Jak zjistím model motoru podle VIN?

Číslo VIN najdete ve spodním rohu čelního skla na straně řidiče. V řadě čísel a písmen desáté zleva označuje modelový rok a osmé písmeno je kód motoru. Stačí prodavači v obchodě sdělit tyto dva znaky a máte vystaráno.

Jak zjistím model motoru svého vozu podle čísla VIN?

Čtvrtý až osmý znak označují značku, velikost a typ motoru . Devátý znak je bezpečnostní kód, který nám dává vědět, že VIN byl autorizován výrobcem. Desátý znak označuje modelový rok vozu. Jedenáctý znak označuje, který závod vozidlo vyrobil.
Kešované stránky

Jak zjistím model motoru podle VIN?

Jak se určuje model motoru?

Zjištění kódu typu motoru
Kód typu motoru je vyražen na boku motoru, obvykle v blízkosti výrobního čísla . Kód typu motoru může mít až 4 znaky.

Jak zjistím velikost motoru?

Zjištění velikosti motoru pro vozidlo, které právě vlastníte
Velikost motoru svého vozidla'můžete zjistit na nálepce na okně . Bude uvedena v části "Popis vozidla" v horní části okenní nálepky.

Co znamená sedmá číslice v čísle VIN?

Vzhledem k tomu, že norma VIN se používá již více než 30 let, měla by se při určování roku výroby vozidla brát v úvahu sedmá číslice. Pokud je sedmá číslice číselná, je modelový rok mezi lety 1981 a 2009.

Jaké motory má moje vozidlo?

Nejjednodušší způsob, jak zjistit velikost motoru, je nahlédnout do návodu k obsluze – měla by být uvedena na několika místech, včetně 'Specifications' nebo 'Mechanické informace'. Případně můžete příslušné informace zjistit z VIN kódu vašeho vozu (nachází se na straně řidiče'na palubní desce).

Mohu použít číslo VIN k vyhledání dílů?

Použití čísla VIN k vyhledání dílů může výrazně usnadnit proces objednávání, protože číslo VIN obsahuje všechny informace potřebné k identifikaci všeho, co se týká vozidla.

Jak dekódujete výrobní číslo motoru?

Složení sériového čísla motoru

  1. Seznamové číslo nebo seznam sestavení, obvykle 2 až 4 písmena následovaná 4 nebo 5 číslicemi.
  2. Písmeno identifikující zemi.
  3. Řada čísel znázorňující výrobní řadu, nazývaná také sériové číslo.
  4. písmeno označující rok výroby.

Je číslo modelu motoru stejné jako sériové číslo?

Číslo modelu představuje konkrétní typ stroje vyrobený výrobcem, zatímco sériové číslo je specifické pro váš stroj.

Lze podle čísla VIN určit velikost motoru?

Dekódování čísla VIN
Prozradí vám zemi původu. Druhý znak označuje výrobce. Třetí znak vám řekne typ nebo divizi vozidla. Čtvrtý až osmý znak vám řekne značku vozidla, styl karoserie, velikost a typ motoru, model a sérii .

Kde se nacházejí čísla motorů?

Sériové číslo motoru je na kovovém štítku připevněném k bloku, který se obvykle nachází na levé straně motoru .

Prozradí mi číslo VIN velikost motoru?

Dekódování čísla VIN
Prozradí vám zemi původu. Druhý znak označuje výrobce. Třetí znak vám řekne typ nebo divizi vozidla. Čtvrtý až osmý znak vám řekne značku vozidla, styl karoserie, velikost a typ motoru, model a sérii .

Která číslice kódu VIN je kód motoru?

Osmá
Číslo VIN je identifikační číslo vozidla a podle něj můžete zjistit velikost motoru. V řadě číslic a písmen desátá zleva označuje rok výroby modelu a osmá je kód motoru. Stačí prodavači v obchodě sdělit tyto dva znaky a máte vystaráno.

Která číslice ve VIN je kód motoru?

Vše je v kódu motoru (někdy označovaném jako číslo motoru) a identifikačním čísle vozidla (VIN). Číslo VIN najdete ve spodním rohu čelního skla na straně řidiče'. V řadě čísel a písmen desáté zleva označuje modelový rok a osmé je kód motoru.

Jaký mám motor s jakým válcem?

Spočítáním počtu zapalovacích svíček, které vidíte na motoru, získáte stejný počet, kolik válců má váš vůz . Zkontrolujte, zda'jsou očíslované. Můžete také zkontrolovat povrch motoru'protože většina motorů má své válce očíslované.

Co znamenají jednotlivé části čísla VIN?

Dekódování čísla VIN
První číslice/písmeno označuje zemi původu, zatímco další dva znaky identifikují výrobce. Identifikuje klíčové vlastnosti vozidla, jako je model, styl karoserie, motor a úroveň výbavy. Devátý znak je kontrolní číslo, které ověřuje, že číslo VIN je platné a není falešné.

Lze s číslem VIN něco dělat?

Představte si to jako historii svého vozu – vše od nehody po výměnu oleje se zaznamená pomocí identifikačního čísla vozidla. Pojišťovny mohou dokonce upravit ceny pojistného na základě toho, jaké informace se objeví při kontrole VIN.

Můžete si vyhledat číslo motoru?

Číslo motoru se nachází na tělese motoru vozidla'. Výrobci automobilů dbají na to, aby bylo číslo dobře viditelné. Je vytištěno na kovové nálepce a umístěno tak, aby bylo po otevření kapoty snadno viditelné.

Který štítek vám prozradí velikost motoru vozidla?

Velikost motoru (zdvihový objem) a identifikační číslo štítku pod kapotou (rodina motoru) a další informace o emisích najdete na štítku pod kapotou. Velikost motoru bude obvykle uvedena v jednotkách litrů (3,2 L = 3,2 litru).

Co znamená šestá číslice v čísle VIN?

Posledních šest číslic je pořadové číslo výroby , které každý vůz obdrží na montážní lince.

Kolik čísel má kód motoru?

Ačkoli neexistuje žádný konkrétní mezinárodní nebo univerzální standard pro čísla motorů, obvykle se pohybují od 11 do 17 číslic a často mají kód, který bude pro každého výrobce jedinečný. To umožňuje každému výrobci identifikovat každý jednotlivý motor a dobu jeho výroby.

Které písmeno kódu VIN udává velikost motoru?

osmá číslice
Osmá číslice udává velikost motoru vozu a je obvykle reprezentována písmenem. To je opravdu užitečné, pokud'kupujete náhradní díly pro svůj vůz, protože je tím zajištěno, že najdete náhradní díl, který'přesně odpovídá typu motoru.

Kolik číslic má kód motoru?

Číslo motoru je šestimístné číslo, které následuje po třímístném kódu motoru. Můžete si všimnout, že číslo motoru obsahuje tři číslice, za nimiž následuje dalších šest číslic. První tři číslice jsou kódem motoru vašeho vozidla'a posledních šest číslic je číslo motoru vašeho vozidla'.

Jak dekódujete číslo motoru?

Číslo motoru je šestimístné číslo, které následuje po třímístném kódu motoru. Můžete si všimnout, že číslo motoru obsahuje tři číslice, za kterými následuje dalších šest číslic. První tři číslice jsou kód motoru vašeho vozidla'a posledních šest číslic je číslo motoru vašeho vozidla'.

Co vám prozradí výrobní číslo motoru?

Sériové číslo může pomoci určit model motoru a také pomoci určit správné servisní díly a výměny na základě zlomů sériového čísla .

Jaké jsou 3 nejdůležitější číslice čísla VIN?

Jak dekódovat číslo VIN?

  • Číslice 1 až 3 dohromady představují WMI (World Manufacturer Identifier).
  • Číslice 4 až 8 představují část deskriptoru vozidla.
  • Číslice 9 je kontrolní číslice.
  • Číslice 10 až 17 představují sekci identifikátoru vozidla.
  • Jedenáctá číslice je kód závodu výrobce.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: