Jak velká jsou čokoládová posypová rajčata?

Šířka 1 „Informace o odrůdě: Zaoblené a mírně protáhlé, 1,5quot; široké a 1 ½quot; dlouhé plody jsou sytě červené se zeleným pruhováním; žádné dva nejsou stejné. 'Chocolate Sprinkles' je neurčitý typ rajčete.

Jak poznáte, že jsou rajčata Chocolate Sprinkles zralá?

Sklizeň. Rajče Chocolate Sprinkles dozrává přibližně 53 až 70 dní, obvykle na začátku léta nebo na podzim. Rajče je zralé a připravené ke sklizni, když je pevné a začíná červenat .
Cached

Jak velká jsou čokoládová sypaná rajčata?

Jsou rajčata chocolate sprinkle dobrá?

Osvěžující variace na klasická, červená třešňová rajčata 'Chocolate Sprinkles' vytváří velké množství atraktivních, červeně a tmavě zeleně pruhovaných plodů s lahodnou chutí. Neurčité liány zajišťují nepřetržitý přísun malých plodů velikosti sousta. Tato odrůda je odolná vůči několika chorobám .
Cached

Jak pěstovat rajčata s čokoládovým posypem?

Rajčata jsou křehké rostliny a jsou velmi náchylné k poškození mrazem. Založte semena v místnosti 6-8 týdnů před posledním mrazem ve vaší oblasti. Vysejte 2 až 3 semena do buněk o velikosti 1 cm a po vyklíčení je prořeďte na 1 rostlinu. Semena zasypte 1⁄4 cm půdy a zajistěte stálou teplotu půdy 21-26 °C.
Cached

Jak vypadají čokoládová cherry rajčata, když jsou zralá?

Když jsou plody připraveny ke sklizni, zbarví se do čokoládově hnědé nebo čokoládové barvy . Slupka plodů bude také hladká a plody budou na dotek měkčí. Čokoládová cherry rajčata sklízejte, když mají sytě červenou nebo čokoládovou barvu a jsou na dotek mírně měkká.

Dozrávají rajčata více v noci nebo přes den?

Světelné podmínky mají s dozráváním jen velmi malý vliv. Rajčata ke svému dozrávání nepotřebují světlo a plody vystavené přímému slunečnímu záření se zahřívají na úroveň, která brání syntéze pigmentu.

Jak se staráte o cherry rajčata Chocolate Sprinkles?

Pokud je to možné, používejte kapací nebo namáčecí hadice . Voda se tak spotřebuje efektivněji a listy se nenamočí. Cherry rajčátka preferují pravidelnou výživu po nasazení plodů, ale přílišná výživa na začátku sezóny způsobí, že vyrostou velké rostliny, ale s menším počtem cherry rajčátek. V době výsadby používejte pomalu se uvolňující hnojiva.

Jaké je nejchutnější dědičné rajče

"Top 10" Oblíbená dědičná rajčata

 • Chocolate Stripes (červené/zelené pruhované)
 • Blondkopfchen (žluté třešňové)
 • Black Krim (fialové/bla ck beefsteak)
 • Brandywine, OTV (červené beefsteak)
 • Amana Orange (oranžový biftek)
 • Azoychka (žlutooranžový biftek)
 • Cherokee Chocolate (mahagonový biftek)
 • Sunset's Red Horizon (červený biftek)

Jak chutnají čokoládová rajčata?

Čokoládová rajčata dozrávají do sytě hnědé barvy a mají kouřovou, komplexní a zemitou chuť.

Jak vysoká jsou čokoládová rajčata?

Podrobnosti na

Rod Lycopersicon
Barva plodů Hnědá
Výška rostliny 5 stop – 6 stop
Šířka rostliny 3 stopy
Další vlastnosti Jedlý

Jsou čokoládová cherry rajčata dobrá?

K jídlu. Čokoládová cherry rajčata jako člen rodiny cherry rajčat nejlépe vyniknou při svačině nebo jiné konzumaci v syrovém stavu . Jedná se o fantastické rajče do salátů, a to buď ponechané vcelku, nebo rozkrojené na poloviny či čtvrtiny.

Jak poznáte, kdy jsou rajčata dostatečně zralá?

Zralá rajčata mají plnou sytou barvu a nezůstávají na nich žádné zelené skvrny . Zelená místa znamenají, že ještě nejsou zcela zralá. Zralá rajčata by se měla poměrně snadno oddělit od révy. V ideálním případě byste je měli být schopni utrhnout jednou rukou, uchopit plod do dlaně, jemně s ním zatočit a rajče by se mělo hned odlepit od révy.

Dozrávají rajčata rychleji na révě nebo mimo ni?

Obecná odpověď zní, že rajčata dozrávají rychleji na révě – pokud mají optimální klimatické a pěstitelské podmínky.

Ve kterém měsíci rajčata dozrávají?

Pokud sázíte rajčata po pominutí poslední hrozby mrazu (začátkem až v polovině května v závislosti na zóně mrazuvzdornosti), je pravděpodobné, že rajčata začnou dozrávat ke sklizni někdy na začátku až v polovině července.

Jaké rajče má nejsilnější chuť?

Fialové rajče Cherokee
Jeho zajímavá historie se snoubí s komplexní, intenzivní chutí, která ho vynesla na vrchol seznamu nejchutnějších rajčat většiny lidí! Vykazuje bohatou a chutnou rovnováhu mezi sladkostí a kyselostí, samotné plody jsou navíc velké a tmavě zbarvené.

Jaké je nejchutnější domácí rajče?

13 nejchutnějších rajčat v roce 2023

 1. Sungold.
 2. Černá třešeň.
 3. Cherokee Purple.
 4. Černé krimské.
 5. Brandywine.
 6. Carbon.
 7. Costoluto Genovese.
 8. Speckled Roman.

Jak chutnají rajčata s čokoládovým posypem?

Chocolate Sprinkles jsou hybridní cherry rajčata o velikosti asi jednoho palce. Jeho lesklá červená slupka je překryta tmavě zelenými pruhy, které mu dodávají jedinečné zbarvení připomínající čokoládu. Plody jsou pevné a nabízejí plnou, sladkou chuť rajčat s vysokou hladinou Brix (míra obsahu cukru).

Jsou čokoládová rajčata sladká?

Čokoláda dává velmi tmavě fialová cherry rajčata o velikosti 1/2 unce na velké neurčité rostlině. Tato odrůda je velmi sladká a má výjimečnou chuť rajčat, takže v pokusech opravdu vynikla. Dozrává 65 dní po přesazení.

Jak se staráte o cherry rajčata chocolate sprinkles?

Pokud je to možné, používejte kapací nebo namáčecí hadice . Voda se tak spotřebuje efektivněji a listy se nenamočí. Cherry rajčátka preferují pravidelnou výživu po nasazení plodů, ale přílišná výživa na začátku sezóny způsobí, že vyrostou velké rostliny, ale s menším počtem cherry rajčátek. V době výsadby používejte pomalu se uvolňující hnojiva.

Jsou čokoládová rajčata determinantní nebo indeterminantní?

Čokoládová rajčata Tasmanian jsou determinantní odrůda.

Dozrávají rajčata lépe na révě, nebo mimo ni?

Dozrávání mimo révu prodlužuje sklizeň a kvalitu bez rozdílu chuti. Domácí zahrádkáři by měli rajčata sklízet dříve než později. Mezi veřejností a domácími zahrádkáři panuje mylná představa, že rajčata dozrávající na révě mají lepší chuť.

Dozrávají rajčata rychleji, pokud se nechají na révě?

Obecná odpověď zní, že rajčata dozrávají rychleji na révě – POKUD mají optimální klimatické a pěstitelské podmínky. Jsou však situace, kdy chceme, aby to udělala ještě rychleji.

Mám rajčata sklízet dříve, než zčervenají?

Pokud se nechystáte připravovat smažená zelená rajčata, která jsou velmi dobrá a rozhodně stojí za vyzkoušení, měli byste se sběrem plodů k jídlu počkat, až budou zralé nebo téměř zralé. Pokud chcete rajčata uchovat, můžete je sklízet o něco dříve, než jsou zcela zralá, aby se zabránilo rozpraskání slupky.

Jak dlouho mám nechat rajčata na révě?

Rajčatům standardní velikosti trvá 20 až 30 dní od nasazení květů, než dosáhnou plné velikosti – obvykle se jim říká „zralá zelená“; dalších 20 až 30 dní trvá, než dozrají, tj. začnou měnit barvu. Rajče lze sklízet, když začne měnit barvu – ze zelené na červenou, růžovou, žlutou nebo oranžovou v závislosti na odrůdě.

Je nejlepší nechat rajčata dozrát na rostlině?

Rajčata nejrychleji dozrávají v teplém a světlém prostředí . Říká se, že nejlepší chuť mají rajčata 'dozrálá na révě', což znamená, že se z rostliny sklízejí až po dozrání.

Jaké je nejchutnější velké rajče?

Rajče 'Red Brandywine' (beefsteak, indeterminantní, heirloom c. 1889) je jednou z několika odrůd rajčat Brandywine, ale je pravděpodobně nejznámější. Sytě červené plody jsou šťavnaté, trpké a mají velkou sladkou rajčatovou chuť.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: