Jak velké jsou rostliny okurky Marketmore?

Představena v roce 1968 na Cornellově univerzitě, 'Marketmore' je krásná tmavě zelená okurka, která je připravena ke sklizni, když je dlouhá 6"-8". Plody si zachovávají svou velikost a tvar i za špatných povětrnostních podmínek, na rozdíl od jiných odrůd, které se mohou kroutit a deformovat. 4&'–6' dlouhé révy při pravidelném sklízení stále plodí.

Potřebujete mříž pro okurky Marketmore?

Používáme mřížové podpěry, ale nejsou nutné . Okurky Marketmore 70 dorůstají bez mřížové opory do výšky asi 30 cm a na liánách na zemi se rozprostírají do výšky 91-122 cm (36-48″). Dny do zralosti: 55-68 dní pro zralost z přesazených rostlin.

Jak velké rostliny okurky Marketmore dorůstají?

Kolik prostoru potřebují okurky Marketmore?

Informace o pěstování
Semena zasaďte 1⁄2-1 palec hluboko, rostliny přesaďte nebo umístěte 6 palců od sebe do řádků vzdálených 4-6 stop . Rostliny jsou křehké, proto by půda měla být teplá (18-24 °C), aby mohly začít klíčit. Pokud rostliny pěstujete na mříži, umístěte je 18 palců od sebe.

Jak dlouho trvá, než okurky Marketmore vyrostou?

65-75 dní
Marketmore 76 je plně vzrostlý za 65-75 dní. Nenechte okurky příliš vyrůst, chutnají lépe menší. Sklízejte je denně, když dosáhnou 7-8 cm. Denní sklizeň podpoří větší produkci okurek a prodlouží sklizňovou sezónu.
Cached

Je okurka Marketmore liánová nebo keříčková?

okurky révové
Okurky Marketmore jsou popínavé okurky , což znamená, že rostou rozprostřením po zemi nebo šplháním po mříži či jiné podpůrné konstrukci. To kontrastuje s keříčkovými okurkami, které mají kompaktnější růstový habitus a nevyžadují oporu.

Lze pro okurky použít klece na rajčata?

To poskytne révě oporu při růstu. A také nějaké steaky, které pomohou udržet klec v tech, které se stávají těžkými. A já tu mám dvě rostliny. Takže.

Co se stane, když nebudete okurky trelážovat?

Vinné okurky mohou růst podél země, ale budou se rozrůstat a zabírat hodně místa . Pokud máte čas, vytvořte si mříž z řetězového plotu, klecí na rajčata nebo provázku, která bude rostlinám oporou.

Kolik okurek můžete zasadit do pětilitrového kbelíku?

Do pětigalonového kbelíku se vejdou dvě nebo tři rostliny, do nádoby o šířce 10 palců se vejde jedna okurka. Smíchejte půdu ze stejných dílů kompostu, zeminy pro květináče, perlitu a rašelinového mechu. Kompost nebo shnilý hnůj zajistí rostlinám dobrý start, případně přimíchejte granule vyváženého hnojiva, například 10-10-10.

Jak vysoké okurky Marketmore vyrostou na mříži?

Rostliny mohou dosáhnout výšky 91-122 cm (3-4') při šplhání na mřížových podpěrách. Velmi spolehlivé při tvorbě plodné úrody. V dospělosti dosahují rostliny výšky kolem 30 cm, (12") bez mřížky a mají liány dosahující až 91-122 cm (3-4'). Okurka Marketmore 76 má popínavý růstový habitus.

Jaká je nejrychleji dozrávající okurka?

Stejně jako u fazolí můžete najít popínavé a keříčkové odrůdy okurek. Pabst uvádí, že nejrychleji rostoucími odrůdami jsou Pařížská okurka, Pick a Bushel a Saladmore , které dávají sklizeň přibližně do 50 dnů. Důležitá rada od Pabsta: Nenechávejte plody příliš velké, jinak budou chutnat hořce.

Jak se staráte o okurku Marketmore?

Tyto okurky se dobře pěstují venku nebo ve skleníku. Jsou to popínavé rostliny, proto jim dopřejte oporu. Dobře je zalévejte a při výsadbě je pořádně zakopejte do kompostu. Jakmile se okurky začnou tvořit, aplikujte jednou týdně tekutou výživu (např. hnojivo na rajčata) .

Jsou okurky lepší na mříži nebo v kleci?

Vinná réva, jako jsou dýně, melouny a okurky, může mít rovnější a čistší plody, pokud se pěstuje na mříži . Mnoho odrůd rajčat je „indeterminantních“, což znamená, že rostou po celou sezónu. Pokud je nepodpoříte a neomezíte, budou se rozrůstat po zemi.

Kolik okurky vyprodukuje jedna rostlina?

Podle toho, koho se zeptáte, lze očekávat, že zdravá rostlina okurky vyprodukuje 10 velkých nebo 15 malých cuket během sklizňového období přibližně tří týdnů.

Mohu pro okurky použít klece na rajčata?

To poskytne révě oporu při růstu. A také nějaké steaky, které pomohou udržet klec v tech, které se stávají těžkými. A já tu mám dvě rostliny. Takže.

Co se stane, když se okurky nechají na révě příliš dlouho?

Okurky ponechané na révě příliš dlouho mají hořkou chuť, která ničí čerstvou chuť .

Měli byste okurky zalévat každý den?

Stačí udržovat půdu trvale vlhkou centimetrem vody týdně (více, pokud teploty sviští a je málo deště). Nedostatečná nebo nestálá vlhkost způsobuje podivně tvarované nebo špatně chutnající plody. Pokud je to možné, zalévejte okurky mokrou hadicí nebo kapkovou závlahou, aby listy nebyly suché.

Kolik okurek mám zasadit pro čtyřčlennou rodinu?

Kolik zeleniny vysadit pro rodinu

Zeleninová plodina Rostliny na 1 osobu Rostliny na 4 osoby
Mrkev 20 až 30 80 až 90
Celer 1 až 2 4 až 6
Kukuřice 10 až 12 40 až 48
Okurky 1 až 2 3 až 4

Jak podpořit okurky Marketmore?

V nádobě postavte tee-pee, které bude sloužit jako opora pro rostliny okurky Marketmore . Zatlačte tři 5 až 6 stop vysoké bambusové rákosy – rovnoměrně rozmístěné po vnějším obvodu nádoby – do půdy, 4 až 6 cm hluboko. Uchopte vrcholky rákosu a spojte je k sobě.

Která je lepší rovná osmička, nebo okurky Marketmore?

Okurky Marketmore jsou klasicky oblíbené pro svou dlouhou sklizňovou dobu, spolehlivou produkci plodů při mírném zatížení prostředím a odolnost vůči plísním. Straight Eight je spolehlivá a velmi oblíbená dědičná odrůda, která vytváří plody s bohatou okurkovou chutí.

Jaká je nejproduktivnější okurka?

partenokarpické okurky
Nejproduktivnější typy okurek se nazývají partenokarpické okurky . Ty vůbec nevyžadují opylení! Samičí květy na těchto rostlinách vytvoří plody bez opylení/oplodnění. Plody nemají semena, ale přesto jsou chutné!

Zvyšuje prořezávání okurek výnos?

Ať už pěstujete okurky na mříži ve skleníku, v obruči, v tunelu pro housenky nebo jednoduše v kontejnerech na terase, prořezávání postranních růstových bodů mezi listy, úponky a vyvíjejícími se plody okurky podporuje růst směrem vzhůru a pomáhá optimalizovat výnos .

Jak vysoká by měla být mříž pro okurky?

Pět až šest stop
Pět až šest stop je optimální výška mříže pro okurky, protože umožňuje rostlině plně rozvinout svůj potenciál a zároveň zahradníkovi usnadňuje sklizeň. Není nutné, aby mříž byla vyšší. V opačném případě by to ztěžovalo sklizeň, zejména pokud jste nižšího vzrůstu.

Kolik okurek můžete zasadit do pětilitrového pěstebního sáčku?

Do pětigalonového kbelíku se vejdou dvě nebo tři rostliny, do nádoby o šířce 10 palců se vejde jedna okurka. Smíchejte půdu ze stejných dílů kompostu, zeminy pro květináče, perlitu a rašelinového mechu. Kompost nebo shnilý hnůj zajistí rostlinám dobrý start, případně přimíchejte granule vyváženého hnojiva, například 10-10-10.

Kolikrát ročně můžete sklízet okurky?

Okurky jsou plodné, a jakmile začnou plodit, budete moci sklízet každý den nebo dva, dokud se na podzim neochladí. Co je to? Skvělou zprávou je, že častým sklízením je zároveň nejlépe podpoříte, aby plodily ještě více! Při sklizni také kontrolujte, zda nejsou plody poškozené, zakrnělé nebo deformované.

Jak poznáte, že jsou okurky připravené ke sklizni?

A pak je tu menší. Jeden tady, jen zatlačte na stopku. To je okamžik, kdy poznáte, že jsou okurky připravené ke sklizni, podívejme se ještě na jednu. Příklad. Tohle jsou keříčkové okurky.

Jak vypadají přemokřené okurky?

Pokud jste rostlinu okurky přelévali, můžete vidět některé listy povadlé, žluté nebo hnědé . Tyto listy již nejsou schopny fotosyntézy a měly by být odstraněny. Odstraněním odumřelého listu nebo listů umožníte rostlině soustředit energii na nový růst.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: