Jak vypěstovat obří rajče?

Pokud chcete opravdu velké plody, dejte jim ještě více prostoru. Jednou z nejčastějších chyb začínajících zahrádkářů je sázení rajčat příliš blízko sebe. Pokud vám jde jen o velikost, stačí vám několik dobrých, zdravých rostlin a dostatek prostoru kolem nich.

Jak mám rajčata zvětšit?

Musíte si uvědomit, že rajče je z 90 % tvořeno vodou. A tak když je rajče z 90 % voda. A vy nezaléváte tak často, jak je to možné, řekněme, že máte sucho.

Jak vypěstovat obří rajče?

Proč moje rajčata nejsou velká?

Mezi nejčastější důvody, proč rajčata nedozrávají, patří vysoké teploty, příliš mnoho dusíku v půdě, příliš mnoho plodů na jedné rostlině a druh rajčat, které'pěstujete .

Jaká rostlina rajčat dává největší rajčata?

Vypěstujte si vlastní obrovská a oceňovaná rajčata! Tento obrovský červený beefsteak, který vyšlechtila Minnie Zaccaria z New Jersey, vznikl křížením obrovského červeného beefsteaku a gigantického růžového heirloomu. Big Zac™ zůstává jedinou odrůdou, která vypěstuje obrovské plody s výjimečnou, skutečnou chutí rajčat!

Jak vypěstovat největší a nejchutnější rajčata?

Jak získat nejlepší rajčata:

 1. Zdravá půda, zdravé rostliny. Každý druhý týden obohacujte půdu o rajčatový tón a kompost, aby rostliny měly dostatek základních živin.
 2. Odstraňte poškozené rostliny. …
 3. Dobře zalévejte. …
 4. Přikryjte půdu. …
 5. Chraňte rostliny před teplem. …
 6. Odstraňte výhonky rajčat.

Čím mohu rajčata krmit, aby měla větší plody?

Rajčata při výsadbě pohnojte vodorozpustným hnojivem s vysokým obsahem fosforu . Poté, co se objeví první plody, přihnojujte znovu hnojivem 5-10-5 .

Jaké hnojivo zvětšuje velikost rajčat?

Nejvhodnější hnojiva pro výkrm rajčat jsou hnojiva kombinující organické látky s vysokým obsahem draslíku . Některé velmi specializované odkazy dokonce přispívají fulvokyselinami a huminovými kyselinami, vitamíny a mikroprvky. To je případ hnojiva Terrasei Engorde od firmy Seipasa.

Mám rajčata zalévat každý den?

Nově zasazená rajčata dobře zalévejte, aby byla půda vlhká a ideální pro růst. Na začátku vegetačního období zalévejte rostliny denně ráno. Se zvyšujícími se teplotami může být nutné zalévat rostliny rajčat dvakrát denně . Zahradní rajčata obvykle vyžadují 1-2 cm vody týdně.

Jaké hnojivo zvyšuje velikost plodů rajčat?

Lono je vlajkové dusíkaté hnojivo společnosti Levity, které výrazně zlepšuje počet a velikost plodů a podporuje dobrý růst kořenů. Lono dodává rajčatům 'stabilizovaný aminový dusík', který se zaměřuje na růst a vývoj plodů, nikoliv na vegetativní růst.

Jaké je tajemství pěstování velkých rajčat?

Dopřejte jim důslednou zálivku (hluboká a zřídkavá má přednost před každodenním kropením), dobře propustnou půdu (v době výsadby přidejte na záhony nebo do nádob vydatnou dávku kompostu), dostatek tepla a světla (nejlepší je přímé, nezakryté sluneční světlo po dobu minimálně 6 hodin denně) a pomalu se uvolňující, vyvážené hnojivo …

Co dělá epsomská sůl s rajčaty?

Postřik epsomskou solí lze použít na konci vegetačního období ke zvýšení výnosu rajčat a paprik a k udržení zeleně a bujnosti rostlin . Na začátku sezóny můžete přidat epsomskou sůl do půdy, abyste podpořili klíčení, raný vývoj kořenů a buněk, fotosyntézu a růst rostlin a zabránili hnilobě na konci květů.

Jaké je tajemství skvělých rajčat?

Rajčata sice vydrží na přímém slunci 6 hodin denně, ale nejšťastnější budou, když jim bude stačit 7-8 hodin. Vyberte si nejsvětlejší místo na zahradě a ujistěte se, že není polovinu dne zastíněno stromy, ploty nebo budovami. Nezapomeňte použít kůly nebo klece na rajčata, aby rostliny byly vzpřímené a obrácené ke slunci.

Co dělá epsomská sůl s rajčaty?

Postřik epsomskou solí lze použít na konci vegetačního období ke zvýšení výnosu rajčat a paprik a k udržení zeleně a bujnosti rostlin . Na začátku sezóny můžete přidat epsomskou sůl do půdy, abyste podpořili klíčení, raný vývoj kořenů a buněk, fotosyntézu a růst rostlin a zabránili hnilobě na konci květů.

Je kávová sedlina vhodná pro rajčata?

Kávová sedlina obsahuje přibližně 2 % dusíku a různá množství fosforu a draslíku, které jsou pro růst rajčat velmi důležité .

Jaké jsou příznaky přemokření rostlin rajčat?

Příznaky přemokření rostlin rajčat

 • Stojící voda kolem báze rostliny.
 • Zamokřená půda nebo nepříjemný zápach půdy.
 • Bílá, zelená nebo tmavá krusta na povrchu půdy nebo ve spodní části hlavního stonku.
 • Listy a stonky opadávají a vadnou, ale zůstávají zelené.
 • Kořeny jsou hnědé nebo černé a ochablé nebo kašovité namísto bílých a tuhých.

Měli byste rajčata v horkém počasí zalévat každý den?

Zatímco pro rajčata je obvykle nejlepší hluboká zálivka několikrát týdně, vlna veder není typickou situací. Během horkého počasí zalévejte rostliny rajčat denně, ale dávejte jim menší objem . K hloubkovému zalévání dvakrát týdně se můžete vrátit, jakmile se teploty zlomí.

Máte rajčatům odstraňovat spodní listy?

Chcete-li zlepšit proudění vzduchu a snížit možnost výskytu chorob, odstraňte listy podél spodních 12 cm stonků neurčitých rostlin rajčat.

Pomáhá rajčatům kávová sedlina?

Kávová sedlina obsahuje přibližně 2 % dusíku a různá množství fosforu a draslíku, které jsou pro růst rajčat velmi důležité .

Proč dávat při výsadbě rajčat do jamky vejce?

A uvařte ho, pak ho oloupejte, teď vezměte trochu hořčice a přiložte ji. Nahoru. To je skvělé vejce. Teď jdi na zahradu a zasaď rajčata.

Proč dávat kolem rajčat jedlou sodu?

Jedlá soda vám rajčata neudělá sladší, ale zabrání plísni . Postříkáním rostlin roztokem jedlé sody. se povrch stane zásaditějším, což zabije a zabrání dalšímu šíření plísně. Zabrání také těm otravným darmožroutům. aby vám sežrali úrodu.

Je v pořádku posypat okolí rostlin rajčat epsomskou solí?

Ale stačí ji používat maximálně jednou za měsíc, ukážu vám, jak ji používat. Je to. Stačí listy důkladně namočit a celé je navlhčit. A pak dejte kořeny. Asi 10 vteřin v hodnotě es.

Jsou vaječné skořápky vhodné pro rajčata?

V ní, pokud neudržujete kompostér. Pak budete'chtít udělat jen to, že skořápky od vajec vezmete.

Měli byste rajčata zalévat každý večer?

Rostliny rajčat je třeba zalévat denně nebo každý druhý den, pokud jste v poslední době neměli déšť . Rostliny potřebují 1-1,5 cm vody týdně, ale rajčata pěstovaná v kontejnerech je třeba zalévat dvakrát denně. Nejlepší doba pro zalévání rostlin je brzy ráno, než se slunce příliš rozpálí.

Může být rajčatům příliš mnoho slunce nebo tepla?

Za jasného a horkého počasí se na plodech vystavených slunci může objevit spálená neboli opálená skvrna . Nejčastěji k tomu dochází na zelených plodech. Nejprve se na části rajčete, která je na přímém horkém slunci, objeví žlutá skvrna; když plod dozraje, vytvoří se šedá skvrna s papírovým povrchem.

Jak mám zastřihnout rostliny rajčat, aby plodily více?

Takže tuhle přísavku odstraníme. Takže. Z našich rajčat nevytáhne mnoho růstových hormonů. A jak'jsme se zmínili na začátku videa, odstraníme spoustu těchto listů.

Co se stane, když z rajčete odříznu všechny listy?

Odstraněním všech listových pupenů se také sníží množství plodů, které se vytvoří . Dbejte na to, abyste neodřízli primární stonek, protože to může ovlivnit zdraví celé rostliny. Pamatujte, že pokud chcete vypěstovat větší plody rajčat, potřebujete silný stonek, který unese jejich váhu.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: