Jak velké je nejmenší rajče na světě?

1/4 unce"World's Smallest", známé také jako TomberryTomberryTomberry je ochrannou známkou chráněný název pro neobvykle malou odrůdu rajčat, kterou vyvinula nizozemská společnost Eminent Seeds a vyrábí nizozemská společnost Littletom BV a distribuuje ji ve Spojeném království a kontinentální Evropě.https://en.wikipedia.org ‚ wiki ‚ TomberryTomberry – Wikipedie, je raně zrající rostlina produkující obrovské výnosy malých červených rajčat o velikosti 1/4 unce, kterých se vejde 10 na lžičku. Oblíbené pro saláty, přílohy a kulinářské výtvory.

Jak se nazývají opravdu malá rajčata?

Cherry rajčata jsou malá kulatá rajčátka s tenkou slupkou, která při kousnutí stříkají šťávu všude kolem. Jsou velmi sladká, mají vysoký obsah vody a vyrábějí se v mnoha barvách; já osobně mám nejraději odrůdu Sungolds, která dozrává do zlatavě oranžové barvy.

Jak velké je nejmenší rajče na světě?

Jak velká jsou mexická trpasličí rajčata?

Rajčata : Mexická trpasličí rajčata
Plody jsou drobné, velké jako hrášek , červené a mají intenzivní, plnou chuť.

Jak velká jsou mini rajčata?

Rajče Micro Tomato – tímto mini rajčetem to všechno začalo. Vyšlechtěno na Floridské univerzitě, dorůstá výšky pouhých 5 až 8 palců (13-20 cm) a plodí chutné plody o velikosti 1 palce (2,5 cm).

Jak chutnají rajčata Spoon?

To, co Spoon rajčatům chybí na velikosti, vynahrazují chutí. Tato odrůda má spoustu výrazné klasické červené, pikantní chuti rajčat , což je další důvod, proč je oblíbená mezi dětmi! Rajčata Spoon při kousnutí praskají v ústech; je radost je jíst i pěstovat.

Co je to lžičkové rajče?

Rostliny rajčat Ghost Cherry vytvářejí plody, které jsou o něco větší než průměrná cherry rajčata . Jejich plody o hmotnosti 2 až 3 unce (60 až 85 g) mají krémově bílou až světle žlutou barvu a lehce ochmýřenou strukturu slupky. Jak plody dozrávají, získávají světle růžový odstín.

Jaké je nejmenší zralé rajče na světě?

Rajče
"Nejmenší na světě", známé také pod názvem Tomberry, je raně zrající rostlina produkující obrovské výnosy drobných červených rajčat o velikosti 1/4 unce, kterých se vejde 10 na lžičku . Oblíbené pro saláty, přílohy a kulinářské výtvory.

Jaké nejmenší rajče se dá pěstovat?

'Tiny Tim': Tato roztomilá odrůda plodí centimetr široké plody s mimořádně sladkou chutí. Rajčata Tiny Tim dosahují ve zralosti výšky pouhých 6 až 8 cm, což z nich činí jednu z nejmenších odrůd. Potřebujete pouze 6palcový květináč a můžete vyrazit.

Jak velká mohou být cherry rajčata?

Třešňové rajče je druh malého kulatého rajčete, které je považováno za meziprodukt mezi divokými rajčaty rybízového typu a domestikovanými zahradními rajčaty. Velikost cherry rajčat se pohybuje od velikosti palce až po velikost golfového míčku , přičemž mohou mít kulovitý až mírně podlouhlý tvar.

Jak velká jsou koktejlová rajčata?

2-4 unce
Šťavnatá, sladká a všestranná koktejlová rajčata mají hmotnost 2-4 unce – jsou větší než třešně a hroznové víno, ale menší než plátky. Koktejlová rajčata se výborně hodí na půlky nebo se podávají vcelku na saláty a často se jim říká salátová nebo salátová rajčata.

Jaké rajče má nejsilnější chuť?

Rajče Paul Robeson
Toto rajče je nejznámější pro svou výraznou chuť, která dokonale vyvažuje jeho hlubokou sladkost s jasnou kyselostí. Rajčata Paul Robeson jsou gurmánská rajčata typu beefsteak, svým vzhledem poněkud podobná odrůdě Cherokee Purple a dalším odrůdám s fialovou slupkou.

Jaké rajče má největší chuť?

Velká rajčata s nejlepší chutí

 • Brandywine. Další odrůdou s vynikající chutí je odrůda Brandywine. …
 • Lepší chlapec. Další velká odrůda, Better boy, je skvělou volbou pro každého, kdo potřebuje vypěstovat velké množství rajčat. …
 • Garden peach.

Jaká jsou nejvzácnější rajčata?

VZÁCNÁ A NEOBVYKLÁ RAJČATA PRO CHUŤ

 • CHEROKEE PURPLE. Toto indeterminantní americké dědičné rajče Cherokee Purple je nejlepší salátové rajče, které pěstuju. …
 • Nello's Plum. …
 • Bolivian Orange Cherry. …
 • Barmské kyselé rajče. …
 • Syrský Stuffer. …
 • Cornue des Andes.

Co je rajče Rapunzel?

'Rapunzel' je neurčitá odrůda rajčat, která vytváří dlouhé, kaskádovité stonky s až 40 malými, kulatými, červenými cherry rajčátky na každém stonku . Lze pěstovat v nádobě. Doporučuje se zakořeňování nebo zakládání do klecí, aby se udržela váha plodných stonků.

Jaké rajče je o něco větší než cherry rajče?

Rajčata Campari, známá také jako koktejlová rajčata, jsou menší než rajčata beefsteak, ale větší než cherry rajčata. Obvykle jsou široká asi 2 až 4 palce a mají zářivě červený odstín.

Jaké je nejmenší sladké rajče?

' Tiny Tim ': Tato roztomilá odrůda plodí centimetr široké plody s mimořádně sladkou chutí. Rajčata Tiny Tim dosahují v dospělosti výšky pouhých 6 až 8 cm, což z nich činí jednu z nejmenších odrůd.

Jaké rajče je větší než cherry rajče?

Rajčata Campari, známá také jako koktejlová rajčata, jsou menší než rajčata typu beefsteak, ale větší než cherry rajčata. Obvykle jsou široká asi 2 až 4 palce a mají zářivě červený odstín. "Konkrétně koktejlová rajčata se obvykle prodávají ještě na révě, " říká Alstede.

Co je větší než cherry rajče?

4) Rajčata Saladette
Saladette, nazývaná také Campari nebo koktejlová rajčata, jsou větší než cherry a hroznová rajčata, ale menší než odrůdy beefsteak. Většina z nich má průměr asi 2 palce a váží 2 až 4 unce.

Můžete jíst koktejlová rajčata?

Cherry a koktejlová rajčata nepotřebují téměř žádnou přípravu. Můžete je jíst jen čerstvá nebo je rozkrojit na polovinu a přidat do téměř jakéhokoli slaného pokrmu . Pokud jsou přítomny, odstraňte všechny zelené části stonku a omyjte je. Při vaření se dají použít v mnoha různých kuchyních.

Jsou koktejlová rajčata větší než cherry rajčata?

Rajčata Campari, známá také jako koktejlová rajčata, jsou menší než rajčata typu beefsteak, ale větší než cherry rajčata . Obvykle jsou široká asi 2 až 4 palce a mají zářivě červený odstín.

Jaké je číslo jedna mezi rajčaty s nejlepší chutí?

'Red Brandywine' (beefsteak, indeterminate, heirloom c. 1889) je jednou z několika odrůd rajčat Brandywine, ale je pravděpodobně nejznámější. Sytě červené plody jsou šťavnaté, trpké a mají velkou sladkou rajčatovou chuť.

Jaké rajče je nejlepší jíst syrové?

Protože beefsteaková rajčata mají vysoký obsah vody, jsou nejvhodnější ke konzumaci syrová v salátech nebo sendvičích. Zkuste beefsteaky nakrájet na plátky, kterými můžete ozdobit hamburgery nebo je navrstvit do sendvičů, například do klasického klubového sendviče, sendvičů s rajčatovým čajem nebo těchto téměř famózních sendvičů s rajčaty, bazalkou a mozzarellou na plochém chlebu.

Které rajče je nejzdravější?

Černá, hnědá a fialová rajčata
Tyto barvy nabízejí vysoké množství lykopenu, vitaminu A, vitaminu C a draslíku, takže jsou ve srovnání se světlejšími barvami nutričně plnohodnotné. Černá, hnědá a fialová rajčata jsou také plná chuti a často mají překvapivě sladkou chuť.

Jaká rajčata mají nejbohatší chuť?

Rajče s nejbohatší chutí

 • Corbarino je vzácná odrůda rajčat z Kampánie. Tato malá rajčata hruškovitého tvaru mají nízkou kyselost, takže jsou sladká, šťavnatá a sytá. …
 • Rajčata Corbarino na těstovinách. Jsou nezbytnou součástí těstovin s mušlemi, petrželí a kalamáry.
 • Rajčata Corbarino na pizzu.

Jaké je největší rajče nejlepší chuti?

Rajče Mortgage Lifter
Byla vyšlechtěna, aby byla velká a chutná! Má masitou strukturu s malým počtem semínek, takže se skvěle hodí na krájení na sendvič nebo do čerstvého salátu. Rajčata Mortgage Lifter jsou velmi velká, jednotlivá rajčata dorůstají 2 kg a více.

Co je rajče Topsy Tom?

Rajče Topsy Tom je jednoletá zelenina, která se běžně pěstuje pro své jedlé vlastnosti, i když má i okrasné přednosti . Vytváří malé trsy červených kulatých rajčat (které jsou technicky 'berries') s červenou dužinou, která jsou obvykle připravena ke sklizni od poloviny léta do začátku podzimu.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: