Jak pěstujete rajčata čmeláky?

Začněte s pěstováním v interiéru brzy na jaře na spodní výhřevné ploše. Jakmile sazenice vyklíčí, odstraňte je z tepla a pěstujte pod jasným osvětlením. Sazenice pěstujte 6-8 týdnů při teplotě kolem 10 °C. Časná rajčata můžete vysadit ven, jakmile noční teploty spolehlivě překročí 7 °C – nebo později.

Jak velká jsou čmelákovitá rajčata?

asi dva palce
Během růstu získávají modrofialovou barvu, a čím více slunce každé rajče dostane, tím je tato barva sytější. Bosque Bumblebee je malé salátové rajče, i když stále větší než cherry rajče, měří asi dva centimetry a má jemnou, téměř citrusovou chuť s přitažlivou šťavnatou konzistencí.

Jak pěstovat čmeláčí rajčata?

Jak dlouho trvá zrání rajčat Sunrise bumble bee?

70 dní
70 dní . Kuchaři milují zářivé víry červené a oranžové barvy uvnitř i na povrchu plodu!
Kešované

Jsou čmelákovitá rajčata determinantní nebo indeterminantní?

indeterminantní réva
Rajčata Sunrise Bumblebe'mají jasnou, sladkou a tropickou chuť. Je to indeterminantní odrůda a dobře roste v nádobách i v zemi.

Co je to rajče čmelák?

Sunrise Bumblebee je 70denní neurčité cherry rajče . Vytváří velké množství žlutých a červených pestrých plodů. Plody jsou sladké a mají ovocnou chuť. Rajčata jsou malé oválky sladké a barevné. Skvěle se hodí do salátů nebo pro děti, které si na nich mohou pochutnat přímo z révy.

Jak poznáte, že jsou čmeláčí rajčata zralá?

Sklízí se: Rajčata Artisan Bumble Bee Blend jsou na vrcholu chuti, když jsou sytě zbarvená a při jemném zmáčknutí lehce povolí.

Kolik rajčat můžete očekávat z jedné rostliny?

Pro zjednodušení uvedu, že ze silné a zdravé rostliny neurčitého rajčete větší odrůdy můžete očekávat 20 až 30 rajčat.

Jaká je nejrychleji dozrávající rostlina rajčete?

Jaké je nejrychleji rostoucí rajče? Tato pocta patří Quedlinburger Frühe Liebe (indeterminantní typ, který dozrává za 40 dní) a Sub-Arctic Plenty (někdy prodávaný jako Chilly Willie, determinantní typ, který dozrává za 42 dní). Jedná se o dvě nejranější rajčata na světě.

Rostou rajčata nejlépe na ranním nebo odpoledním slunci?

V severních oblastech rajčatům prospívá přímé sluneční světlo po celý den – ráno, odpoledne i večer . Ve všech oblastech země se doporučuje přímé ranní slunce, protože ranní slunce pomáhá vysušit listy rostlin' od noční rosy.

Prořezáváte determinantní rajčata?

Nyní chci ponechat co nejvíce nepoškozených Další zaměření je na odstranění všech listů, které již vykazují známky onemocnění. Někdy. To může pomoci zpomalit šíření chorob.

Jaká jsou nejjednodušší determinantní rajčata na pěstování?

Dvě z nejsnadněji pěstovaných determinantních rajčat jsou Marglobe a Campbell's 33 , protože se přizpůsobí i méně ideálním podmínkám a produkují středně velká rajčata vhodná k jídlu v čerstvém stavu, na vaření i konzervování. Ostatní typy se nejlépe osvědčují při vysokých teplotách, chladném létě nebo v krátkém vegetačním období.

Jak chutnají čmeláčí rajčata?

60-70 dní. Úžasná cherry rajčata z nedávného šlechtění společnosti Artisan Seeds. Plody mají jasnou, sladkou chuť , barva je zářivě ohnivě červená se zlatavě oranžovým proužkováním.

Dozrávají rajčata rychleji na révě, nebo až po utržení?

Obecná odpověď zní, že rajčata dozrávají rychleji na révě – POKUD mají optimální klimatické a pěstitelské podmínky. Jsou však situace, kdy chceme, aby to zvládla ještě rychleji.

Mají nakládaná rajčata dozrávat na slunci nebo ve stínu?

Rajčata nevyžadují ke svému dozrávání světlo a plody vystavené přímému slunečnímu záření se zahřívají na úroveň, která inhibuje syntézu pigmentu. Přímé slunce může také vést k úžehu plodů. Ve snaze o dozrání plodů neodstraňujte listy.

Jak přimět rostliny rajčat, aby plodily více?

Sama o sobě. A rostlinu rajčete pořádně protřepejte. A to by mělo být vše, co potřebujete, abyste podpořili opylení.

Které rostliny rajčat plodí nejvíce rajčat?

Neurčitá rajčata
Indeterminantní rajčata jsou ideální, pokud chcete mít více rajčat, než budete vědět, co s nimi. Indeterminantní rajčata rostou a plodí rajčata po celé léto. Rostliny jsou mimořádně velké; některé odrůdy dosahují výšky až osmi metrů.

Jaká rajčata je nejlepší pěstovat k jídlu?

8 nejlepších odrůd rajčat, které můžete pěstovat doma, abyste měli bohatou úrodu a chutné plody.

 • Sungold.
 • San Marzano.
 • Brandywine.
 • Červený hybrid Veranda.
 • Čokoládové pruhy.
 • Gardeners Delight.
 • Baby Boomer.
 • Green Zebra.

Které rostliny rajčat přinášejí nejvíce plodů?

Rajčata Super Sweet 100 patří k nejplodnějším dostupným odrůdám. Tato robustní odrůda rajčat nabízí stovky drobných sladkých rajčat během několika sklizní. Na těchto malých plodech si rádi pochutnáte přímo z révy.

Je lepší zalévat rajčata ve dne nebo v noci?

Nejlepší doba pro zalévání rajčat je brzy ráno . To umožní, aby veškerá vlhkost, která se dostane k listům, měla příležitost oschnout před denním horkem, a to může pomoci zabránit chorobám a spálení rostlin. Potřebujete, aby voda, kterou podáváte, byla efektivně využita.

Měli byste rajčata zalévat v noci?

Zalévání ráno je ideální z hlediska efektivity využití vody (menší odpařování/ztráty vody) a také poskytuje listům dostatek času na vyschnutí (není problém, pokud používáte kapkovou závlahu). Zavlažování rajčat pozdě večer nebo v noci je nevhodné .

Kolikrát se determinantní rajčata urodí?

Co se týče růstu skutečných rajčat, determinantní rajčata plodí najednou , v období přibližně dvou týdnů. Indeterminantní rajčata naopak produkují a dozrávají méně plodů průběžně po celé vegetační období, dokud není příliš chladno.

Jak zastřihnout rostliny rajčat, aby měly více plodů?

Takže se toho cucáka zbavíme. Takže. Z našich rajčat nevytáhne mnoho růstových hormonů. A jak jsme se zmínili na začátku videa, odstraníme spoustu těchto listů.

Co je lepší determinantní nebo indeterminantní rajče?

Pokud obvykle jíte rajčata čerstvá a chcete mít zásoby po celou sezónu, zvolte indeterminantní odrůdu . Pokud žijete tam, kde je vegetační období dlouhé jen několik měsíců, mohou být lepší volbou determinantní rajčata.

Jaká jsou nejsladší malá rajčata?

Nejsladší odrůda, kterou jsme testovali, 'Rosada' je odrůda baby švestka s Brix 10,5. Odrůda je vhodná pro pěstování na zahradě.

Jaká jsou nejchutnější malá rajčata?

10 nejchutnějších cherry rajčat

 • 'Matt's Wild Cherry' je super sladké rybízové rajče s Brix 11,5! Cherry rajčata jsou zahradní bonbónky. …
 • 'Isis Candy' je krásné a má Brix 8-9. ( …
 • 'Candyland Red' nás nové, super sladké rybízové rajče. ( …
 • 'Sun Gold' je klasické třešňové rajče, na které přísahají zkušení pěstitelé.

Mám nechat rajčata na révě?

Mezi veřejností a domácími zahrádkáři panuje mylná představa, že rajčata vyzrálá ve vinné révě jsou chutnější. Podle odborníka z Texas A&M AgriLife Extension Service však sklízení rajčat v době, kdy se porušuje jejich barva, neškodí jejich kvalitě, snižuje riziko poškození plodů a může prodloužit jejich trvanlivost. Larry Stein, Ph.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: