Jak vznikl název Farmall?

Původní traktory Farmall byly konstruovány pro celou škálu zemědělských prací v době, kdy byly konstrukce traktorů poměrně různorodé a mnoho modelů bylo vhodných pouze pro specifické úkoly, odtud pochází popisný název Farmall. „Ve skutečnosti měl popisovat, co traktor dělal,“ říká Miller.

Proč se traktoru říká Farmall?

Samotný název Farmall vznikl jako název modelu a pak se vyvinul tak, že zahrnoval modelovou řadu . Díky úspěchu modelu Farmall brzy představili ostatní výrobci podobné traktory pro všeobecné až univerzální použití s různým úspěchem. V prvních letech své existence často do názvu výrobku zahrnovali slovo "all".
CachedPodobné

Jak získal Farmall své jméno?

Proč společnost Farmall ukončila svou činnost?

Například továrna Farmall Works byla postavena v roce 1926 a v 70. a '80. letech 20. století se stala neefektivní ve srovnání s moderním závodem na výrobu traktorů svého hlavního konkurenta, společnosti Deere. (Moje dealerství v těch letech vozilo do Farmall Works autobusy se zákazníky, aby viděli, jak se traktory vyrábějí.

Ve kterém roce Farmall ukončil činnost?

Zatímco poslední traktor byl vyroben v roce 1985, Farmall zůstal v provozu až do června 1986 ve fázi ukončení výroby.

Jaký byl rozdíl mezi traktory International a Farmall?

Verze téhož traktoru Farmall a International si byly podobné ještě více – v mnoha případech se lišily pouze nápravy/pneumatiky a název na kapotě.
Kešované stránky

Jaká společnost koupila Farmall?

V roce 1923 představila společnost International Harvester první traktor Farmall. V roce 1985 získala společnost Case vybraná aktiva společnosti International Harvester's výrobou zemědělské techniky, čímž se Case IH stala druhým největším výrobcem zemědělské techniky v Severní Americe.

Kolik koní měl traktor Farmall?

Farmall M
Pohon Zadní kola
Model motoru International Harvester C248 (benzín)
Hrubý výkon 38 koní (28 kW)
Výkon vývodového hřídele 34,82 koňských sil (25,97 kW) (řemen)

Jaký byl poslední rok výroby traktorů Farmall?

1985
Továrna International Harvester'Farmall si připomíná 38. výročí poslední výroby traktorů. Dnes je tomu 38 let ( 14. května 1985 ), kdy z linky závodu International Harvester sjel poslední traktor Farmall v Rock Islandu ve státě Ill.

Jaký byl první traktor na řádkovou úrodu?

Farmall
Společnost International Harvester (IH) uvedla v roce 1924 na trh první komerčně úspěšný traktor pro řádkovou sklizeň Farmall. Měl blízko sebe umístěná přední kola, která jezdila mezi rostlinami kukuřice nebo bavlny, a vysokou zadní nápravu, která při kultivaci přejížděla přes rostliny.

Jaký je rozdíl mezi modely Farmall M a Super M?

U modelu Super M se zvýšil výkon na oji z 33 koní na 44 koní . Měl také větší čtyřválcový benzinový motor o objemu 264 cm3 . V letech 1952 až 1954 bylo vyrobeno 57 092 strojů Super M.

Jak rychle jezdí traktor Farmall?

Farmall H
Výkon vývodového hřídele 26,20 koňských sil (19,54 kW) (řemen)
Výkon oje 24,17 koňských sil (18,02 kW)
Tažná síla oje 3 603 liber (1 634 kg)
Rychlost 16,3 mil za hodinu (26,2 km/h) vpřed, 2,7 mil za hodinu (4,3 km/h) vzad

Jaký je nejstarší provozuschopný traktor na světě?

Nejstarší existující traktor na světě, Mechwart's maďarské výroby z roku 1896 , objevil Graeme Quick na snímku s kurátorem Klausem Kerrmannem v německém muzeu, kde se traktor nyní nachází.

Jaký je nejstarší zemědělský traktor?

První traktor, o němž se dochovaly záznamy, byl vyroben v roce 1889 společností Charter Gas Engine Co, kterou vlastnil John Charter. Jeho první konstrukce využívala kola a převodovku z parního trakčního stroje, poháněného jednoválcovým benzinovým motorem Otto.

Co znamená písmeno M na traktoru?

Písmeno D by znamenalo velmi základní traktor, M by znamenalo prémiový traktor , zatímco písmeno R by znamenalo velmi prémiový traktor s mnoha možnostmi a funkcemi. Čím vyšší je písmeno v abecedě, tím vyšší je úroveň specifikace traktoru.

Jak rozeznáte traktor Super M od traktoru Farmall M?

Tak to'je klasický způsob, jak rozeznat Super M stupně 1 a stupně 2. Mnoho lidí přidalo na M hydrauliku pod napětím. nebo Super M stupně 1.

Jaký je nejrychlejší traktor všech dob?

– A nedávno měl průměrnou rychlost 135 bodů a devět kilometrů. Hodinu s maximální rychlostí více než 150 mil za hodinu, když stanovil nový světový rychlostní rekord pro upravené traktory. Je to'téma roku 2019.

Jaký byl nejlepší traktor, který byl kdy vyroben?

Toto je seznam 10 nejlepších modelů traktorů, které kdy byly vyrobeny:

 • Ford Model 8N. V roce 1952 stál tento model přibližně 1400 dolarů. …
 • Farmall Model H. Prodával se v letech 1939 – 1953 a v roce 1953 stál tento model 2 000 USD. …
 • John Deere Model B. …
 • Farmall model M. …
 • John Deere Model 4020. …
 • John Deere Model A. …
 • Massey Furguson 399. …
 • Allis-Chalmers Model WC.

Jaký je nejsilnější traktor na světě?

T9. 645 40 000 liber. A 638 koňských sil t9 je špičkový traktor určený pro největší světové agrární podniky, které vyžadují neomezenou sílu nepřekonatelnou sílu a největší spolehlivost.

Proč zemědělci kupují 40 let staré traktory?

Protože použitá technika – v mnoha případech – jednoduše umožňuje lepší návratnost investice . Mnoho zemědělců to již ví. Provozování zemědělského podniku je velmi náročné na kapitál. Aby si udrželi nízké náklady, stále více zemědělců kupuje použitou techniku, zejména starší traktory.

Co znamená písmeno D u traktorů John Deere?

Písmeno D by se rovnalo velmi základnímu traktoru , M by znamenalo prémiový traktor, zatímco písmeno R by se rovnalo velmi prémiovému traktoru s mnoha možnostmi a funkcemi. Čím vyšší je písmeno v abecedě, tím vyšší je úroveň specifikace traktoru'.

Co znamená písmeno L u traktorů Kubota?

Identifikace řady traktorů Kubota
Řada Kubota B – subkompaktní traktory o výkonu 20 až 30 k určené pro trávníky a malé farmy. Řada Kubota L – univerzální kompaktní traktory pro těžší práci , řada L má výkon od 30 do 60 k. Řada Kubota M – těžké pracovní koně určené pro komerční využití, řada M se může pochlubit výkonem 40 k – 145 k.

Jaký je rozdíl mezi traktorem Farmall M a Super M?

1 – Farmall Super M
U modelu Super M se zvýšil výkon na oji z 33 na 44 koní. Má také větší čtyřválcový benzinový motor o objemu 264 cm3. V letech 1952 až 1954 bylo vyrobeno 57 092 vozů Super M.

Jaký je nejprodávanější traktor v USA?

1. John Deere . Společnost John Deere je největším výrobcem zemědělských strojů na světě s obratem 44 miliard dolarů v roce 2021. Jedná se o nejznámější značku ve Spojených státech, která má obzvláště dobrou pověst díky odolným plnohodnotným traktorům.

Jaký je nejspolehlivější zemědělský traktor?

John Deere zaujímá nejvyšší příčku mezi značkami traktorů v hodnocení celkové věrnosti. John Deere získal nejvyšší známky za nejlepší zkušenosti s vlastnictvím (traktory střední a plné velikosti); za nejodolnější (traktory plné velikosti) a za nejvyšší loajalitu majitele (kompaktní, střední a plné velikosti).

Jaký byl nejlepší traktor všech dob?

Celý seznam si můžete prohlédnout v časopise, ale zde je pět nejlépe hodnocených traktorů:

 • FARMALL Model H. Vyráběl se v letech 1939-1953, celkem bylo vyrobeno 391 227 kusů a tento traktor stál v roce 1953 2 000 dolarů. …
 • FORD Model 8N. …
 • FARMALL Model M. …
 • John Deere Model B. …
 • John Deere model 4020.

Jaký je nejprodávanější traktor na světě?

Značka traktorů Mahindra
Značka Mahindra Tractor je jedničkou v prodeji traktorů na světě. Je to indický výrobce, který vyrábí kvalitní traktory podle přání zemědělců. Mahindra vždy pracuje pro zlepšení situace zemědělců. Dodává traktory podle požadavků a oblasti po celém světě.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: