Jak dekódovat sériové číslo vozu?

Co znamenají písmena a číslice v čísle VIN?První skupina tří čísel a písmen v čísle VIN tvoří světový identifikátor výrobce (WMI).Dalších šest číslic ke kontrole (pozice 4-9) je část popisu vozidla.Následující skupina osmi prvků (10-17) je část identifikátoru vozidla.Více položek…

Jak přečíst výrobní číslo vozu?

Dekódování čísla VIN

 1. První znak udává, kde na světě bylo vozidlo vyrobeno. …
 2. Druhý znak označuje výrobce.
 3. Třetí znak vás informuje o typu nebo divizi vozidla.
 4. Čtvrtý až osmý znak vás informuje o značce vozidla, typu karoserie, velikosti a typu motoru, modelu a sérii.

Kešované stránky

Jak dekódovat výrobní číslo vozidla?

Jak rozšifrovat číslo VIN?

Jak přečíst a dešifrovat číslo VIN vašeho vozu'.

 1. 1. – Písmeno nebo číslo udávající, kde na světě byl vůz vyroben. …
 2. 2. – Výrobce, který vůz vyrobil. …
 3. 3. – Konkrétní divize výrobce, která vůz vyrobila. …
 4. 4. – Bezpečnostní prvky a informace specifické pro daný model. …
 5. 5. – Série vozu'a. …
 6. 6. a 7. – Styl karoserie.

Kešované stránky

Co znamenají jednotlivé číslice ve VIN?

První číslice určuje zemi původu nebo místo konečné montáže vašeho vozidla. Druhá číslice označuje výrobce a oblast, kde bylo vaše vozidlo vyrobeno. Třetí číslice ve spojení s prvními dvěma číslicemi označuje typ vozidla nebo výrobní divizi.
Kešované stránky

Jak dekódovat popisek vozu?

Jak dekódovat kód VIN?

 1. Číslice 1 až 3 v kombinaci představují WMI, (World Manufacturer Identifier).
 2. Číslice 4 až 8 představují část popisu vozidla.
 3. Číslice 9 je kontrolní číslice.
 4. Číslice 10 až 17 představují sekci identifikátoru vozidla.
 5. Jedenáctá číslice je kód závodu výrobce.

Kešované stránky

Co vám řekne výrobní číslo motoru?

Sériové číslo může pomoci určit model motoru a také pomoci určit správné servisní díly a výměny na základě přerušení sériového čísla .

Jak dekódujete 12místné číslo VIN?

Co znamenají písmena a číslice v čísle VIN?

 1. První skupina tří čísel a písmen v čísle VIN tvoří světový identifikátor výrobce (WMI).
 2. Dalších šest číslic, které je třeba zkontrolovat (pozice 4-9), tvoří část popisu vozidla.
 3. Následující skupina osmi prvků (pozice 10-17) je část identifikátoru vozidla.

Proč nelze dekódovat můj VIN?

Pokud VIN, který používáte, není dekódován, nejprve dvakrát, třikrát nebo dokonce čtyřikrát zkontrolujte, zda jste jej zapsali správně a zda jej zadáváte správně. Většinou se jedná o chybu uživatele . Pokud se jedná o NOVÉ vozidlo aktuálního roku, je možné, že databáze nebyla aktualizována pro novější vozidla.

Co to znamená, když se VIN nerozkódoval?

Tato zpráva znamená, že nejsme schopni dekódovat vaše informační číslo vozidla, protože se nejedná o uznávaný VIN pro osobní nebo lehký nákladní automobil, vyrobený po roce 1980 a určený k prodeji v Kanadě nebo USA, nebo se jedná o jedinečný typ vozidla (viz níže), který nejsme schopni dekódovat a/nebo pro něj vygenerovat zprávu …

Co znamená osmá číslice ve VIN?

A váš titul. Doufáme, že vám toto video pomůže, které vám přináší 1a auto calm. Váš zdroj kvalitních náhradních dílů a nejlepšího servisu na internetu.

Jaká číslice ve VIN znamená rok výroby?

Desátý znak
Desátý znak v sedmnáctimístném čísle VIN představuje modelový rok vozidla. Tato norma platí pro vozidla vyrobená v roce 1981 nebo později.

Co je to kód identifikačního systému vozidla?

Identifikační číslo vozidla (VIN) (nazývané také číslo podvozku nebo číslo rámu) je jedinečný kód, včetně sériového čísla, používaný v automobilovém průmyslu k identifikaci jednotlivých motorových vozidel, tažených vozidel, motocyklů, skútrů a mopedů , jak jej definovala Mezinárodní organizace pro normalizaci v …

Lze z čísla VIN získat osobní údaje?

Vzhledem k tomu, že údaje VIN nejsou veřejně dostupné , je poskytnutí čísla VIN vašeho vozu'potenciálnímu kupci, ať už online nebo osobně, zcela bezpečné. Číslo VIN lze použít pouze k získání obecných informací o servisních záznamech a historii vašeho vozidla. Koneckonců, kdokoli může přistoupit k vašemu vozu a přečíst si jeho VIN.

Jak zjistím kód motoru z čísla motoru?

Číslo VIN je identifikační číslo vašeho vozidla a podle něj můžete zjistit velikost motoru. V řadě čísel a písmen desáté zleva označuje modelový rok a osmé jsou kódy motoru . Stačí prodavači v obchodě sdělit tyto dva znaky a máte vystaráno.

Jak přečíst číslo modelu motoru?

Číslo modelu motoru je obvykle číslo vyražené do kovu přímo na motoru. Některé motory tlačných sekaček se dodávají s krytem nebo "krytem". Je třeba poznamenat, že tyto kryty se dodávají v různých barvách, velikostech a tvarech. Bez ohledu na váš kryt bude číslo modelu motoru na jednom ze 3 míst .

Co vám řekne osmá číslice kódu VIN?

A váš titul. Doufáme, že vám toto video pomůže, které vám přináší 1a auto calm. Váš zdroj kvalitních náhradních dílů a nejlepšího servisu na internetu.

Jak dekódovat 14místný VIN?

Co znamenají písmena a číslice v čísle VIN?

 1. První skupina tří čísel a písmen v čísle VIN tvoří světový identifikátor výrobce (WMI).
 2. Dalších šest číslic, které je třeba zkontrolovat (pozice 4-9), tvoří část popisu vozidla.
 3. Následující skupina osmi prvků (pozice 10-17) je část identifikátoru vozidla.

Co způsobuje neplatnost čísla VIN?

2) Je možné, že jste zadali VIN s neplatnými znaky . Číslo VIN může obsahovat pouze určitá písmena a číslice. VIN například nepoužívá písmena I, O nebo Q. Pokud vaše VIN obsahuje některé z nich, zkuste místo nich použít číslo 1, písmeno L nebo číslo 0.

Co se stane, když se VIN neshoduje?

Pokud se VIN liší o více než jednu číslici, může místní úřad DMV požadovat další dokumenty k opravě. Pokud se VIN na vozidle a na titulu zcela liší, můžete se setkat s podvodem. Kupovat vůz se špatným VIN uvedeným v názvu je špatný nápad.

Která tři písmena nejsou na čísle VIN povolena?

Nepovolené znaky
Čísla VIN mohou obsahovat jakékoli alfanumerické znaky kromě písmen I, O a Q . Tato písmena byla ze standardu VIN vyloučena, aby nedocházelo k záměně s čísly jedna a nula. Kromě toho musí být devátá číslice čísla VIN buď číselná (0 až 9), nebo písmeno X.

Co znamená sedmá číslice v čísle VIN?

Vzhledem k tomu, že norma VIN se používá již více než 30 let, je třeba vzít v úvahu 7. číslici pro určení modelového roku vozidla . Pokud je 7. číslice číselná, jedná se o modelový rok v rozmezí let 1981 až 2009.

Co znamená 9. číslice v čísle VIN?

Kontrolní číslice
Čísla 4 až 8 popisují vozidlo pomocí takových informací, jako je model, typ karoserie, zádržný systém, typ převodovky a kód motoru. Číslo 9 je kontrolní číslice, která se používá k odhalení neplatných čísel VIN .

Jak přečíst VIN modelového roku?

Třetí číslo nebo písmeno používá výrobce vozidla k určení, o jaký typ vozidla se jedná: osobní automobil, nákladní automobil, autobus atd. Desátý znak VIN označuje modelový rok .

Jaké údaje obsahuje identifikační číslo vozidla?

Identifikační číslo vozidla (VIN) je jedinečný kód přidělený každému motorovému vozidlu při jeho výrobě. VIN je 17znakový řetězec písmen a číslic bez mezer a písmen Q (q), I (i) a O (o ); ta jsou vynechána, aby nedošlo k záměně s číslicemi 0 a 1.

Je sériové číslo stejné jako VIN?

Identifikační číslo vozidla (VIN) (známé také jako sériové číslo) je 17znakový kód složený z písmen a číslic, který identifikuje vaše vozidlo. Číslo VIN můžete najít na několika místech: Na horní straně palubní desky na straně řidiče. Uvnitř dveří na straně řidiče.

Může mi číslo VIN prozradit, kdo je vlastníkem vozidla?

To není pravda, protože VIN neprozrazuje registrované vlastníky vozidla , jejich jména, telefonní čísla ani adresy bydliště. Číslo VIN pouze ukazuje, kdy vozidlo změnilo majitele a ve které zemi se tak stalo. Pokud zjistíte, že se majitelé často měnili, měli byste se mít na pozoru před možnými problémy.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: