Jak poznám, zda je moje rajče kordon nebo keř?

Kordonová rajčata se pěstují jako vysoké rostliny s jedním stonkem – potřebují vysoké opory a boční výhony by se měly pravidelně odstraňovat. Keříčková rajčata jsou kompaktnější a postranní výhony by se neměly odstraňovat.

Jaký typ rajčat je kordonový?

Kordonová rajčata jsou jednoduše rajčata, která jsou vyškolena tak, aby rostla vzhůru a věnovala veškerou pozornost kvetení a plodům, místo aby vyhazovala postranní výhony . K pěstování rajčat tímto způsobem budete potřebovat pevné tyče nebo systém drátů, které jsou například na polytunelu navlečeny na tyčích.

Jak poznám, zda je moje rajče kordon nebo keř?

Co definuje kordonové rajče?

Rajčata rostou buď na keři, v tom případě nepotřebují školkování, nebo na révě. Ta, která se pěstují jako jednodruhová réva, se označují jako 'cordon' rajčata a jsou vyškolkována, aby se zvýšila produkce a aby se boční výhony nerozrůstaly do nepřehledné rostliny.

Jaký je rozdíl mezi kordonovými a neurčitými rajčaty?

Indeterminantní rajčata se nejčastěji nazývají révový typ nebo popínavý typ. Jsou také známá jako kordonový typ, což znamená, že jsou pěstována na jednom stonku s trsy plodů v pravidelných intervalech.

Jak poznám, jaký druh rajčete mám?

Zkontrolujte výšku rostliny.
Pokud je poměrně nízká (ne vyšší než čtyři až pět stop), jedná se pravděpodobně o determinantní rajče. Za předpokladu, že je rostlina zakotvená, aby se udržela ve vzpřímené poloze, pokud je velmi vysoká (až do výšky osmi stop a více), pak se s největší pravděpodobností jedná o indeterminantní odrůdu.

Jaký typ rajčete je keříčkový?

Determinantní rajčata
Determinantním rajčatům se také říká „keříčková“ rajčata, protože rostou keříčkovitě. Zpočátku rostlina roste vertikálně, ale pak se vertikální růst zastaví. Zbytek růstu tvoří boční výhony a maximální výška je obvykle 4 stopy nebo méně.

Je rajče beefsteak kordonové?

Kordonové (révové) rajče . Velmi stará odrůda beefsteak, která vytváří silnou úrodu velkých tmavě hnědočervených plodů s pevnou dužninou. Vhodná pro chráněné i venkovní pěstování.

Jak vypadají rajčata moneymaker?

VZHLED A CHUŤ RAJČETE MONEYMAKER
Plody jsou jasně červené, trvanlivé, sladké, ale mírně postrádají hlubokou rajčatovou chuť některých odrůd. Slupka je průměrně silná, ani tenká, ani zvlášť silná .

Patří žlutá hrušková rajčata mezi keříčková nebo kordonová rajčata?

Jedná se o neurčitou odrůdu, která se nejlépe pěstuje jako kordonová réva. Pro dosažení nejlepších výnosů a velikosti plodů ukončete pěstování na 5. trsu, pokud pěstujete pod ochranou (3. venku). I když nejlepší úroda se pěstuje pod ochranou, lze tuto odrůdu pěstovat i venku.

Patří rajče Roma mezi kordonová rajčata?

Výhody rajčat Roma
Jelikož se jedná o polodeterminantní odrůdu, všechny plody dozrávají přibližně ve stejnou dobu. Řez a kordonování není obvykle nutný . Za optimálních podmínek lze na každé rostlině získat vysoký výnos plodů.

Jsou černá cherry rajčata keříčková nebo kordonová?

Jedná se o indeterminantní odrůdu, kterou je nejlépe pěstovat jako kordon (révu) . Pro dosažení nejlepších výnosů a velikosti plodů se při pěstování pod ochranou (4. venku) zastavte u 6. trsu. I když nejlepší úroda se bude pěstovat pod ochranou, lze tuto odrůdu pěstovat i venku.

Jaké jsou 2 typy rajčat?

Determinantní a indeterminantní

  • Determinantní odrůdy (včetně keříčkových odrůd) dosáhnou určité výšky rostlin a poté přestanou růst. …
  • Indeterminantní odrůdy pokračují v růstu a plodí rajčata po celé délce stonků po celou vegetační dobu.

Které listy rajčat ořezávat?

Abyste dále snížili pravděpodobnost výskytu chorob způsobených vlhkostí (například plísně rajčat, která se přenáší půdou a způsobuje hnilobu), seřízněte spodní listy rostliny, pokud se dotýkají země, zejména ve vlhkém podnebí, kde je půda nasycena silnými dešti.

Jaké jsou vlastnosti keříčkových rajčat?

Rajče keříčkové pochází ze střední Austrálie a má kulovité plody o velikosti 10-15 mm, které se při dozrávání mění ze zelených na žluté. Před sklizní se obvykle suší na slunci na keři, kde získává načervenalou barvu. Běžně se mu říká také pouštní rozinky nebo kutjera.

Existuje keříčkové rajče?

Keříčková rajčata jsou malé keříky, jejichž růst je podporován požáry a narušováním . Plody řady druhů používali domorodci v sušších oblastech Austrálie jako zdroj potravy.

Je beefsteak keřové rajče?

Ozdobte svou terasu nebo malý prostor na zahradě tímto determinantním hybridem a pochutnejte si na 8-12 uncích chutných plodů. Seskupené červené plody rostou na bujně rostoucích rostlinách a dozrávají přibližně 62 dní od přesazení.

Jaký typ rajčete je MoneyMaker?

KEŘ NEBO KORDON? Rajče MoneyMaker se pěstuje jako kordonový typ rajčat a při tomto způsobu pěstování se rodí nejlepší rajčata. Pokud je však ponecháno na vlastní pěst bez jakéhokoli řezu, bude mít stále spoustu plodů, ale o něco menších a v pozdějším období.

Jaký typ rajčete je Moneymaker?

KEŘ NEBO KORDON? Rajče MoneyMaker se pěstuje jako kordonový typ rajčat a při tomto způsobu pěstování se rodí nejlepší rajčata. Pokud je však ponecháno na vlastní pěst bez jakéhokoli řezu, bude mít stále spoustu plodů, ale o něco menších a v pozdějším období.

Jakou barvu mají rajčata Moneymaker?

Mimořádně oblíbená odrůda rajčat, 'Moneymaker' je oblíbená mezi domácími pěstiteli, protože produkuje velké úrody lahodných, jasně červených, středně velkých plodů.

Jak vypadají keříčková rajčata?

Keříčkové rajče je malá pouštní rostlina vysoká přibližně 30 cm, s šedými až bronzovými listy a atraktivními fialovomodrými květy . Přirozeně roste v centrálních pouštích Severního teritoria a Jižní Austrálie.

Dozrají žlutá hrušková rajčata z révy?

Žlutá hrušková rajčata jsou indeterminantní a budou plodit rajčata i na začátku podzimu až do mrazů. Sledujte předpověď počasí, protože mráz nebo nízké teploty rostlinu zahubí. Pokud jsou předpovídány mrazy, skliďte všechna zelená rajčata na rostlině. Tato zelená rajčata budou dozrávat v interiéru mimo révu.

Patří rajče San Marzano mezi keříčková rajčata?

KEŘ NEBO KORDON? Všechna rajčata San Marzano se nejlépe pěstují jako kordonová. Při pěstování venku doporučujeme omezit jejich počet na 3 nebo maximálně 4 trsy v závislosti na tom, kolik slunce je ve vaší oblasti Spojeného království.

Je Gardeners Delight keříčkové nebo kordonové rajče?

Gardener's Delight je rozhodně kordonová (indeterminantní) odrůda rajčat, což znamená, že nejlépe poroste, pokud se během vegetace seřízne. Někdy dochází k záměně, protože se často pěstuje jako keříčkový typ. Při tomto způsobu pěstování se mu daří velmi dobře.

Které rostliny rajčat dávají nejvíce plodů?

Třešňová rajčata Super Sweet 100 patří k nejplodnějším dostupným rostlinám. Tato robustní odrůda rajčat nabízí stovky drobných sladkých rajčat během několika sklizní. Na těchto malých plodech si rádi pochutnáte přímo z révy.

Jaká jsou lepší keříčková rajčata?

Rajče Better Bush je baculaté, čtyřcentimetrové ovoce s masitou strukturou . Chuť je výjimečně sladká a má klasickou rajčatovou chuť a vůni, kterou si zamilujete. Tato rajčata jsou ideální pro čerstvou konzumaci. Vyzkoušejte je nakrájená na plátky na sendviče a saláty, abyste do svého oblíbeného pokrmu vnesli zářivou letní atmosféru.

Je v pořádku odřezávat spodní listy z rostlin rajčat?

Když rostliny vyrostou, můžete pokračovat v odstraňování spodních listů až do výšky 18 cm od země, abyste zabránili šíření choroby.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: