Jak pěstujete rajčata Super Fantastic?

Nejlepších výsledků dosáhnete, když budete hnojit tekutým hnojivem nebo hnojivem s pomalým uvolňováním hnojiva.Ochrana proti mrazu: Rajčata patří mezi teplomilné plodiny. … Výsadba: V závislosti na typu rostliny rozdělte většinu rostlin na vzdálenost 18 až 36 cm (podrobnosti najdete na štítku rostliny). … Nároky na půdu: Více položek… Požadavky na půdu: Rajčata potřebují dobře odvodněnou půdu bohatou na živiny.

Jak zasadit super fantastická rajčata?

Začněte v interiéru brzy na jaře přes spodní teplo . Když sazenice vyklíčí, vyjměte je z tepla a pěstujte pod jasným osvětlením. Sazenice pěstujte po dobu 6-8 týdnů při teplotě kolem 10 °C. Časná rajčata můžete vysadit ven, jakmile noční teploty spolehlivě překročí 7 °C – nebo později.
Kešované

Jak pěstujete rajčata Super Fantastic?

Jak vysoká rostou superfantastická rajčata?

Asi 5 stop vysoká
Rajče Super Fantastic dorůstá v době zralosti výšky asi 5 stop , s rozpětím 24 cm. Při výsadbě do řádků by měly být jednotlivé rostliny od sebe vzdáleny přibližně 24 palců. Kvůli svému bujnému růstu může vyžadovat kolíky nebo doplňkovou oporu.
Kešované

Jaký je rozdíl mezi fantastickými a super fantastickými rajčaty?

Super Fantastic Tomato je hybrid, který je novým a vylepšeným Fantastic Tomato. Protože se jedná o hybrid, semena z plodů rajčete Super Fantastic Tomato nelze zachovat pro pěstování nových rostlin. Chcete-li si tato rajčata vypěstovat doma, budete si muset zakoupit semena v místním obchodě s potřebami pro domácnost nebo na internetu.
Kešované

Jsou super fantastická rajčata dobrá?

Rajčata Super Fantastic, dobře přizpůsobená po celé zemi, plodí vynikající rajčata typu beefsteak, která jsou pevná, masitá a mají hladkou slupku . Indeterminantní réva nepřetržitě produkuje vysoké výnosy velkých plodů až do mrazů.
Kešované

Potřebují rajčata ranní nebo večerní slunce?

Rajčata, růže a další rostliny náchylné k chorobám chtějí vždy ranní slunce bez ohledu na to, kde žijí ; čím dříve ráno dopadne slunce na jejich listy, tím rychleji se odpaří rosa a rostliny budou zdravější.

Jsou fantastická rajčata determinantní?

Rajčata jsou šťavnatá, masitá a velmi aromatická. Fantastická jsou " neurčitá ", což znamená, že se jedná o popínavý typ rostliny a potřebují další podpěry. Poskytují také plody po delší dobu.

Je rajče super fantastic determinantní, nebo indeterminantní?

indeterminantní
Rajče Super Fantastic je dalším neurčitým druhem, který poskytuje vysokou úrodu velkých, kulatých, červených plodů, které jsou šťavnaté a mají hodně masa.

Jaká je nejsilnější nejvyšší rostlina rajčete?

Podle Guinnessovy knihy rekordů vypěstovala společnost Nutricultre Ltd. v britském Lancashiru nejvyšší rostlinu rajčat, která v květnu 2000 dosáhla výšky 65 stop.

Je rajče Super Fantastic determinantní, nebo indeterminantní?

indeterminantní
Super Fantastic VFN (70 dní) – Super Fantastic má vysoké výnosy pevných, masitých, hladkých plodů, z nichž každý váží v průměru 20 uncí. Rostliny jsou indeterminantní.

Je rajče Super Fantastic hybrid?

Tato přizpůsobivá rajčata poskytují štědré výnosy po dlouhou sezónu na indeterminantních liánách. Hybridní rajčata Super Fantastic jsou pevná, masitá, hladká a mohou vážit až 10 uncí.

Jaké je číslo jedna mezi rajčaty s nejlepší chutí?

Rajče Brandywine
Rajče Brandywine
Rajče Brandywine je asi nejčastěji označováno za odrůdu rajčete s nejlepší chutí. Má dokonale vyvážený poměr cukru a kyselosti s tou vynikající, staromódní chutí rajčat. Podmínky pěstování mohou ovlivnit kvalitu chuti více než u některých jiných odrůd na tomto seznamu.

Jaká rajčata jsou nejchutnější k pěstování?

Nejsladší rajčata k pěstování

 • Švestková rajčata zralá na révě. Rajčata 'Apero' 'Apero' je odrůda třešní s Brix 9,5. …
 • Třešňové rajče 'Apero' dozrává na révě. Rajče 'Floridity' …
 • Mini švestkové rajče & 39#39;Floridity' Rajče & 39;#39;Sungold'

Mám rajčata zalévat každý večer?

Nepoužívejte příliš mnoho vody, protože při odtoku z otvoru s sebou odnáší přebytečné živiny. Rajčata v nádobách zalévejte dvakrát denně – jednou ráno a jednou večer .

Je lepší zalévat rajčata ve dne nebo v noci?

Nejlepší doba pro zalévání rajčat je brzy ráno . To umožní, aby veškerá vlhkost, která se dostane k listům, měla příležitost oschnout před denním horkem, což může pomoci zabránit chorobám a spálení rostlin. Potřebujete, aby voda, kterou podáváte, byla efektivně využita.

Kolikrát se determinantní rajčata urodí?

Pokud jde o růst skutečných rajčat, determinantní rajčata vytvářejí plody najednou , v období přibližně dvou týdnů. Indeterminantní rajčata naopak produkují a dozrávají méně plodů průběžně po celé vegetační období, dokud se příliš neochladí.

Je třeba determinantní rajčata stříhat?

Determinantní rostliny rajčat mají předem danou velikost (stejně jako my) podle své genetické výbavy. Rostou jako keře a nepotřebují žádný řez kromě odstraňování listů pod prvním květním trsem tak, aby se žádný nedotýkal země. Mají tendenci dozrávat nejdříve, často všechny plody najednou.

Měli byste stříhat neurčitá rajčata?

Řez neurčitých rajčat zlepšuje produkci plodů tím, že odstraňuje nadbytečný růst, který odvádí energii od vyvíjejících se plodů . Odstraněním nadbytečného porostu se energie přesměruje zpět k plodům a sníží se zastínění plodů, což přispěje k rychlejšímu dozrávání plodů.

Můžete vysazovat determinantní a indeterminantní rajčata společně?

Za druhé, determinantní i indeterminantní rajčata mají úžasnou chuť a můžete si je vychutnat čerstvá, konzervovaná, zavařená i sušená. A konečně je lze pěstovat společně , přičemž pěstování obou je poměrně snadné. Záleží na tom, KDE je chcete pěstovat a KDY si chcete vychutnat úrodu.

Jaké je největší rajče nejlepší chuti?

Rajče Mortgage Lifter
Bylo vyšlechtěno, aby bylo velké a chutné! Má masitou strukturu s malým počtem semínek, takže se skvěle hodí na krájení na sendvič nebo do čerstvého salátu. Rajčata Mortgage Lifter jsou velmi velká, jednotlivá rajčata dorůstají 2 kg a více.

Jaké rajče je nejlepší pěstovat?

8 nejlepších odrůd rajčat, které můžete pěstovat doma, abyste měli bohatou úrodu a chutné plody.

 • Sungold.
 • San Marzano.
 • Brandywine.
 • Červený hybrid Veranda.
 • Čokoládové pruhy.
 • Gardeners Delight.
 • Baby Boomer.
 • Green Zebra.

Která rajčata jsou lepší determinantní nebo indeterminantní?

Pokud obvykle jíte rajčata čerstvá a chcete mít zásoby po celou sezónu, zvolte indeterminantní odrůdu . Pokud žijete tam, kde je vegetační období dlouhé jen několik měsíců, mohou být lepší volbou determinantní rajčata.

Jaké je nejlepší neurčité rajče?

Nejlepší neurčité odrůdy rajčat

 1. Cherokee Purple. Neurčitá rajčata Cherokee Purple od Johnny Seeds. …
 2. Brandywine. Brandywine Indeterminate Tomatoes od Johnny Seeds. …
 3. Sungold. Neurčitá rajčata Sungold od Johnny Seeds. …
 4. Early Girl. …
 5. Pink Berkeley Tie Dye. …
 6. Speckled Roman. …
 7. GinFiz. …
 8. Darkstar.

Jaký je rozdíl mezi hybridním rajčetem a běžným rajčetem?

Zatímco dědičná rajčata zůstávají stejná po mnoho let, hybridy jsou křížené odrůdy . Mnohé z těchto odrůd jsou záměrně kříženy, aby vznikla odrůda, která má nejlepší vlastnosti dvou nebo více jednotlivých rostlin.

Jaké rajče je nejlepší na krájení a konzumaci?

 1. Rajče Mortgage Lifter. Rajče Mortgage Lifter je klasické dědičné krájecí rajče typu beefsteak pro přípravu čerstvých sendvičů. …
 2. Rajče Brandywine. …
 3. Rajče Big Boy. …
 4. Rajče Black Krim. …
 5. Rajče Early Girl. …
 6. Rajče Cherokee Purple. …
 7. Rajče Kellogg's Breakfast. …
 8. Ananasové rajče.

Jaké je nejlepší domácí rajče?

Nejlepší odrůdy rajčat

 • Black Krim. prostřednictvím Parkseed. …
 • Azojka. přes Urban Farmer. …
 • Amana Orange. via Rare Seeds. …
 • Delicious. přes Burpee. …
 • Cherokee Purple. via Bonnie Plants. …
 • Better Boy. přes Bonnie Plants. …
 • Green Zebra. přes Rare Seeds. …
 • Early Girl. přes Tomato Growers Supply Company. Rajčata Early Girl patří k mým nejoblíbenějším odrůdám rajčat.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: