Jak mám dětem představit Shakespeara?

Shakespearův týden: Jak seznámit děti se ShakespearemPřečtěte si zjednodušenou verzi nebo adaptaci. … Sledujte animované verze. … Sledujte ji naživo. … Zaměřte se na jeho život a dílo jako celek. … Zaměřte se na nejznámější scény. …

Jaký věk je pro Shakespeara vhodný?

Obecně platí pravidlo, že komedie si nechte pro starší školní věk a historie/tragédie si nechte pro střední/střední školu. Své vlastní děti jsem začal se Shakespearem seznamovat kolem osmého nebo devátého roku , v závislosti na jejich vlastní připravenosti a emocionální vyspělosti.
Kešované stránky

Jak seznámit děti se Shakespearem?

Jak představit Shakespearovu hru?

Představte Shakespearův'jazyk pomocí sonetu
Dalším skvělým způsobem, jak žáky seznámit se Shakespearovým'jazykem, je začít s kratším dílem, a to slavný sonet splňuje! Rád používám sonet 116 nebo 18, ale každý sonet by měl být vhodný.

Jaká je nejlepší hra pro uvedení Shakespeara?

Druhou možností, jak si poprvé zahrát, je dobrá tragédie plná krve a vnitřností, a zde je jasnou volbou buď Macbeth, nebo Romeo a Julie . Spousta akcí a obě mají skvělé příběhy. Romeo a Julie má samozřejmě i romantiku. Macbeth má čarodějnice a duchy.

Jaká je nejlepší první Shakespearova hra pro děti?

Shakespeare pro děti: 5 klasických děl adaptovaných pro děti: Sen noci svatojánské , Macbeth, Mnoho povyku pro nic, Všechno dobré, co dobře skončí a Bouře.

Ve které třídě začínáte Shakespearem?

Shakespeara můžete svým dětem tímto způsobem snadno představit už od čtvrté třídy – některé hry dokonce od druhé třídy . Nepodceňujte, co si vaše dítě z těchto silných děl může odnést. Zde je několik způsobů, jak studium Shakespeara srovnat do vyšší či nižší úrovně.

Je Shakespeare vhodný pro začátečníky?

Pokud se Shakespearem začínáte, je nejspíš nejlepší začít s některou z jednodušších her . Všechny hry v tomto seznamu jsou poměrně přístupné. Sen noci svatojánské se může zdát složitý, pokud ho teprve čtete, ale při jeho sledování se vše rychle vyjasní. Mimochodem: Shakespeare nebyl určen k tomu, aby se četl!

Jak udělat Shakespeara zábavným pro děti?

5 způsobů, jak děti nadchnout pro Shakespeara

 1. Shakespeare vyprávěný prostřednictvím krátkých klipů ….
 2. Vezměte je na prohlídku. …
 3. Přimějte studenty přemýšlet pomocí aktivit ve třídě. …
 4. Pro starší děti: …
 5. Další výukové zdroje.

Ve které třídě se děti učí Shakespeara?

Shakespeara můžete svým dětem tímto způsobem snadno představit už od čtvrté třídy – některé hry dokonce od druhé třídy . Nepodceňujte, co si vaše dítě z těchto silných děl může odnést. Zde je několik způsobů, jak studium Shakespeara srovnat do vyšší či nižší úrovně.

Jaká je nejjednodušší Shakespearova hra na pochopení?

Mezi dobré hry, kterými můžete začít, patří Dvanáctá noc, Mnoho povyku pro nic, Sen noci svatojánské, Othello nebo Macbeth . Všechny tyto hry jsou poměrně snadné na pochopení bez větších znalostí a všechny jsou opravdu dobré!

Kde začít se Shakespearovými hrami?

Vybrali jsme těchto pět her, protože jsou snadno pochopitelné, často se hrají a jsou to jedny z nejslavnějších Shakespearových děl.

 • Romeo & Julie.
 • Julius Caesar.
 • Mnoho povyku pro nic.
 • Macbeth.
 • Dvanáctá noc.

Může Shakespeara číst i začátečník?

Čtení Shakespearových'děl bude zábavné, ale pro začátečníka to může být matoucí a frustrující zážitek , částečně kvůli Shakespearovu'stylu a rozdílu v jazyce mezi současností a tudorovskou Anglií, ve které Shakespeare žil.

Jaký je průvodce Shakespearem pro hlupáky?

Shakespeare for Dummies je přívětivý a čtivý průvodce životem a dílem barda ze Stratfordu nad Avonou: Přečtěte si krátké shrnutí každé hry a seznamte se s klíčovými postavami – shrnutí využijte k osvěžení paměti před sledováním nebo čtením hry.

Jakých je 5 faktů o Shakespearovi pro děti?

Deset nejzajímavějších faktů

 • William Shakespeare se narodil v dubnu 1564 ve Stratfordu nad Avonou.
 • Shakespearova manželka se jmenovala Anne Hathawayová.
 • Shakespeare měl tři děti: Susanna, Hamnet a Judith.
 • Shakespeare působil jako herec u Lord Chamberlain's Men, později nazývaných King's Men.

Co se děti od Shakespeara naučí?

Obohacení slovní zásoby
Shakespearovi se připisuje vynález více než 1700 slov a bezpočtu frází pro dnešní anglický jazyk. Jeho díla jsou zdrojem těchto slov a frází. Četbou Shakespeara si děti mohou rozšířit slovní zásobu, naučit se mnoho nových slov a celkově si zlepšit angličtinu.

Jak by se měl Shakespeare vyučovat ve školách?

Jak učit Shakespeara, aby ho žáci nenáviděli?

 1. Nečtěte každou scénu každého dějství hry. …
 2. Nečtěte všechny scény z každého jednání. …
 3. Měňte způsob, jakým vaši studenti text čtou. …
 4. Zahrajte si ho; je to přece divadelní hra! …
 5. Oživte hru na velkém plátně. …
 6. Před čtením seznamte žáky s dějem.

Vyučuje se Shakespeare ještě ve školách?

Místo přednáškové metody lze zavést hraní textů, debaty a představení. Ignorování jeho děl povede ke ztrátě cenných a nadčasových poznatků. Shakespeare se bude ve výuce stále vyučovat, ale nyní záleží na studentech 'zda se jim bude líbit, nebo ne.

Měly by děti číst Shakespeara?

Rozmanitá témata
Shakespearovy hry zahrnují rozsáhlé dějové linie zahrnující různorodá témata. Čtením těchto her si děti mohou výrazně rozšířit svou mysl a představivost . Shakespeare ve svých hrách podrobně rozebírá témata, jako je život, nenávist, láska, smrt, žárlivost, ambice a moc, a další.

Jaký Shakespeare je nejsnadněji pochopitelný?

Mezi dobré hry, kterými můžete začít, patří Dvanáctá noc, Mnoho povyku pro nic, Sen noci svatojánské, Othello nebo Macbeth . Všechny tyto hry jsou poměrně snadné na pochopení bez větších znalostí a všechny jsou opravdu dobré!

Jaký je jeden výstižný Shakespearův citát?

1. „Být, či nebýt, to je otázka.“ 2. „Celý svět je jeviště a všichni muži a ženy jsou jenom hráči.“

Jaká je krátká poznámka o Shakespearovi?

William Shakespeare je všeobecně považován za jednoho z největších spisovatelů anglického jazyka . Narodil se 23. dubna 1564 ve Stratfordu nad Avonou jako nejstarší syn Johna Shakespeara, zámožného rukavičkáře a místního hodnostáře, a Mary Ardenové, dcery bohatého farmáře.

Jak zapojit studenty do Shakespearova díla?

Tyto aktivity jsou vhodné pro všechny věkové skupiny a úrovně žáků a představují skvělý způsob, jak studenty do Shakespeara zapojit.

 1. Shakespearův kroužek. Z knihy Shakespeare ve vašem prostoru: Romeo a Julie a Macbeth. ….
 2. Tabulové obrazy. …
 3. Horké posezení. …
 4. Práce s textem: Soliloquies. …
 5. Práce s textem: Scény.

Jak přistupujete k výuce Shakespeara?

Dobré na těchto strategiích je, že ačkoli fungují pro mé studenty se SVP, jsou účinné pro všechny studenty.

 1. Nejprve poslouchejte, …
 2. Začněte s patnáctiminutovými hrami. …
 3. Využijte média. …
 4. Čtěte ve třídě. …
 5. Učte běžná shakespearovská slova a fráze jako slovní zásobu. …
 6. Nečti Shakespeare-made-easies! !!

Kolik procent středních škol vyučuje Shakespeara?

90 procent
Shakespearovy hry jsou také základem amerických středoškolských osnov, které se vyučují na zhruba 90 procentech středních škol po celé zemi, takže většina studentů přichází na vysokou školu, kde už jeho hry studovala.

Je výuka Shakespeara dobrá, nebo špatná?

Výuka rétorických prostředků prostřednictvím Shakespearových her nejenže umožňuje seznámit se s nejzajímavějšími postavami a zápletkami anglické literatury, ale také vybaví studenty dovednostmi, které budou potřebovat k řešení řady každodenních situací, od vyjednávání o volnu v práci až po žádost o laskavost od přítele.

Jaké jsou 3 nejslavnější Shakespearovy citáty?

50 nejznámějších Shakespearových citátů

 • 1. ' Být, či nebýt: toť otázka' …
 • 2. ' Celý svět'je jeviště a všichni muži a ženy jsou jenom hráči. …
 • 3. ' Romeo, Romeo! …
 • 4. ' Teď je zima naší nespokojenosti' …
 • 5. ' Je to dýka, kterou vidím před sebou, rukojeť směřující k mé ruce ' …
 • 6. ' …
 • 7. ' …
 • 8. '

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: