Jak identifikujete podvozek?

Číslo podvozku je často vytištěno na dveřích na straně řidiče. Na B-sloupku vozu se nachází kovová lišta, na které je číslo vytištěno. Ten je vidět po otevření dveří na straně řidiče.

Je VIN stejné jako podvozek?

Číslo VIN vozu se někdy nazývá číslo podvozku. Jedná se o totéž – identifikační číslo vozidla je vyraženo na podvozku vozu, a je tedy pevně spojeno s daným modelem. Motory automobilů však nejsou pevně spojeny s daným vozem – stejně jako jiné součásti je lze měnit.

Jak se pozná podvozek?

Jak vypadá číslo podvozku?

První číslice udává, kde bylo vozidlo vyrobeno, a další 2 písmena označují výrobce vozidla. Ve výše uvedeném příkladu '1' označuje, že vozidlo bylo vyrobeno v USA a HG je vozidlo Honda. Pokud by tedy číslo podvozku bylo 2HG nebo 3HG, pak by označovalo vozidlo Honda vyrobené v Kanadě nebo Mexiku.

Jaký je příklad čísla podvozku?

Například číslo podvozku (rámu) SV30-0169266 se rozdělí jako "V30" identifikující model Toyota Camry/Vista x30; "S" identifikující motor (4S-FE) a "0169266" je sériové číslo vozidla.

Co označuje číslo podvozku?

Identifikační číslo vozidla, číslo podvozku a číslo motoru jsou jedinečná identifikační čísla vašeho vozidla. VIN je alfanumerický kód o 17 znacích. Dekódování tohoto čísla vám pomůže identifikovat rok a měsíc výroby modelu vozidla'. Podobně číslo podvozku je poslední šestimístné číslo VIN .
Kešované

Jakou část čísla VIN tvoří podvozek?

Ano, číslo podvozku i identifikační číslo vozidla (VIN) jsou stejné.

Kolik číslic má číslo podvozku?

17 znaků
Co je to VIN nebo číslo podvozku? Identifikační číslo vozidla neboli VIN obsahuje 17 znaků, které jsou pro vozidlo jedinečné, podobně jako jedinečný identifikační kód vozidla'.

Jaké jsou 4 číslice podvozku?

První číslice: Údaje o tom, kde bylo vozidlo vyrobeno. Druhá a třetí číslice: Údaje o výrobci. Čtvrtá až osmá číslice: Údaje o značce vozu, typu motoru, objemu motoru a druhu paliva vozu. Devátá číslice: Bezpečnostní kód poskytnutý výrobcem vozu.

Jaké je šestimístné číslo podvozku?

Číslo podvozku je posledních šest číslic identifikačního čísla vozidla (VIN), takže k určení čísla podvozku je třeba zjistit VIN. U automobilů a motocyklů je VIN uvedeno na různých místech, takže to, kde jej budete hledat, závisí na typu vašeho vozidla.

Jaký je podvozek mého vozidla?

Identifikační číslo vozidla (VIN) nebo číslo podvozku najdete na palubní desce, dveřích na straně řidiče'a v technickém průkazu . Všechna osobní a lehká užitková vozidla vyrobená po roce 1981 mají jedinečný 17znakový kód VIN, který poskytuje přístup k cenným informacím o historii daného vozidla'.

Jak vypadá číslo podvozku nebo rámu VIN?

Číslo VIN nebo číslo podvozku najdete na palubní desce, dveřích na straně řidiče'a v technickém průkazu. Všechny osobní a lehké užitkové automobily vyrobené po roce 1981 mají jedinečné 17znakové číslo VIN, které poskytuje přístup k cenným informacím o historii daného vozidla'.

Kde se nachází podvozek vozidla?

Podvozek je spodní kostra vašeho vozidla . Je v něm umístěn podvozek, motor, převodovka, hnací hřídel, diferenciál a odpružení. Ve společnosti Silvhorn Automotive je naším posláním správně udržovat každou část vašeho podvozku.

Jak dekódujete číslo podvozku?

Dekódování čísla VIN

 1. První znak udává, kde na světě bylo vozidlo vyrobeno. …
 2. Druhý znak označuje výrobce.
 3. Třetí znak udává typ nebo divizi vozidla.
 4. Čtvrtý až osmý znak vás informuje o značce vozidla, stylu karoserie, velikosti a typu motoru, modelu a sérii.

Co vám prozradí první tři písmena čísla podvozku?

První tři znaky jednoznačně identifikují výrobce vozidla pomocí světového identifikátoru výrobce nebo kódu WMI (World manufacturer identifier). WMI jsou první tři znaky identifikačního čísla vozidla, které jednoznačně identifikuje výrobce motorového vozidla nebo přívěsu.

Jak dekódovat číslo podvozku vozidla?

Dekódování čísla VIN
Zde'je snadný způsob, jak zjistit a dekódovat rok výroby automobilu pomocí čísla podvozku VIN. Abecední význam: Např. 10. písmeno čísla podvozku označuje rok výroby u značky Hyundai / Honda / Renault atd. Pokud je to P – znázorňuje rok výroby 2023 a pokud N, představuje rok 2022.

Kolik písmen má číslo podvozku?

Od roku 1980 se číslo podvozku skládá ze 17 znaků. Používají se velká písmena a číslice, ale řada písmen se nikdy nepoužívá. Jedná se o písmena O, I a Q. Je to proto, že je lze snadno zaměnit s číslicemi 0, 1 a 9.

Kolik číslic by mělo mít číslo podvozku?

17 znaků
Číslo VIN nebo číslo podvozku najdete na palubní desce, dveřích na straně řidiče'a v technickém průkazu. Všechny osobní a lehké užitkové automobily vyrobené po roce 1981 mají jedinečné 17znakové číslo VIN, které poskytuje přístup k cenným informacím o historii daného vozidla'.

Jakou část VIN tvoří číslo podvozku?

Číslo podvozku je posledních šest číslic identifikačního čísla vozidla (VIN), takže k určení čísla podvozku musíte najít VIN.

Co zahrnuje podvozek?

Podvozek se skládá z následujících součástí: kola, nosiče kol, ložiska kol, brzdy, zavěšení kol, nosiče náprav, odpružení (včetně protiprokluzového systému) …

Jak přečíst kód podvozku?

Dekódování čísla VIN

 1. První znak udává, kde na světě bylo vozidlo vyrobeno. …
 2. Druhý znak označuje výrobce.
 3. Třetí znak udává typ nebo divizi vozidla.
 4. Čtvrtý až osmý znak vás informuje o značce vozidla, stylu karoserie, velikosti a typu motoru, modelu a sérii.

Jsou všechna čísla podvozků sedmnáctimístná?

Nejběžnějším formátem VIN je 17místný VIN, který se stal standardem pro všechna vozidla vyrobená od ledna 1981 . Vozidla vyrobená před rokem 1981 mohou mít jen 5 až 13 číslic.

Jaké je 13místné číslo podvozku?

VIN je jedinečné sériové číslo, které identifikuje vozidlo a udává jeho historii . Používá se v mnoha oblastech prosazování práva, například při koupi nebo prodeji osobních a nákladních automobilů, dodávek, obytných vozů, motocyklů nebo v případě jejich odcizení a nalezení.

Jaké jsou tři typy podvozků?

Typy podvozků automobilů. Následuje pojednání o typech automobilových podvozků, které obsahuje informace o žebřinových rámech, monokokových podvozcích, páteřových podvozcích, trubkových prostorových rámech až po hliníkové prostorové rámy.

Jaká je desátá číslice čísla podvozku?

Desátý znak v 17místném čísle VIN představuje modelový rok vozidla . Tato norma platí pro vozidla vyrobená v roce 1981 nebo později. Před rokem 1981 nebyl formát VIN standardizován a lišil se podle výrobce.

Jak lze dohledat číslo podvozku?

Existuje několik různých způsobů, jak zjistit číslo podvozku automobilu, zde je několik metod.

 1. Osvědčení o registraci. Po zakoupení vozu je třeba vůz zaregistrovat na místním krajském dopravním úřadě (KÚ). …
 2. Přístrojová deska. …
 3. Dveře. …
 4. Kapota motoru. …
 5. Bota. …
 6. Zadní kolo. …
 7. Autobazar. …
 8. Doklad o pojistné smlouvě.

Jaký je nejběžnější typ podvozku?

Monokok je skořepina kolem vozu vytvořená použitím obou podvozků jako rámu v jedné konstrukci. Jedná se o nejčastěji používaný podvozek v současné době vzhledem k řadě výhod, které má oproti ostatním dvěma podvozkům.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: