Jak se staráte o černá ruská rajčata?

Rajčata potřebují otevřené, slunné místo s dostatečnou cirkulací vzduchu, aby se jim dobře dařilo. Rajčatům nejlépe vyhovuje záhon, který byl předtím silně hnojen pro předchozí plodiny, například brokolici. Půda příliš bohatá na živiny vytvoří plodný, ale měkký a šťavnatý porost, který je náchylný k chorobám.

Odstraňujete postranní výhony u černých ruských rajčat?

Indeterminantní – jeden stonek, odstraňte postranní výhonky .

Jak se staráte o černá ruská rajčata?

Kdy mám sklízet rajčata Black Russian?

Zalévání na začátku dne a pokud možno udržování vody mimo listy umožní rostlinám před večerem oschnout a sníží riziko onemocnění. Rajčata lze sklízet, jakmile se začnou vybarvovat, po sejmutí z rostliny budou dále dozrávat.

Jak se starat o rajčata Black Russian?

Péče o rostliny….
Zajistěte, aby byla vaše rajčata rovnoměrně a trvale zavlažována, což zajistí, že budou spokojené rostliny . Nemají rády vysychání a následné přemokření! Nezapomeňte rajčata přihnojit organickým hnojivem, protože mají ráda, když jsou dobře živena.

Potřebují černá ruská rajčata kolík?

Dědičná odrůda. Rajče Black Russian je středněplodící odrůda, která vyžaduje kůlovou konstrukci.
Kešované

Proč se mi rajčata Black Russian štěpí?

ROZPUKÁNÍ A PRASKÁNÍ
Silný déšť, zejména pokud mu předcházelo suché počasí, je hlavní příčinou praskání a štěpení plodů rajčat . K tomuto typu poškození dochází nejčastěji v době, kdy rajčata začínají dozrávat a vy netrpělivě očekáváte sklizeň, ačkoli postiženy mohou být i zelené plody.

Proč se u rajčat zaštipují postranní výhonky?

Tyto postranní výhonky by se měly zaštipovat, aby rostliny rostly vertikálně na jednom stonku . Pokud je neodstraníte, boční výhony se rychle rozrostou a vytvoří masu dlouhých, šustivých, listnatých stonků, které se špatně udržují, dávají málo plodů a zabírají hodně místa.

Jak poznáte, že jsou černá rajčata připravena k jídlu?

Jsou to vlastně všechny zelené plody. Ve skutečnosti můžete vidět, kde žádné není tohle se vlastně jen trochu otáčí. Zelená, takže ta tmavá barva, která je na nápisu a která je aktivovaná UV zářením.

Jak se ořezávají rajčata Black Beauty?

Prořezávání/zaštipování
Stejně jako u většiny rostlin rajčat platí, že nechcete, aby rajčata zakrývalo příliš mnoho listů, ale jen tolik, aby nedošlo k úpalu. Proto je nutné rostlinu zaštípnout a zastřihnout, abyste ponechali jen trochu listů.

Je lepší rajčata klást na kůl, nebo do klece?

Klece bývají o něco kratší než kůly , což znamená, že jsou vhodnější pro determinantní odrůdy rajčat, které nevyrostou do výšky více než 6 stop.

Mám odstranit rozpukaná rajčata?

Pokud se vaše rajčata rozdělí, okamžitě je skliďte. Ponecháte-li je na révě, rostliny jsou náchylné k napadení škůdci a chorobami rajčat. Ať už se plody dají zachránit, nebo ne, měli byste je z révy odstranit .

Mám rajčata zalévat každý den?

Nově zasazená rajčata dobře zalévejte, aby byla půda vlhká a ideální pro růst. Na začátku vegetačního období zalévejte rostliny denně ráno. Se zvyšujícími se teplotami bude možná nutné rajčata zalévat dvakrát denně . Zahradní rajčata obvykle vyžadují 1-2 cm vody týdně.

Měl bych z rostlin rajčat odstranit všechny postranní výhony?

Rostliny rajčat kontrolujte jednou týdně a odstraňte všechny postranní výhonky, jakmile se objeví . Čím dříve, tím lépe, aby se veškerá energie rostliny přesměrovala do pěstování plodů, nikoliv listů.

Kterou část rajčete uštípnete?

Dbejte na to, abyste vyštípli pouze boční výhony, které rostou mezi trsem a hlavním stonkem. Keříčkové odrůdy (tzv. determinantní odrůdy) byly vyšlechtěny jako kompaktní rostliny s hustou spletí stonků a plodů. Tyto odrůdy v žádném případě nezkracujte, protože byste tím výrazně snížili úrodu.

Měli byste sklízet rajčata, když začínají dozrávat?

Rajčata můžete sklízet kdykoli, kdy'začnou mít trochu barvy . Pokud je přenesete do místnosti, dozrají během několika dní.

Měli byste rajčata sklízet, jakmile začnou zrát?

Množství barvy
Na rozdíl od mnoha druhů ovoce a zeleniny mohou rajčata dozrát až po'sklizni . "Se sklizní počkám, až budou alespoň dvě třetiny rajčat plně vybarvené, přičemž zbývající třetina bude vykazovat známky vybarvení, ale nebude zcela vybarvená.

Mám ořezávat spodní větve rajčat?

Chystám se řezat. Tuhle odříznu. Protože nechci mít čtyři hlavní růstové stonky. Přesto růstové stonky jdou. Jsou tam tři, protože rostlina bude příliš bujná a kompaktní. A když stříháte, tak

Kde se při prořezávání rajčat řeže?

Při prořezávání přírůstků podle Missouri uštípněte rostoucí špičku a ponechte pouze dva nejspodnější listy. Chcete-li zlepšit proudění vzduchu a omezit možnost výskytu chorob, odstraňte listy podél spodních 12 cm stonků neurčitých rajčat.

Co se stane, když rajčata neschováte do klece?

Bez připevnění ke kůlu, plotu nebo kleci většina rostlin rajčat spadne na zem, kde mohou slimáci a další škůdci okusovat listy a později hodovat na plodech . Odlepení těchto rostlin od země také umožňuje cirkulaci vzduchu mezi listy rostliny, což pomáhá předcházet chorobám.

Jaká je nejlepší opora pro rajčata?

5 způsobů opory pro rostliny rajčat

 • Upevněte je na kůly. Použijte jakékoli kůly, které máte po ruce – dřevěné, bambusové, kovové – jen se ujistěte, že jsou vysoké alespoň 4 stopy. …
 • Ohraďte je. …
 • Upevněte je do klece. …
 • Udělejte z nich klec – maximálně bezpečnou edici! …
 • Mříže.

Jak zabránit tomu, aby se rajčata na révě rozštěpila?

Jak zabránit štěpení rajčat

 1. Zalévejte pravidelně a hluboko: Rajčata potřebují asi centimetr vody týdně, proto je v létě zalévejte každé dva až tři dny. …
 2. Mulčování: Vložte na rostliny dvou až třícentimetrovou vrstvu organického mulče, jako je sláma, jehličí nebo drcená kůra.

Jaké jsou příznaky přemokření rajčat?

Příznaky přemokření rostlin rajčat

 • Stojící voda kolem báze rostliny.
 • Zamokřená půda nebo nepříjemný zápach půdy.
 • Bílá, zelená nebo tmavá krusta na povrchu půdy nebo ve spodní části hlavního stonku.
 • Listy a stonky opadávají a vadnou, ale zůstávají zelené.
 • Kořeny jsou hnědé nebo černé a ochablé nebo kašovité namísto bílých a tuhých.

Měli byste rajčata v horkém počasí zalévat každý den?

Hluboká zálivka několikrát týdně je pro rajčata obvykle nejlepší, ale vlna veder není typickou situací. Během horkého počasí zalévejte rajčata denně, ale dávejte jim menší objem . K hloubkovému zalévání dvakrát týdně se můžete vrátit, jakmile se teploty zlomí.

Které výhony rajčatům odebíráte?

Existuje však'hlavní stonek. My máme list. A pak v ose listu máme malý postranní výhonek, který uštípneme. Tak a je to. To je oddělování bočních listů rajčat.

Které listy odstraňovat u rajčat?

Takže ho vyndáme. Takže. Z našich rajčat to nevytáhne mnoho růstových hormonů. A jak jsme se zmínili na začátku videa, odstraníme spoustu těchto listů.

Mám odstranit spodní list s z rostlin rajčat?

Když necháte své rajče skutečně. AB hodně proudit vzduch pod. Opravdu to pomůže, myslím, že to opravdu záleží na tom, v jakém podnebí se nacházíte a jestli máte také dole mulč. Protože.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: