Jak poznám, že jsou poupata připravena ke sklizni?

Jak poznáte, že jsou vaše poupata konopí zralá? Vaše konopné pupeny jsou zralé, když je přibližně 90 % trichomů mléčně bílých a 10 % se zbarvilo do jantarové barvy. Poupata jsou také připravena ke sklizni, když se přibližně 50-70 % pestíků zbarví do červena, oranžova nebo hněda.

Jak vypadá poupě připravené ke sklizni?

Známky úspěšné sklizně
Trichomy jsou malé krystalické struktury na pupenech, které obsahují vysoké množství esenciálních kanabinoidů a terpenů, jako je THC a CBD. Když je rostlina nezralá, jsou tyto trichomy čiré, ale když jsou pupeny připravené ke sklizni, změní barvu na mléčně bílou.

Jak poznám, že jsou poupata připravena ke sklizni?

Jak vypadají přezrálá poupata?

Pozor na přezrálá poupata konopí
Rostliny, kterým bylo dopřáno příliš mnoho času na kvetení, mohou mít celkově vzhled přezrálých poupat. Trichomy mohou být celé jantarové, terpenový profil může být již za hranicí svého nejlepšího stavu (případně s lehkým aroma fermentace) a pupeny/listy mohou získat hnědší, méně lákavý vzhled .

Jak poznáte, kdy jsou poupata připravena k řezu?

Pupeny jsou připraveny ke sklizni, když většina „chloupků“ ztmavne a zkroutí se a pod nimi je vidět pevný pupen. Nejpřesnější dobu sklizně zvolíte tak, že si pod lupou prohlédnete třpytivé trichomy. Hlavičky trichomů začínají být čiré a sklovité.
Keš

Jak poznáte, zda jsou poupata dostatečně suchá na sušení?

Zda je květ připraven k sušení, poznáte tak, že jej jemně promnete mezi prsty. Měla by být houbovitá a stále trochu lepkavá . Pokud se vám zdá mokré nebo vlhké, potřebuje více času na vyschnutí. Pokud ořezáváte za sucha, je květina usušená, pokud můžete větve spíše zlomit, než aby se ohýbaly.

Měly by být všechny pestíky před sklizní hnědé?

Když se rostlina blíží ke zralosti, pestíky změní barvu a získají hnědý nebo oranžový odstín. To je známka toho, že se biologické funkce rostliny zpomalily a rostlina již nevyhledává pyl pro produkci semen. Pokyn č. 2: Sklízejte marihuanu, když 70 % pestíků zhnědne nebo zoranžoví.

Jak vypadá zdravé poupě?

Pupeny by měly být pevné, bez mezer, skrz které by bylo možné nahlédnout. Je správně vytvrzená: není příliš měkká, ale ani tak suchá, aby se rozmělnila na prach. Květ se špatnou strukturou bude působit křehce a ploše. Když podržíte samorost, budete moci vidět přímo skrz na druhou stranu, protože je řídký.

Měly by být všechny vlasy před sklizní oranžové?

Pokyn č. 2: Marihuanu sklízejte, když 70 % pestíků zhnědne nebo zoranžoví. Většina pěstitelů, kteří při stanovení data sklizně vycházejí z metody pistil, sundává rostliny, když 70 % pestíků změní barvu a stočí se dovnitř. Pokud je 90 % pestíků hnědých/oranžových, rostlina je již za svým vrcholem.

Jak vypadají poupata, když jsou hotová?

Pokud je mnoho trichomů, které vidíte, ještě čirých a průhledných, znamená to, že je na sklizeň ještě příliš brzy. Pokud má však většina trichomů jantarovou barvu a neprůhlednou průhlednost , znamená to, že obsah THC v pupenech je na maximu a rostlina je připravena ke sklizni.

Měli byste pupeny stříhat za mokra, nebo za sucha?

Mokré ořezávání zabírá méně místa, protože z pupenů před sušením odstraníte všechny listy, místo abyste zavěšovali celé rostliny k sušení . Při mokrém ořezávání se pupeny nafouknou, takže jsou viditelně atraktivnější. Pro pěstitele prodávající květiny je to důležité, protože spotřebitelé často nakupují podle toho, jak poupata vypadají.

Můžete sušit poupata příliš dlouho?

Pokud konopí přesušíte, je pravděpodobnější, že zplesniví, proto je důležité proces sušení pečlivě sledovat. Pokud jsou vaše palice příliš suché, je pravděpodobnější, že se při pokusu o rozlomení ke kouření rozpadnou, proto je důležité vyjmout je ze sušicí komory dříve, než budou příliš suché.

Jak dlouho sušit sypaná poupata?

Obecně trvá 5-10 dní, než jsou poupata připravena ke skladování, ale doba potřebná k sušení závisí na několika faktorech: zda jste poupata před sušením ořezali, zda je vlhkost nižší než obvykle a zda je teplota vyšší než obvykle.

Je v pořádku sklízet s bílými pestíky?

Zde je rozhodující načasování, protože ideální okamžik pro sklizeň je, když přibližně 50-70 % pestíků změní barvu. Pokud je stále vidět značný počet bílých pestíků, je na sklizeň příliš brzy . Mějte na paměti, že čím vyšší je procento barevně změněných pestíků, tím silnější bude pravděpodobně droga.

Co se stane, když sklidím poupata příliš brzy?

V případě konopí jsou trichomy místem, kde rostlina produkuje všechny své kanabinoidy a terpeny. Optimální doba sklizně proto odpovídá době, kdy jsou trichomy plně vyvinuté. Příliš časná sklizeň má za následek nedostatečně vyvinuté trichomy .

Jaká barva je dobrý pupen

zelená
Jakou barvu má dobrá tráva? Kvalitní květ konopí by měl mít zelenou barvu . Může být světle zelená nebo jasně zelená, ale měla by být zelená. Kvalitní konopí bude mít často malé oranžové nitky, tzv. pestíky.

Měl bych před sklizní ostříhat vějířovité listy?

Těsně předtím, než začnete sklízet poupata, můžete odstranit většinu nebo všechny vějířovité listy . Před sklizní poupat však vždy ponechte rostlině dva dny na zotavení.

Jak vypadají zdravá poupata?

Prohlédněte si jejich vzhled
Zářivé barvy a husté pupeny pokryté bílými trichomy jsou důkazem velké péče, která byla věnována pěstování a přípravě vašeho konopí ke konzumaci. Vysoce kvalitní konopí se vyznačuje jasnými barvami, od červené a oranžové až po fialovou a modrou.

Jak dlouho sušíte svá poupata?

Ideální doba sušení konopí je přibližně 5-7 dní . Doba potřebná k dosažení ideální sušiny (vysvětleno níže) se však liší v závislosti na vašem klimatu a místě sušení. Roli bude hrát také stav vaší rostliny, například jak jsou pupeny tlusté, kolik vějířovitých listů je ještě připojeno atd.

Mám před sušením odstranit vějířovité listy?

Někteří pěstitelé se rozhodnou odstranit všechny vějířovité listy před zavěšením větví k sušení, zatímco jiní ponechávají některé vějířovité listy na větvích. Ponechání vějířovitých listů na větvích může proces sušení zpomalit.

Můžete sušit pupeny příliš dlouho?

Pokud se konopí suší příliš dlouho nebo rychle, je to především na úkor lehčích a jemnějších esenciálních olejů (terpenů). Lehčí a těkavější terpeny mají nejnižší bod odpařování a během sušení se rozptýlí jako první, dříve než voda.

Co se stane, když necháte poupata příliš dlouho?

POZDNÍ SKLIZEŇ
Mnozí tuto metodu považují za špatnou kvůli degradaci THC – kanabinoidu, který chce většina uživatelů využít. A přestože terpeny na pupenech jsou skutečně ostřejší, když se nechají dozrát, chuť a aroma se zhorší, pokud se nechají naživu příliš dlouho.

Jak dlouho se obvykle musí pupeny po usušení zrát?

Po třech týdnech v pečlivě kontrolovaném prostředí mnoho pěstitelů vyprodukuje plně vyléčená poupata. Různé kmeny vyžadují různé podmínky a doby sušení, proto je důležité si před pokusem o sušení a sušení konkrétních kmenů udělat průzkum.

Co se stane, když jsou po sušení pupeny příliš suché?

Jedná se o jeden z nejjednodušších způsobů rehydratace zásob. Jednoduše navlhčete kousek chleba, ale nezapomeňte ho namočit. Vložte chléb a suché pupeny do vzduchotěsné nádoby na 1-2 hodiny, aby se vlhkost sama rozložila . Zkontrolujte ji a v případě potřeby proces zopakujte.

Jak dlouho zůstávají trichomy mléčně bílé?

Mléčně bílé trichomy
Pokud se sklízí v této fázi, mnoho kultivarů poskytuje povznášející zážitek. Trichomy zůstávají mléčně bílé přibližně dva týdny během životního cyklu rostliny konopí. Pěstitelé se mohou rozhodnout sklízet poupata v této době, pokud plánují kmen kombinovat s CBD olejem.

Můžete nechat poupata na rostlině příliš dlouho?

Čím déle však budete čekat, tím silněji omamná a sedativní bude vaše květina. To platí zejména pro kmeny indica, ale i kmeny sativa se mohou stát sedativními. Pokud navíc prodloužíte fázi kvetení příliš dlouho před sklizní, THC začne degradovat .

Jak by mělo vypadat dobré poupě?

Špatná poupata vypadají staře – jsou tlumeně zelená, hnědá, opálená nebo dokonce žlutá, a pokud zahlédnete cokoli, co vypadá jako plíseň, nekupujte je. Dobrá poupata jsou pevná, svěží a v ideálním případě se lesknou díky tomu, že mají hojnost trichomů , které vysvětlujeme v souvisejícím příspěvku s názvem Co jsou trichomy, které se nacházejí v konopí?

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: