Jak vypěstovat velká červená cherry rajčata?

Rajčata milují teplo, proto jim vyberte místo, kde je každý den alespoň šest až osm hodin slunce. Půda by měla být mírně kyselá, kyprá a dobře odvodněná. Pro pěstování rajčat jsou nejvhodnější hlinité a písčitohlinité půdy, ale tyto rostliny porostou téměř ve všech typech půd kromě těžkých jílovitých.

Jak pěstovat velká červená cherry rajčata?

Naučte se pěstovat velká červená cherry rajčata

 1. Začněte pěstovat ve vnitřních prostorách: 6 týdnů před posledními mrazy.
 2. Klíčení: Klíčící rajčata se pěstují na zahradě: 7-14 dní.
 3. Výsadba venku: 24-36″ od sebe.
 4. Podpěra: Podpěra: Klec, kůl nebo mříž.

Cached

Jak pěstovat velká červená cherry rajčata?

Proč jsou moje cherry rajčata tak malá?

Nejčastější příčinou malých rajčat jsou stresované rostliny . Když rostliny zažívají stresující okolnosti, jako je extrémní sucho nebo horko, napadení hmyzem nebo choroby, často přestanou vysílat energii do tvorby květů nebo plodů.

Jak vysoká rostou velká červená cherry rajčata?

Přibližně 250-400 semen na gram. Velká červená cherry rajčata mají silné neurčité liány, které dorůstají výšky 122-183 cm (4-6') s rozpětím 50-61 cm (20-24″). Tyto keře je třeba zakořenit a vyvázat, aby se podpořila produkce rajčat o velikosti 28 g (1 unce) „golfového míčku“.

Potřebují cherry rajčata šplhat?

Odrůdy cherry rajčat, známé také jako indeterminantní rajčata, se přirozeně rády šplhají . Místo toho, abyste je umístili do klece na rajčata, umožněte jim dosáhnout ještě větších výšek pěstováním na mříži.

Jak často zaléváte cherry rajčata?

Pokud vypadají a připadají mi suchá, zalévám. Na začátku sezóny, když jsou moje rajčata mladá, zjišťuji, že potřebuji zalévat několikrát týdně. Jakmile rostliny dozrají a začnou kvést a plodit, zavlažuju rajčata pěstovaná v nádobách téměř denně a zahradní rajčata zalévám jednou týdně.

Co je velké červené cherry rajče?

Toto rajče nabízí vše, co byste chtěli od velkého rajčete, ale za poloviční dobu. Velké rostliny, velké výnosy a skvělou chuť. Cherry rajčata mají velikost kolem 1 unce a v plné zralosti se zbarvují do sytě červené barvy . Jsou odolná vůči suchu a fuzáriovému vadnutí. Rychle rostoucí odrůda s dokonalými svazky rajčat.

Jak zvětšit velikost rajčat?

Udržování indexu listové plochy 3 maximalizuje růst plodů . Ruční prořezávání rajčat na konci trsu zajistí rovnoměrnější velikost a větší plody. Použití růstových regulátorů, jako jsou auxiny, v době antiseze může stimulovat nasazování plodů a zvětšit jejich velikost, zejména v podmínkách s nízkým osvětlením a nízkou teplotou.

Jak docílit toho, aby rajčata rostla větší?

Musíte si uvědomit, že rajče je z 90 % tvořeno vodou. A tak pokud je rajče z 90 % tvořeno vodou. A vy nezaléváte tak často, jak je to možné, řekněme, že máte sucho.

Rostou cherry rajčata lépe v květináčích nebo v zemi?

Pokud'hledáte zahradnické dobrodružství, které by vás dobře zásobilo chutným doplňkem k jídlu, měli byste zvážit pěstování cherry rajčat v květináčích . Na rozdíl od tradičnějšího pěstování budete mít při pěstování cherry rajčat v květináčích mnohem méně starostí s udržováním půdy bez plevele.

Je lepší cherry rajčata klást na kůly, nebo do klecí?

Kůlování může přinést nejlepší rajčata a nabízí několik důležitých výhod: 1. Větší plody: S větším prostorem pro růst mohou rostliny rajčat přinést více plodů. Kůlový systém rozprostře révu a nabídne více slunečního světla různým částem rostliny, což podpoří větší množství plodů.

Jaké jsou příznaky přemokření rostlin rajčat?

Příznaky přemokřených rostlin rajčat

 • Stojící voda kolem báze rostliny.
 • Zamokřená půda nebo nepříjemný zápach půdy.
 • Bílá, zelená nebo tmavá krusta na povrchu půdy nebo ve spodní části hlavního stonku.
 • Listy a stonky opadávají a vadnou, ale zůstávají zelené.
 • Kořeny jsou hnědé nebo černé a ochablé nebo kašovité namísto bílých a tuhých.

Jak vypadá přemokřená rostlina třešňového rajčete?

Jaké jsou příznaky přemokření rostlin rajčat? Příznaky přemokření rostlin rajčat jsou žluté, puchýřovité nebo vadnoucí listy . Žloutnout mohou i stonky.

Jak vypěstovat velká červená cherry rajčata ze semen?

Chcete-li začít pěstovat rajčata, vysejete semena do hloubky 1/4 palce do kvalitní směsi půdy šest až osm týdnů před posledními mrazy . Nádoby uchovávejte na teplém místě při teplotě 70 až 80 stupňů Celsia, dokud nedojde ke klíčení, a poté je přemístěte na plné slunce k oknu orientovanému na jih nebo ještě lépe pod pěstební světla.

Jsou červená cherry rajčata keř nebo liána?

Cherry rajčata mohou být determinantní nebo indeterminantní rostliny. To znamená, že z nich mohou vyrůst keříčková rajčata nebo dlouhé liány . V rámci obou typů existuje mnoho odrůd rajčat, které můžete pěstovat v různých barvách, tvarech a velikostech.

Co dělá epsomská sůl s rajčaty?

Postřik s epsomskou solí lze použít na konci vegetačního období ke zvýšení výnosů rajčat a paprik a k udržení zeleně a bujného růstu rostlin. Na začátku sezóny můžete do půdy přidat epsomskou sůl, která podporuje klíčení, raný vývoj kořenů a buněk, fotosyntézu a růst rostlin a zabraňuje hnilobě na konci květů.

Jaká živina zvětšuje rajčata?

Aby se rajčatům dařilo, musí být přítomny dvě klíčové živiny: fosfor, který podporuje růst květů a plodů , a vápník, který zabraňuje hnilobě na konci květů (obávaná černá propadlá díra na konci květů rajčat s nedostatkem vápníku).

Jaké hnojivo zvětšuje velikost rajčat?

Nejvhodnější hnojiva pro výkrm rajčat jsou ta, která kombinují organickou hmotu s vysokým obsahem draslíku . Některé velmi specializované odkazy dokonce přispívají fulvokyselinami a huminovými kyselinami, vitamíny a mikroprvky. To je případ hnojiva Terrasei Engorde od firmy Seipasa.

Co způsobuje, že rajčata rostou ve velkém?

Rajčata mají hluboký kořenový systém a častá mělká zálivka, která zvlhčuje horní centimetr nebo dva půdy, jen málo pomůže dodat množství vody, které rajčata potřebují. Týdenní hloubková zálivka, která zvlhčuje půdu v hloubce 12 až 14 palců, přinese více a větších plodů než častá mělká zálivka.

Je kávová sedlina vhodná pro cherry rajčata?

Kávová sedlina obsahuje přibližně 2 % dusíku a různá množství fosforu a draslíku, které jsou pro růst rajčat velmi důležité.

Jak často zalévat cherry rajčata?

Zalévejte každé dva až tři dny, abyste udrželi půdu rovnoměrně vlhkou (v horkém a suchém počasí může být nutné zalévat každý den). Jednou týdně přihnojujte rostlinu hnojivem podle návodu. 7. Jak rostlina roste, větve začnou prorůstat otvory v kleci na rajčata.

Jaké jsou nejlepší nádoby pro pěstování cherry rajčat?

Výběr nádoby pro pěstování rajčat
Dřevěné sudy jsou dobrou volbou, i když'jsou příliš těžké na přemisťování. Pokud si je můžete dovolit, glazované hliněné květináče jsou jednou z nejlepších voleb, protože nevysychají tak rychle jako neglazované květináče a jsou k dostání v různých velikostech.

Jak získat nejlepší úrodu cherry rajčat?

V tomto článku se budeme zabývat několika jednoduchými způsoby, jak zvýšit produkci rajčat, abyste jich měli dostatek.

 1. Příprava půdy pro rajčata: ….
 2. Při výsadbě přidejte vaječné skořápky. …
 3. Sazenice vysazujte hluboko. …
 4. Rostliny rajčat potřebují prostor pro růst. …
 5. Nezanedbávejte zalévání. …
 6. Přidejte kolem rajčat mulč.

Mám rajčata zalévat každý den?

Nově zasazená rajčata dobře zalévejte, abyste se ujistili, že je půda vlhká a ideální pro růst. Na začátku vegetačního období zalévejte rostliny každý den ráno. Se zvyšujícími se teplotami může být nutné rajčata zalévat dvakrát denně . Zahradní rajčata obvykle vyžadují 1-2 cm vody týdně.

Měli byste rajčata zalévat každý večer?

Rostliny rajčat je třeba zalévat denně nebo každý druhý den, pokud jste v poslední době neměli déšť . Rostliny potřebují 1-1,5 palce vody týdně, ale rajčata pěstovaná v kontejnerech je třeba zalévat dvakrát denně. Nejlepší doba pro zalévání rostlin je brzy ráno, než se slunce příliš rozpálí.

Mám z cherry rajčat odstranit semena?

Vzhledem k tomu, že semena neškodí chuti a jejich odstraňování je nepříjemné, ponecháme je v . Pokud se rozhodnete semena z estetických důvodů odstranit, nezapomeňte je odcedit a použít aromatický gel, který je obklopuje.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: