Jak rozlišujete mezi determinovaným a nedeterminovaným?

Determinantní rostliny rostou do určitého bodu a pak se zastaví, celkově jsou menšího vzrůstu. Indeterminantní rajčata rostou a plodí po celou sezónu. Polodeterminantní odrůdy rostou po celou sezónu, ale obecně zůstávají menší než indeterminantní rostliny a mají bujnější habitus.

Jak poznám, zda mám determinantní nebo indeterminantní rajčata?

Kromě zřejmého rozdílu ve velikosti obou rostlin je tu ještě jeden rozlišovací znak, který možná poznáte… Indeterminantní rajčata vytvářejí plody po celé délce stonků. Zatímco determinantní rostliny budou tvořit plody na koncích větví .
Cached

Jak se rozlišují determinantní a indeterminantní odrůdy?

Jaký je rozdíl mezi indeterminantními a determinantními rajčaty?

Determinantní odrůdy nevyžadují žádné nebo jen malé zakořenění rostliny. Z indeterminantních odrůd se vyvíjejí liány, které nikdy nesvrcholí a plodí, dokud je nezabije mráz . Dávají jim přednost domácí pěstitelé a pěstitelé na místních trzích, kteří chtějí mít zralé plody po celou sezónu.
Cached

Jak se pozná determinantní odrůda?

Determinantní rajčata jsou kompaktnější, statnější, vzpřímenější a mají hustěji naskládané listy. Starší rostliny se nerozrůstají, a proto nepotřebují tolik kůlů, aby se udržely ve vzpřímené poloze. Většina odrůd rajčat je indeterminantních – to'je výchozí stav – rostliny jsou vyšší, nohatější a listy jsou řidší.

Je třešňové rajče determinantní nebo indeterminantní?

indeterminantní
Většina cherry rajčat je indeterminantní a má velký, rozložitý růstový habitus, který vyžaduje řez a oporu. Při nedostatku místa si mnoho zahrádkářů vybírá determinantní odrůdy, protože rostou kompaktněji a mají keřovitý tvar.

Jsou rajčata zakoupená v obchodě determinantní nebo indeterminantní?

Ačkoli rajčata zakoupená v obchodě jsou obvykle determinantní , obvykle se jedná také o hybridy, takže dopředu nemůžete vědět, co (pokud vůbec něco) dostanete. Nedoporučuji sázet semena z rajčat koupených v obchodě, pokud dopředu přesně nevíte, jaká jsou.

Je hovězí rajče determinantní nebo indeterminantní?

indeterminantní
Zatímco hroznová rajčata jsou determinantní, což znamená, že jsou bujná a plodí v krátkém časovém období, rajčata typu beefsteak jsou indeterminantní , což znamená, že mají řidší listy a plodí v průběhu vegetačního období. Jako indeterminantní rostliny rostou výše a vyžadují také kolíkování.

Je třeba determinantní rajčata prořezávat?

Determinantní rajčata mají podle své genetické výbavy předem určenou velikost (stejně jako my). Rostou jako keře a nepotřebují žádný řez kromě odstraňování listů pod prvním květním trsem tak, aby se žádný nedotýkal země . Mají tendenci dozrávat nejdříve, často všechny plody najednou.

Potřebují determinantní rajčata mříž?

Keříčková rajčata rostou kratší dobu, přičemž plody nasazují a dozrávají během koncentrovaného období. Díky tomu jsou keříčkové odrůdy vynikající pro konzervování. To také znamená, že jejich výška je omezená a vysoké mříže nejsou nutné . Pro determinantní rajčata postačí jednoduchá klec na rajčata nebo kontejner na terase.

Jsou dědičná rajčata determinantní nebo indeterminantní?

indeterminantní
Většina dědičných odrůd je neurčitá, rostou na dlouhých liánách, které plodí po celou sezónu, dokud je nezabijí mrazy. Odrůdy s nejlepší chutí bývají indeterminantní. Několik málo odrůd dědičných odrůd se nerozrůstá po celém místě. Tato rajčata se nazývají determinantní odrůdy.

Ořezáváte indeterminantní rajčata?

Řez neurčitých rajčat zlepšuje produkci plodů tím, že odstraňuje nadbytečný růst, který odvádí energii od vyvíjejících se plodů . Odstraněním nadbytečného porostu se energie přesměruje zpět k plodům a sníží se zastínění plodů, což přispěje k rychlejšímu dozrávání plodů.

Jsou rajčata determinantní nebo indeterminantní?

indeterminantní
Rajčata Beefsteak jsou obvykle indeterminantní odrůdy, i když některé jsou polodeterminantní , a potřebují pevnou oporu, aby podpořily svůj vysoký růst a těžké plody. Rajčata typu beefsteak je nejlepší sázet hluboko a pravidelně zaštipovat boční výhony od hlavního stonku.

Je většina dědičných rajčat determinantních nebo indeterminantních?

indeterminantní
Většina odrůd dědičných rajčat je indeterminantních , které rostou na dlouhých liánách, jež plodí po celou sezónu, dokud je nezabijí mrazy.

Jsou velká červená cherry rajčata determinantní, nebo indeterminantní?

indeterminantní réva
Rajče Large Red Cherry má silné neurčité liány, které dorůstají výšky 122-183 cm a rozpětí 50-61 cm. Tyto keře je třeba zakořenit a vyvázat, aby se podpořila produkce rajčat o velikosti 28 g (1 unce).

Co se stane, když neurčitá rajčata neřežete?

Rostliny mohou být velmi vysoké a bujné, což může být v určitých situacích problém. Pokud se rostliny neurčitých rajčat ponechají v klidu a v teplejším podnebí, jsou to vlastně trvalky a budou se jen prodlužovat a zvětšovat. Indeterminantní rajčata jsou typem rajčat, která můžete agresivněji stříhat.

Kolikrát se determinantní rajčata urodí?

Co se týče růstu skutečných rajčat, determinantní rajčata plodí najednou , v období přibližně dvou týdnů. Indeterminantní rajčata naopak produkují a dozrávají méně plodů průběžně po celé vegetační období, dokud není příliš chladno.

Je lepší determinantní rajčata klást na kůl, nebo do klece?

Kůly pro determinantní rajčata poskytují dodatečnou bezpečnostní vrstvu, která zabraňuje náhodnému převrácení rostliny vlivem nadměrné hmotnosti nebo větru . Neurčitá rajčata rostou vyšší, popínavým způsobem a plodí pomalu po celou vegetační sezónu.

Co se stane, když determinantní rajčata seříznete?

Determinantní rajčata, jako je Defiant, není třeba stříhat. Vyrostou do předem stanovené velikosti a pak nasadí květy a plody. Pokud determinantní rajčata prořezáváte, snižujete celkový výnos .

Jsou rajčata Roma indeterminantní nebo determinantní?

determinantní
Tato rajčata Roma jsou determinantní , což znamená, že rostou do určité výšky, mají keříčkovitý vzhled a všechna rajčata dávají najednou. Romská rajčata dávají velkou úrodu pevných, silnostěnných, 2 až 4gramových plodů, které jsou ideální pro konzervování nebo přípravu omáček.

Jaká rajčata by se neměla prořezávat?

Determinantní rajčata nepotřebují řez, kromě odstraňování odnoží pod prvním květním trsem. Řez nad prvním květním úborem vede ke ztrátě potenciálních plodů, protože determinantní rajčata mají ve své genetické struktuře pevně zakotvený předem stanovený počet stonků, listů a květů.

Mohu stříhat vrcholky neurčitých rajčat?

Vaše rostliny tedy v podstatě. Ne. Získávání rostliny více vždy rád ponechávám vrchol. Asi dva až tři centimetry. Sám. Nedotýkám se ho pro případ, že by se něco stalo s rostoucí špičkou.

Je lepší dívčí rajče determinantní nebo indeterminantní?

Rajče VF Early Girl
Toto indeterminantní, popínavé rajče plodí 4 až 5 uncí dlouhou vegetační sezónu. Nejranější plody dozrávají během 50-59 dnů.

Je třeba determinantní rajčata řezat?

Determinantní rajčata mají podle své genetické výbavy předem určenou velikost (stejně jako my). Rostou jako keře a nepotřebují žádný řez kromě odstraňování listů pod prvním květním trsem tak, aby se žádný nedotýkal země . Mají tendenci dozrávat nejdříve, často všechny plody najednou.

Proč jsou determinantní rajčata lepší?

Plody determinantních rajčat dozrávají najednou . Díky této vlastnosti je tento typ rajčat vhodný pro ty, kteří chtějí pěstovat rajčata na konzervování. Vzhledem k tomu, že mnoho determinantních rostlin zůstává krátkých, mohou být také ideální pro zahrádkáře s malým prostorem.

Proč byste měli chtít determinantní rajčata?

Plody determinantních rajčat dozrávají najednou. Díky této vlastnosti je tento typ rajčat vhodný pro ty, kteří chtějí pěstovat rajčata na konzervování . Vzhledem k tomu, že mnoho determinantních rostlin je krátkých, mohou být ideální i pro zahrádkáře s malým prostorem.

Je třeba determinantní rajčata stříhat?

Determinantní rajčata mají podle své genetické výbavy předem určenou velikost (stejně jako my). Rostou jako keře a nepotřebují žádný řez kromě odstraňování listů pod prvním květním trsem tak, aby se žádný nedotýkal země . Mají tendenci dozrávat nejdříve, často všechny plody najednou.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: