Jak se staráte o rajčata Cherokee Purple?

Stejně jako ostatní rajčata i rajčata 'Cherokee Purple' vyžadují plné slunce a pravidelnou zálivku. Dávají přednost dobře propustné půdě bohaté na živiny s vysokým obsahem organických látek. Rajčata snášejí mírně kyselé půdy a jsou nejproduktivnější při pH půdy 6,0 až 6,8.

Měl bych rajčata Cherokee Purple prořezávat?

Stejně jako většina popínavých odrůd vyžaduje Cherokee Purple dobrý systém kůlů, nicméně révu lze také kontrolovat včasným řezem. Rajče Cherokee Purple je otevřeně opylované, což znamená, že ze semen uložených z vaší rostliny vyrostou příští rok stejně chutná rajčata.
Cached

Jak se staráte o rajčata Cherokee Purple?

Jak stříhat rajčata Cherokee?

Rajčata seřízněte na jeden nebo dva silné stonky tak, že odlomíte "přísušky" (stonky vyrůstající z míst, kde se stonky listů setkávají s hlavním stonkem), když jsou dlouhé 2 až 4 palce .
CachedPodobné

Daří se rajčatům Cherokee Purple v květináčích?

(13 cm) na šířku a 3,5 palce (9 cm) na výšku. Rajčata lze snadno pěstovat v nádobách na terase . Nezapomeňte nabídnout dostatečně velký květináč a umístit jej na místo s plným sluncem. Rostliny podepřete kůly nebo klecemi, abyste zajistili správné plodenství.
Cached

Jak zabránit tomu, aby se rajčata Cherokee Purple rozdělila?

Jak omezit štěpení rajčat:

  1. Voda: Jednou týdně rajčata zalévejte asi 1-2″ vody. …
  2. Mulčování: Mulčování dělá zázraky pro všechny rostliny, ale zejména pro prevenci praskání rajčat. …
  3. Krmení: Rajčata se musí krmit: Hnojte rajčata organickým hnojivem Tomato-tone každý druhý týden během vegetace.

Jak stříhat rajčata Cherokee Purple?

Platí pravidlo, že hovězí rajčata pěstujte maximálně se dvěma výhony, protože těžké plody potřebují silnou oporu hlavního výhonu. Příliš těžké plody se na tenčích bočních výhonech zlomí a poškodí výhon. Proto při řezu 'rajčat Cherokee Purple' odstraňte všechny jejich postranní výhony .

Kdy mám sklízet rajčata Cherokee Purple?

Rajčata Cherokee Purple jsou připravena ke sklizni v létě a na podzim. Tato rajčata jsou indeterminantní rostliny, což znamená, že budou nepřetržitě plodit a pěstovat rajčata až do prvních podzimních mrazíků. Aby rajčata dozrála v místnosti, umístěte je pod listy novin nebo do hnědých papírových sáčků.

Kam rajčata při řezu zařezávat?

Při prořezávání přírůstků podle Missouri uštípněte rostoucí špičku a ponechte pouze dva nejspodnější listy. Chcete-li zlepšit proudění vzduchu a omezit možnost výskytu chorob, odstraňte listy podél spodních 12 cm stonků neurčitých rajčat.

Mám odstranit rozštěpená rajčata?

Pokud se rajčata rozdělí, okamžitě je skliďte. Ponecháte-li je na révě, rostliny jsou náchylné k napadení škůdci a chorobami rajčat. Ať už se plody dají zachránit, nebo ne, měli byste je z révy odstranit .

Kolik rajčat se urodí z jednoho odrůdy Cherokee Purple?

Co to je? Podle Bonnie Plants dává rostlina Cherokee Purple asi dvacet rajčat za sezónu , takže to není'nejplodnější rostlina rajčat, ale to dává smysl, protože je to dědičná odrůda.

Kolik rajčat vyprodukuje rostlina Cherokee Purple?

Podle společnosti Bonnie Plants dává rostlina Cherokee Purple asi dvacet rajčat za sezónu , takže to není'nejplodnější rostlina rajčat, ale to dává smysl, protože je to dědičná odrůda.

Kolik rajčat vyprodukuje jedna rostlina Cherokee Purple?

Podle společnosti Bonnie Plants dává rostlina Cherokee Purple asi dvacet rajčat za sezónu , takže to není'nejplodnější rostlina rajčat, ale to dává smysl, protože je to dědičná odrůda.

Jaké jsou chyby při prořezávání rajčat?

Nejčastější chyby při prořezávání
Používání špinavých nástrojů může zavléci bakterie a plísně . Po použití na každé rostlině očistěte nářadí alkoholem nebo bělidlem. Prořezávání příliš mnoha listů najednou může rostlinu stresovat. Odstraňte všechny zažloutlé listy, spodní listy a odnože, abyste podpořili zdraví rostliny.

Mám odstraňovat spodní listy u rajčat?

Když rostliny vyrostou, můžete pokračovat v odstraňování spodních listů až do výšky 18 cm od země, abyste zabránili šíření choroby . Pracujte, když jsou listy suché, abyste zabránili šíření choroby.

Mám rajčata zalévat každý den?

Nově zasazená rajčata dobře zalévejte, abyste se ujistili, že je půda vlhká a ideální pro růst. Na začátku vegetačního období zalévejte rostliny denně ráno. Se zvyšujícími se teplotami bude možná nutné rajčata zalévat dvakrát denně . Zahradní rajčata obvykle vyžadují 1-2 cm vody týdně.

Jak zabránit tomu, aby se rajčata na révě rozštěpila?

Jak zabránit štěpení rajčat

  1. Zalévejte pravidelně a hloubkově: Rajčata potřebují asi centimetr vody týdně, proto je v létě zalévejte každé dva až tři dny. …
  2. Mulčování: Vložte na rostliny dvou až třícentimetrovou vrstvu organického mulče, jako je sláma, jehličí nebo drcená kůra.

Jak hnojit rajčata Cherokee Purple?

Jak rostlina dozrává, aplikujte každý měsíc kompost nebo vyvážené hnojivo . Rajčata jsou silní krmiváři a pomalu vyčerpávají živiny z půdy. Doprovodná výsadba s bylinkami a luštěninami pomáhá nastolit rovnováhu živin a přilákat užitečný hmyz. Jakmile rostliny 'Cherokee Purple' dozrají, rychle porostou.

Jak mám zastřihnout rostliny rajčat, aby měly více plodů?

Takže tuhle přísavku odstraníme. Takže. Z našich rajčat to'nijak zvlášť nevytrhává růstové hormony. A jak'jsme se zmínili na začátku videa, odstraníme spoustu těchto listů.

Můžete z rajčete odříznout příliš mnoho listů?

Chcete, aby vaše rostlina rajčete poskytovala ty nejlepší výsledky? Pak je velmi důležité vědět, kolik listů je třeba z rostliny odříznout. Zatímco příliš mnoho řezů může omezit vývoj a vyčerpat energetické zásoby rostliny'y , příliš málo jich může mít za následek nízký výnos.

Měli byste rajčata zalévat každý den?

Nově zasazená rajčata dobře zalévejte, abyste se ujistili, že je půda vlhká a ideální pro růst. Na začátku vegetačního období zalévejte rostliny denně ráno. Se zvyšujícími se teplotami bude možná nutné rajčata zalévat dvakrát denně . Zahradní rajčata obvykle vyžadují 1-2 cm vody týdně.

Je lepší rajčata prořezávat, nebo neprořezávat?

Prořezávání rajčat není nutné, ale může rostlinám prospět, protože umožní lepší proudění vzduchu, ochrání rajčata před chorobami a podpoří větší množství energie na tvorbu plodů .

Jaké jsou příznaky přemokření t omatových rostlin?

Příznaky přemokření rostlin rajčat

  • Stojící voda kolem báze rostliny.
  • Zamokřená půda nebo nepříjemný zápach půdy.
  • Bílá, zelená nebo tmavá krusta na povrchu půdy nebo spodní části hlavního stonku.
  • Listy a stonky opadávají a vadnou, ale zůstávají zelené.
  • Kořeny jsou hnědé nebo černé a ochablé nebo kašovité namísto bílých a tuhých.

Měli byste rajčata v horkém počasí zalévat každý den?

Hluboká zálivka několikrát týdně je pro rajčata obvykle nejlepší, ale vlna veder není typickou situací. Během horkého počasí zalévejte rajčata denně, ale dávejte jim menší objem . K hloubkovému zalévání dvakrát týdně se můžete vrátit, jakmile se teploty zlomí.

Proč se mi rajčata štěpí a hnijí na révě?

ŠTĚPENÍ A PRASKÁNÍ
K tomuto typu poškození dochází nejčastěji v době, kdy rajčata začínají dozrávat a vy netrpělivě očekáváte sklizeň, i když mohou být zasaženy i zelené plody. K prasknutí a rozštěpení dochází, když rychlé změny vlhkosti půdy způsobí, že se plody rozpínají rychleji, než může slupka rajčat růst.

Mám rajčatům odřezávat listy?

Když rostlina rajčete dozraje, začnou její spodní listy žloutnout. Zašpičatělé listy zaštipujte nebo ořezávejte, abyste předešli chorobám, zlepšili vzhled rajčete a pomohli rostlině soustředit energii na produkci plodů . V horkém podnebí neprořezávejte příliš.

Které listy bych měl z rajčat odstranit?

Když necháte rajče skutečně . Zajistěte AB velké proudění vzduchu pod . To mu skutečně pomůže Myslím, že to opravdu záleží na tom, v jakém podnebí se nacházíte a jestli máte také dole mulč. Protože.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: