Jak sklízíte rajčata Cherokee Purple?

Rajčata Cherokee Purple sklízejte kdykoli poté, co se objeví bledý ruměnec barvy zralé slupky. Rajčata sklizená před dosažením zralosti si můžete vychutnat buď čerstvá jako pevnější, kyselé plody, nebo je přenést do místnosti, kde dozrají při pokojové teplotě.

Jak poznáte, že jsou rajčata Cherokee Purple zralá?

Tajemství spočívá v tom, že když se lesklá modrofialová barva změní na matně fialově hnědou, vnitřek bude červenooranžový a bude zralý . Dalším vodítkem je, že spodní část plodu, která často zůstává zelená, protože se k ní nedostane sluneční světlo, zčervená. Plody také, stejně jako ostatní rajčata, trochu změknou.

Jak sklízíte rajčata Cherokee Purple?

Co dělat s rajčaty Cherokee Purple?

Rajčata Cherokee Purple se dají jíst na tisíc způsobů. Pro každého zahrádkáře, který je pěstuje, existuje deset receptů na jejich konzumaci. Díky své sladké chuti jsou skvělá syrová, sušená, konzervovaná nebo dušená a hodí se do salátů nebo na sendviče či pizzu.
Kešované

Kdy mám sklízet fialová rajčata?

Tato fialová rajčata s oranžovo-červeným nádechem jsou připravena ke sklizni, na dně není vidět žádná zelená barva . Největším vodítkem, pokud jde o zralost, je u většiny rajčat, která nejsou červená, to, že na spodní straně již není vidět žádná zeleň… …Ale pravá zelená rajčata mohou patřit k těm nejobtížnějším na posouzení!

Jak poznáte, že jsou zelená rajčata Cherokee zralá?

Sklizeň: Když jsou plody červené (nebo barvy vysazené odrůdy) a pevné. Tipy: Zelená rajčata Cherokee by měla být zasazena do úrodné půdy, doplněné kompostem, mulčována a rovnoměrně zavlažována. Sázejte hlouběji, než rostly v nádobách, protože se tak vytvoří silnější kořenový systém.

Dozrávají rajčata Cherokee Purple po sklizni?

Sklizeň rajčat Cherokee Purple
Rajčata sklizená před dozráním si můžete vychutnat buď čerstvá jako pevnější, kyselé plody, nebo je přenést dovnitř, aby dozrála při pokojové teplotě .

Proč moje rajčata Cherokee Purple nedozrávají?

Mezi nejčastější příčiny nedozrávání rajčat patří vysoké teploty, příliš mnoho dusíku v půdě, příliš mnoho plodů na jedné rostlině a druh rajčat, který pěstujete . Zde je návod, jak zjistit, který problém je na vině, a co s tím můžete dělat.

Jak zabránit tomu, aby se rajčata Cherokee Purple rozštěpila?

Jak omezit štěpení rajčat:

  1. Voda: Zalévejte rajčata jednou týdně asi 1-2″ vody. …
  2. Mulčování: … Mulčování dělá zázraky pro všechny rostliny, ale zejména pro prevenci praskání rajčat.
  3. Krmivo: Hnojte rajčata organickým hnojivem Tomato-tone každý druhý týden během vegetace.

Lze konzervovat rajčata Cherokee Purple?

Konzervování rajčat Cherokee Purple vyžaduje stejné zásady jako konzervování, zmrazování a sušení všech aromatických odrůd rajčat . Ke konzervování rajčat použijte metodu konzervování ve vroucí vodní lázni. Pro sušení rajčat můžete použít sušičku potravin nebo troubu a vyrobit si domácí „rajčata sušená na slunci“.

Jak vypadá zralé fialové rajče?

Nejlepší způsob, jak poznat, kdy je fialové rajče zralé, je podívat se na jeho barvu. Plody by měly být tmavě fialové nebo černé . Test můžete provést také jemným zatlačením na plod. Pokud je měkké a podvolí se tlaku, je připraveno k jídlu!

Měl bych rajčata Cherokee Purple ořezávat?

Stejně jako většina popínavých odrůd vyžaduje Cherokee Purple dobrý systém kůlů, nicméně popínavé rostliny lze také kontrolovat včasným řezem . Rajčata Cherokee Purple jsou otevřeně opylovaná, což znamená, že ze semen uložených z vaší rostliny vyrostou příští rok stejně chutná rajčata.

Je v pořádku sklízet zelená rajčata a nechat je dozrát?

Ano, zelená rajčata mohou dozrávat v místnosti . Těsně před prvními mrazy odstraňte z révy všechny zralé, zelenobílé plody. Měly by být pevné, pevné a bez vad. Odstraňte stopky, poté plody očistěte a osušte.

Proč moje rajčata Cherokee Purple nečervenají?

Rajčata nezčervenají, pokud je příliš horko (nad 85 °C) nebo příliš chladno (pod 50 °C) . To je pro většinu lidí pravděpodobně největší viník, zejména během vlny veder. Také jak rostliny rajčat v létě dozrávají, mohou být obrovské a přerostlé.

Proč praskají rajčata Cherokee Purple?

Praskliny rajčat často ukazují na nedůslednou zálivk u-obvykle příliš velkou nebo nedostatečnou. Praskliny mohou způsobit i další podmínky, jako je přemokřená půda, nedostatek vápníku, přezrávání a příliš mnoho slunce.

Měli byste rajčata Cherokee Purple prořezávat?

Stejně jako většina popínavých odrůd vyžaduje Cherokee Purple dobrý systém kůlů, nicméně popínavé rostliny lze také kontrolovat včasným řezem . Rajčata Cherokee Purple jsou otevřeně opylovaná, což znamená, že ze semen uložených z vaší rostliny vyrostou příští rok stejně chutná rajčata.

Jak zmrazit rajčata Cherokee Purple?

Nejrychlejší a nejjednodušší způsob, jak dostat rajčata do mrazáku, je jednoduše je otřít, odříznout stopky a tvrdé zelenobílé jádro pod stopkami a celá je položit na plech do mrazáku. Jakmile rajčata zmrznou, můžete je zabalit do igelitových sáčků, které však nesmíte příliš naplnit.

Jaké je nejlepší použití rajčat Cherokee?

Čerokézská fialová rajčata se skvěle hodí nakrájená na plátky do sendvičů nebo hamburgerů (tím také nejlépe vynikne jejich pikantně sladká chuť!). Pokud však máte dostatek plodů, jsou fantastická také v polévkách a omáčkách. Můžete z nich dokonce připravit kečup.

Jak jíte cherokská rajčata vy?

Rajčata Cherokee Purple, která jsou dědičně rostoucími hovězími rajčaty, si nejlépe vychutnáte čerstvá, bez tepelné úpravy . Dá se z něj připravit božský sendvič, který pozvedne už tak lahodný BLT do astronomických výšin. Vynikne také v salátu nebo v jednoduché, ale lahodné pomazánce z plátků rajčat, bazalky a čerstvé mozzarelly.

Jak uchováváte rajčata Cherokee Purple?

Při konzervování rajčat Cherokee Purple je třeba dodržovat stejné zásady jako při konzervování, zmrazování a sušení všech aromatických odrůd rajčat. Ke konzervování rajčat použijte metodu konzervování ve vroucí vodní lázni . Pro sušení rajčat můžete použít sušičku potravin nebo troubu a vyrobit si domácí „rajčata sušená na slunci“.

Dozrávají rajčata rychleji na révě nebo až po utržení?

Obecná odpověď zní, že rajčata dozrávají rychleji na révě – pokud mají optimální klimatické a pěstitelské podmínky. Jsou však situace, kdy chceme, aby to zvládla ještě rychleji.

Jak poznáte, kdy jsou rajčata připravena ke sklizni?

Zralá rajčata mají plnou sytou barvu a nezůstávají na nich žádné zelené skvrny . Zelená místa znamenají, že ještě nejsou zcela zralá. Zralá rajčata by měla jít z révy sundat poměrně snadno. V ideálním případě byste je měli být schopni utrhnout jednou rukou, uchopit plod do dlaně, jemně s ním zatočit a rajče by se mělo hned odlepit od révy.

Jak prořezávat rajčata Cherokee Purple?

Rajčata seřízněte na jeden nebo dva silné stonky tak, že odlomíte „přísušky“ (stonky vyrůstající z míst, kde se listové stonky setkávají s hlavním stonkem), když jsou dlouhé 2 až 4 cm. Stonky přivažte ke kůlu měkkým provázkem, provázkem nebo látkou a vytvořte osmičku se stonkem v jedné smyčce a kůlem v druhé.

Je lepší zmrazovat rajčata vcelku, nebo nakrájená?

Celá rajčata mají tendenci při rozmrazování praskat a rozpadat se. Chcete-li úspěšně zmrazit čerstvá syrová rajčata, můžete : rajčata nakrájejte na plátky o velikosti nejméně 1/2 palce. Plátky položte na plech a nechte je 2 hodiny zmrazit.

Lze zachovat semena rajčat Cherokee Purple?

To. Toto je trochu zralejší. Opět je jen takhle svisle rozřízneme. Takže jsem teď udělala asi čtyři a jak vidíte, jsou v tomhle gelu. Dobře.

Jaké je nejlepší použití rajčat Cherokee?

Použití. Rajče Cherokee Purple jako dědičný biftek je nejlepší konzumovat čerstvé, bez tepelné úpravy.

Dozrají rajčata Cherokee Purple z révy?

Plody jsou obvykle připraveny ke sklizni od 80 až 90 dnů po přesazení na zahradu. Nechte rajčata dozrát na révě, aby získala plnou a bohatou chuť. Pokud vinná réva z jakéhokoli důvodu neudrží váhu plodů, nezoufejte – rajčata mohou dále dozrávat i mimo révu.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: