Jak poznám, zda jsou moje rajčata kordonová nebo keříčková?

VýběrKordónová (neboli indeterminantní) rajčata rostou do výšky až 1,8 m a vyžadují vysoké opory. … Keříčková (neboli determinantní) rajčata jsou nižší a širší, skvěle se hodí do menších zahrad, květináčů a pěstebních vaků.

Co definuje kordonová rajčata?

Rajčata rostou buď na keříku, v tom případě nepotřebují školkování, nebo na révě. Ta, která se pěstují jako jednodruhová réva, se označují jako 'cordon' rajčata a jsou vyškolkována, aby se zvýšila produkce a aby se boční výhony nerozrůstaly do nepřehledné rostliny.

Jak poznám, zda jsou moje rajčata kordonová nebo keříčková?

Jaký typ rajčat je kordonový?

Kordonová rajčata jsou jednoduše rajčata, která jsou vyškolena tak, aby rostla vzhůru a veškerou svou pozornost věnovala kvetení a plodům, místo aby vyhazovala boční výhony . K pěstování rajčat tímto způsobem budete potřebovat pevné tyče nebo systém drátů, které jsou například na polytunelu navlečeny na tyčích.

Jaký je rozdíl mezi kordonovými a neurčitými rajčaty?

Indeterminantní rajčata se nejčastěji označují jako révový typ nebo popínavý typ. Označují se také jako kordonový typ, což znamená, že se pěstují na jednom stonku s trsy plodů v pravidelných intervalech.

Jaký druh rajčat roste jako keř?

Neurčitá rajčata . Determinantní rajčata tvoří kompaktní „keřík“. Neurčité rostliny rajčat rostou jako dlouhé, rozvětvené liány, které se volně větví. Determinantní rajčata obvykle dorůstají do výšky maximálně 3 až 4 stop, zatímco neurčité odrůdy mohou snadno dosáhnout výšky 8 až 10 stop.

Je rajče beefsteak kordonové?

Kordonové (révové) rajče . Velmi stará odrůda hovězího rajčete, která vytváří bohatou úrodu velkých tmavě hnědočervených plodů s pevnou dužinou. Vhodná pro chráněné i venkovní pěstování.

Jak vypadají rajčata moneymaker?

VZHLED A CHUŤ RAJČETE MONEYMAKER
Plody jsou jasně červené, trvanlivé, sladké, ale mírně postrádají hlubokou rajčatovou chuť některých odrůd. Slupka je průměrně silná, ani tenká, ani zvlášť silná .

Patří rajče Roma mezi kordonová rajčata?

Klady rajčat Roma
Jelikož se jedná o polodeterminantní odrůdu, všechna rajčata dozrávají přibližně ve stejnou dobu. Řezání a kordonování není obvykle nutné . Za optimálních podmínek lze z každé rostliny získat vysoký výnos plodů.

Jsou černá cherry rajčata keříčková nebo kordonová?

Jedná se o neurčitou odrůdu, která se nejlépe pěstuje jako kordonová réva. Pro dosažení nejlepších výnosů a velikosti plodů ukončete pěstování na 6. svazku, pokud pěstujete pod ochranou (4. svazek venku). I když nejlepší úroda se pěstuje pod ochranou, lze tuto odrůdu pěstovat i venku.

Jaký typ rajčete je MoneyMaker?

KEŘÍČKOVÉ NEBO KORDONOVÉ? Rajče MoneyMaker se pěstuje jako kordonový typ rajčat a při tomto způsobu pěstování poskytuje nejlepší produkci. Pokud je však ponecháno samo sobě bez jakéhokoli řezu, bude stále plodit hodně plodů, ale o něco menších a později v sezóně.

Jaký je běžný název pro keříčkové rajče?

Takzvané „keřové rajče nebo pouštní rozinka “ je Solanum centrale (nazývané také Kutjera), které obývá suché vnitrozemské oblasti Austrálie. Jedná se o rajče, které se vyskytuje v domorodé kuchyni.

Je beefsteak keřové rajče?

Ozdobte svou terasu nebo malý prostor na zahradě tímto determinantním hybridem a pochutnejte si na 8-12 uncích chutných plodů. Seskupené červené plody rostou na keříčkovitých rostlinách a dozrávají přibližně 62 dní od přesazení.

Jak určím rostliny rajčat?

Prohlédněte si listy naší rostliny.
Determinantní rajčata mají běžně listy, které jsou na stonku blíže u sebe, takže vypadají bujněji . Indeterminantní odrůdy mají listy více rozestoupené a vypadají spíše jako liány.

Je Crimson crush keříčkové rajče?

Vzhledem k tomu, že rajče 'Crimson Crush' je kordonový typ rajčete, nechte růst jeden nebo dva hlavní vedoucí stonky a pro dosažení nejlepších výnosů zaštípněte boční růst. Rostliny při růstu připevněte pomocí drátu k mříži nebo nad ně umístěte klece na rajčata, které jim poskytnou potřebnou oporu.

Je Roma kordonová nebo keříčková?

determinantní
Rajče Roma je determinantní, což znamená, že roste keříčkovitě do předem stanovené výšky . Mají keříčkovitý habitus a neprodlužují se neustále do délky.

Je rajče San Marzano keříčkové, nebo kordonové?

'San Marzano' je kordonová rostlina, která bude vyžadovat kolíky a oporu, protože dlouhodobě produkuje velkou úrodu rajčat.

Jak vypadají keříčková rajčata?

Keříčkové rajče je malá pouštní rostlina vysoká přibližně 30 cm, s šedými až bronzovými listy a atraktivními fialovomodrými květy . Přirozeně roste v centrálních pouštích Severního teritoria a Jižní Austrálie.

Jaké rajče má nejbohatší chuť?

Rajče s nejbohatší chutí

  • Corbarino je vzácná odrůda rajčat z Kampánie. Tato rajčata jsou malá a hruškovitého tvaru, mají nízkou kyselost, takže jsou sladká, šťavnatá a sytá, a proto je …
  • Rajčata Corbarino na těstovinách. K těstovinám s mušlemi, petrželkou a kalamáry jsou jako stvořené.
  • Rajčata Corbarino na pizze.

Jaký je rozdíl mezi keříčkovými a révovými rajčaty?

Determinantní a determinantní rajčata.
Determinantní neboli keříčková rajčata obvykle dorůstají výšky kolem tří až čtyř metrů. Oproti tomu indeterminantní neboli révová rajčata mohou dosahovat výšky mezi šesti a dvaceti metry.

Jak velká jsou keříčková rajčata?

4 palce
Tyto velké, šťavnaté, čtyřpalcové plody rostou na indeterminantních čtyřstopých rostlinách velmi hustě díky kratším internodiím. Centrální stonek je třeba jen zřídkakdy kolíkovat (s výjimkou období "nárazové úrody"), a tato rostlina začíná brzy v sezóně a prostě pokračuje.

Jak vysoká rostou keříčková rajčata beefsteak?

šest stop vysoké
Rostliny keříčkových rajčat (Solanum lycopersicum) dorůstají výšky až šest stop a plodí jedlé plody, které často váží více než jeden kilogram. Rajče beefsteak je největší z rajčat a produkuje plody, které se rozšiřují až na šest centimetrů v průměru. Zralá rajčata mají plnou, masitou strukturu a sladkou chuť.

Jak poznám, zda je moje rajče determinantní nebo indeterminantní?

Kromě zřejmého rozdílu ve velikosti obou rostlin si můžete všimnout ještě jednoho odlišujícího faktoru: neurčitá rajčata plodí po celé délce stonků. Zatímco determinantní rostliny budou tvořit plody na koncích větví .

Jaké jsou 2 typy rostlin rajčat?

Determinantní a indeterminantní rajčata

  • Determinantní odrůdy (včetně keříčkových odrůd) dosáhnou určité výšky rostliny a poté přestanou růst. …
  • Indeterminantní odrůdy pokračují v růstu a plodí rajčata po celé délce stonků po celé vegetační období.

Je Crimson crush kordonové rajče?

Kordónové rajče. Pokud v minulosti decimovala vaši úrodu plíseň, pak už nehledejte nic jiného než rajče 'Crimson Crush'. Tento kordonový hybrid F1 má zabudovanou ochranu proti plísni , takže si můžete být jisti, že vaše rostliny nebudou v době své největší slávy zkráceny!

Jaké jsou vlastnosti keříčkových rajčat?

Rajče keříčkové pochází ze střední Austrálie a má kulovité plody o velikosti asi 10-15 mm, které se při dozrávání mění ze zelených na žluté . Před sklizní se obvykle suší na slunci na keři, kde získá načervenalou barvu. Běžně se mu říká také pouštní rozinky nebo kutjera.

Je Gardeners Delight keříčkové nebo kordonové rajče?

Gardener's Delight je rozhodně kordonová (indeterminantní) odrůda rajčat, což znamená, že nejlépe poroste, pokud se během vegetace seřízne. Někdy dochází k záměně, protože se často pěstuje jako keříčkový typ. Při tomto způsobu pěstování se mu daří velmi dobře.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: