Jak získat velkou úrodu rajčat?

Tajemství pěstování rajčat pro velkou úroduTajemství pěstování rajčat č. 1: Fosfor je důležitý. … Tip pro pěstování rajčat č. 2: Na pH půdy záleží. … Tajemství pěstování rajčat č. 3: Teplá půda rovná se rychlejší start. … Tip pro pěstování rajčat č. 4: Chraňte rostliny pro dřívější sklizeň. … Tajemství pěstování rajčat #5: Jděte hluboko nebo vodorovně. více položek…

Jak zvýšit úrodu rajčat?

V tomto článku se budeme zabývat několika jednoduchými způsoby, jak zvýšit produkci rajčat, abyste měli o co se dělit.

 1. Příprava půdy pro rajčata: …
 2. Při výsadbě přidejte vaječné skořápky. …
 3. Sázejte sazenice hluboko. …
 4. Rostliny rajčat potřebují prostor pro růst. …
 5. Nezanedbávejte zalévání. …
 6. Přidejte kolem rajčat mulč.
Jak získat velkou úrodu rajčat?

Jaké je tajemství pěstování velkých rajčat?

Dopřejte jim důslednou zálivku (hluboká a občasná má přednost před každodenním kropením), dobře propustnou půdu (při výsadbě přidejte na záhony nebo do nádob vydatnou porci kompostu), dostatek tepla a světla (nejlepší je přímé, nezakryté sluneční světlo po dobu minimálně 6 hodin denně) a pomalu se uvolňující, vyvážené hnojivo …

Jak prořezávat rajčata pro velkou úrodu?

Mohlo by se stát, že se roztrhnete. Hlavní dřík a způsobit poškození. U odnoží, které se vyvinuly ve větší větve. Chcete si vzít nějaké nůžky. A větev odříznout.

Jak udržet rajčata plodná po celé léto?

Jak pěstovat rajčata v horkém počasí

 1. Vyberte si správnou odrůdu. Odrůdy rajčat odolné vůči horku, jako jsou Heatmaster, Solar Fire, Summer Set a Phoenix, mohou tvořit plody i při stoupajících teplotách. …
 2. Sázejte na správné místo. …
 3. Zajistěte si stín. …
 4. Přidejte mulč. …
 5. Zalijte vodou. …
 6. Sbírejte ovoce brzy. …
 7. Pozor na škůdce a choroby.

Co vyvolává tvorbu plodů rajčat?

Rajčata potřebují výživu, aby z nich vyrostly baculaté a chutné plody. Vyhněte se používání syntetických hnojiv, která mají vysoký obsah dusíku. Místo toho používejte organická hnojiva, která jsou bohatá na draslík. Draslík v půdě podpoří tvorbu květů , a tím i produkci plodů.

Jak získat více rajčat než listů?

Zapíchněte do nich klacík a trochu s ním pohněte. A to'bude. A pak tam strčím rostlinu rajčete přímo, abych ji příliš nenutil. Hodně. Přinesu kolem ní mulč.

Čím mohu rajčata krmit, aby měla větší plody?

Rajčata při výsadbě přihnojujte vodorozpustným hnojivem s vysokým obsahem fosforu . Po objevení prvních plodů znovu přihnojte hnojivem 5-10-5.

Co způsobuje, že rajčata nejsou velká?

Přílišné zastínění však může mít za následek i malé plody rajčat. Další častou příčinou slabé produkce plodů je také příliš mnoho dusíku nebo hnojiva. Hnojiva bohatá na dusík podporují zelené olistění, ale jejich nadbytek může vést k malým rajčatům. Nedostatečné opylení také způsobí nedostatek plodů nebo malé plody rajčat.

Co se stane, když rajčatům uříznete vrchol?

Tento typ řezu se nazývá "topping, " a způsobí, že rostlina přestane kvést a zakládat nové plody a místo toho nasměruje všechny cukry do zbývajících plodů . Tímto způsobem plody rychleji dozrají a navíc se zvýší pravděpodobnost, že zelená rajčata, která utrhnete před mrazem, skutečně dozrají, když je přinesete do místnosti.

Snižuje prořezávání rajčat výnos?

Prořezávání neboli selektivní odstraňování části porostu rajčat může zlepšit sklizňové výnosy a prodloužit období sklizně. Kromě toho udržování rostlin rajčat u země snižuje výskyt běžných houbových chorob, jako je raná skvrnitost, septoriová skvrnitost listů a antraknóza, a zlepšuje kvalitu plodů.

Měli byste rajčata v horkém počasí zalévat každý den?

Zatímco pro rajčata je obvykle nejlepší hluboká zálivka několikrát týdně, vlna veder není typickou situací. Během horkého počasí zalévejte rajčata denně, ale dávejte jim menší objem . K hloubkovému zalévání dvakrát týdně se můžete vrátit, jakmile se teploty zlomí.

Čím krmíte rajčata v době, kdy plodí?

Rajčata v době výsadby hnojte vodorozpustným hnojivem s vysokým obsahem fosforu. Po objevení prvních plodů znovu přihnojte hnojivem 5-10-5.

Proč moje rajčata rostou do výšky, ale neplodí?

Nedostatek světla
Sluneční světlo dodává rostlinám rajčat energii pro tvorbu plodů, takže pokud rostlina nemá dostatek slunečního světla, je méně pravděpodobné, že se dočkáte plodů. Chcete-li zvýšit množství slunečního světla, zkuste: Pokud máte rajče v květináči, zkuste ho přemístit na slunnější místo.

Proč jsou moje rajčata tak velká, ale nerodí?

Nedostatek slunečního světla
Nedostatek slunečního světla může mít za následek, že rajčata neplodí. Plně vzrostlá rostlina rajčete potřebuje šest až osm hodin slunečního světla denně, aby vytvořila květy a poté plody. Bez dostatečného slunečního světla bude mít rostlina rajčete nohatý a vřetenovitý růst a málo plodů nebo žádné.

Co se stane, když z rajčete odstraníte všechny listy?

Odstraňte listy
Odstraněním některých listů se k rajčatům dostane slunce a rajčata rychleji dozrají . Pokud odstraníte i některé listy, rostlina soustředí více energie na růst rajčat. Já odstraňuji všechny listy až po první svazek rajčat na hlavním stonku.

Proč jsou moje rajčata samé listy a žádné plody?

Není dostatek světla
Pokud mají vaše rajčata spoustu bujných listů, ale málo květů, zvažte úroveň osvětlení. Rajčata milují slunné místo a budou se jim dařit, pouze pokud budou mít minimálně šest hodin přímého slunečního svitu denně.

Co dělá epsomská sůl pro rajčata?

Postřik epsomskou solí lze použít na konci vegetačního období ke zvýšení výnosů rajčat a paprik a k udržení zeleně a bujnosti rostlin. Na začátku sezóny můžete přidat epsomskou sůl do půdy, abyste podpořili klíčení, raný vývoj kořenů a buněk, fotosyntézu a růst rostlin a zabránili hnilobě na konci květů.

Je epsomská sůl vhodná pro rajčata?

Zbytečné přísady, které rostliny nepřijímají – včetně epsomské soli – mohou kontaminovat podzemní vodu. Přidání epsomské soli do půdy, ve které rajčata rostou, může ve skutečnosti podpořit hnilobu na konci květů , což je pro zahradu opravdové zklamání. Rajčata začnou plodit a pak na spodní straně shnijí.

Proč jsou moje domácí rajčata tak malá?

Přílišné zastínění však může mít za následek i malé plody rajčat. Další častou příčinou slabé produkce plodů je také příliš mnoho dusíku nebo hnojiva. Hnojiva bohatá na dusík podporují zelené olistění, ale jejich nadbytek může vést k malým rajčatům. Nedostatečné opylení také způsobí nedostatek plodů nebo malé plody rajčat.

Pomáhá odstraňování listů dozrávání rajčat?

Jednoduše prořízněte hlavní stonek několik listů nad nejsvrchnějším svazkem zelených plodů. Odstraněním listů z rostliny také zajistíte, aby k plodům pronikalo maximální možné množství světla, což napomůže jejich dozrávání .

Co byste na rostlinách rajčat neměli zkracovat?

Determinantní rostliny rajčat nepotřebují řez, kromě odstraňování odnoží pod prvním květním trsem . Řez nad prvním květním úborem vede ke ztrátě potenciálních plodů, protože determinantní rajčata mají ve své genetické struktuře pevně zakotvený předem stanovený počet stonků, listů a květů.

Měl bych u rajčat odstraňovat spodní stonky?

Chcete-li vypěstovat co nejsilnější rajče, zastřihněte boční stonky pod prvním plodenstvím. Jak rostlina rajčete dozrává, začínají její spodní listy žloutnout. Zaštípněte nebo prořežte zažloutlé listy, abyste zabránili chorobám, zlepšili vzhled rajčete a pomohli rostlině soustředit energii na produkci plodů.

Jak často zalévat rostliny rajčat za počasí o teplotě 100 stupňů?

Pokud je předpověď na 100 stupňů, zkontrolujte rostliny v poledne, doporučuje. Pokud jsou povadlé, je to známka stresu. Dejte jim napít, i kdyby to znamenalo zalévat dvakrát denně . Rostliny přirozeně skládají listy, aby zmenšily jejich povrch ve vysokých teplotách, takže k malému vadnutí samozřejmě dojde.

Jaké jsou příznaky přemokření rajčat?

Příznaky přemokření rostlin rajčat

 • Stojící voda kolem báze rostliny.
 • Zamokřená půda nebo nepříjemný zápach půdy.
 • Bílá, zelená nebo tmavá krusta na povrchu půdy nebo ve spodní části hlavního stonku.
 • Listy a stonky opadávají a vadnou, ale zůstávají zelené.
 • Kořeny jsou hnědé nebo černé a ochablé nebo kašovité namísto bílých a tuhých.

Co mohu dát rajčatům, aby měla více plodů?

Přikrmujte fosforem
Dusík napomáhá rostlinám k velkému olistění, zatímco fosfor podporuje růst kořenů a květů. Pokud často pěstujete obrovské rostliny rajčat, ale nemáte mnoho rajčat, může to být tím, že nedostáváte dostatek fosforu (prostřední číslo na hnojivech), který podporuje kvetení.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: