Jak poznám, že jsou moje rajčata determinantní?

Zkontrolujte tvorbu květů a plodů. Pokud rajče kvete najednou a plodí všechna rajčata najednou, jedná se o determinantní rajče. Všechny plody vyrostou a všechna rajčata dozrají ve stejném časovém rozmezí dvou až tří týdnů a poté rostlina ukončí růst a produkci.

Jak poznáte, zda máte determinantní nebo indeterminantní rajče?

Jsou na rostoucím vrcholu listy nebo květy (případně květní pupeny)? Pokud vidíte květy nebo květní pupeny, jedná se pravděpodobně o determinantní rostlinu. Pokud tam jsou listy, rostlina je s největší pravděpodobností indeterminantní.
Cached

Jak poznám, zda jsou moje rajčata determinantní?

Jak vypadají determinantní rajčata?

Rozlišovacím znakem mezi determinantními a indeterminantními odrůdami je jejich růstový habitus. Determinantním rajčatům se také říká „keříčková“, protože rostou keříčkovitě . Zpočátku rostlina roste vertikálně, ale pak se vertikální růst zastaví.

Jsou cherry rajčata determinantní nebo indeterminantní?

indeterminantní
Většina cherry rajčat je neurčitá a má velký, rozlehlý růstový habitus, který vyžaduje řez a oporu. Při nedostatku místa si mnoho zahrádkářů vybírá determinantní odrůdy, protože rostou kompaktněji a mají keřovitý tvar.

Jsou dědičná rajčata determinantní nebo indeterminantní?

indeterminantní
Většina odrůd dědičných rajčat je indeterminantních , které rostou na dlouhých liánách, jež plodí po celou sezónu, dokud je nezabijí mrazy. Odrůdy s nejlepší chutí bývají indeterminantní. Několik málo odrůd dědičných odrůd se nerozrůstá po celém místě. Tato rajčata se nazývají determinantní odrůdy.

Je hovězí rajče determinantní, nebo indeterminantní?

indeterminantní
Zatímco hroznová rajčata jsou determinantní, což znamená, že jsou bujně rostoucí a plodí v krátkém časovém období, rajčata beefsteak jsou indeterminantní , což znamená, že mají řidší listy a plodí v průběhu vegetačního období. Jako indeterminantní rostliny rostou výše a vyžadují také kolíkování.

Jaké jsou příklady determinantních odrůd rajčat?

Determinantní rajčata

 • 'Celebrity' (červené, kulovité, středně velké až velké plody)
 • 'Red Sun' (červená, kulovitá, velké plody)
 • 'Carolina Gold' (zlatavě oranžové, kulovité, velké plody)
 • 'Pony Express' (červený, švestkovitý plod)
 • 'Sweet Olive' (červený, oválný, hroznovitý plod)

Měli byste prořezávat determinantní rajčata?

Krátká odpověď zní ano i ne. Záleží na tom, jaký druh rajčat pěstujete. Pokud se jedná o determinantní rajčata, pak není třeba nic prořezávat, ale indeterminantní rajčata je třeba udržovat pod kontrolou.

Je hovězí rajče determinantní nebo indeterminantní?

indeterminantní
Beefsteaková rajčata bývají indeterminantní odrůdy, i když některá jsou polodeterminantní , a potřebují pevnou oporu, aby se udržel jejich vysoký vzrůst a těžké plody. Rajčata typu beefsteak je nejlepší sázet hluboko a pravidelně zaštipovat boční výhony od hlavního stonku.

Je třeba prořezávat determinantní rajčata?

Determinantní rajčata mají podle své genetické výbavy předem určenou velikost (stejně jako my). Rostou jako keře a nepotřebují žádný řez kromě odstraňování listů pod prvním květním trsem tak, aby se žádný nedotýkal země . Mají tendenci dozrávat nejdříve, často všechny plody najednou.

Která odrůdová rajčata jsou determinantní?

Determinantní rajčata mohou být dědičná nebo hybridní. Příkladem jsou rajčata Patio, Better Bush, Roma, San Marzano, Celebrity a Rutgers .

Jaké je nejchutnější rajče na světě?

Rajče Brandywine
Odrůda Brandywine je asi nejčastěji označována za odrůdu rajčat s nejlepší chutí. Má dokonale vyvážený poměr cukru a kyselosti a vynikající staromódní chuť rajčat. Podmínky pěstování mohou ovlivnit kvalitu chuti více než u některých jiných odrůd na tomto seznamu.

Jsou rajčata Roma determinantní nebo indeterminantní?

determinantní
Tato rajčata Roma jsou determinantní , což znamená, že dorůstají do určité výšky, mají keříčkovitý vzhled a všechna rajčata dávají najednou. Rajčata Roma dávají velkou úrodu pevných, silnostěnných, 2 až 4tuncových plodů, které jsou ideální pro konzervování nebo přípravu omáček.

Kolikrát se urodí determinantní rajčata?

Pokud jde o růst skutečných rajčat, determinantní rajčata plodí všechny plody najednou , a to v období přibližně dvou týdnů. Indeterminantní rajčata naopak produkují a dozrávají méně plodů průběžně po celé vegetační období, dokud se příliš neochladí.

Co se stane, když rajčata nebudu stříhat?

Pokud budete stříhat přírůstky, budete mít celkově méně rajčat . Ale ta, která vaše rostlina vyprodukuje, dorostou do větší velikosti, pokud je necháte dosáhnout plné zralosti. Vaše rostlina bude muset soustředit svou energii pouze na jednu hlavní liánu a může posílat spoustu zdrojů do jednotlivých plodů, aby mohly pěkně vyrůst a zvětšit se.

Štípete determinantní rajčata?

Nebo cucák přímo tam, kde je chcete všechny. Pěstujte proto, že pěstujete determinantní rajčata, abyste na zahradě získali opravdu rané plody. Jakmile nasadí plody, vymřou vám.

Mám u determinantních rajčat zaštipovat postranní výhony?

Determinantní keříčková rajčata nepotřebují žádné zastřihávání ani zaštipování ! Tyto rostliny obvykle dorůstají pouze do výšky jednoho metru. Mají husté větvení a plodí na bočních výhonech. Pokud boční výhony zaštípnete, pouze snížíte výnos rostliny.

Je rajče Beefsteak determinantní nebo indeterminantní?

indeterminantní
Je rajče beefsteak determinantní, nebo indeterminantní? Rajčata Beefsteak bývají indeterminantní odrůdy , i když některé jsou polodeterminantní, a potřebují pevnou oporu, aby podpořily svůj vysoký růst a těžké plody.

Jsou dědičná rajčata Beefsteak determinantní nebo indeterminantní?

indeterminantní
Mezi nejoblíbenější indeterminantní rajčata patří 'Beefsteak', 'Big Boy', &39;Big Boy', &39;Big Boy'.#39;Brandywine', 'Sungold', a 'Sweet Million'. Časné odrůdy, jako je 'Early Girl', jsou také indeterminantní.

Jaké rajče je nejlepší na krájení a konzumaci?

 1. Rajče Mortgage Lifter. Rajče Mortgage Lifter je klasické dědičné krájecí rajče typu beefsteak určené na čerstvé sendviče. …
 2. Brandywine tomato. …
 3. Rajče Big Boy. …
 4. Rajče Black Krim. …
 5. Rajče Early Girl. …
 6. Cherokee Purple rajče. …
 7. Rajče Kellogg's Breakfast. …
 8. Ananasové rajče.

Jaké je nejoblíbenější rajče v Americe?

Zde je 50 nejoblíbenějších odrůd rajčat v Severní Americe:

 • Beefsteak Tomato: .
 • Rajče Celebrity.
 • Rajče Brandywine.
 • Rajče San Marzano.
 • Rajče Early Girl.
 • Cherokee Purple Tomato.
 • Rajče Sungold.
 • Rajče Roma.

Která dědičná rajčata jsou determinantní?

Determinantní rajčata mohou být dědičná nebo hybridní. Příkladem jsou rajčata Patio, Better Bush, Roma, San Marzano, Celebrity a Rutgers .

Musí se determinantní rajčata stříhat?

Determinantní rajčata mají podle své genetické výbavy předem určenou velikost (stejně jako my). Rostou jako keře a nepotřebují žádný řez kromě odstraňování listů pod prvním květním trsem tak, aby se žádný nedotýkal země . Mají tendenci dozrávat nejdříve, často všechny plody najednou.

Budou rajčata dozrávat, když jim odřežete všechny listy?

Odstraňte listy
Odstraněním části listů se k rajčatům dostane slunce a rajčata rychleji dozrají . Pokud odstraníte část listů, rostlina soustředí více energie na růst rajčat. Já odstraňuji všechny listy až po první svazek rajčat na hlavním stonku.

Co se stane, když rajčatům odříznu všechny listy?

Odstraněním všech listových pupenů se také sníží množství plodů, které se vytvoří . Dbejte na to, abyste neodřízli hlavní stonek, protože to může ovlivnit zdravotní stav celé rostliny'. Pamatujte, že pokud chcete vypěstovat větší plody rajčat, potřebujete silný stonek, který unese jejich váhu.

Měl bych determinantní rajčata zakopat hluboko?

Pokud jde o rajčata, musíte kopat hluboko. Většina zeleniny by měla být zasazena do jamky o velikosti květináče, ve kterém je dodávána. Ne však rajčata. Jsou to velcí a těžcí živitelé, takže počítejte s tím, že je zakopete hlouběji do půdy, tak hluboko, aby část zaříznutého stonku – viz níže – byla pod zemí.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: