Jak přepočítáváte výkon na točivý moment?

Pokud zvolíte točivý moment, tato kalkulačka změří přibližný točivý moment motoru na základě výkonu v koňských silách vynásobeného 5 252 (převod mezi foot-pounds a koňskými silami) a vyděleného otáčkami motoru. Například pokud má váš motor výkon 350 koní, pak točivý moment bude 367 stop-fund při 5 000 otáčkách za minutu.

Jak velký je točivý moment 1 koňské síly?

33 stopových liber
Tedy 1 k = 33 stop liber . Točivý moment a výkon jdou dohromady, protože jeden je síla potřebná k pohybu břemene kolem pevného bodu, zatímco druhý je síla potřebná k pohybu břemene na určitou vzdálenost.

Jak se přepočítává výkon na točivý moment?

Jak se vypočítá točivý moment z koňské síly?

Krát 5252 vydělíme otáčkami, a když mluvíme o otáčkách, potřebujeme otáčky v otáčkách. Per. Minutě. Takže toto je rovnice, kterou použijete, a kromě koňské síly.

Jaký je točivý moment motoru o výkonu 2 koní?

Točivý moment motorů při plném zatížení při 1500 ot.

kW hp Točivý moment (lb.ft)
0.75 1 42.1
1.1 1.5 63.15
1.5 2 84.2
2.2 2.9 122.09

Kolik stop liber točivého momentu se rovná koňské síle?

Pokud zvolíte výkon v koňských silách, tato kalkulačka změří přibližný výkon motoru na základě točivého momentu motoru (měřeného ve foot-pounds) vynásobeného otáčkami motoru vydělenými 5 252 (převod mezi foot-pounds a koňskými silami).

Je lepší mít vyšší výkon nebo točivý moment?

Pokud hledáte obecnou představu o tom, jak je vozidlo výkonné, podívejte se na výkon v koních: čím vyšší číslo, tím větší sílu bude mít. Pokud se zajímáte o tažení vozidla nebo chcete vozidlo s velkou akcelerací, je třeba brát v úvahu točivý moment.

Je točivý moment vždy vyšší než výkon?

Vzhledem k tomu, že výkon se vypočítává z točivého momentu, není to otázka buď, anebo . I když existují výjimky, motor, který má vyšší točivý moment, má při porovnávání podobných pohonných jednotek (benzínový s benzínovým a naftový s naftovým atd.) tendenci mít vyšší výkon.

Kolik je 5252 koní v koňských silách?

V rovnici pro výkon v koňských silách, kdy se otáčky rovnají 5252 ot/min, nám dělení konstantou dává hodnotu 1. Takže zjednodušení této rovnice pro tyto konkrétní otáčky znamená, že při 5252 ot/min se výkon v koňských silách rovná točivému momentu . (Pokud jste pedantičtí matematičtí šprti, znamená to, že koňská síla se rovná točivému momentu vynásobenému 1 a dělenému jedničkou.)

Jak vypočítám točivý moment svého vozu?

  1. Točivý moment (lb.in) = 63,025 x výkon (HP) / otáčky (RPM)
  2. Výkon (HP) = točivý moment (lb.in) x otáčky (RPM) / 63,025.
  3. Točivý moment (N.m) = 9,5488 x Po wer (kW) / otáčky (ot./min)
  4. Výkon (kW) = točivý moment (N.m) x otáčky (ot./min) / 9,5488.

Jaký je točivý moment elektromotoru o výkonu 100 k?

Pro daný výkon se točivý moment mění nepřímo úměrně s otáčkami. Například motor o výkonu 100 koní pracující při 3 600 otáčkách za minutu vytváří točivý moment přibližně 150 lb-ft . Při 1 800 otáčkách za minutu by točivý moment činil přibližně 300 lb-ft a při 1 200 otáčkách za minutu přibližně 450 lb-ft.

Jaký je točivý moment motoru o výkonu 3 k?

Třífázový asynchronní motor nebo asynchronní motor o výkonu 3 hp/2,2 kW, pracovní napětí 380 V 50 Hz, jmenovité otáčky 6P 940 ot/min, jmenovitý točivý moment 22,35 Nm .

Je točivý moment 200 footpoundů hodně?

Velmi náročné automobilové spojovací prvky vyžadují krouticí moment 200 až 1 000 ft. lbs, případně i vyšší množství . Mezi aplikace patří řetězová kola vačkového hřídele a vyvažovače harmonických . Mnoho terénních vozidel nebo výkonných závodních vozidel bude vyžadovat i aplikace točivého momentu v tomto rozsahu.

Kolik liber síly je 1 koňská síla?

James Watt určil, že jeden kůň dokáže vyvinout sílu 330 liber při přemístění břemene o 100 stop za jednu minutu. lze také vyjádřit jako 1 hp = 33 000 liber za minutu nebo 1 hp = 550 liber za sekundu.

Znamená vyšší točivý moment vyšší rychlost?

Rychlost vozidla může být ovlivněna výkonem i točivým momentem. Točivý moment může pomoci vozidlu rychle zrychlit na vyšší rychlost , zatímco výkon může pomoci vozidlu zvýšit jeho maximální rychlost.

Je 350 koní hodně?

Výkon 350 koní v automobilu se málokdy nepovažuje za rychlý ; vzrušení zde dosahuje úrovně horské dráhy.

Překoná točivý moment výkon koní?

Hypotetický souboj mezi koňskými silami a točivým momentem je zavádějící . Vzhledem k tomu, že výkon se počítá z točivého momentu, není to otázka buď, anebo. I když existují výjimky, motor, který má větší točivý moment, má při porovnávání podobných pohonných jednotek (benzínový s benzínovým a naftový s naftovým atd.) tendenci mít větší výkon.

Kolik točivého momentu je 600 koní?

To znamená, že pokud máte motor o výkonu 600 k při 6000 ot/min, měl by mít: 525 lbs točivého momentu při 6000 ot/min . Pokud máte motor o výkonu 600 k při 5000 ot/min, měl by mít: 630 lbs točivého momentu při 5000 ot/min.

Kříží se výkon a točivý moment při 5252?

Jsou vzájemně provázané, důležité pro rychlost a akceleraci vašeho vozidla a přání každého převodového mistra. Vezmete svůj vůz na dynamometrii a zjistíte, že se točivý moment a výkon kříží při 5252 otáčkách za minutu .

Jaký je nejjednodušší způsob výpočtu točivého momentu?

T(točivý moment) = F(síla) * s(vzdálenost od čepu) * sin(theta) , kde theta je úhel mezi silou a polohovým vektorem.

Rovná se HP točivému momentu?

Aniž bychom zabíhali do technických detailů, zde je návod, jak vypočítat výkon pomocí jednoduché rovnice: koňská síla = točivý moment x otáčky za minutu / 5 252 (kde 5 252 je převod mezi lb-ft a koňskou silou). To znamená, že tyto dvě hodnoty spolu úzce souvisí, takže často vyšší výkon znamená vyšší točivý moment .

Jaký je točivý moment 1000W motoru?

Levný 1000W bezkartáčový stejnosměrný motor pracuje při napájení 48V/ 72V/ 96V, 8pólový 3fázový BLDC elektromotor se vyznačuje nízkými otáčkami 1000 ot/min, udržovacím momentem 10 Nm a špičkovým momentem až 30 Nm, IP65 pro tělo.

Rovná se výkon točivému momentu?

Aniž bychom zabíhali do technických detailů, zde je návod, jak vypočítat výkon pomocí jednoduché rovnice: koňská síla = točivý moment x otáčky za minutu / 5 252 (kde 5 252 je převod mezi lb-ft a koňskou silou). To znamená, že tyto dvě hodnoty spolu úzce souvisí, takže často vyšší výkon znamená vyšší točivý moment .

Co znamená 100 stop liber točivého momentu?

Šest set liber síly na dvoupalcovém rameni páky (čtyřpalcový zdvih) by se rovnalo 100 stopám libry točivého momentu. Ve výše uvedeném příkladu s jednostopým klíčem na šroub je točivý moment stejný, i když se šroub nepohne. Kroutící moment je síla, která působí na tento šroub prostřednictvím páky, která je klíčem.

Co potřebuje krouticí moment 1000 liber?

Velmi náročné automobilové spojovací prvky vyžadují krouticí moment 200 až 1 000 ft. lbs, případně i vyšší. Mezi aplikace patří řetězová kola vačkových hřídelí a vyvažovače harmonických. Mnoho terénních vozidel nebo výkonných závodních vozidel bude vyžadovat použití točivého momentu také v tomto rozsahu.

Jak silný je 2 koňské síly?

U elektromotorů a dalších aplikací elektrické energie je jedna koňská síla definována jako 746 W, takže elektromotor o výkonu dvou koňských sil je schopen poskytnout až 1492 W výkonu.

Jaký je rozdíl mezi točivým momentem a koňskou silou?

Zatímco točivý moment měří sílu otáčení, kterou vyvíjí motor vozidla, a schopnost motoru vykonávat práci, koňská síla měří, jak rychle může motor práci vykonat . Proto vysoký točivý moment umožňuje rychlejší zrychlení motoru z místa a vysoký výkon umožňuje vyšší maximální rychlost.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: