Jak pěstujete legendární rajčata?

Rostliny umístěte na vzdálenost 2 až 3 m od sebe. Vyhněte se vysokému obsahu dusíku v půdě, protože podporuje vegetativní růst a snižuje výnosy. Během vegetačního období pravidelně zalévejte, a když rajčata začnou dozrávat, vodu snižte nebo ji nepoužívejte.

Jak vysoká jsou legendární rajčata?

48″
TOMATO, Legend

Zralost 68 dní
Výška 48" (122 cm ); determinantní; kůl poskytuje dodatečnou oporu.
Rozteč 24" (61 cm)
Světlo Plné slunce
Půda Úrodná, dobře propustná půda.

Cached

Jak pěstujete legendární rajčata?

Jsou rajčata Legend dobrá?

Rajče Legend má fantastickou rovnováhu kyselé/sladké chuti, produkuje chutná rajčata ve velkém množství na dobře udržované rostlině s dobrou odolností vůči plísni Late Blight . Dobře nasazuje při nižších teplotách a pokračuje i v horku.

Jaká jsou rajčata Legend?

Rajčata Legend produkují úžasně sladká rajčata se správnou kyselostí . Velké, 4-5palcové partenokarpické plody jsou leskle červené a mají stejnoměrný kulatý tvar. Vyšlechtil a vydal Dr. Jim Baggett na Oregonské státní univerzitě.
Cached

Jaké je tajemství pěstování rajčat?

Když sázíte rajčata, sázejte je o něco hlouběji, než jsou v květináči, až po několik spodních listů ! Rajčata koření podél stonků, takže tento trik jim pomůže vytvořit silnější kořeny. Rajčata lze sázet mnohem hlouběji, protože mohou vytvářet nové kořeny kdekoli podél svých stonků.

Jsou legendární rajčata determinantní nebo indeterminantní?

determinantní
80 dní, determinantní – Partenokarpické červené plody 'Legend' jsou většinou bez semen, brzy dozrávají, jsou velké a odolné vůči rasám pozdní plísně. Podobně jako 'Siletz' a 'Oregon Spring'. Přizpůsobena pro pacifický severozápad a další chladné oblasti.

Jaká je nejvyšší rostoucí odrůda rajčat?

Indeterminantní rajčata volí také ti, kdo chtějí pěstovat rajčata, která získávají ceny. Nejvyšší kdy vypěstovaná rostlina rajčete (ve výšce 65 stop (19,8 m)) byla indeterminantní rostlina odrůdy SunGold .

Jaké je největší rajče nejlepší chuti?

Rajče Mortgage Lifter
Bylo vyšlechtěno tak, aby bylo velké a chutné! Má masitou strukturu s malým počtem semínek, takže se skvěle hodí na krájení na sendvič nebo přidání do čerstvého salátu. Rajčata Mortgage Lifter jsou velmi velká, jednotlivá rajčata dorůstají 2 kg a více.

Jaké je číslo jedna mezi rajčaty s nejlepší chutí?

'Red Brandywine' (beefsteak, indeterminate, heirloom c. 1889) je jednou z několika odrůd rajčat Brandywine, ale je pravděpodobně nejznámější. Sytě červené plody jsou šťavnaté, trpké a mají velkou sladkou rajčatovou chuť.

Jaké je nejchutnější dědičné rajče?

"Top 10" Oblíbená dědičná rajčata

 • Chocolate Stripes (červeno-zeleně pruhované)
 • Blondkopfchen (žluté třešňové)
 • Black Krim (fialové/černé beefsteakové)
 • Brandywine, OTV (červený beefsteak)
 • Amana Orange (oranžové hovězí steakové)
 • Azoychka (žlutooranžový biftek)
 • Cherokee Chocolate (mahagonový biftek)
 • Sunset's Red Horizon (červený biftek)

Co dělá epsomská sůl pro pěstování rajčat?

Postřik epsomskou solí lze použít v pozdní fázi vegetace ke zvýšení výnosu rajčat a paprik a k udržení zeleně a bujnosti rostlin . Na začátku sezóny můžete přidat epsomskou sůl do půdy, abyste podpořili klíčení, raný vývoj kořenů a buněk, fotosyntézu a růst rostlin a zabránili hnilobě na konci květů.

Je kávová sedlina vhodná pro rostliny rajčat?

Kávová sedlina obsahuje přibližně 2 % dusíku a různá množství fosforu a draslíku, které jsou pro růst rajčat velmi důležité . Přimícháním kávové sedliny do půdy pod rostliny rajčat dodáte tyto živiny, které rostliny potřebují ke svému růstu.

Mám prořezávat determinantní rajčata?

Determinantní rajčata mají podle své genetické výbavy předem určenou velikost (stejně jako my). Rostou jako keře a nepotřebují žádný jiný řez než odstraňování listů pod prvním květním trsem tak, aby se žádný nedotýkal země. Mají tendenci dozrávat nejdříve, často všechny plody najednou.

Jaká determinantní rajčata se pěstují nejsnáze?

Dvě z nejsnadněji pěstovaných determinantních rajčat jsou Marglobe a Campbell's 33 , protože se přizpůsobí i méně ideálním podmínkám a produkují středně velká rajčata vhodná ke konzumaci v čerstvém stavu, k vaření i ke konzervaci. Ostatní typy se nejlépe osvědčují při vysokých teplotách, chladném létě nebo v krátkém vegetačním období.

Jaká je nejsladší velká odrůda rajčat?

Rajče Brandywine je velké dědičné rajče proslulé svou vynikající čerstvou sladkou chutí. Tato rajčata mají příjemně vyváženou sladkokyselou chuť, která se při dozrávání plodů na révě může změnit téměř v cukrkandlovou.

Jaká jsou nejchutnější nejjednodušší rajčata k pěstování?

Cherry rajčátka nejenže vypadají rozkošně na salátu k obědu, ale také se snadno pěstují. Jsou známá svou mrazuvzdorností a pokud je budete zalévat, měli byste mít cherry rajčata do 50 až 60 dnů od výsadby. Oblíbená cherry rajčata jsou Sun Gold, Edox a Sungreen.

Jaké je nejlepší domácí rajče?

Nejlepší odrůdy rajčat

 • Black Krim. prostřednictvím Parkseed. …
 • Azoychka. via Urban Farmer. …
 • Amana Orange. via Rare Seeds. …
 • Delicious. přes Burpee. …
 • Cherokee Purple. přes Bonnie Plants. …
 • Better Boy. přes Bonnie Plants. …
 • Green Zebra. přes Rare Seeds. …
 • Early Girl. přes Tomato Growers Supply Company. Rajčata Early Girl patří k mým nejoblíbenějším odrůdám rajčat.

Jaké je nejchutnější domácí rajče?

13 nejchutnějších rajčat v roce 2023

 1. Sungold.
 2. Black Cherry.
 3. Cherokee Purple.
 4. Černé krimské.
 5. Brandywine.
 6. Carbon.
 7. Costoluto Genovese.
 8. Speckled Roman.

Jaké je nejdražší rajče na světě?

Semena prodávaná společností Hejera Genetics mají údajně větší cenu než zlato. Jejich semena rajčat ' Summer Sun' jsou na evropském trhu velmi žádaná a jejich ceny jsou opravdu úžasné. Cena kilogramového balíčku těchto velmi drahých semen rajčat se pohybuje kolem 3 milionů INR.

Je v pořádku posypat rajčata epsomskou solí?

Ale stačí ji používat maximálně jednou za měsíc, ukážu vám, jak ji používat. Je to. Stačí listy důkladně namočit a celé je navlhčit. A pak dejte kořeny. Asi 10 vteřin v hodnotě es.

Pomáhá kávová sedlina rajčatům?

Kávová sedlina obsahuje asi 2 % dusíku a také různé množství fosforu a draslíku, které jsou pro růst rajčat velmi důležité .

Jak často mám kávovou sedlinu přikládat k rostlinám rajčat?

A. Bude tedy fungovat jako mulč i jako hnojivo. A dodá rostlině rajčete trochu výživy navíc.

Je epsomská sůl vhodná pro rostliny rajčat?

Zbytečné přísady, které rostliny nepřijímají – včetně epsomské soli – mohou kontaminovat podzemní vodu. Přidání epsomské soli do půdy, ve které rajčata rostou, může ve skutečnosti podpořit hnilobu na konci květů , což je opravdu nepříjemné zahradní trápení. Rajčata začnou plodit a pak na spodní straně shnijí.

Kolikrát se determinantní rajčata urodí?

Co se týče růstu skutečných rajčat, determinantní rajčata plodí najednou , v období přibližně dvou týdnů. Indeterminantní rajčata naopak plodí a dozrává méně plodů průběžně po celou vegetační dobu, dokud se příliš neochladí.

Měli byste u rajčat odřezávat spodní listy?

Pokud chcete, pak když je vaše rostlina. A to je pravděpodobně 20 palců vysoká, chcete odstranit možná čtvrtinu spodních listů a prostě je odstřihnout, což vytváří bariéru proti chorobám. To dělá

Která rajčata jsou lepší determinantní nebo indeterminantní?

Pokud obvykle jíte rajčata čerstvá a chcete mít zásoby po celou sezónu, zvolte indeterminantní odrůdu . Pokud žijete tam, kde je vegetační období dlouhé jen několik měsíců, mohou být lepší volbou determinantní rajčata.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: