám se podle našich zkušeností lépe daří v kleci, protože mohou dosáhnout takové výšky , ale vaše klec musí být na tuto výzvu a musí nabízet oporu ve výšce alespoň šesti stop. Samozřejmě můžete použít kůl i pro indeterminantní odrůdu, pokud je dostatečně vysoká, ale to mě přivádí k našemu dalšímu tématu…

Je lepší cherry rajčata klást na kůl, nebo do klece?

Kůlování může přinést nejlepší rajčata a přináší několik důležitých výhod: 1. Větší plody: S větším prostorem pro růst mohou rostliny rajčat přinést více plodů. Kůlování rozprostírá révu a nabízí více slunečního světla různým částem rostliny, což podporuje větší množství plodů.

Jak vysoká by měla být mříž pro neurčitá rajčata?

Kůly pro neurčité odrůdy musí být vysoké 6 až 8 stop a kvůli stabilitě musí být asi půl metru v zemi.

Jak se odřezává vrchol neurčitých rajčat?

Snažíme se, aby nám vydržely co nejdéle a maximalizovaly produkci ovoce. Buď před příchodem podzimu. A my zmrzneme, nebo dřív. Prostě to přeroste všechny naše mříže.

Jak často byste měli zalévat rostliny rajčat v pětilitrových kbelících?

7. Rajčata v květináčích zalévejte denně. Rajčata jsou žíznivé rostliny, zejména když začnou nabývat na velikosti, takže se jim'nejlépe daří, když je zaléváte alespoň jednou denně . Nejvhodnější dobou pro zalévání je ráno.

Kolik rostlin třešňových rajčat můžete umístit do pětilitrového kbelíku?

Abyste měli jistotu, že rostlina rajčete bude mít dostatek prostoru a živin pro růst a tvorbu plodů, zasaďte jedno rajče na 5galonový kbelík . Menší kultivary by se mohly vejít i do 1- až 2galonového kbelíku, nicméně pro dosažení nejlepšího výsledku používejte pro rostliny rajčat 5galonové kbelíky.

Jak nejlépe podpořit neurčitá rajčata?

A používám jutový provázek z přírodního vlákna, kterého se někteří lidé obávají. Můžete rajčata potřísnit. Tím, že použijete něco tenkého, a oni rádi používají ručníky nebo hadry, které jsou široké tak 1/2 palce.

Jaká je nejlepší opora pro cherry rajčata?

Ideální je mřížka z pevného drátu, která jim poskytne dostatečnou oporu. Při jejich šplhání můžete odřezávat spodní listy, čímž uvolníte více prostoru pro růst na zahradě pod nimi. Je to výhra pro vás i vaše rajčata.

Jaká je nejlepší opora pro neurčitá rajčata?

2) Metoda jednoho kůlu nebo provázku
Další oblíbenou možností je vyškolit rajčata na jeden vysoký kůl nebo na provázek připojený k hornímu trámu. Tento způsob opory rajčat je nejvhodnější pro révové neurčité odrůdy a vyžaduje silné stříhání.

Dávají rajčata přednost hlubokým nebo širokým květináčům?

Kontejnery by měly být alespoň 5 galonů nebo 12 palců široké a hluboké, i když větší jsou lepší . Pro maximální produkci jsou ideální nádoby o objemu 10 galonů nebo větší, zejména pro větší odrůdy rajčat. Keramické nebo plastové nádoby udrží vlhkost lépe než terakota.

Mají rajčata ráda každodenní zalévání?

Denně zalévejte rostliny na úroveň půdy a sledujte, zda se voda uvolňuje drenážními otvory. Dospělá rostlina rajčete může denně spotřebovat až litr vody a v horkých a suchých podmínkách může být nutné ji zavlažovat dvakrát.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: