Jak dekódujete 15místné číslo VIN?

Co znamenají písmena a číslice v čísle VIN?První skupina tří čísel a písmen v čísle VIN tvoří světový identifikátor výrobce (WMI).Dalších šest číslic ke kontrole (pozice 4-9) je část popisu vozidla.Následující skupina osmi prvků (10-17) je část identifikátoru vozidla.Více položek…

Jak přečíst patnáctimístné číslo VIN?

Jak dekódovat číslo VIN?

  1. Číslice 1 až 3 dohromady představují WMI, (World Manufacturer Identifier).
  2. Číslice 4 až 8 představují část popisu vozidla.
  3. Číslice 9 je kontrolní číslice.
  4. Číslice 10 až 17 představují sekci identifikátoru vozidla.
  5. Jedenáctá číslice je kód závodu výrobce.

Kešované stránky

Jak dekódujete patnáctimístné číslo VIN?

Jak ručně dekódovat VIN?

Dekódování čísla VIN

  1. První znak udává, kde na světě bylo vozidlo vyrobeno. …
  2. Druhý znak označuje výrobce.
  3. Třetí znak vám řekne typ nebo divizi vozidla.
  4. Čtvrtý až osmý znak vás informuje o značce vozidla, typu karoserie, velikosti a typu motoru, modelu a sérii.

Co znamenají jednotlivé číslice kódu VIN?

První číslice určuje zemi původu nebo místo konečné montáže vašeho vozidla. Druhá číslice označuje výrobce a oblast, kde bylo vaše vozidlo vyrobeno. Třetí číslice ve spojení s prvními dvěma číslicemi označuje typ vozidla nebo výrobní divizi.

Co znamená osmé písmeno v čísle VIN?

A váš titul. Doufáme, že vám toto video pomůže, které vám přináší 1a auto calm. Váš zdroj kvalitních náhradních dílů a nejlepší servis na internetu.

Existují patnáctimístná čísla VIN?

NHTSA požaduje, aby všechna vozidla vyrobená od roku 1981 měla přiděleno 17místné číslo VIN . Před rokem 1981 neexistoval žádný standard VIN.

Říká vám číslo VIN velikost motoru?

Najdete ho ve spodním rohu čelního skla na straně řidiče'. Číslo VIN je identifikační číslo vašeho vozidla a podle něj můžete zjistit velikost motoru . V řadě čísel a písmen desáté zleva označuje modelový rok a osmé jsou kódy motoru.

Jak mohu zdarma dekódovat své číslo VIN?

Krok 1: Přejděte na stránku https://vpic.nhtsa.dot.gov/decoder/ a zadejte celý kód VIN do dekodéru NHTSA'VIN, poté klikněte na tlačítko Dekódovat VIN . Krok 2: Podívejte se do pole ve spodní části výsledku stránky, kde je výslovně uveden výrobní závod a země pro hledané vozidlo.

Proč nelze dekódovat můj VIN?

Pokud VIN, který používáte, nejde dekódovat, nejprve dvakrát, třikrát nebo dokonce čtyřikrát zkontrolujte, zda jste ho zapsali správně a zda ho zadáváte správně. Většinou se jedná o chybu uživatele . Pokud se jedná o NOVÉ vozidlo aktuálního roku, je možné, že databáze nebyla aktualizována pro novější vozidla.

Může mi číslo VIN napovědět, jaké mám možnosti?

Identifikační číslo vozidla (VIN) je 17místný jedinečný kód přidělený vozidlu při jeho výrobě. Udává výrobce, místo výroby a možnosti vozidla.

Která číslice čísla VIN je kód motoru?

Osmý
Číslo VIN je identifikační číslo vašeho vozidla a podle něj můžete zjistit velikost motoru. V řadě číslic a písmen desátá zleva označuje modelový rok a osmá je kód motoru. Stačí prodavači v obchodě sdělit tyto dva znaky a máte vystaráno.

Co znamená sedmé písmeno v čísle VIN?

Pokud je na 7. pozici VIN písmeno, pak je vaše vozidlo vyrobeno v letech 2010 až 2039 . Pokud je 7. pozice VIN číslem, pak je vaše vozidlo vyrobeno před rokem 2010.

Co znamená 9. číslice v čísle VIN?

Kontrolní číslice
Čísla 4 až 8 popisují vůz a uvádějí například model, typ karoserie, zádržný systém, typ převodovky a kód motoru. Číslo 9 je kontrolní číslice, která se používá k odhalení neplatných VIN.

Co když VIN nemá 17 číslic?

Co když VIN nemá 17 znaků? Překontrolujte, zda máte správný VIN a zda jste jej správně opsali . Jakmile ověříte, že VIN má určitě méně než 17 znaků, je pravděpodobné, že VIN pochází z vozidla z doby před rokem 1981. Před rokem 1981 se délka VIN pohybovala od 11 do 17 znaků.

Kolik znaků má VIN z roku 1970?

V roce 1970 se stal standardem desetimístný VIN. V únoru 1977 vydala organizace ISO první verzi normy ISO 3779, mezinárodního standardu pro VIN's.

Jakou část VIN tvoří kód motoru?

Osmý
Číslo VIN je identifikační číslo vašeho vozidla a podle něj můžete zjistit velikost motoru. V řadě číslic a písmen desátá zleva označuje modelový rok a osmá je kód motoru. Stačí prodavači v obchodě sdělit tyto dva znaky a máte vystaráno.

Jak zjistím, jakou mám velikost motoru?

Zjištění velikosti motoru pro vozidlo, které právě vlastníte
Velikost motoru svého vozidla najdete na okenní samolepce. Je uvedena v části "Popis vozidla" v horní části okenní nálepky.

Existuje bezplatná aplikace pro zjištění čísla VIN?

Aplikace Carbly's VIN scanner pro iPhone a Android dokáže během okamžiku přečíst a dekódovat čárové kódy VIN. Po vycentrování čárového kódu v cílové oblasti aplikace Carbly dekóduje VIN, načte údaje o konfiguraci vozidla a předloží podrobný odhad a zprávu o historii vozidla.

Existuje bezplatná aplikace pro skenování VIN?

Aplikace VIN decoder & vehicle history je jednou z nejlepších aplikací pro skenování VIN pro prodejce. Tato aplikace pro skenování VIN, kterou představila společnost Vehicle Databases Inc. je vyvinuta pomocí vysoce kvalitní technologie OCR a snadno identifikuje identifikační čísla vozidel (VIN). Aplikace VIN decoder &; Vehicle History umožňuje bezplatné dekódování VIN .

Co způsobuje neplatnost čísla VIN?

2) Je možné, že jste zadali číslo VIN s neplatnými znaky . Číslo VIN může obsahovat pouze určitá písmena a číslice. VIN například nepoužívá písmena I, O nebo Q. Pokud vaše VIN obsahuje některé z nich, zkuste místo nich použít číslo 1, písmeno L nebo číslo 0.

Co se stane, když se VIN neshoduje?

Pokud se VIN liší o více než jednu číslici, může místní úřad DMV požadovat další dokumenty k opravě. Pokud se VIN na vozidle a na titulu zcela liší, můžete se setkat s podvodem. Kupovat vůz se špatným VIN uvedeným v názvu je špatný nápad.

Jaký je kód motoru na čísle VIN?

Číslo VIN je identifikační číslo vozidla a podle něj můžete zjistit velikost motoru. V řadě čísel a písmen desáté zleva označuje modelový rok a osmé je kód motoru . Stačí prodavači v obchodě sdělit tyto dva znaky a máte vystaráno.

Mohu použít své číslo VIN k vyhledání dílů?

Použití čísla VIN k vyhledání dílů může výrazně usnadnit proces objednávání, protože číslo VIN obsahuje všechny informace potřebné k identifikaci všeho, co se týká vozidla.

Jak zjistím kód motoru?

Kód motoru na výrobním štítku
V závislosti na značce a modelu vozu může být výrobní štítek umístěn na různých místech, nejčastěji: v motorovém prostoru, když stojíte před otevřenou kapotou vozu'hledejte na levé straně, hned za nádrží chladicí kapaliny . na krytu vačky . v blízkosti převodovky .

Jak zjistím, jaký typ motoru mám?

„Typ motoru svého vozu poznáte podle čísla VIN, které najdete v návodu k obsluze nebo pod kapotou. Osmá číslice obsahuje informace o motoru.

Jaké je třetí písmeno v čísle VIN?

Třetí číslo nebo písmeno používá výrobce vozidla k identifikaci, o jaký druh vozidla se jedná : osobní automobil, nákladní automobil, autobus atd. Desátá číslice čísla VIN označuje modelový rok.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: