Jak poznáte, zda se jedná o keříčkové nebo kordonové rajče?

Keříčkové odrůdy mají mnoho větví, ale kordonové také, pokud je neostříháte. ale obvykle se říká, že každá větev keříčkové odrůdy vytvoří na vrcholu květy a pak přestane růst, zatímco kordonová odrůda po každém květním stvolu pokračuje v růstu směrem vzhůru.

Jak poznám, zda je moje rajče kordonové, nebo keříčkové?

Výběr

  1. Kordonová (nebo indeterminantní) rajčata rostou do výšky až 1,8 m a vyžadují vysoké opory. …
  2. Keříčková (neboli determinantní) rajčata jsou nižší a širší, skvěle se hodí do menších zahrad, květináčů a pěstebních vaků.
Jak poznáte, zda je rajče keříčkové nebo kordonové?

Co definuje kordonová rajčata?

Rajčata rostou buď na keříku, v tom případě nepotřebují školkování, nebo na révě. Ta, která se pěstují jako jednodruhová réva, se označují jako 'cordon' rajčata a jsou vyškolkována, aby se zvýšila produkce a aby se boční výhony nerozrůstaly do nepřehledné rostliny.

Jaké rajčata se pěstují jako keř?

Neurčitá rajčata . Determinantní rostliny rajčat tvoří kompaktní „keřík“. Indeterminantní rajčata pěstují dlouhé, bujně rostoucí liány, které se volně větví. Determinantní rajčata obvykle dorůstají do výšky maximálně 3 až 4 stop, zatímco neurčité odrůdy mohou snadno dosáhnout výšky 8 až 10 stop.

Jaký je rozdíl mezi kordonovými a neurčitými rajčaty?

Indeterminantní rajčata se nejčastěji nazývají révový typ nebo révový typ. Jsou také známá jako kordonový typ, což znamená, že jsou pěstována na jednom stonku s trsy plodů v pravidelných intervalech.

Jak vypadají rajčata moneymaker?

VZHLED A CHUŤ RAJČAT MONEYMAKER
Plody jsou jasně červené, trvanlivé, sladké, ale trochu postrádají hlubokou rajčatovou chuť některých odrůd. Slupka je průměrně silná, ani tenká, ani zvlášť silná.

Jaké odrůdy jsou kordonová rajčata?

A co se týče barvy, kromě 'obyčejné červené' najdete bílé, růžové, žluté, fialové a černé odrůdy – a dokonce i pruhované! Kordonová (neboli indeterminantní) rajčata lze pěstovat v nádobách nebo v okrajové půdě – nejsou vybíravá.

Je hovězí rajče kordonové?

Kordonová (révová) rajčata . Velmi stará odrůda hovězího rajčete, která vytváří bohatou úrodu velkých tmavě hnědočervených plodů s pevnou dužninou. Vhodná pro chráněné i venkovní pěstování.

Jaký je běžný název pro keříčkové rajče?

Takzvané „Bush Tomato nebo Desert Raisin“ je Solanum centrale (nazývané také Kutjera), které obývá suché vnitrozemské oblasti Austrálie. Jedná se o rajče, které se vyskytuje v domorodé kuchyni.

Jaký druh rajčete je MoneyMaker?

KEŘÍČKOVÉ NEBO KORDONOVÉ? Rajče MoneyMaker se pěstuje jako kordonový typ rajčete a při tomto způsobu pěstování dává nejlepší rajčata. Pokud je však ponecháno svému osudu bez jakéhokoli řezu, bude stále plodit hodně plodů, ale o něco menších a později v sezóně.

Patří rajče San Marzano mezi kordonová rajčata?

Rajče San Marzano' je kordonová rostlina, která vyžaduje kůly a oporu, protože dlouhodobě produkuje velkou úrodu rajčat.

Je Moneymaker keříčkové rajče?

KEŘÍČKOVÉ NEBO KORDONOVÉ? Rajče MoneyMaker se pěstuje jako kordonový typ rajčete a při tomto způsobu pěstování poskytuje nejlepší rajčata.

Je Crimson crush keříčkové rajče?

Protože 'Crimson Crush' je rajče kordonového typu , nechte růst jeden nebo dva hlavní vedoucí stonky a zaštipujte boční porosty, abyste dosáhli nejlepších výnosů. Rostliny při růstu připevněte pomocí drátu k mříži nebo nad ně umístěte klece na rajčata, které jim poskytnou potřebnou oporu.

Patří rajče Roma mezi kordonová rajčata?

Klady rajčat Roma
Protože se jedná o polodeterminantní odrůdu, dozrávají všechny přibližně ve stejnou dobu. Řez a zaštipování se obvykle nevyžaduje. V optimálních podmínkách lze z každé rostliny získat vysoký výnos plodů.

Je beefsteak keříčkové rajče?

Ozdobte svou terasu nebo malý prostor na zahradě tímto determinantním hybridem a pochutnejte si na chutných plodech o hmotnosti 8-12 uncí. Seskupené červené plody rostou na keříčkovitých rostlinách a dozrávají přibližně 62 dní od přesazení.

Jaký je rozdíl mezi keříčkovými a révovými rajčaty?

Determinantní rajčata vs.
Determinantní neboli keříčková rajčata obvykle dorůstají výšky kolem tří až čtyř stop. Naproti tomu indeterminantní neboli révová rajčata mohou dosahovat výšky mezi šesti a dvaceti metry.

K čemu jsou lepší keříčková rajčata?

Rajčata Better Bush jsou ideální pro pěstování v květináčích a na malých plochách , produkují spoustu středně velkých červených rajčat s vynikající chutí. Rostlina je statná a silná a dorůstá výšky pouze 3 až 5 stop. Rajčata jsou všestranná, poskytují chutné plátky do salátu caprese, BLT a rajčatového koláče. Plody jsou chráněny před spálením sluncem silným olistěním.

Je rajče Moneymaker kordonové?

KEŘÍČKOVÉ NEBO KORDONOVÉ? Rajče MoneyMaker se pěstuje jako kordonový typ rajčete a při tomto způsobu pěstování dává nejlepší rajčata. Pokud je však ponecháno svému osudu bez jakéhokoli řezu, bude stále plodit hodně plodů, ale o něco menších a později v sezóně.

Jaké jsou vlastnosti rajčat Moneymaker?

Semena rajčat Moneymaker vytvářejí silné rostliny vysoké 1,5-1,8 m (5-6′). Těšit se můžete na nepřetržitou bohatou úrodu sytě červeně zbarvených kuliček ve shlucích po 6 až 10 plodech. Stejnoměrné plody s hladkou slupkou jsou středně velké a dosahují průměrné hmotnosti 113-170 g (4-6 oz). Plody jsou šťavnaté s klasickou chutí a sladkým skusem.

Je Crimson crush kordonové rajče?

Kordonové. Pokud v minulosti decimovala vaši úrodu plíseň, pak už nehledejte nic jiného než rajče 'Crimson Crush'. Tento kordonový hybrid F1 má zabudovanou ochranu proti plísni , takže si můžete být jisti, že vaše rostliny nebudou zkráceny v době své největší slávy!

Jaké jsou vlastnosti keříčkových rajčat?

Rajče keříčkové pochází ze střední Austrálie a má kulovité plody o velikosti asi 10-15 mm, které se při dozrávání mění ze zelených na žluté . Před sklizní se obvykle suší na slunci na keři, kde získá načervenalou barvu. Běžně se mu říká také pouštní rozinky nebo kutjera.

Patří rajče San Marzano mezi keříčková rajčata?

KEŘÍČKOVÉ NEBO KORDONOVÉ? Všechna rajčata San Marzano se nejlépe pěstují jako rajčata kordonového typu . Při pěstování venku bychom doporučovali omezit jejich počet na 3 nebo maximálně 4 trsy v závislosti na tom, kolik slunce je ve vaší oblasti Spojeného království.

Existuje keříčkové rajče?

Keříčková rajčata jsou malé keříky, jejichž růst je podporován požáry a narušováním . Plody řady druhů používali domorodci v sušších oblastech Austrálie jako zdroj potravy.

Jak vypadá keřové rajče?

Rajče keřové je malá pouštní rostlina vysoká přibližně 30 cm, s šedými až bronzovými listy a atraktivními fialovomodrými květy . Přirozeně roste v centrálních pouštích Severního teritoria a Jižní Austrálie.

Jaké je nejlepší jedlé rajče k pěstování?

8 nejlepších odrůd rajčat, které můžete pěstovat doma pro bohatou úrodu a chutné plody.

  • Sungold.
  • San Marzano.
  • Brandywine.
  • Červený hybrid Veranda.
  • Čokoládové pruhy.
  • Gardeners Delight.
  • Baby Boomer.
  • Green Zebra.

Jak vypadají rajčata Moneymaker?

VZHLED A CHUŤ RAJČAT MONEYMAKER
Plody jsou jasně červené, trvanlivé, sladké, ale trochu postrádají hlubokou rajčatovou chuť některých odrůd. Slupka je průměrně silná, ani tenká, ani zvlášť silná.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: