Jak se pěstují rajčata indigo apple?

Semena rajčat Indigo Apple (organická)Teplota půdy: 75-85°F.Hloubka výsadby: 1/2"Klíčivost: Výška v době zralosti: 5-6'Dny do zralosti: 70 dní.Slunce/stín: Rozteč po prořezání: 15-36"Přibližný počet semen v balení: 50 semen.

Jak vysoká jsou rajčata indigo apple?

48-72″
Rajče Indigo Apple Tomato je dědičná, jemná jednoletá zelenina do teplého počasí, která pochází z Michiganu, kde ji vyšlechtil Brad Gates v Copemishi. V době zralosti dosahuje tato rostlina výšky 48-72″ a vyznačuje se neurčitými, 2-4 uncové trsy lesklých černých až červenofialových rajčat ve tvaru jablka.
Cached

Jak pěstovat rajčata indigo apple?

Jak se pěstují indigová rajčata?

Semena rajčat vysévejte do sterilní směsi 6 až 8 týdnů před pominutím nebezpečí mrazů, mírně zalévejte a zajistěte spodní teplo. Sazenice pěstujte při teplotě 60 až 75 °C na dobře osvětleném a větraném místě. (Okenní parapety nejsou dostatečně světlé, rostlina bude nohatá a převrátí se.)

Jsou rajčata indigo apple determinantní nebo indeterminantní?

indeterminantní
Indigo Apple je raně zrající nedeterminantní odrůda, která produkuje silné sady 90-100g rajčat sladké a aromatické chuti s fialovými skvrnami, které se zvýrazní přímým slunečním zářením.
Cached

Jak chutnají rajčata indigo apple?

Jedná se o úžasná cherry rajčata s velmi vysokým obsahem antokyaninu, který se projevuje krásnou tmavě fialovou slupkou. Nezralé plody jsou ametystově zbarvené, ale dozrávají do téměř černé barvy s trochou cihlově červené na spodní straně. Mají lahodnou chuť podobnou švestkám a jsou poměrně nenáročná na pěstování.

Jak dlouho trvá, než rajčata Indigo rose dozrají?

Díky vysokému obsahu antioxidantů dozrávají černá rajčata pomaleji než běžné červené odrůdy. Ve skutečnosti může trvat až 93 dní od výsadby, než 'Indigo Rose' dosáhnou vrcholu zralosti, s čímž byste měli při výsadbě této krásné odrůdy počítat.

Jak daleko od sebe sázíte rajčata indigo rose?

Rostliny umístěte 2-3 metry od sebe . Možná budete chtít jít napřed a při sázení umístit případné kůly, klece nebo jiné podpůrné konstrukce tam, kde by měly být. Rajče Indigo Rose se zbarví do tmavě fialové barvy v místech, kam dopadá slunce.

Jak se staráte o indigová rajčata?

Rajčata Indigo Rose je třeba zalévat pravidelně, ale ne do té míry, aby byla přesycená. Každých několik týdnů rajčata přihnojujte a každé dva týdny je přikrmujte směsí rybí emulze. Dávejte pozor na blešivce, roháče rajčat a plíseň, na kterou je odrůda Indigo Rose náchylná.

Jak velká jsou rajčata indigo?

Asi 1-2″
Rajčata Indigo Rose jsou středně velká speciální rajčata, která patří mezi indeterminantní odrůdy. Chutné, tmavě zbarvené plody o velikosti asi 1-2″ rostou ve shlucích, z nichž každý dozrává v jiném období, což zajišťuje dlouhou sklizňovou sezónu. Výborně se hodí do salátů a na svačinu.

Jaká determinantní rajčata se nejsnáze pěstují?

Dvě z nejsnadněji pěstovaných determinantních rajčat jsou Marglobe a Campbell's 33 , protože se přizpůsobí i méně ideálním podmínkám a produkují středně velká rajčata vhodná ke konzumaci v čerstvém stavu, k vaření i ke konzervaci. Ostatní typy se nejlépe osvědčují při vysokých teplotách, chladném létě nebo v krátkém vegetačním období.

Měl bych determinantní rajčata prořezávat?

Determinantní rajčata mají podle své genetické výbavy předem určenou velikost (stejně jako my). Rostou jako keře a nepotřebují žádný řez kromě odstraňování listů pod prvním květním trsem tak, aby se žádný nedotýkal země . Mají tendenci dozrávat nejdříve, často všechny plody najednou.

Jak poznáte, že jsou indigová rajčata zralá?

Každopádně jsem si myslela, že se o to podělím, protože to byla moje první myšlenka, když jsem začala přecházet na fialová. Ale takhle se pozná, kdy dozrála.

Jaké je nejchutnější rajče?

Než se nadějete, budete mít svůj vlastní seznam deseti nejchutnějších rajčat, která musíte ochutnat!

  1. Rajče Brandywine. …
  2. Rajče Cherokee Purple. …
  3. Rajče Sun Gold. …
  4. Rajče Black Krim. …
  5. Ananasové rajče. …
  6. Rajče Mortgage Lifter. …
  7. Rajče Kellogg's Breakfast. …
  8. Rajče Green Zebra.

Jak poznám, že jsou rajčata Indigo Rose zralá a připravená k jídlu?

A jakmile se do této fáze dostanou, ačkoli na dotek dokonce trochu změknou.

Jak se starat o rajče Indigo Rose?

Další péče
Zjistili jsme, že rajče Indigo Rose roste a plodí výjimečně dobře i za velmi horkého a suchého počasí, ale přesto mu prospívá mulčování . Rajčata Indigo Rose stále plodí, a to i během týdnů teplot přes 90 stupňů a sucha.

Jak poznáte, že je indigové rajče zralé?

Každopádně jsem si myslela, že se o to podělím, protože to byla moje první myšlenka, když jsem začala přecházet na fialová. Ale takhle se pozná, kdy dozrála.

Kolikrát se urodí determinantní rajčata?

Co se týče růstu skutečných rajčat, determinantní rajčata plodí najednou , v období přibližně dvou týdnů. Indeterminantní rajčata naopak produkují a dozrávají méně plodů průběžně po celé vegetační období, dokud není příliš chladno.

Která rajčata jsou lepší determinantní nebo indeterminantní?

Pokud obvykle konzumujete rajčata čerstvá a chcete mít zásoby po celou sezónu, zvolte indeterminantní odrůdu . Pokud žijete tam, kde je vegetační období dlouhé jen několik měsíců, mohou být lepší volbou determinantní rajčata.

Měli byste rajčatům odřezávat spodní listy?

Pokud chcete, pak když je vaše rostlina . A to je pravděpodobně 20 centimetrů vysoká, chcete odstranit možná čtvrtinu spodních listů a prostě je odstřihnout to vytváří bariéru proti chorobám. To dělá

Dozrávají rajčata rychleji na révě, nebo až po sklizni?

Obecná odpověď zní, že rajčata dozrávají rychleji na révě – pokud mají optimální klimatické a pěstitelské podmínky. Jsou však situace, kdy chceme, aby to zvládla ještě rychleji.

Jaké rajče je nejchutnější pro domácí pěstování?

1. Sungold. Rajčata Sungold jsou jedny z nejsladších, jaké jsem kdy vypěstoval, a u šéfkuchařů, pro které jsem rajčata pěstoval, byla vždy oblíbená. Tyto malé žluté až oranžové plody rostou na rostlinách hojně a v kuchyni jsou opravdu všestranné, skvěle se hodí na cokoli od salátů až po pečení.

Jaká jsou nejchutnější a nejjednodušší rajčata k pěstování?

Cherry rajčátka nejenže vypadají rozkošně na vrcholu vašeho obědového salátu, ale také se snadno pěstují. Jsou známá svou mrazuvzdorností, a pokud je budete zalévat, měli byste mít cherry rajčata do 50 až 60 dnů od výsadby. Oblíbená cherry rajčata jsou Sun Gold, Edox a Sungreen.

Jak velké jsou rostliny rajčat Indigo Rose?

Mladé 'Indigo Rose' s tmavě fialovými listy a tmavě fialovým stonkem se nestydí. Rostlina rajčete dosahuje výšky 180 cm , a vytváří kulaté plody, každý o velikosti malého salátového rajčete nebo velkého cherry rajčete.

Musí se determinantní rajčata stříhat?

Determinantní rajčata mají podle své genetické výbavy předem určenou velikost (stejně jako my). Rostou jako keře a nepotřebují žádný řez kromě odstraňování listů pod prvním květním trsem tak, aby se žádný nedotýkal země . Mají tendenci dozrávat nejdříve, často všechny plody najednou.

Prořezáváte determinantní a indeterminantní rajčata?

Determinantní rajčata dorůstají do určité velikosti a poté přestávají růst. Indeterminantní rajčata rostou po celou vegetační sezónu. Katalogy semen, balíčky se semeny nebo identifikační kolíčky pro rostliny uvádějí, jaký typ rajčat máte. Ořezávejte pouze neurčitá rajčata

Můžete vysadit determinační a indeterminantní rajčata společně?

Za druhé, determinantní i indeterminantní rajčata mají úžasnou chuť a můžete si je vychutnat čerstvá, konzervovaná, zavařená i sušená. A konečně, lze je pěstovat společně , a obě se pěstují poměrně snadno. Záleží na tom, KDE je chcete pěstovat a KDY si chcete vychutnat úrodu.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: