Jak zjistím, zda má můj motor filtr pevných částic?

U některých modelů automobilů musíte hledat nálepku na kapotě, abyste zjistili, zda má váš vůz DPF filtr. Některé společnosti umisťují tento štítek na jednu z krytek v motoru nebo nad nárazník. Na druhou stranu, pokud byl váš vůz uveden na trh až po zavedení DPF jako standardní výbavy, můžete to zjistit nahlédnutím do příručky k modelu vašeho vozu.

Které motory mají DPF?

Filtr pevných částic (zkráceně DPF) je součástí výfukového systému automobilu se vznětovým motorem, který má za úkol odfiltrovat škodlivé saze. Vznětové motory při spalování paliva produkují velké množství sazí. Tyto saze se nazývají pevné částice.
Cached

Jak zjistím, zda má můj motor DPF filtr?

Mají všechny vznětové motory filtr pevných částic?

Všechny dieselové motory vyrobené od roku 2009 mají DPF filtr , některé dieselové motory vyrobené před tímto rokem jej mají také. Pokud jezdíte na delší vzdálenosti alespoň několikrát za měsíc, měl by mít DPF filtr dostatek příležitostí k regeneraci.

Které dieselové vozy nemají DPF filtr?

Které vozy se vznětovými motory nemají DPF filtr?

 • BMW E36 320D.
 • BMW E46 320D.
 • BMW E90 BHP.
 • BMW 163 BHP.
 • BMW 330D X5.
 • BMW 530D X5.
 • BMW 525D X5.

Kde se nachází filtr pevných částic DPF v mém vozidle?

DPF filtr je často první součástí výfukového systému automobilu. U některých vozů je DPF filtr skutečně vidět pod kapotou. DPF filtr obsahuje jemnou síťku, která zachycuje saze a další emise pevných částic, které vycházejí z motoru.

Od kterého roku se DPF začal používat v automobilech?

O filtrování pevných částic u dieselových motorů se začalo uvažovat v 70. letech 20. století kvůli obavám z dopadů vdechovaných pevných částic. Filtry pevných částic se u nesilničních strojů používají od roku 1980 a u automobilů od roku 1985 .

Ve kterém roce se do automobilů dostaly filtry DPF?

2009
Zjednodušeně řečeno, DPF je filtr, který se montuje do automobilu s naftovým motorem a zachycuje a ukládá výfukové plyny, které by jinak byly vypouštěny do atmosféry. DPF filtry se do automobilů se vznětovými motory standardně montují od roku 2009 , kdy byla zavedena legislativa Euro 5 týkající se emisí výfukových plynů, která má pomoci snížit emise CO2 z automobilů.

Od kterého roku je u dieselů vyžadován DPF filtr?

2007
V roce 2007 byly filtry pevných částic zavedeny u všech středně těžkých a těžkých motorů na severoamerickém trhu (USA & Kanada), a to u různých aplikací od dieselových pick-upů až po traktory třídy 8. V roce 2007 byly filtry pevných částic zavedeny u všech dieselových motorů na severoamerickém trhu (USA & Kanada). Odhaduje se, že v období 2007-2010 bylo vyrobeno 2 000 000 motorů vybavených filtrem DPF [2247] .

Ve kterém roce se u dieselových motorů začal používat DPF filtr?

2009
Zjednodušeně řečeno, DPF je filtr, který se montuje do automobilu s naftovým motorem a zachycuje a ukládá výfukové plyny, které by jinak byly vypouštěny do atmosféry. DPF filtry se do automobilů se vznětovými motory standardně montují od roku 2009 , kdy byla zavedena legislativa Euro 5 týkající se emisí výfukových plynů, která má pomoci snížit emise CO2 z automobilů.

Může diesel jezdit bez DPF filtru?

Bez nasazeného filtru DPF se na součástech motoru mohou hromadit saze a další pevné částice, které způsobují nadměrné opotřebení nákladních vozidel . To může vést k vážným problémům s motorem v budoucnu a k nákladným opravám.

Co znamená symbol DPF na přístrojové desce?

Co dělat, když se objeví kontrolka DPF? Když se rozsvítí kontrolka DPF, znamená to'že selhala ' pasivní regenerace' a že je třeba aktivně regenerovat filtr pevných částic . To můžete provést tak, že zvýšíte rychlost na více než 40 km/h na dobu 10 až 15 minut.

Která auta mají nejhorší problémy s filtrem pevných částic?

Které vozy mají nejvíce problémů s filtrem DPF?

 • Nissan Qashqai a X-Trail 2006 – současné modely.
 • Audi A3, A4 & A6 – 2006 až 2012.
 • Škoda Octavia & ostatní modely 2004 – 2013.
 • VW – 2006 – 20012.
 • BMW řady 3 & 5 2004 – 2012.

Lze vymazat DPF filtr?

Odstranění DPF je snadné !
První se týká používání softwaru. Spočívá v přeprogramování počítače tak, aby již nebral v úvahu filtr pevných částic. Druhá část spočívá v působení přímo na výfukové potrubí. DPF filtr se oddělí, vyprázdní a poté se opět přivaří na potrubí.

V jakém roce byl filtr DPF vyžadován?

Počínaje modelovým rokem 2007 , vyžadovalo 100 % silničních vznětových motorů pro těžká vozidla použití DPF a 50 % motorů vyžadovalo technologii pro regulaci emisí oxidů dusíku (NOx). Počínaje modelovým rokem 2010 vyžadovalo 100 % silničních těžkých vznětových motorů technologii regulace emisí NOx.

Mají starší diesely DPF filtr?

Ve skutečnosti musí mít všechny dieselové vozy od září 2009 ve výfuku filtr DPF, který zabraňuje uvolňování sazí (saze trap) do atmosféry. Ačkoli je to součástí normy Euro 5 pro dieselové vozy, existují i některé starší modely, které mají DPF .

Poškozuje odstranění DPF filtru motor?

Odstranění filtru nemá vliv na výkon vozidla a někteří motoristé dokonce uvádějí, že bez něj dosahují lepší spotřeby paliva a výkonu motoru.

Je odstranění DPF filtru nezákonné?

Odstranění filtru pevných částic z vašeho vozu je nezákonný zákrok, který vás může přijít draho. Článek L. 318-3 silničního zákoníku od roku 2014 výslovně zakazuje „odstranění zařízení pro kontrolu znečištění“.

Co se stane, když je DPF filtr zablokován?

Příčinou většiny problémů s filtrem pevných částic je právě jeho nesprávná regenerace: dochází k jeho zablokování, což zvyšuje emise výfukových plynů, tlumí výkon motoru a někdy dokonce uvádí vůz do omezeného 'režimu kulhavého domova' .

Je v pořádku jezdit se zapnutou kontrolkou DPF?

Neignorujte výstražnou kontrolku
Pokud ignorujete výstražnou kontrolku DPF a pokračujete v jízdě relativně pomalu, stylem stop/start, ve filtru se hromadí saze, dokud váš vůz nepřejde do 'režimu omezeného výkonu', aby nedošlo k jeho poškození. Pokud to necháte dojít tak daleko: Samotná rychlá jízda nebude stačit.

Kolik kilometrů ujedete, než dojde k zablokování DPF filtru?

Špatný servis a údržba vozidla mohou také způsobit zablokování DPF filtru. Obecně platí, že DPF filtr by měl vydržet nejméně 100 000 km, pokud je vozidlo dobře servisováno a je o něj dobře pečováno.

Jak vypadá zablokovaný DPF filtr?

Ztráta výkonu motoru: Ucpaný DPF filtr může způsobit znatelnou ztrátu výkonu motoru. Vozidlo může být pomalé nebo může mít potíže s akcelerací , zejména při stoupání do kopce nebo při předjíždění.

Kolik stojí odstranění DPF filtru?

Náklady na odstranění DPF filtru se liší v závislosti na značce a modelu vašeho vozidla. Obecně lze říci, že náklady na vymazání DPF provedené odborníkem se pohybují mezi 500 a 2000 USD. Je však také možné, abyste jej provedli sami, pokud jste zruční s nářadím a vyznáte se v motoru automobilu.

Kolik výkonu přidá vymazání DPF?

V mnoha případech se správným odstraněním DPF filtru získá více než 100 koní a zároveň se zlepší spotřeba paliva a životnost vašeho vozidla. Zeptejte se nás na službu vymazání DPF filtru Ford 6,4L nebo na službu pro váš vůz GMC, Dodge nebo Chevrolet.

Vyžadují všechny vznětové motory DEF?

V současné době musí mít každý nový dieselový stroj s výkonem nad 74 koní systém SCR a používat DEF . Do výfukových plynů se vstřikuje DEF před vstupem do katalyzátoru SCR, kde se následně přemění na čistý vzduch, který vystupuje z výfuku.

Můžete provozovat dieselový motor bez filtru pevných částic DPF?

Vozidlo nemusí dobře fungovat .
Bez filtru DPF neobdrží řídicí jednotka vozidla se vznětovým motorem správné informace ze snímačů týkající se minimálního a maximálního přípustného protitlaku, což vede k chybovým kódům a pravděpodobně k tomu, že vozidlo pracuje v režimu „limp“.

Kolik stojí odstranění DPF filtru?

od 500 do 2000 USD
Náklady na odstranění DPF filtru se liší v závislosti na značce a modelu vašeho vozidla. Obecně lze říci, že náklady na vymazání DPF provedené odborníkem se pohybují mezi 500 a 2000 USD. Je však také možné, abyste jej provedli sami, pokud jste zruční s nářadím a vyznáte se v motoru automobilu.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: