Jak poznám, zda mám determinantní nebo indeterminantní rajče?

Jak bylo uvedeno výše, indeterminantní odrůdy mají růstové konce zakončené listy; determinantní rajčata mají růstové konce zakončené květními úbory a nakonec plody – projevuje se zde gen samorezání.

Která rajčata jsou determinantní a která indeterminantní?

Pokud rádi konzervujete, mrazíte nebo dehydrujete své produkty, determinantní rajčata poskytnou velké množství plodů za kratší dobu, což může být výhodné. Příklady determinantních rajčat: Rutgers, Roma a Celebrity . Příklady indeterminantních rajčat: Rajčata determinantní: Příklady determinantních rajčat: Beefsteak, Goldie, většina typů Cherry a dědičná rajčata.

Jak poznám, zda mám determinantní nebo indeterminantní rajče?

Jsou cherry rajčata indeterminantní nebo determinantní?

indeterminantní
Většina cherry rajčat je indeterminantní a má velký, rozložitý růstový habitus, který vyžaduje prořezávání a oporu. Při nedostatku místa si mnoho zahrádkářů vybírá determinantní odrůdy, protože rostou kompaktněji a mají keřovitý tvar.

Je rajče beefsteak determinantní nebo indeterminantní?

indeterminantní
Zatímco hroznová rajčata jsou determinantní, což znamená, že jsou bujná a plodí v krátkém časovém období, rajčata typu beefsteak jsou indeterminantní , což znamená, že mají řidší listy a plodí v průběhu vegetačního období. Jako indeterminantní rostliny rostou výše a vyžadují také kolíkování.

Jsou dědičná rajčata determinantní, nebo indeterminantní?

indeterminantní
Většina odrůd dědičných rajčat je indeterminantních , které rostou na dlouhých liánách, jež plodí po celou sezónu, dokud je nezabijí mrazy. Odrůdy s nejlepší chutí bývají indeterminantní. Několik málo odrůd dědičných odrůd se nerozrůstá po celém místě. Tato rajčata se nazývají determinantní odrůdy.

Jaké jsou příklady determinantních odrůd rajčat?

Determinantní rajčata

 • 'Celebrity' (červené, kulovité, středně velké až velké plody)
 • 'Red Sun' (červená, kulovitá, velké plody)
 • 'Carolina Gold' (zlatavě oranžová, kulovitá, velké plody)
 • 'Pony Express' (červený, švestkovitý plod)
 • 'Sweet Olive' (červený, oválný, hroznovitý plod)

Jsou rajčata Roma indeterminantní nebo determinantní?

determinantní
Toto romské rajče je determinantní, což znamená, že dorůstá určité výšky, má bujný vzhled a všechna rajčata dává najednou. Rajčata Roma dávají velkou úrodu pevných, silnostěnných, 2 až 4tuncových plodů, které jsou ideální pro konzervování nebo přípravu omáček.

Ořezáváte determinantní rajčata?

Nyní chci ponechat co nejvíce nepoškozených rostlin a dále se zaměřit na odstranění listů, které již vykazují známky onemocnění. Někdy. To může pomoci zpomalit šíření choroby.

Jsou velká červená cherry rajčata determinantní nebo indeterminantní?

indeterminantní réva
Velká červená cherry rajčata mají silné indeterminantní liány, které dorůstají výšky 122-183 cm (4-6') s rozpětím 50-61 cm (20-24″). Tyto révy je třeba zakořenit a vyvazovat, aby podpořily produkci rajčat o velikosti 28 g (1 unce) „golfového míčku“.

Jsou rajčata Better Boy determinantní nebo indeterminantní?

Better Boy je indeterminantní odrůda rajčat. Indeterminantní rostliny je třeba kvůli jejich velké velikosti pěstovat buď na kůlech, nebo v klecích na rajčata. Tato rajčata dorůstají výšky 5 až 8 stop.

Která dědičná rajčata jsou determinantní?

Determinantní rajčata mohou být dědičná nebo hybridní rajčata. Příkladem jsou rajčata Patio Tomato, Better Bush, Roma, San Marzano, Celebrity a Rutgers .

Jaká dědičná rajčata jsou determinantní?

Determinantní rajčata mohou být dědičná nebo hybridní rajčata. Příkladem jsou rajčata Patio Tomato, Better Bush, Roma, San Marzano, Celebrity a Rutgers .

Jaká rajčata by se neměla stříhat?

Determinantní rajčata není třeba stříhat, kromě odstraňování odnoží pod prvním květním trsem. Řez nad prvním květním úborem vede ke ztrátě potenciálních plodů, protože determinantní rajčata mají ve své genetické struktuře pevně zakotvený předem stanovený počet stonků, listů a květů.

Jsou lepší chlapecká rajčata determinantní nebo indeterminantní?

Rajčata Better Boy jsou indeterminantní a budou plodit rajčata až do začátku podzimu až do mrazů. Sledujte předpověď počasí, protože mráz nebo nízké teploty rostlinu zahubí. Pokud jsou předpovídány mrazy, skliďte všechna zelená rajčata na rostlině. Tato zelená rajčata dozrají v interiéru mimo révu.

Která cherry rajčata jsou determinantní?

Determinantní rajčata

 • Novinka. Jolene. (F1) Semena rajčat. …
 • Washington Cherry. Organické osivo rajčat. …
 • Paisano. (F1) Osivo rajčat. …
 • Galahad. Organické (F1) osivo rajčat. …
 • BHN 589. (F1) Osivo rajčat. …
 • Defiant PhR. Organické (F1) osivo rajčat. …
 • Tasmánská čokoláda. Organické osivo rajčat. …
 • Gold Nugget. Organické semínko rajčete.

Měli byste zaštipovat determinantní rajčata?

Determinantní rajčata nepotřebují žádný jiný řez než odstranění všech odnoží pod prvním květním trsem, protože řez neovlivní velikost plodů ani vitalitu rostliny. Pokud u determinantních rajčat provedete jakýkoli řez nad prvním květním hroznem, zahodíte potenciální plody!

Jsou romská rajčata determinantní nebo indeterminantní?

determinantní
Toto romské rajče je determinantní, což znamená, že dorůstá určité výšky, má bujný vzhled a všechna rajčata dává najednou. Rajčata Roma dávají velkou úrodu pevných, silnostěnných, 2 až 4tuncových plodů, které jsou ideální pro konzervování nebo přípravu omáček.

Co se stane, když neurčitá rajčata neseříznete?

Rostliny mohou být velmi vysoké a bujné, což může být v určitých situacích problém. Pokud je necháte na pokoji a v teplejším podnebí, jsou neurčité rostliny rajčat vlastně trvalky a budou se jen prodlužovat a zvětšovat. Indeterminantní rajčata jsou typem rajčat, která můžete agresivněji stříhat.

Budou rajčata dozrávat, pokud odřízneme všechny listy?

Odstraňte listy
Odstraněním části listů se k rajčatům dostane slunce a rajčata rychleji dozrají . Pokud odstraníte část listů, rostlina soustředí více energie na růst rajčat. Já odstraňuji všechny listy až po první svazek rajčat na hlavním stonku.

Mám stříhat determinantní a indeterminantní rostliny rajčat?

Determinantní rajčata dorůstají do určité velikosti, pak přestávají růst. Indeterminantní rajčata rostou po celou vegetační dobu. Katalogy semen, balíčky se semeny nebo identifikační kolíky rostlin vám napoví, jaký typ rajčat máte. Ořezávejte pouze neurčitá rajčata .

Co se stane, když prořežete determinantní rajčata?

Determinantní rajčata, jako je Defiant, není třeba prořezávat. Vyrostou do předem určené velikosti a poté nasadí květy a plody. Pokud determinantní rajčata prořezáváte, snižujete celkový výnos .

Jaká rajčata byste neměli prořezávat?

Determinantní rajčata , často nazývaná keříčková rajčata, jsou odrůdy, které dorůstají do pevné dospělé velikosti, obvykle kolem 4 až 5 stop. Tato rajčata obvykle dozrají všechny plody během několika týdnů, takže jejich prořezávání nepřináší velký užitek.

Měli byste rajčatům odřezávat spodní větve?

Pokud budou tyto stonky zcela pohřbeny, je pravděpodobně lepší je odstranit, aby se do rostliny nedostala žádná choroba, protože tyto stonky se rozkládají. V jiných oblastech země se doporučuje odstraňovat sekundární větve i nad zemí. Výsledkem jsou dřívější, méně početné, ale větší plody rajčat.

Kdy mám odřezávat vrcholky rostlin rajčat?

Kontrolujte růst. A omezit, jak velké rostliny. Postará se o to, aby tyto liány, které i vrchol, jakmile se rajčata na této liáně vytvoří. A byly sklizeny. Je opravdu málo důvodů, proč si tuto révu ponechat.

Jak mám zastřihnout rostliny rajčat, aby plodily více?

Takže toho cucáka odstraníme. Takže. Z našich rajčat nevytáhne spoustu růstových hormonů. A jak jsme se zmínili na začátku videa, odstraníme spoustu těchto listů.

Měli byste rajčata sázet bokem, nebo zakopat hluboko?

Tím, že rostliny položíte bokem, pomůžete jim lépe rozvinout vertikální kořeny . To je užitečné zejména v případě, že máte nohaté sazenice. Je také lepší vykopat svislou rýhu než hlubší vodorovnou jámu, do které přesazená rajčata zakopete. To proto, že rajčata jsou teplomilné rostliny.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: