Jak regulujete výšku neurčitých rajčat?

Když se četné větve vašich neurčitých odrůd (typ, který stále roste) začnou přehupovat přes klec, zhluboka se nadechněte a zvažte, zda některé nebo všechny větve neodříznout v blízkosti horní části jejich podpěry klece. Prořezávání sice stimuluje nový růst, ale k odříznutí větví obtěžkaných rajčaty je třeba odvahy.

Co dělat, když neurčitá rajčata příliš vyrostou?

A víte, že potenciálně mohou rostlině ublížit. A přijdete o nějaké plody. Takže to, co uděláme, je, že je zaštípnu a nechám je vyrašit a nasadit více plodů. A více

Jak regulovat výšku neurčitých rajčat?

Jak udržet neurčité rostliny rajčat krátké?

Chcete-li správně zastřihnout neurčité rajče, zastřihněte všechny odnože od země až po druhý květní trs . Viz obrázek 2. Postupujte podle stejných pokynů jako u determinantních rajčat. Prořezávání rajčat podporuje větší tvorbu plodů v horní části rostliny.

Mohu u neurčitých rajčat seříznout vrcholky?

Takže vaše rostliny v podstatě. Ne. Pěstování více Vždycky jsem rád nechat horní. Asi dva až tři centimetry. Samostatně. Nedotýkám se ho pro případ, že by se něco stalo s rostoucí špičkou.

Jak vysoká mám nechat neurčitá rajčata vyrůst?

Některá neurčitá rajčata mohou dorůst až do výšky 10 stop nebo i více . Pokud'jsou těžko dostupná nebo ovladatelná, použijte podpůrné konstrukce, aby se mohla trochu rozprostřít, místo aby rostla vzhůru, Můžete je také nahoře zastřihnout, ale obětujete tím část plodů.

Co se stane, když neurčitou rostlinu rajčete zavěsíte na vrchol?

Tento typ řezu se nazývá "topping, " a způsobí, že rostlina přestane kvést a zakládat nové plody a místo toho nasměruje všechny cukry do zbývajících plodů . Tímto způsobem plody rychleji dozrají a navíc je větší pravděpodobnost, že zelená rajčata, která utrhnete před mrazem, skutečně dozrají, když je přinesete dovnitř.

Jak často byste měli stříhat neurčitá rajčata?

Neurčitá rajčata je třeba prořezávat ve dvou obdobích: na začátku sezóny, kdy rostlina obrůstá listy, a později, když se blíží konec vegetačního období.

Měli byste neurčitá rajčata stříhat?

Neurčitá rajčata lze podle potřeby v průběhu sezóny přikrmovat, protože budou dále odrůstat. Na začátku sezóny neurčitá rajčata doplňte, abyste zlepšili jejich růst nebo zabránili tvorbě nožiček před nasazením plodů. V polovině sezóny lze doplňováním rajčat regulovat výšku a neřízený růst, když stonky přerostou oporu.

Co se stane, když neurčitá rajčata neseříznete?

Rostliny mohou být velmi vysoké a bujně rostoucí, což může být v určitých situacích problém. Pokud se rostliny neurčitých rajčat ponechají v klidu a v teplejším podnebí, jsou to vlastně trvalky a budou se jen dále prodlužovat a zvětšovat. Indeterminantní rajčata jsou typem rajčat, která můžete agresivněji stříhat.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: