Jak velká jsou rajčata Wisconsin 55?

Produkuje plátky o velikosti 6-8 uncí, které jsou skvělé pro čerstvou konzumaci a oblíbené pro konzervování, zejména pro dušená rajčata. Tato dlouholetá oblíbená pracovní odrůda byla vyšlechtěna na Wisconsinské univerzitě v Madisonu ve 40. letech minulého století.

Jak velká jsou rajčata Wisconsin 55?

4-8 oz
Tato úžasná odrůda je skvělým univerzálním rajčetem. Původně ji vyšlechtil J. C. Walker z Wisconsinské univerzity v roce 1940. Indeterminantní rostlina s pravidelnými listy produkuje velké množství 4-8 oz , červených, kulatých plodů, stejnoměrné velikosti, rajčat se silnou slupkou a vynikající chutí.
Cached

Jak velká jsou rajčata Wisconsin 55?

Za jak dlouho dozraje 55 rajčat ve Wisconsinu?

Do zralosti zbývá 75 dní.

 • Ochrana proti mrazu: Rajčata jsou plodinou pro teplé počasí. …
 • Výsadba: V závislosti na typu je většina rostlin od sebe vzdálena 18 až 36 cm (podrobnosti najdete na štítku rostliny). …
 • Nároky na půdu: Rajčata potřebují dobře odvodněnou půdu bohatou na živiny.

Cached

Je rajče Wisconsin 55 vhodné pro pěstování?

Osvěžující chuť léta v nádherném, šarlatově červeném, kulatém, středně velkém rajčeti na krájení. Šťavnatá, ale nikdy ne kašovitá, rajčata Wisconsin 55 se skvěle hodí do salátů a sendvičů. Je působivě vitální, bez vad, odolné proti praskání, uniformní, vysoce výnosné a dobře skladovatelné.
CachedPodobné

Je rajče Wisconsin 55 determinantní nebo indeterminantní rostlina?

Indeterminantní
Rajče Wisconsin 55
Pamatováno jako jedno z nejlepších domácích a tržních rajčat v oblasti Madison, Wisconsin. Indeterminantní , 80 dní od přesazení.
Cached

Jaká největší rajčata můžete pěstovat?

Big Zac (7,95 USD) 80-90 dní. (H) (BBB) (HG) Největší rajče ze všech! Toto gigantické a velmi chutné rajče běžně dosahuje hmotnosti 4 kg a může dosáhnout hmotnosti 5 až 7 kg, se šťavnatými masitými plody rostoucími na silné rostlině odolné vůči chorobám. Big Zac se velmi snadno pěstuje a spolehlivě produkuje obří rajčata ve všech klimatických podmínkách.

Jaké je největší rajče, které kdy bylo vypěstováno?

Nejtěžší rajče, které vypěstovali Del a Julie Faustovi (oba USA), vážilo 11,65 libry (5,284 kg), jak potvrdili zástupci společnosti Great Pumpkin Commonwealth na slavnosti Stillwater Harvest Fest ve Stillwateru ve státě Minnesota v USA 8. října 2022. Celkový obvod rajčete činil 32,5 palce (82,55 cm).

Jaká je nejrychleji dozrávající rostlina rajčete?

Jaké je nejrychleji rostoucí rajče? O tuto čest se dělí Quedlinburger Frühe Liebe (indeterminantní typ, který dozrává za 40 dní) a Sub-Arctic Plenty (někdy prodávaný jako Chilly Willie, determinantní typ, který dozrává za 42 dní). Jedná se o dvě nejranější rajčata na světě.

V jakém ročním období přestávají rajčata růst?

Střední až vysoká poušť Kalifornie a jižní Nevada. Vegetační období: od začátku dubna do konce října. Léto je parné, 110 dní s teplotou nad 90 °C/32 °C. Vyvažuje ho 3,5měsíční zima s 85 nocemi pod bodem mrazu a teplotami od 11 °C do 0 °C/-12 °C d o-18 °C.

Jaké je nejchutnější domácí rajče?

13 nejchutnějších rajčat v roce 2023

 1. Sungold.
 2. Černá třešeň.
 3. Cherokee Purple.
 4. Černé krimské.
 5. Brandywine.
 6. Carbon.
 7. Costoluto Genovese.
 8. Speckled Roman.

Jaké rajče je nejchutnější pro domácí pěstování?

1. Sungold. Rajčata Sungold jsou jedny z nejsladších, jaké jsem kdy vypěstoval, a u šéfkuchařů, pro které jsem rajčata pěstoval, byla vždy oblíbená. Tyto malé žluté až oranžové plody rostou na rostlinách hojně a v kuchyni jsou opravdu všestranné, skvěle se hodí na cokoli od salátů až po pečení.

Jaké je nejlepší neurčité rajče na pěstování?

Většina odrůd rajčat dostupných v zahradnictví je neurčitá, včetně odrůd dědictví, třešní a zakrslých rajčat. Mezi nejoblíbenější indeterminantní rajčata patří 'Beefsteak', 'Big Boy', &39;Big Boy', &39;Big Boy'.#39;Brandywine', 'Sungold', a 'Sweet Million' .

Lze vysazovat determinantní a indeterminantní rajčata společně?

Za druhé, determinantní i indeterminantní rajčata mají úžasnou chuť a lze je konzumovat čerstvá, konzervovaná, zavařená i sušená. A konečně, lze je pěstovat společně , a obě se pěstují poměrně snadno. Záleží na tom, KDE je chcete pěstovat a KDY si chcete vychutnat úrodu.

Jaké je největší rajče nejlepší chuti?

Rajče Mortgage Lifter
Bylo vyšlechtěno, aby bylo velké a chutné! Má masitou strukturu s malým počtem semínek, takže se skvěle hodí na krájení na sendvič nebo do čerstvého salátu. Rajčata Mortgage Lifter jsou velmi velká, jednotlivá rajčata dorůstají 2 kg a více.

Jaké je nejlepší obří rajče?

Shrnuli jsme nejlepší velké odrůdy rajčat, které si oblíbili zahrádkáři po celé zemi.

 1. Velká hovězí rajčata. Pokud chcete velké masité rajče, pak si zamilujete rajče Big Beef. …
 2. Rajče Hossinator (STM2255) …
 3. Ananasová rajčata. …
 4. Rajče Hypotéka Lifter. …
 5. Rajče Beefsteak. …
 6. Fialové rajče Cherokee. …
 7. Rajče Oxheart. …
 8. Rajče Brandywine Pink.

Které je nejlepší velké rajče?

Shrnuli jsme nejlepší velké odrůdy rajčat, které si oblíbili zahrádkáři po celé zemi.

 1. Velká hovězí rajčata. Pokud chcete velké masité rajče, pak si zamilujete rajče Big Beef. …
 2. Rajče Hossinator (STM2255) …
 3. Ananasová rajčata. …
 4. Rajče Hypotéka Lifter. …
 5. Rajče Beefsteak. …
 6. Fialové rajče Cherokee. …
 7. Rajče Oxheart. …
 8. Rajče Brandywine Pink.

Jaké rajče je nejvýhodnější pěstovat?

Pokud jste'jako většina zahrádkářů, milujete chuť dědičných rajčat . Ale věděli jste, že dědičná rajčata patří k nejvýnosnějším druhům zeleniny, které lze pěstovat? Pojďme prozkoumat úskalí pěstování této výnosné (a chutné) rostliny.

Jaká rajčata je nejlepší pěstovat k jídlu?

8 nejlepších odrůd rajčat, které můžete pěstovat doma, abyste měli bohatou úrodu a chutné plody.

 • Sungold.
 • San Marzano.
 • Brandywine.
 • Červený hybrid Veranda.
 • Čokoládové pruhy.
 • Gardeners Delight.
 • Baby Boomer.
 • Green Zebra.

Je červenec příliš pozdě na výsadbu rajčat?

Pokud je počet dní do zralosti menší než počet dní do data prvních mrazů, můžete je ještě vysadit. Ve většině oblastí byste měli být schopni bez problémů sázet i v pozdním období od konce června do konce srpna .

V jakém měsíci jsou rajčata připravena ke sklizni?

Rajčata dosahují vrcholu sklizně mezi červencem a zářím , ale pokud jde o optimální dobu sklizně této šťavnaté a sladké zeleniny, existuje několik možností. V ideálním případě je lze sklízet v době jejich největšího rozkvětu nebo i dříve, protože po sklizni jsou schopna dozrát.

Jaká je nejsladší velká odrůda rajčat?

Rajče Brandywine je velké dědičné rajče proslulé svou vynikající svěží sladkou chutí. Tato rajčata mají příjemně vyváženou sladkokyselou chuť, která se při dozrávání plodů na révě může změnit téměř v cukrkandlovou.

Jaká je nejlepší univerzální rostlina pro pěstování rajčat?

Brandywine. Rajče Brandywine je klasická odrůda, která má svůj důvod. Možná je to právě dokonalý červený kráječ (některé plody mají tendenci vypadat spíše růžově než červeně).

Jaké je absolutně nejchutnější rajče?

'Red Brandywine' (beefsteak, indeterminate, heirloom c. 1889) je jednou z několika odrůd rajčat Brandywine, ale je pravděpodobně nejznámější. Sytě červené plody jsou šťavnaté, trpké a mají velkou sladkou rajčatovou chuť.

Jaké rajče se pěstuje nejsnáze?

Cherry rajčata
Cherry rajčátka nejenže vypadají rozkošně na salátu k obědu, ale také se snadno pěstují. Jsou známá svou mrazuvzdorností a pokud je budete zalévat, měli byste mít cherry rajčata do 50 až 60 dnů od výsadby. Oblíbená cherry rajčata jsou Sun Gold, Edox a Sungreen.

Jaká rostlina rajčat dává největší rajčata?

Vypěstujte si vlastní obrovská a oceňovaná rajčata! Tento obrovský červený beefsteak, vyšlechtěný Minnie Zaccaria z New Jersey, je výsledkem křížení obrovského červeného beefsteaku a gigantického růžového heirloomu. Big Zac™ zůstává jedinou odrůdou, která vypěstuje obrovské plody s výjimečnou, skutečnou chutí rajčat!

Jaké je číslo jedna mezi rajčaty s nejlepší chutí?

Rajče Brandywine
Rajče Brandywine
Odrůda Brandywine je snad nejčastěji označována za odrůdu rajčete s nejlepší chutí. Má dokonale vyvážený poměr cukru a kyselosti s tou vynikající, staromódní chutí rajčat. Podmínky pěstování mohou ovlivnit kvalitu chuti více než u některých jiných odrůd na tomto seznamu.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: