Jak zjistím, jakou velikost žacího ústrojí si mám pořídit?

Určení velikosti žacího ústrojí Pro majitele domů, kteří mají k sečení jeden a půl až tři akry, je vhodná sekačka s žacím ústrojím o velikosti 42″ až 48″. Nad tři akry budete chtít něco většího. Před nákupem sekačky o záběru 72″ pro trávníky větší než tři akry zvažte svůj terén.

Mohu na sekačku nasadit větší žací ústrojí?

Pokud'je stejného stylu, můžete na sekačku nasadit větší sekací ústrojí . Mějte však na paměti: při použití nesprávné velikosti sekacího ústrojí hrozí předčasné opotřebení a porucha motoru. Z tohoto důvodu nepřekračujte největší dostupnou velikost sekacího ústrojí v původní výrobní řadě.

Jak zjistím, jakou velikost žacího ústrojí si mám pořídit?

Co znamenají čísla na žacím ústrojí?

Některé sekačky mají nastavení. A nebo písmena či čísla na samotných kolech. Jedna dva tři nebo čtyři a B nebo C ty.

Jak široké je žací ústrojí o šířce 42 palců?

Sekačka s pojezdem o šířce 42 je dostatečně široká, aby pohodlně posekala velkou plochu, například trávník. Má šířku sečení 42 palců, což je dostatečná šířka na to, aby pokryla plochu přibližně 4 200 čtverečních stop při jednom sečení . Díky tomu je vhodná pro středně velké až velké dvory a lze ji použít i pro komerční účely.

Jakou velikost sekačky zero turn potřebuji na 1 akr?

3. Jaké jsou mé možnosti?

Graf rozlohy sekačky 0,25 akru nebo méně (10 890 m2) 1 akr nebo více ( 43 560 čtverečních stop)
Typ: Sekačka na trávu (v angličtině) Ruční tlačné sekačky Sekačky s nulovým obracením
Typ paliva: Žádný, Plyn, Elektrický Plyn
Šířka sečení: 14"-22" 32"-72"
Nejvyšší rychlost: Rychlost chůze 13 MPH

Je hlubší žací ústrojí lepší?

Vyšší rychlost nože obecně znamená lepší kvalitu sečení, vyšší hlučnost a vyšší potřebu výkonu. Hlubší žací ústrojí obecně znamená větší kapacitu, lepší kvalitu sečení a vyšší potřebný výkon . Nože s vysokým zdvihem znamenají lepší kvalitu sečení, vyšší hladinu hluku a vyšší potřebný výkon.

Jaká žací ústrojí jsou vyměnitelná?

Většina žacích nožů je vyměnitelná . Než si však koupíte první náhradní sekací plošinu, která se vám dostane do rukou, ujistěte se, že náhradní plošina a vaše původní plošina mají stejnou velikost a tvar.

Znamenají čísla na sekačkách palce?

Na obrázku níže jsou čísla kol sekačky na trávu 1-5, ale na výšce sečení je uvedeno 1,18-3 palce. Pokud dáte sekačku na nastavení s číslem 3, pravděpodobně budete sekat na 2 palce. Vyberte si sekačku, která má vyšší nastavení sečení, a nepředpokládejte, že čísla odpovídají palcům .

Které sekací ústrojí je lepší?

Lisované paluby jsou lehčí, cenově dostupnější a snadněji ovladatelné, ale mohou být odolnější , ale vyráběné jsou považovány za těžší a dražší. Volba mezi těmito dvěma palubami závisí na prioritách a rozpočtu uživatele'.

Jaká je nejběžnější velikost žacího ústrojí?

Jednu z nejběžnějších velikostí žacího ústrojí, 54″, najdete u všech předních značek sekaček s nulovou rotací. V této velikosti sekacího ústrojí se jedná o silné volby pro majitele domů, kteří chtějí vylepšit sečení na svém dvorku – nebo pro krajináře, kteří doplňují svůj vozový park o další model.

Mám si pořídit sekačku s pojezdem o velikosti 42 nebo 46 palců?

Sekačky s pojezdem jsou nejvhodnější pro dvory o rozloze jednoho akru nebo větší. Model s 42palcovým žacím ústrojím je skvělý pro sečení do dvou akrů , takže pokud máte větší pozemek, budete si chtít pořídit 46, 54, 60 nebo 72palcové žací ústrojí.

Jaká je nejběžnější velikost žacího ústrojí s nulovým otáčením?

Sekačka s nulovým obracením 54″
Jednu z nejběžnějších velikostí žacího ústrojí, 54″, najdete u všech předních značek sekaček s nulovou rotací. V této velikosti sekacího ústrojí se jedná o silné volby pro majitele domů, kteří chtějí vylepšit sečení na svém dvorku – nebo pro krajináře, kteří doplňují svůj vozový park o další model.

Dokáže sekačka s nulovým obratem posekat 20 akrů?

Sekačka s nulovým otáčením Z42 s rychlostí 6 km/h (maximální rychlost je 7 km/h) dokáže posekat jeden akr trávníku za 29 minut (24 minut při rychlosti 7 km/h). To odpovídá přibližně 16 akrům za průměrný 8hodinový pracovní den ( 20 akrů při rychlosti 7 mph). Sekačka s nulovým otáčením Z52 s rychlostí 6 mph (maximální rychlost je 7 mph) dokáže posekat jeden akr trávníku za 23 min.

Lze na sekačku nasadit libovolné ústrojí?

Paluby sekaček na trávu jsou z velké části zaměnitelné . Motory lze vyměnit bez problémů . Mohou se však lišit nože a systémy pohonu. Pracuji jako mechanik sekaček přes dvacet let a vyměnil jsem už spoustu palub.

Lze vyměnit žací ústrojí sekačky?

Výměna žacího ústrojí
Zasuňte palubu pod stroj a zatlačte ji dozadu, abyste vyměnili řemen na řemenici motoru . Poté posunujte palubu dopředu, dokud nebude v pozici, kdy můžete zvednout zadní část a znovu ji zavěsit na zadní podpěrný držák.

Co znamená 21palcová sekačka na trávu?

Věnujte pozornost velikosti sekacího ústrojí' ta udává, jak široký pokos dokáže sekačka při každém přejezdu vyčistit. S 21palcovou sekačkou vyčistíte zahradu na méně přejezdů než se 14palcovou, i když z toho vyplývá, že širší sekačky bývají těžší a hůře ovladatelné než jejich hubenější protějšky.

Jak zjistím, jakou výšku má moje sekačka?

Otevřete dvířka a vložte dovnitř pravítko, abyste změřili vzdálenost od země k okraji řezacího nože. Uvidíte, že je asi 2 palce nad zemí. Po změření výšky můžete provést úpravu a zvednout nebo snížit sekací ústrojí podle typu trávy na vašem dvoře.

Jakou velikost žacího ústrojí potřebuji pro sekačku s pojezdem?

Doporučujeme sekačku na trávu s pojezdem (nebo i tlačenou sekačku, pokud se na to chystáte). Možná ale nevíte, jak vybrat sekačku s pojezdem. Budete'potřebovat sekací ústrojí o šířce kolem 42 – 46″ . Motor by měl mít výkon 14 – 16 HP.

Je 42″ zero turn dostatečně velká?

Výběr sekačky s nulovým obracením
Opět mluvíme v přibližném měřítku, sekačka s 42palcovým pojezdem poseká dvouakrový pozemek (to s přihlédnutím k tomu, že část tohoto prostoru zabírá dům, příjezdová cesta, hospodářské budovy a různé krajinné prvky). Pro sekání ploch větších než dva akry použijte sekačku s větším pojezdem.

Je sekací ústrojí 72 příliš velké?

Na malém pozemku nepoužívejte velkou sekačku. Vyhodíte více trávy do mulčovacích záhonů a na jiné pozemky a nebudete moci sekat těsně v rozích a na úzkých místech. Při sekání pozemků o rozloze 1 až 10 akrů VOLTE 60-72palcové decky s výkonem přes 30 koní .

Jaká je nejlepší sekačka s nulovým otáčením pro 54palcové ústrojí?

Husqvarna Z254F 23-HP V-twin Dual Hydrostatic 54-in sekačka na trávu s nulovým počtem otáček . Sekačka Husqvarna Z254F 54-in Zero-turn Lawn Sekačka je vybavena dvouválcovým motorem o výkonu 23 HP, což z ní činí skvělou volbu pro střední třídu rezidenčních sekaček pro dvory o velikosti od dvou do tří akrů.

Kolik akrů dokáže posekat 72palcová sekačka za hodinu?

PRODUKTIVITA AKRŮ ZA HODINU
Rychlost pojezdu Záběr 36" 72" Deck
(K/PH) 80% 100%
6.44 1.16 2.91
7.24 1.31 3.27

Kolik akrů dokáže posekat 60palcová sekačka za hodinu?

60 palců X 6 mph x 80 % / 100 = 2,88 (zaokrouhlete na 2,9) akrů za hodinu. Tento vzorec se mi v průběhu let osvědčil.

Jsou všechna sekací ústrojí zaměnitelná?

Takže můžete snadno vyjmout jakýkoli motor a namontovat ho na jiné sekací ústrojí. Nicméně, i když jsou všechny motory zaměnitelné, neznamená to, že jsou zaměnitelná všechna žací ústrojí . Zatímco výrobci motorů sekaček se dohodli na standardních specifikacích pro montáž motoru, pro ostatní součásti sekaček žádná taková dohoda neexistuje.

Jsou sekací plošiny univerzální?

Paluby sekaček na trávu jsou z velké části zaměnitelné. Motory lze vyměnit bez problémů. Mohou se však lišit nože a systémy pohonu.

Mohu nasadit 21palcový nůž na 22palcovou sekačku?

Náhradní 21″ žací nůž Yardworks je určen pro použití v kombinaci s většinou plynových sekaček Yardworks a certifikovaných sekaček s průměrem 22" (56 cm). Tento žací nůž Yardworks poskytuje dráhu sečení 21″ (53 cm) a lze jej snadno instalovat jako náhradní nůž pro jakoukoli kompatibilní sekačku.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: