Jak vybrat kombajn?

Důležitou součástí výběru správné sklízecí mlátičky je zajistit, aby stroj měl výkon a plochu čisticí botky, kterou potřebujete pro svou činnost. K tomu je třeba věnovat pozornost třídě stroje. Obecně platí, že čím vyšší jsou výkonové možnosti kombajnu, tím vyšší je jeho třída.

Na co bych se měl u sklízecí mlátičky zaměřit?

 • Má správnou velikost, rychlost a výkon?
 • Servisní historie a protokol o údržbě.
 • Ověření počtu hodin stroje.
 • Prohlédněte si exteriér sklízecí mlátičky.
 • Zkontrolujte vnitřek kabiny.
 • Zkontrolujte hlavici.
 • Zkontrolujte pneumatiky nebo pásy.
 • Zkontrolujte motor a převodovku.

Kešované stránky

Jak si vybrat kombajn?

Jaké jsou 3 typy kombajnů?

V současné době se používají tři hlavní typy sklízecích mlátiček:

 • Samojízdné: Tyto kolové sklízecí mlátičky jsou vynikající pro farmy s tvrdou půdou. …
 • Pásové: Pásové sklízecí mlátičky: Pásové sklízecí mlátičky, které se vyznačují vysokou výkonností, a které se vyznačují nízkou výkonností: Jsou vybaveny pásy namísto kol. …
 • Nesené na traktoru: Tyto sklízecí mlátičky jsou poháněny traktory, které jsou na ně namontovány.

Jaké jsou třídy sklízecích mlátiček?

V současné době jsou klasifikace kombajnů, jak je definuje Asociace výrobců zařízení (AEM), následující:

 • Třída VI – 268 HP – 323 HP.
 • Třída VII – 324 HP – 375 HP.
 • Třída VIII – 376 HP – 485 HP.
 • IX. třída – 486 HP – 674 HP.
 • X. třída – 675 HP+

Jaký je rozdíl mezi kombajnem a sklízecí mlátičkou?

Sklizeň se provádí buď ručně srpem, nebo strojem zvaným kombajn . Ve sklizené plodině je třeba oddělit semena deště od plev. Tento proces se nazývá mlácení. Provádí se pomocí stroje zvaného 'combine' což je vlastně kombinovaný kombajn a mlátička.

Kdo vyrábí nejlepší kombajny?

Kombajny řady CLAAS TRION byly mezinárodní porotou oceněny jako FARM MACHINE 2022 v kategorii kombajnů. Vzhledem k panděru koruny proběhlo ocenění digitálně.

Co je to spousta hodin na kombajnu?

S přibývajícím věkem stroje přechází k menším zemědělcům, kteří na stroji odpracují meziročně méně hodin. Očekával bych, že v době, kdy se kombajn dostane na hranici 17 let. může mít 4 000-5 000 motohodin a 2 500-3 000 hodin separátoru nebo více . Amortizace stroje se časem zpomaluje.

Jaký je cenově nejdostupnější kombajn?

Kombajny nesené traktorem, které jsou taženy traktorem a k ovládání většiny funkcí využívají jeho sílu, jsou obecně nejlevnějšími použitými kombajny. Použitý John Deere 12A , oblíbený model této kategorie, lze často sehnat za 2 000 až 3 000 USD.

Jaký je nejběžnější typ kombajnu?

Samojízdné kombajny jsou nejběžnějším typem dnes používaných kombajnů. Tyto univerzální stroje jsou vybaveny palubním motorem, který pohání pohon a funkce související se sklizní. V rámci kategorie samojízdných kombajnů existují dva základní podtypy, konvenční kombajny a rotační kombajny.

Jaké třídy je kombajn John Deere S780?

Model S780 je druhý největší ze čtyř modelů řady S700, přičemž číslo osm vyjadřuje jeho třídu (S760 je třída 6, S770 třída 7 atd. a největší je model S790 třídy 9). Společnost John Deere tvrdí, že model S780 je nejprodávanějším modelem v Austrálii v kategorii čelních strojů třídy 8.

Jaké jsou nevýhody kombajnu?

Nejzásadnější nevýhoda kombajnu spočívá v jeho ceně . Z tohoto důvodu se stal pro zemědělce velmi problematickým, protože se jim zdá příliš drahý na to, aby si ho jeden zemědělec mohl koupit a nechat si ho pouze pro vlastní potřebu. Další nevýhodou kombajnu je jeho velikost.

Proč je kombajn lepší než sklízecí mlátička?

Víceúčelový stroj, jako je kombajn, snižuje počet lidí zaměstnaných při sklizni, čímž se snižuje počet pracovních sil, času a úsilí, což následně zvyšuje celkovou produktivitu.

Jaká značka prodává nejvíce kombajnů?

Podle studie Avant Marketing Group's 2022 Power Brand Study vlastní 60 % dotázaných zemědělců kombajn John Deere, následuje Case IH s 28,2 % a Gleaner se 4 %.

Jaký je cenově nejdostupnější kombajn?

Kombajny nesené traktorem, které jsou taženy traktorem a k ovládání většiny funkcí využívají jeho sílu, jsou obecně nejlevnějšími ojetými kombajny ke koupi. Použitý kombajn John Deere 12A, oblíbený model této kategorie, lze často sehnat za 2 000 až 3 000 USD.

Jaká je předpokládaná životnost kombajnu?

Skutečně velcí zemědělci si však mohou ponechat kombajny maximálně pět let, zatímco středně velké provozy mohou kombajny používat až 10 let, řekl. "Větší zemědělci si je obvykle ponechávají jeden až tři roky," řekl Cessna. "Jsou malí zemědělci, kteří mají stejný kombajn 15 až 20 let.";

Jaký kombajn je nejjednodušší na práci?

Kterýkoli z modelů Gleaner řady R, a pokud chcete jít ještě dál, starší konvenční kombajny Gleaner byly velmi jednoduché. Řekl bych, že R40 nebo R50 Gleaner. Většina čehokoli z této řady byla před nimi složitější, co se týče rotorů. Většina všeho po nich byla složitější.

Jaký je nejlepší kombajn?

Zde jsou nejlepší největší a nejvýkonnější sklízecí mlátičky, které si můžete koupit v roce 2022/2023:

 • Sampo-Rosenlew – Comia C24 2ROTO.
 • DEUTZ-FAHR C 9306 TS.
 • Rostselmash – Torum 785.
 • AGCO Gleaner S98.
 • New Holland CR 10.90.
 • Case IH Axial Flow 9250.
 • John Deere X9 1100.
 • Fendt IDEAL 10T & Ideal Massey Ferguson.

Jaký je rozdíl mezi S790 a S780?

S780. Kombajn John Deere S780 je o stupeň menší než S790, co se týče velikosti a výkonu . Má také 13,5litrový motor, ale ten se může pochlubit výkonem 473 koní. Stejně jako model S790 pojme tento kombajn 400 bušlů obilí a s rychlostí vykládání 3,8 bušlů každou sekundu a celkovou čisticí plochou 9145 čtverečních palců.

Jaký je rozdíl mezi modely S770 a S780?

Přechodem z kombajnu S770 na kombajn S780 získáte dalších 82 koňských sil, nádrž na 400 bušlů obilí s rychlostí vykládání 3,8 bušlů za sekundu a téměř o 10 čtverečních stop větší čisticí plochu .

Jak dlouho kombajn vydrží?

Otázka: John Deere Harvester Works uvádí, že kombajn řady S bude mít životnost 17 let a 5 různých majitelů.

Jaký je rozdíl mezi sklízecí mlátičkou a kombajnem?

Jaký je rozdíl mezi kombajnem a sklízecí mlátičkou. Kombajn je určen pro všechny běžné druhy plodin, tj. pšenici a ječmen. Oba mohou dělat kukuřici, ale kombajn dostane kukuřici, kdežto sklízecí mlátička dostane plevy na siláž… Sklízecí mlátička je určena na trávu a větrné koše a kukuřičné plevy…

V jakém ročním období bych měl koupit kombajn?

Koupě kombajnu hned po prvním roce je jistě kontraintuitivní. Vrchol prodeje použitých kombajnů je obvykle v létě. Tvrdím však, že v letošním roce jsou leden a únor nejvhodnější dobou pro nákup pozdního modelu kombajnu.

Jaká je nejlepší značka kombajnu?

Claas získal titul FARM MACHINE 2022 v kategorii sklízecích mlátiček za svou novou řadu Trion. Porota tvořená odborníky 14 agrárních značek z celé Evropy a Severní Ameriky se domnívá, že se jedná o nejlepší koncept, který je dnes na trhu k dispozici.

Kolik bude stát kombajn v roce 2023?

Cena kombajnu ve Spojených státech (FOB) – 2023
Průměrná vývozní cena kombajnu činila v březnu 2023 285 tisíc dolarů za kus a oproti předchozímu měsíci se zvýšila o 16 %. Za posledních dvanáct měsíců rostla průměrným měsíčním tempem +4,6 %.

Jak vysoké jsou hodiny pro kombajn?

Může mít 4 000-5 000 motohodin a 2 500-3 000 hodin separátoru nebo více . Amortizace stroje se v průběhu času zpomaluje. V době, kdy dosáhne stáří 17-20 let, je hodnota stroje obvykle 10-20 % původní hodnoty, když byl stroj nový.

Kolik hektarů může kombajn sklidit za den?

Podle novějších modelů jsou kombajny schopny sklidit maximálně 200 akrů i během horkých a suchých dnů. Průměrný kombajn sklidí za den 150 akrů. Kombajny jsou vyráběny díky zabudování nejmodernějších technologií.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: