Jak poznáte, že je sklenice vikingská?

Ve většině případů používala společnost Viking k identifikaci svých výrobků papírové štítky, nikoli značky. Většina štítků na jejich skle je již dávno pryč, a tak jedním z mála identifikačních znaků pro kupující zůstala barva. Naštěstí společnost začala počátkem 60. let 20. století vydávat katalogy svých výrobkových řad.

Jaké barvy vyráběla společnost Viking glass?

Zde jsou některé z barev vikingského skla, se kterými se můžete setkat:

 • Evergreen.
 • Jantar: Jantarová barva.
 • Ebenová.
 • Kobaltově modrá.
 • Nebesky modrá.
 • Rubínová.
 • Ametyst.
 • Třešňové glo.

Kešované

Jak poznáte, že se jedná o vikinské sklo?

Kdy bylo vyrobeno vikingské sklo?

V červnu 1944 založili akcionáři společnost Viking Glass Company. Barvy zavedeny v letech 1950-1951 (výňatek z knihy Dean Six, Viking Glass 1944-1970).

Kde se vyrábělo historické sklo Viking?

New Martinsville, Západní Virginie
V roce 1973 byla společnost Rainbow Art Glass koupena jako dceřiná společnost Viking Glass Company z New Martinsville v Západní Virginii a přejmenována na Rainbow-Viking Glass. Společnost Viking vznikla v roce 1900 jako New Martinsville Glass Company.

Jak identifikujete výrobce skla?

Výrobce lze identifikovat podle firemních značek a signatur umístěných na dně skleněných výrobků .

Jak poznáte, že je sklo Viking vintage?

Společnost Viking ve většině případů používala k identifikaci svých výrobků papírové etikety, nikoli značky. Většina štítků na jejich skle je již dávno pryč, takže barva zůstala jedním z mála identifikátorů pro kupující. Naštěstí společnost začala počátkem 60. let 20. století vydávat katalogy svých výrobkových řad.

Jak poznáte, zda je sklo barevné jako vintage?

Různé způsoby, jak zjistit, zda je sklo starožitné, spočívají ve studiu patiny, barvy, jejích značek a vzorů, a zároveň v hledání bublinek a pontilové značky . Zkontrolujte také, zda je předmět určitě sklo, nikoli křišťál.

Jak rozpoznáte starobylé sklo?

Když se snažíte datovat skleněné nádobí, můžete se na dně podívat na pontilové značky nebo linie formy, protože ty vám pomohou určit, zda bylo sklo ručně foukané nebo vyrobené. Níže jsou uvedeny čtyři hlavní identifikovatelné značky pro starožitné sklo: reliéfní značky, značka výrobce, pontilové značky a linie formy.

Měli Vikingové čiré sklo?

Zdá se, že doposud bylo nalezeno pouze modré sklo, přičemž na ojedinělých kusech se objevuje dekorativní štětcování. Čiré okenní sklo se mohlo používat v domech několika bohatých lidí, i když to není jisté. Jedním z nejběžnějších použití skla byly korálky.

Jaká je nejstarší sklářská společnost v Americe?

Pairpoint Glass Company
Pairpoint Glass Company – nejstarší americká sklářská společnost.

Jaké je nejvyhledávanější historické sklo?

Mezi nejsběratelštější typy & stylů starožitného a historického skla patří Depression Glass, Carnival Glass, Milk Glass, Moonstone, Hobnail Glass a Jadeite . Jedním z nejoblíbenějších stylů starožitného skla bylo Slepice na hnízdě, známé také jako Zvířecí nádobí, protože se vyrábějí v různých zvířecích podobách.

Jak poznáte, zda je sklo cenné?

Stáří (skleněné výrobky starší než 100 let jsou cennější) Vzácnost (pokud existuje mnoho skleněných výrobků podobných barev, vzorů a designů, nemusí mít takovou cenu, protože jsou běžnější) Typ (větší předměty, jako jsou mísy na ovoce, bývají cennější než menší předměty, jako jsou panákové sklenice).

Jak vypadá značka muránského skla?

V muránském skle se nepoužívá olovo, takže ani čiré sklo není nikdy zcela průhledné. ručně foukané sklo má někdy pontilovou značku neboli jakousi jizvu, kde byla tyčinka oddělena od skla . Najdete ji na dně kusu a ucítíte, že není zcela hladká.

Má historické sklo švy?

Pokud si prohlédnete kus lisovaného skla, vždy najdete buď dva, tři nebo čtyři švy procházející sklem , i když někdy byly švy dobře skryty ve vzoru. Počet linií formy na kusu skla neurčuje jeho stáří.

Jaká je nejvzácnější barva skla?

Sedm velmi vzácných barev mořského skla

 • Oranžová je nejvzácnější barvou mořského skla především proto, že se oranžového skla vyrábělo velmi málo. …
 • Tyrkysová je druhou nejvzácnější barvou mořského skla a nejvzácnějším typem modrého mořského skla …
 • Červená barva je třetí nejvzácnější barvou mořského skla. …
 • Žlutá je čtvrtou nejvzácnější barvou mořského skla.

Existuje aplikace na určování starožitného skla?

Aplikace CamFind přináší do brýlí Google Glass přesné vizuální vyhledávání | VentureBeat.

Měli Vikingové sklo?

Sklo používali Sasové a Vikingové různými způsoby ; na nádoby na pití, okenní sklo, šperky, smaltování a korálky. Pozůstatky sklářských pecí byly nalezeny v Yorku a Glastonbury.

Jakou barvu měly oči Vikingů?

Ukázalo se, že většina Vikingů nebyla tak světlovlasá a modrooká, jak se lidé domnívají podle legend a popkultury. Podle nové studie DNA více než 400 vikingských ostatků měla většina Vikingů tmavé vlasy a tmavé oči . (Omlouváme se, Chrisi Hemsworthe a Travisi Fimmele.)

Jaká je nejstarší sklářská společnost?

La Rochère
Město La Rochère bylo založeno v roce 1475, v období, kterému se ve Francii říká středověk. Nachází se v pohoří Vogézy (východní Francie), v oblasti bohaté na dřevo, písek a křemen, základní materiál pro výrobu skleněných výrobků.

Kdo je nejstarším výrobcem skla na světě?

Saint-Gobain
Saint-Gobain je jednou z nejstarších sklářských společností na světě. Sídlí ve francouzském Courbevoie a existuje již více než 350 let.

Jak zjistím, zda je moje skleněné zboží cenné?

Stáří (skleněné výrobky starší než 100 let jsou cennější) Vzácnost (pokud existuje mnoho skleněných výrobků podobných barev, vzorů a designů, nemusí mít takovou cenu, protože jsou běžnější) Typ (větší předměty, jako jsou mísy na ovoce, bývají cennější než menší předměty, jako jsou panákové sklenice).

Jak poznáte, že je sklenice vzácná?

Neobvyklý tvar – kus, který se nepodobá ničemu, co jste už někdy viděli, bude pravděpodobně vzácný. Zvláštní tvary rukojetí, neobvyklé předměty a další zvláštnosti mohou naznačovat, že jde o něco cenného. Signatura – Umělecké sklo bývá někdy podepsáno umělcem. Podpis může znamenat, že se jedná o vzácný nebo dokonce unikátní předmět.

Jaká barva skla má cenu?

Hledejte růžové, modré a zelené sklo
Růžová, zelená a modrá jsou nejcennějšími barvami depresního skla. Růžová bývá nejcennější, protože je vzácnější. Žluté a jantarově zbarvené depresní sklo je běžnější, a proto méně cenné.

Jak poznáte, že se jedná o pravé muránské sklo?

I když různí výrobci muránského skla mohou používat pro své umělecké sklo různé nálepky, veškeré označení (písmo, barevnost, materiál) by se mělo shodovat podle umělce nebo dílny. Hledejte podpis umělce. Skláři se často podepisovali svým jménem do svého skleněného výtvoru před jeho vytvrzením .

Jak poznáte, že je muránské sklo vintage?

Hledejte identifikační značky, štítky nebo podpisy.
Pomáhá, pokud je na předmětu značka identifikující určitou muránskou společnost nebo podpis mistra skláře, přičemž některé společnosti vyrábějící muránské sklo své práce nějakým způsobem označují, razítkují nebo podepisují.

Jaké je nejvyhledávanější historické sklo?

Mezi nejsběratelštější typy & stylů starožitného a historického skla patří Depression Glass, Carnival Glass, Milk Glass, Moonstone, Hobnail Glass a Jadeite .

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: