Jak velká jsou rajčata Cherokee?

tři až pět centimetrůSolanum lycopersicum 'Cherokee Purple' Tato indeterminantní odrůda rajčat je velká jak na révě, tak na plodech. dědičné rajče (ve Velké Británii nazývané také heritage tomato) je otevřeně opylovaná, nehybridní odrůda rajčat. Dělí se na rodinná dědictví, komerční dědictví, záhadná dědictví nebo vytvořená dědictví. Obvykle mají kratší trvanlivost a jsou méně odolné vůči chorobám než hybridy.https://en.wikipedia.org ‚ wiki ‚ Heirloom_tomatoHeirloom tomato – Wikipedia může dát rajčata o hmotnosti až 12 uncí každé! Baňaté plody mají fialově červenou slupku, zbarvenou světle zelenými rameny, a obvykle dorůstají tří až pěti centimetrů v průměru.

Jak poznáte, že jsou rajčata Cherokee zralá?

Kulaté, většinou žebrované a velké asi jako dlaň , když jsou zralé, 'Cherokee Purple' plody se zbarvují do fialova až červenohněda, zatímco vrcholky zůstávají olivově tmavě zelené. Rajčata mají ovocnou, aromatickou, sladkou a pikantní chuť.
Cached

Jak velká jsou rajčata Cherokee?

Kolik rajčat vyprodukuje odrůda Cherokee Purple?

Výnosy se na jednotlivých zahradách liší v závislosti na podmínkách pěstování, půdě a počasí. Někteří zahrádkáři získají z rajčat Cherokee Purple během vegetace 50-60 i více plodů.

Kolik místa potřebuje rostlina rajčat Cherokee Purple?

24 až 36 palců.
Rajčata sázejte do země ve vzdálenosti 24 až 36 palců (60 až 90 cm) od sebe do řádků . Každý řádek by měl být od sebe vzdálen 48 palců. Je velmi lákavé dát je při výsadbě blíže, ale pokud je budete mít příliš blízko, jen zvýšíte pravděpodobnost výskytu chorob.
Cached

Jak vypadá rajče Cherokee?

Rajčata Cherokee Purple dostala své jméno podle slupky, která se pyšní sytými, prašnými odstíny fialové a růžové s rameny, která jsou často zelená . Jeho dužina je sytě růžová s vlhkými a červenými, někdy zelenými kapsami semen.

Kdy mám sklízet rajčata Cherokee Purple?

Plody jsou obvykle připraveny ke sklizni od 80 až 90 dnů po přesazení na zahradu . Pro plnou a bohatou chuť nechte rajčata dozrát na révě. Pokud vinná réva z jakéhokoli důvodu neudrží váhu plodů, nezoufejte – mohou dále dozrávat i mimo révu.

Dozrávají rajčata rychleji na révě, nebo až po utržení?

Obecná odpověď zní, že rajčata dozrávají rychleji na révě – pokud mají optimální klimatické a pěstitelské podmínky. Jsou však situace, kdy chceme, aby to dělala ještě rychleji.

Měli byste rajčata Cherokee Purple prořezávat?

Stejně jako většina révových odrůd vyžaduje i Cherokee Purple dobrý systém kůlů, révu však lze kontrolovat i včasným řezem . Rajčata Cherokee Purple jsou otevřeně opylovaná, což znamená, že ze semen uložených z vaší rostliny vyrostou příští rok stejně chutná rajčata.

Je rajče Cherokee Purple liána nebo keř?

Jakmile vaše rostliny 'Cherokee Purple' dospějí, rychle porostou. Jedná se o bujně rostoucí neurčité liány, které bude třeba zakořenit, aby se mohly dále rozrůstat do svého plného potenciálu.

Jsou rajčata Cherokee dobrá?

Odrůdy rajčat se dědí z generace na generaci a od souseda k sousedovi z jediného důvodu: je stejně dobrá na talíři jako na révě . Chuť rajčat Cherokee Purple je popisována jako bohatá, komplexní, sladká a slovy samotného LeHulliera „symfonie“.

K čemu se rajčata Cherokee Purple nejlépe hodí?

Rajče Cherokee Purple je nejčastěji k dostání v létě a na podzim. Toto rajče je nejlepší čerstvé a často se používá do sendvičů BLT a salátů. Lze jej také použít při přípravě pizzy a omáček na těstoviny.

Dozrávají rajčata Cherokee Purple po sklizni?

Sklizeň rajčat Cherokee Purple
Rajčata sklizená před dozráním si můžete vychutnat buď čerstvá jako pevnější, kyselé plody, nebo je přenést do místnosti, kde dozrají při pokojové teplotě .

Ve kterém měsíci rajčata dozrávají?

Pokud rajčata sázíte po pominutí poslední hrozby mrazů (od začátku do poloviny května v závislosti na zóně mrazuvzdornosti), je pravděpodobné, že rajčata začnou dozrávat ke sklizni někdy na začátku až v polovině července.

Jak dlouho mám nechat rajčata na révě?

Rajčatům standardní velikosti trvá 20 až 30 dní od nasazení květů, než dosáhnou plné velikosti – obvykle se jim říká „zralá zelená“; dalších 20 až 30 dní trvá, než dozrají, tj. začnou měnit barvu. Rajče lze sklízet, když začne měnit barvu – ze zelené na červenou, růžovou, žlutou nebo oranžovou v závislosti na odrůdě.

Jak poznáte, že jsou rajčata Cherokee Purple zralá?

Tajemství spočívá v tom, že když se lesklá modrofialová barva změní na matně fialově hnědou, vnitřek bude červenooranžový a bude zralý . Dalším vodítkem je, že spodní část plodu, která často zůstává zelená, protože se k ní nedostane sluneční světlo, zčervená. Plody také, stejně jako ostatní rajčata, trochu změknou.

Jak zabránit tomu, aby se rajčata Cherokee Purple rozdělila?

Jak omezit štěpení rajčat:

 1. Vodu: Jednou týdně rajčata zalévejte asi 1-2″ vody. …
 2. Mulčování: Mulčování dělá zázraky pro všechny rostliny, ale zejména pro prevenci praskání rajčat. …
 3. Krmení: Rajčata se musí krmit: Hnojte rajčata organickým hnojivem Tomato-tone každý druhý týden během vegetace.

Jak se liší rajčata Cherokee Purple od běžných?

Cherokee Purple je název staré odrůdy rajčat, která vytváří plody se sytou, tmavě růžovou barvou, přičemž si v době zralosti pro konzumaci zachovávají poněkud nazelenalý odstín u stopky . Kombinace sytě karmínového vnitřku a průhledné slupky mu dodává charakteristickou barvu.

Jaké je nejchutnější dědičné rajče?

"Top 10" Oblíbená dědičná rajčata

 • Čokoládové pruhy (červené/zelené pruhované)
 • Blondkopfchen (žluté třešňové)
 • Black Krim (fialové/černé beefsteakové)
 • Brandywine, OTV (červený beefsteak)
 • Amana Orange (oranžové beefsteak)
 • Azoychka (žlutooranžový biftek)
 • Cherokee Chocolate (mahagonový beefsteak)
 • Sunset's Red Horizon (červený beefsteak)

Kdy mám sklízet rajče Cherokee Purple?

Plody jsou obvykle připraveny ke sklizni od 80 až 90 dnů po přesazení na zahradu . Pro plnou a bohatou chuť nechte rajčata dozrát na révě. Pokud vinná réva z jakéhokoli důvodu neudrží váhu plodů, nezoufejte – mohou dále dozrávat i mimo révu.

Jak vypadá zralé rajče Cherokee Purple?

Cherokee Purple je název staré odrůdy rajčat, která má plody sytě tmavě růžové barvy, přičemž si v době zralosti pro konzumaci zachovávají poněkud nazelenalý odstín v blízkosti stopky. Kombinace sytě karmínového vnitřku a průhledné slupky mu dodává charakteristickou barvu.

Dozrávají rajčata rychleji na révě, nebo mimo ni?

Obecná odpověď zní, že rajčata dozrávají rychleji na révě – POKUD mají optimální klimatické a pěstitelské podmínky.

Měli byste rajčata sklízet dříve, než zčervenají?

Zahrádkáři se často zdráhají sklízet lehce zelená rajčata, protože se domnívají, že nebudou mít dobrou chuť. Ve skutečnosti sklizeň kdykoli po polovině barvy umožňuje lepší kontrolu nad procesem zrání, aniž by se ztratila domácí chuť.

Mohou rajčata zůstat na révě příliš dlouho?

Craig LeHoullier říká, že nechat rajčata dozrát úplně na révě může vést k několika problémům. „Za prvé, nechat plody zcela dozrát na rostlinách může vést k větší pravděpodobnosti praskání ,“ říká.

Chutnají rajčata lépe, když je necháte dozrát na révě?

Dozrávání mimo révu prodlužuje sklizeň, kvalita bez rozdílu chuti . Domácí zahrádkáři by měli rajčata sklízet dříve než později. Mezi veřejností a domácími zahrádkáři panuje mylná představa, že rajčata zralá na víně mají lepší chuť.

Jaká domácí rajčata jsou chuťově nejlepší?

13 nejchutnějších rajčat v roce 2023

 1. Sungold.
 2. Černá třešeň.
 3. Cherokee Purple.
 4. Černé krimské.
 5. Brandywine.
 6. Carbon.
 7. Costoluto Genovese.
 8. Speckled Roman.

Které rajče má nejsilnější chuť?

Fialové rajče Cherokee
Jeho zajímavá historie se snoubí s komplexní a intenzivní chutí, která ho vynesla na vrchol seznamu nejchutnějších rajčat! Vykazuje bohatou a chutnou rovnováhu mezi sladkostí a kyselostí a je také velké a tmavě zbarvené.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: