Jak se starat o rostlinu červeného rajčete?

'Blush' Rajčata dobře rostou na různých místech: ve vzdušných sklenících, v kádích nebo venku s dobrým krytím proti dešti. Tato rajčata jsou obecně odolná, ale plody mají tendenci při dešti praskat. Proto udržujte rostliny v nízké vlhkosti, abyste omezili praskání plodů a riziko onemocnění.

Jsou červenající se rajčata determinantní nebo indeterminantní?

Jedná se o podlouhlá žlutá cherry rajčata s růžovým mramorováním a žlutými pruhy. Chuť rajčat Blush'je jasná, sladká a tropická. Je to indeterminantní odrůda a dobře roste v nádobách i v zemi.
Kešované

Jak se starat o rostlinu červeného rajčete?

Jak velká jsou rajčata blush?

Délka 2,5 palce
Rajče Blush se při naší interní degustaci rajčat umístilo na druhém místě pro svou zajímavě komplexní chuť. Indeterminantní rostliny produkují 2 ½ palce dlouhá a 1 ¼ palce široká rajčata.
Kešované

Jak zajistit, aby moje rostliny rajčat byly zdravé?

Rajčata vyžadují 1 až 2 palce vody týdně. Chcete-li podpořit zdravý kořenový systém, zalévejte spíše zřídka, ale hluboko než denně a lehce . Rostliny hnojte každých 4 až 6 týdnů během vegetačního období, aby byly trvale živené a mohly produkovat šťavnatá rajčata po celé léto.

Vracejí se rostliny rajčat v květináčích každý rok?

Jak jistě víte, rajčata mráz nepřežijí. Pokud však máte vytápěný skleník nebo vnitřní prostor, můžete rajčata zasadit do květináčů a přenést je dovnitř. Pokud jsou chráněny před mrazem a je jim poskytnuta určitá péče, měly by být v následujícím roce připraveny opět růst venku .

Potřebují rostliny rajčat řez?

Řez rostlin rajčat je nepovinná technika, kterou někteří zahrádkáři používají k udržení rostlin v pořádku, k manipulaci s velikostí plodů a dokonce k urychlení dozrávání . Má to však jeden velký háček: V tomto případě je třeba prořezávat pouze neurčité odrůdy, které vytvářejí nové listy a květy nepřetržitě po celé vegetační období.

Mám prořezávat determinantní rajčata?

Determinantní rajčata mají podle své genetické výbavy předem určenou velikost (stejně jako my). Rostou jako keře a nepotřebují žádný jiný řez než odstraňování listů pod prvním květním trsem tak, aby se žádný nedotýkal země. Mají tendenci dozrávat nejdříve, často všechny plody najednou.

Jak vysoká jsou červenající se rajčata?

'Blush' Je to žlutá odrůda rajčat, která dorůstá výšky asi 150 až 200 cm.

Jak dozrávají červenající rajčata?

Červenající se rajčata by měla být umístěna mimo dosah přímého slunečního světla . Pokud je rajče umístěno na slunném místě, vnější slupka rajčete zčervená dříve, než dozraje jeho vnitřní dužina a rozvine se jeho chuť. Rajčata nejlépe dozrávají při pokojové teplotě. Vyšší nebo nižší teploty vedou k horší chuti a vyššímu výskytu hniloby.

Co dělá epsomská sůl pro rostliny rajčat?

Postřik epsomskou solí lze použít na konci vegetačního období ke zvýšení výnosu rajčat a paprik a k udržení zeleně a bujnosti rostlin . Na začátku sezóny můžete přidat epsomskou sůl do půdy, abyste podpořili klíčení, raný vývoj kořenů a buněk, fotosyntézu a růst rostlin a zabránili hnilobě na konci květů.

Pomáhá kávová sedlina rostlinám rajčat?

Pokud byste však raději tyto typy hnojiv nepoužívali, použitá kávová sedlina je skvělým, přírodním způsobem, jak pomoci vytvořit vhodnější půdu pro rostliny rajčat, aby se jim v ní dařilo .

Co děláte s rostlinami rajčat v květináčích na konci sezóny?

Nyní. Klíčové u nich je udržovat je zastřižené udržovat je hnojené. Dopřejte jí tu starou dobrou rajčatovou vzpruhu, o které jsem mluvil v předchozím videu. A sledujte počasí. Pokud očekáváte mráz.

Vyhazujete na konci sezóny rajčata?

Pro zvýšení produktivity této rostliny toho moc udělat nemůžete, proto ji i všechny odumřelé a nemocné listy ze zahrady odstraňte. Vyhoďte je do koše nebo je spalte – neházejte je na kompost, zejména pokud máte v úmyslu tento kompost v budoucnu použít na zeleninové zahradě.

Mám odstraňovat spodní listy na rostlinách rajčat?

Výhodou odstraňování spodních listů je, že rostliny věnují energii na tvorbu plodů, nikoliv na velké množství listů. Spodní listy mají také tendenci k napadení plísní, takže je dobré je odstranit, aby se choroba nešířila.

Jaké větve rajčatům odřezáváte?

Dobrým kompromisem je odstranění všech odnoží, které vyrůstají pod prvním květním trsem. To pomáhá udržet hlavní podpůrný stonek silný, ale neodstraňuje horní odnože, které nakonec vytvoří květy a plody.

Měli byste u rostlin rajčat odřezávat spodní listy?

Pokud chcete, pak když je vaše rostlina. A to je pravděpodobně 20 palců vysoká, chcete odstranit možná čtvrtinu spodních listů a prostě je odstřihnout, což vytváří bariéru proti chorobám. To dělá

Jaké části rajčat by se měly prořezávat?

Chcete-li vypěstovat co nejsilnější rajče, zastřihněte boční stonky pod prvním plodenstvím. Jak rostlina rajčete dospívá, začínají její spodní listy žloutnout. Zaštípnutím nebo seříznutím zažloutlých listů zabráníte vzniku chorob, zlepšíte vzhled rajčete a pomůžete rostlině soustředit energii na produkci plodů.

Mají rajčata ráda plné slunce nebo stín?

Plné slunce
Rajčata milují slunce . Stanoviště na plném slunci (to znamená v průměru alespoň osm hodin denně) poskytuje ve většině oblastí nejlepší výsledky, i když pokud se nacházíte v horkém podnebí, můžete si vystačit i s mírným stínem.

Mám nechat rajčata na révě?

Mezi veřejností a domácími zahrádkáři panuje mylná představa, že rajčata zrající na víně jsou chutnější. Podle odborníka z Texas A&M AgriLife Extension Service však sklízení rajčat v době, kdy se porušuje jejich barva, neškodí jejich kvalitě, snižuje vystavení plodů' poškození a může prodloužit jejich trvanlivost. Larry Stein, Ph.

Měli byste sklízet rajčata, když červenají?

Rajčata červenají, když se na jejich dužině začnou objevovat žluté nebo světle růžové skvrny. Plody nyní produkují plyn etylen, který podporuje jejich dozrávání a chuť. Pokud rajčata sklidíte v této fázi, budou potřebovat pouze týden nebo dva, aby uvnitř dozrála, než si na nich budete moci pochutnat.

Je kávová sedlina vhodná pro rostliny rajčat?

Kávová sedlina obsahuje přibližně 2 % dusíku a různé množství fosforu a draslíku, které jsou velmi důležité pro růst rajčat. Přimícháním kávové sedliny do půdy pod rostliny rajčat dodáte tyto živiny, které rostliny potřebují ke svému růstu.

Mám posypat rostliny epsomskou solí?

Verdikt: Pokud nemáte na zahradě nedostatek hořčíku, není třeba přidávat epsomskou sůl . Mohlo by to být pro půdu, rostliny a vodu dokonce škodlivé.

Jaké je nejlepší hnojivo pro rostliny rajčat?

Nejlepší hnojivo pro rajčata závisí na preferencích. Rybí emulze je mírné organické hnojivo bohaté na dusík, které lze používat po celou sezónu. Pokud se používá pouze jeden typ formulovaného hnojiva, je'nejlepší zvolit vyvážený produkt, například NPK 10-10-10.

Je epsomská sůl vhodná pro rostliny rajčat?

Zbytečné přísady, které rostliny nepřijímají – včetně epsomské soli – mohou kontaminovat podzemní vodu. Přidání epsomské soli do půdy, ve které rajčata rostou, může ve skutečnosti podpořit hnilobu na konci květů , což je pro zahradu opravdové zklamání. Rajčata začnou plodit a pak na spodní straně shnijí.

Mohu si rostliny rajčat uložit na příští rok?

Rajčata jsou považována za trvalky, a pokud jsou chráněna před mrazem, mohou růst i nadále.

Co dělat s rostlinami rajčat v květináčích v zimě?

Rostlinu rajčete můžete udržet při životě celou zimu, pokud ji pěstujete v nádobě, kterou můžete před prvními mrazy přemístit dovnitř . V závislosti na teplotě ve vašem domě a na množství světla, které rostlina dostává, může, ale nemusí v zimě plodit. Co se týče velikosti nádoby, větší je lepší.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: