Jak poznáte, zda jsou rajčata determinantní nebo indeterminantní?

Jak bylo uvedeno výše, indeterminantní odrůdy mají růstové konce zakončené listy; determinantní rajčata mají růstové konce zakončené květními úbory a nakonec i plody – projevuje se zde gen samorezání.

Která rajčata jsou determinantní a která indeterminantní?

Pokud rádi konzervujete, mrazíte nebo dehydrujete své produkty, determinantní rajčata poskytnou velké množství plodů za kratší dobu, což může být výhodné. Příklady determinantních rajčat: Rutgers, Roma a Celebrity . Příklady indeterminantních rajčat: Rajčata determinantní: Příklady determinantních rajčat: Beefsteak, Goldie, většina typů Cherry a dědičná rajčata.

Jak poznáte, zda jsou rajčata determinantní nebo indeterminantní?

Jsou cherry rajčata indeterminantní nebo determinantní?

indeterminantní
Většina cherry rajčat je indeterminantní a má velký, rozložitý růstový habitus, který vyžaduje prořezávání a oporu. Při nedostatku místa si mnoho zahrádkářů vybírá determinantní odrůdy, protože rostou kompaktněji a mají keřovitý tvar.

Je rajče beefsteak determinantní nebo indeterminantní?

indeterminantní
Zatímco hroznová rajčata jsou determinantní, což znamená, že jsou bujná a plodí v krátkém časovém období, rajčata typu beefsteak jsou indeterminantní , což znamená, že mají řidší listy a plodí v průběhu vegetačního období. Jako indeterminantní rostliny rostou výše a vyžadují také kolíkování.

Je většina dědičných rajčat determinantních nebo indeterminantních?

indeterminantní
Většina odrůd dědičných rajčat je indeterminantních , které rostou na dlouhých liánách, jež plodí po celou sezónu, dokud je nezabijí mrazy.

Jaké jsou příklady determinantních odrůd rajčat?

Determinantní rajčata

 • 'Celebrity' (červené, kulovité, středně velké až velké plody)
 • 'Red Sun' (červené, kulovité, velké plody)
 • 'Carolina Gold' (zlatavě oranžové, kulovité, velké plody)
 • 'Pony Express' (červený, švestkovitý plod)
 • 'Sweet Olive' (červený, oválný, hroznovitý plod)

Jsou rajčata Roma indeterminantní nebo determinantní?

determinantní
Toto romské rajče je determinantní , což znamená, že roste do určité výšky, má keříčkovitý vzhled a všechna rajčata dává najednou. Rajčata Roma dávají velkou úrodu pevných, silnostěnných, 2 až 4gramových plodů, které jsou ideální pro konzervování nebo přípravu omáček.

Měli byste determinantní rajčata ořezávat?

Krátká odpověď zní ano i ne. Záleží na tom, jaký druh rajčat pěstujete. Pokud se jedná o determinantní rajčata, pak není třeba nic prořezávat, ale indeterminantní rajčata je třeba udržovat pod kontrolou.

Můžete vysazovat determinantní a indeterminantní rajčata společně?

Za druhé, determinantní i indeterminantní rajčata mají úžasnou chuť a můžete si je vychutnat čerstvá, konzervovaná, zavařená i sušená. A konečně je lze pěstovat společně , přičemž pěstování obou je poměrně snadné. Záleží na tom, KDE je chcete pěstovat a KDY si chcete vychutnat úrodu.

Jsou velká červená cherry rajčata determinantní nebo indeterminantní?

indeterminantní réva
Velká červená cherry rajčata mají silné indeterminantní liány, které dorůstají výšky 122-183 cm (4-6') a rozpětí 50-61 cm (20-24″). Tyto révy je třeba zakořenit a vyvazovat, aby podpořily produkci rajčat o velikosti 28 g (1 unce) „golfového míčku“.

Jaké je nejchutnější rajče na světě?

Rajče Brandywine
Odrůda Brandywine je asi nejčastěji označována za odrůdu rajčat s nejlepší chutí. Má dokonale vyvážený poměr cukru a kyselosti s tou vynikající, staromódní chutí rajčat. Podmínky pěstování mohou ovlivnit kvalitu chuti více než u některých jiných odrůd na tomto seznamu.

Jsou rajčata Better Boy determinantní nebo indeterminantní?

Better Boy je neurčitá odrůda rajčat. Indeterminantní rostliny je třeba kvůli jejich velikosti pěstovat buď na kůlech, nebo v klecích. Tato rajčata dorůstají výšky 5 až 8 stop.

Prořezáváte determinantní rajčata?

Nyní chci ponechat co nejvíce nepoškozeného další zaměření je na odstranění listů, které již vykazují známky onemocnění. Někdy. To může pomoci zpomalit šíření chorob.

Jaká dědičná rajčata jsou determinantní?

Determinantní rajče může být dědičné nebo hybridní rajče. Příkladem jsou rajčata Patio, Better Bush, Roma, San Marzano, Celebrity a Rutgers .

Co se stane, když neurčitá rajčata neseříznete?

Rostliny mohou být velmi vysoké a bujně rostoucí, což může být v určitých situacích problém. Pokud je necháte na pokoji a v teplejším podnebí, jsou neurčité rajčata vlastně trvalky a budou se jen dále prodlužovat a zvětšovat. Indeterminantní rajčata jsou typem rajčat, která můžete agresivněji stříhat.

Jsou lepší chlapecká rajčata determinantní, nebo indeterminantní?

Rajčata Better Boy jsou indeterminantní a budou plodit rajčata až do začátku podzimu až do mrazů. Sledujte předpověď počasí, protože mráz nebo nízké teploty rostlinu zahubí. Pokud jsou předpovídány mrazy, skliďte všechna zelená rajčata na rostlině. Tato zelená rajčata dozrají v interiéru mimo révu.

Co se stane, když ořežete determinantní rajčata?

Determinantní rajčata, jako je Defiant, není třeba prořezávat. Vyrostou do předem stanovené velikosti a poté nasadí květy a plody. Pokud determinantní rajčata prořezáváte, snižujete celkový výnos .

Jaké rajče je nejlepší na krájení a konzumaci?

 1. Rajče Mortgage Lifter. Rajče Mortgage Lifter je klasické dědičné krájecí rajče typu beefsteak pro přípravu čerstvých sendvičů. …
 2. Rajče Brandywine. …
 3. Rajče Big Boy. …
 4. Rajče Black Krim. …
 5. Rajče Early Girl. …
 6. Rajče Cherokee Purple. …
 7. Rajče Kellogg's Breakfast. …
 8. Ananasové rajče.

Jaké je nejoblíbenější rajče v Americe?

Zde je 50 nejoblíbenějších odrůd rajčat v Severní Americe:

 • Beefsteak Tomato: .
 • Rajče Celebrity.
 • Rajče Brandywine.
 • Rajče San Marzano.
 • Rajče Early Girl.
 • Cherokee Purple Tomato.
 • Rajče Sungold.
 • Rajče Roma.

Jaká rajčata by se neměla prořezávat?

Determinantní rajčata není třeba stříhat, kromě odstraňování odnoží pod prvním květním trsem. Řez nad prvním květním úborem vede ke ztrátě potenciálních plodů, protože determinantní rajčata mají ve své genetické struktuře pevně zakotvený předem stanovený počet stonků, listů a květů.

Co se stane, když rajčata neprořežete?

– Prořezávání rajčat
Pokud se tyto přísušky nechají být, stanou se vlastním „hlavním kmenem“ . Z těchto přísavných kmenů pak vyrostou vlastní listové větve a plodenství. Rajčata tak mohou být velmi bujná a přerostlá. V závislosti na odrůdě rajčat se mohou opravdu vymknout kontrole.

Jsou romská rajčata determinantní nebo indeterminantní?

determinantní
Toto romské rajče je determinantní , což znamená, že roste do určité výšky, má keříčkovitý vzhled a všechna rajčata dává najednou. Rajčata Roma dávají velkou úrodu pevných, silnostěnných, 2 až 4gramových plodů, které jsou ideální pro konzervování nebo přípravu omáček.

Kdy byste rostliny rajčat neměli prořezávat?

Determinantní rajčata nasadí většinu úrody najednou. Každá rostlina vytvoří omezený počet plodů, než ukončí produkci. Vyvarujte se řezu determinantních odrůd rajčat nebo zaštipujte pouze odnože, které se objeví pod prvním květním trsem , jinak snížíte výnos.

Jaká rajčata byste neměli prořezávat?

Determinantní rajčata , často nazývaná keříčková rajčata, jsou odrůdy, které dorůstají pevné dospělé velikosti, obvykle kolem 4 až 5 stop. Tato rajčata obvykle dozrají všechny plody během několika týdnů, takže prořezávání nepřináší velký užitek.

Měli byste zaštipovat determinantní rajčata?

Determinantní rajčata nepotřebují žádný jiný řez než odstranění všech odnoží pod prvním květním trsem , protože řez neovlivní velikost jejich plodů ani vitalitu rostliny. Pokud u determinantních rajčat provedete jakýkoli řez nad prvním květním hroznem, zahodíte potenciální plody!

Jaká jsou nejproduktivnější determinantní rajčata?

Hroznové a třešňové determinantní odrůdy vždy plodí hojně. Mezi víceúčelová rajčata pro čerstvou spotřebu nebo konzervování patří Roma, Rutgers, Marglobe a Oregon Spring . Všechny se snadno pěstují, jsou odolné vůči chorobám a poskytují spolehlivé výnosy.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: