Jak velká jsou hybridní rajčata Early Girl?

Rostlina typu Bush Early Girl je ideální pro velké květináče na terase – je úžasně kompaktní a přitom produktivní. Tato rostlina dorůstá výšky pouhých 45 cm a plodí chutné červené plody o průměru téměř 10 cm.

Jak vysoká jsou hybridní rajčata Early Girl?

Vlastnosti rostliny

Obecný název Rajče Early Girl
Velikost v dospělosti Výška 6-8 stop, šířka 3-4 stopy
Expozice na slunci Plné slunce
Typ půdy Vlhká, ale dobře odvodněná, bohatá
pH půdy Mírně kyselá (6,2 až 6,8)

Cached

Jak velká bývají hybridní rajčata Early Girl?

Jak poznáte, kdy jsou rajčata Early Girl zralá?

Kdy sklízet rajčata Early Girls. Plody dozrají přibližně za 50 dní. Zralá rajčata budou jasně červená. Nejlepší způsob, jak sklízet raná děvčata, je sklízet je mírně před úplnou zralostí, protože tato rajčata mohou poměrně rychle změknout a ztratit svou stolní atraktivitu.

Jaký je rozdíl mezi rajčaty Early Girl a keříčkovými rajčaty Early Girl?

Přestože jsou keře 'Bush Early Girl' bujné a kompaktní, na výnosu tohoto hybridu není nic malého. Má větší plody (až 4") ve srovnání s 'Early Girl' a vybarvují se do pěkné sytě červené barvy.

Proč jsou moje rajčata Early Girl tak malá?

Nedostatek vody způsobený suchem nebo nesprávnou péčí je nejčastějším důvodem, proč rajčata nerostou. Doporučujeme, abyste nikdy nenechali rostliny rajčat zvadnout. Půda by měla být trvale vlhká, jinak mohou rostliny vykazovat známky stresu, jako je vadnutí, opadávání listů nebo příliš malá rajčata.

Potřebují rajčata Early Girl mříž?

Přesazování a přesazování rostlin rajčat Early Girl
Používejte kvalitní zeminu bohatou na živiny a hnojte ji podle potřeby. Protože rostliny v květináčích potřebují více vody než rostliny v zemi, může být nutné tato rajčata zalévat denně. Zajistěte kůl, mříž nebo klec, na kterou se rajčata mohou vyšplhat.

Kolik rajčat vyprodukuje rostlina Early Girl?

Použijte ji k nastartování úrody. Rajče Early Girl plodí hodně plodů pro časnou sklizeň, ale protože jsou liány neurčité, plodí i během léta. V naší testovací zahradě v Alabamě, kde jsou ideální podmínky a dlouhé vegetační období, sklízíme z každé rostliny Early Girl v průměru 300 rajčat!

Kolik rajčat vyprodukuje odrůda Early Girl?

Použijte ji k nastartování úrody. Rajče Early Girl plodí hodně plodů pro časnou sklizeň, ale protože jsou liány neurčité, plodí i během léta. V naší testovací zahradě v Alabamě, kde jsou ideální podmínky a dlouhé vegetační období, sklízíme z každé rostliny Early Girl v průměru 300 rajčat!

Dozrávají rajčata rychleji na révě, nebo sklizená?

Obecná odpověď zní, že rajčata dozrávají rychleji na révě – pokud mají optimální klimatické a pěstitelské podmínky. Jsou však situace, kdy chceme, aby to zvládla ještě rychleji.

Potřebují rajčata Early Girl klece?

Aby byla rajčata zdravá, nezapomeňte zajistit kůl nebo klec, která udrží květy a plody nad zemí . V kombinaci se správným řezem, dostatkem slunečního svitu a bohatou půdou plnou živin se vám rajčata Early Girl odmění množstvím šťavnatých plodů.

Mají rajčata Early Girl ráda slunce nebo stín?

Světlo. Rajčeti Early Girl se daří na velkém množství slunečního svitu . Umístěte tuto rostlinu na místo, kde bude mít plné slunce, aby zdravě kvetla a plodila.

Měla by se rajčata Early Girl stříhat?

Ale rajčata, která zůstanou, dosáhnou značné velikosti a rostlina nespotřebovává energii na četné končetiny, které produkují jen drobné . Rajčata. Věci, které budete potřebovat.

Ve kterém měsíci rajčata dozrávají?

Pokud sázíte rajčata po pominutí poslední hrozby mrazu (začátkem až v polovině května v závislosti na zóně mrazuvzdornosti), je pravděpodobné, že rajčata začnou dozrávat ke sklizni někdy na začátku až v polovině července.

Jak dlouho mám nechat rajčata na révě?

Rajčatům standardní velikosti trvá 20 až 30 dní od nasazení květů, než dosáhnou plné velikosti – obvykle se jim říká „zralá zelená“; dalších 20 až 30 dní trvá, než dozrají, tj. začnou měnit barvu. Rajče lze sklízet, když začne měnit barvu – ze zelené na červenou, růžovou, žlutou nebo oranžovou v závislosti na odrůdě.

Mám odstraňovat spodní listy u rajčat?

Když rostliny vyrostou, můžete pokračovat v odstraňování spodních listů až do výšky 18 cm od země, abyste zabránili šíření choroby . Pracujte, když jsou listy suché, abyste zabránili šíření choroby.

Dozrávají rajčata rychleji na révě, nebo mimo ni?

Obecná odpověď zní, že rajčata dozrávají rychleji na révě – POKUD mají optimální klimatické a pěstební podmínky.

Měli byste rajčata sklízet dříve, než zčervenají?

Zahrádkáři se často zdráhají sklízet lehce zelená rajčata, protože se domnívají, že nebudou mít dobrou chuť. Ve skutečnosti sklizeň kdykoli po polovině barvy umožňuje lepší kontrolu nad procesem zrání, aniž by se ztratila domácí chuť.

Chutnají rajčata lépe, když je necháte dozrát na révě?

Dozrávání mimo révu prodlužuje sklizeň, kvalitu bez rozdílu chuti . Domácí zahrádkáři by měli rajčata sklízet dříve než později. Mezi veřejností a domácími zahrádkáři panuje mylná představa, že rajčata zrající na víně mají lepší chuť.

Měli byste toma rostliny zalévat každý den?

Nově zasazená rajčata dobře zalévejte, abyste se ujistili, že je půda vlhká a ideální pro růst. Na začátku vegetačního období zalévejte rostliny denně ráno. Se zvyšujícími se teplotami může být nutné zalévat rostliny rajčat dvakrát denně . Zahradní rajčata obvykle vyžadují 1-2 cm vody týdně.

Je lepší rajčata prořezávat, nebo neprořezávat?

Prořezávání rajčat není nutné, ale může rostlinám prospět, protože umožní lepší proudění vzduchu, ochrání rajčata před chorobami a podpoří větší množství energie na tvorbu plodů .

Mám rajčata sklízet dříve, než zčervenají?

Pokud se nechystáte připravovat smažená zelená rajčata, která jsou velmi dobrá a rozhodně stojí za vyzkoušení, měli byste se sběrem plodů k jídlu počkat, až budou zralé nebo téměř zralé. Pokud chcete rajčata uchovat, můžete je sklízet o něco dříve, než jsou zcela zralá, aby se zabránilo rozpraskání slupky.

Co se stane, když rajčata nezčervenají?

Když teploty překročí 85 až 90 F, proces zrání se výrazně zpomalí nebo dokonce zastaví . Při těchto teplotách se nemůže vytvářet lykopen a karoten, pigmenty, které dodávají plodům jejich typický oranžový až červený vzhled. Plody tak mohou zůstat po delší dobu ve fázi zelené zralosti.

Dozrávají rajčata rychleji na rostlině nebo mimo ni?

Pokud se na rostlině objeví nové květní úbory. Odřízněte je, pokud nechcete, aby se květy rozrostly. Energie se vloží do nových plodů, které ani nedozrají.

Jaké jsou příznaky přemokření rajčat?

Příznaky přemokření rostlin rajčat

  • Stojící voda kolem báze rostliny.
  • Zamokřená půda nebo nepříjemný zápach půdy.
  • Bílá, zelená nebo tmavá krusta na povrchu půdy nebo spodní části hlavního stonku.
  • Listy a stonky opadávají a vadnou, ale zůstávají zelené.
  • Kořeny jsou hnědé nebo černé a ochablé nebo kašovité namísto bílých a tuhých.

Měli byste rajčatům odřezávat spodní listy?

Pokud chcete, pak když je vaše rostlina. A to je pravděpodobně 20 centimetrů vysoká, chcete odstranit možná čtvrtinu spodních listů a prostě je odstřihnout, což vytváří bariéru proti chorobám. To dělá

Jak prořezávat rostliny rajčat, abyste zvýšili výnos?

Pokud si nejste'jistí, jak moc rajčata zastřihnout, začněte tím, že nejprve odstraníte všechny výhony, a pak ustupte o krok zpět . Pokud stále vypadají přerostle, můžete pro kontrolu velikosti prořezat několik listů a více je prořezat. Dbejte však na to, aby většina listů zůstala na rostlině.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: