Jak velká jsou velká bílá rajčata?

2 libryTěmto rajčatům se říká „velká“ z dobrého důvodu… jsou obrovská! Každé velké bílé rajče může dorůst až 2 kg.

Jak se starat o velká bílá rajčata?

Základní péče
Umístěte na slunné místo poté, co pomine hrozba mrazu . Nejlépe v organicky bohaté, dobře propustné půdě. Půdu udržujte vlhkou, za suchého počasí zalévejte volně. Rajčata pěstovaná v nádobách mohou potřebovat častější zálivku než rajčata vysazená na zahradě.

Jak velká jsou velká bílá rajčata?

Jaká největší rajčata můžete pěstovat?

Big Zac (7,95 USD) 80-90 dní. (H) (BBB) (HG) Největší rajče ze všech! Toto gigantické a velmi chutné rajče běžně dosahuje hmotnosti 4 kg a může dosáhnout hmotnosti 5 až 7 kg, se šťavnatými masitými plody rostoucími na statné rostlině odolné vůči chorobám. Big Zac se velmi snadno pěstuje a spolehlivě produkuje obří rajčata ve všech klimatických podmínkách.

Jaké je nejplodnější velké rajče?

Brandywine
Brandywine je dědičná odrůda beefsteak, která patří k nejoblíbenějším americkým rajčatům. Jedná se o plodnou rostlinu, která produkuje velká a žebrovaná rajčata o velikosti až jednoho kilogramu. Rajčata Brandywine jsou ideální pro krájení a použití na sendviče.

Jaká je nejsladší velká odrůda rajčat?

Rajče Brandywine je velké dědičné rajče proslulé svou vynikající svěží sladkou chutí. Tato rajčata mají příjemně vyváženou sladkokyselou chuť, která se při dozrávání plodů na révě může změnit téměř na sladkou.

Jak poznáte, že jsou velká bílá rajčata zralá?

Že jsou vaše krémová rajčata Great White zralá, poznáte podle toho, že mají nažloutlý odstín na konci květu a uvnitř masitou, světle žlutou dužinu . Zralost můžete vyzkoušet i bez sklízení a rozkrojení jemným zatlačením na jedno z nich.

Jak vypadá zralé velké bílé rajče?

Rajče Great White je obvykle považováno za nejlepší a největší z bílých odrůd rajčat, které plodí kulovité plody, jež mohou vážit až dva kilogramy. Tato krémová rajčata mají v době zralosti zpravidla nažloutlý odstín na konci květu a světle žlutou masitou dužinu uvnitř .

Jaké je číslo jedna mezi rajčaty s nejlepší chutí?

'Red Brandywine' (beefsteak, indeterminate, heirloom c. 1889) je jednou z několika odrůd rajčat Brandywine, ale je pravděpodobně nejznámější. Sytě červené plody jsou šťavnaté, trpké a mají velkou sladkou rajčatovou chuť.

Jak se nazývají mohutná rajčata?

Rajčata Beefsteak
Rajčata Beefsteak plodí velké a těžké plody. Jsou to velká, tlustá, masitá rajčata, která jsou tak ceněná pro sendviče – a jsou jedním z hlavních důvodů pěstování rajčat.

Jaké rajče má nejbohatší chuť?

Rajče s nejbohatší chutí

 • Corbarino je vzácná odrůda rajčat z Kampánie. Tato rajčata jsou malá a hruškovitého tvaru, mají nízkou kyselost, takže jsou sladká, šťavnatá a sytá, a proto je …
 • Rajčata Corbarino na těstovinách. Jsou nezbytnou součástí těstovin s mušlemi, petrželí a kalamáry.
 • Rajčata Corbarino na pizzu.

Jaké rajče má nejsilnější chuť?

Fialová rajčata Cherokee
Jeho zajímavá historie se snoubí s komplexní, intenzivní chutí, která ho vynesla na vrchol seznamu nejchutnějších rajčat většiny lidí'! Vykazuje bohatou a chutnou rovnováhu mezi sladkostí a kyselostí, samotné plody jsou navíc velké a tmavě zbarvené.

Jaké je nejmasitější rajče?

Beefsteaková rajčata
Foto nalezeno na Flickru, s laskavým svolením observing life. Beefsteaková rajčata patří mezi největší a nejmasitější rajčata.

Dozrají bílá rajčata z révy?

Sbírejte pouze rajčata, která jsou lesklá a zelená nebo zelená s trochou růžové. Menší bílá rajčata v místnosti nedozrají dobře . To platí pro cherry rajčata, krájená rajčata a rajčata na pastu.

Dozrávají rajčata rychleji na révě nebo mimo ni?

Obecná odpověď zní, že rajčata dozrávají rychleji na révě – pokud mají optimální klimatické a pěstitelské podmínky.

Jsou bílá rajčata vhodná k jídlu?

Výživová hodnota bílých rajčat je podobná jako u červených, na jedno rajče o průměru 3 palce připadá asi 25 kalorií. Červená nebo oranžová rajčata mají oproti žlutým nebo bílým výhodu většího množství beta-karotenu. Bílá rajčata byste měli být schopni použít v jakémkoli receptu z rajčat.

Jaké rajče je nejlepší jíst syrové?

Protože hovězí rajčata mají vysoký obsah vody, jsou nejvhodnější ke konzumaci syrová v salátech nebo sendvičích. Zkuste beefsteaky nakrájet na plátky, kterými ozdobíte hamburgery nebo je navrstvíte do sendvičů, jako je například klasický Club San dwich, sendviče s rajčatovým čajem nebo tyto téměř famózní sendviče s rajčaty, bazalkou a mozzarellou na plochém chlebu.

Jaké je nejoblíbenější rajče v Americe?

Zde je 50 nejoblíbenějších odrůd rajčat v Severní Americe:

 • Hovězí rajče.
 • Slavná rajčata.
 • Rajče Brandywine.
 • Rajče San Marzano.
 • Rajče Early Girl.
 • Cherokee Purple Tomato.
 • Rajče Sungold.
 • Rajče Roma.

Jaký je král obřích rajčat?

Král obřích rajčat
Jedná se o středně ranou odrůdu rajčat, keř vysoký 100-120 cm . Plody jsou červené, ploše kulaté, šťavnaté, o hmotnosti 200-300 gramů. Má dlouhou dobu skladování. K pěstování sazenic nebo výsevu semen do půdy.

Jaké rajče je nejmasitější?

Beefsteaková rajčata
Foto nalezeno na Flickru, s laskavým svolením observing life. Beefsteaková rajčata patří mezi největší a nejmasitější rajčata.

Jak chutná velké bílé rajče?

Toto rajče má velmi zvláštní, ovocnou chuť. Je popisována jako šťavnatá, sladká a tak trochu citrusová . Někteří lidé dokonce tvrdí, že jim připomíná čerstvě rozkrojený meloun, ananas a guavu zároveň.

Jaké je absolutně nejchutnější rajče?

LeHouillier. Je to moje absolutně nejoblíbenější odrůda rajčat, kterou pěstuju každý rok. Podle mě má bohatou, hlubokou sladkost s nádechem umami. Black Krim: Černý Krim pochází z Krymu a v USA se prosadil jako první z „černých“ rajčat.

Jak dlouho mám nechat rajčata na révě?

Rajčatům standardní velikosti trvá 20 až 30 dní od nasazení květů, než dosáhnou plné velikosti – obvykle se jim říká „zelená zralost“; dalších 20 až 30 dní trvá, než dozrají, tj. začnou měnit barvu. Rajče lze sklízet, když začne měnit barvu – ze zelené na červenou, růžovou, žlutou nebo oranžovou v závislosti na odrůdě.

Co se stane, když rajče utrhnete příliš brzy?

Znalost doby sklizně rajčat je zásadní pro zajištění té nejlepší úrody pro letní saláty. Pokud sklidíte rajčata příliš brzy, budou tvrdá a hořká, pokud je necháte příliš dlouho, pravděpodobně se rozštípnou, shnijí nebo je sežerou ptáci.

Mám rajčata sklízet dříve, než zčervenají?

Zahrádkáři se často zdráhají sklízet lehce zelená rajčata v domnění, že nebudou mít dobrou chuť. Ve skutečnosti sklizeň kdykoli po polovině barvy umožňuje větší kontrolu nad procesem zrání, aniž by se ztratila domácí chuť.

Jaké je nejchutnější rajče na světě?

Rajče Brandywine
Odrůda Brandywine je asi nejčastěji označována za odrůdu rajčat s nejlepší chutí. Má dokonale vyváženou cukernatost a kyselost s vynikající staromódní chutí rajčat. Podmínky pěstování mohou ovlivnit kvalitu chuti více než u některých jiných odrůd na tomto seznamu.

Jak poznáte, že jsou bílá rajčata připravena ke sklizni?

Popis/chuť
Zralost těchto rajčat vyzkoušejte jemným stlačením, protože dužina by měla při tlaku mírně povolit, když jsou zralá .

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: