Jak se staráte o indigová rajčata?

Těmto rajčatům se daří na silném, plném slunečním světle po dobu minimálně 6 hodin denně. Nejlépe se jim také daří v dobře propustné, kypřejší půdě. Stejně jako u většiny odrůd rajčat se nedoporučuje vysévat semena rajčat Indigo Rose přímo do země.

Jak poznám, že jsou rajčata Indigo Rose zralá a připravená k jídlu?

Jakmile se do této fáze dostanou, na dotek dokonce trochu změknou.

Jak se staráte o indigová rajčata?

Jak velká jsou rajčata indigo rose?

Asi 1-2″
Rajčata Indigo Rose jsou středně velká speciální rajčata, která jsou indeterminantní odrůdou. Chutné, tmavě zbarvené plody o velikosti asi 1-2″ rostou ve shlucích, z nichž každý dozrává v jiném období, což zajišťuje dlouhou sklizňovou sezónu. Výborně se hodí do salátů a na svačinu.

Jak se staráte o rajčata Indigo Rose?

Další péče
Zjistili jsme, že rajče Indigo Rose roste a plodí výjimečně dobře i za velmi horkého a suchého počasí, ale přesto mu prospívá mulčování . Rajčata Indigo Rose stále plodí, a to i během týdnů teplot přes 90 stupňů a sucha.
Kešované stránky

Vyhazujete na konci sezóny rostliny rajčat?

Pro zvýšení produktivity této rostliny toho moc udělat nemůžete, proto ji i všechny odumřelé a nemocné listy ze zahrady odstraňte. Vyhoďte je do koše nebo je spalte – neházejte je na kompost, zejména pokud máte v úmyslu tento kompost v budoucnu použít na zeleninové zahradě.

Dozrávají rajčata rychleji na révě, nebo až po utržení?

Obecná odpověď zní, že rajčata dozrávají rychleji na révě – pokud mají optimální klimatické a pěstitelské podmínky. Jsou však situace, kdy chceme, aby to zvládla ještě rychleji.

Měli byste rajčata sklízet, když začínají dozrávat?

Rajčata lze sklízet kdykoli, kdy'začnou vykazovat trochu barvy . Pokud je přenesete do místnosti, dozrají během několika dní.

Jak pěstovat indigová rajčata?

Semena rajčat vysévejte do sterilní směsi 6 až 8 týdnů předtím, než pomine nebezpečí mrazů, mírně zalévejte a zajistěte spodní teplo. Sazenice pěstujte při teplotě 60 až 75 °C na dobře osvětleném a větraném místě. (Okenní parapety nejsou dostatečně světlé, rostlina bude nohatá a převrátí se.)

Jak dlouho trvá, než rajčata Indigo Rose dozrají?

Díky vysokému obsahu antioxidantů dozrávají černá rajčata pomaleji než běžné červené odrůdy. Ve skutečnosti může trvat až 93 dní od výsadby, než 'Indigo Rose' dosáhne vrcholu zralosti, s čímž byste měli při výsadbě této krásné odrůdy počítat.

Mám uštipovat květy u rajčat?

Včasné pěstování umožňuje soustředit energii na kořeny. Systém, který vybuduje mnohem lepší rostlinu pro pozdější období.

Jak velké rostliny rajčat Indigo Rose dorůstají?

Mladé 'Indigo Rose' s tmavě fialovými listy a tmavě fialovým stonkem se nestydí. Rostlina rajčete dosahuje výšky 180 cm , a vytváří kulaté plody, každý o velikosti malého salátového rajčete nebo velkého cherry rajčete.

Jak zazimovat zahradu s rajčaty?

Pokud'očekáváte mrazy. Dokonce i slabý mráz. Možná budete chtít vyjít ven a přikrýt rostliny buď mrazovou přikrývkou. Nějakým těžkým igelitem, který je pomůže ochránit před mrazem.

Jak zazimujete rostliny rajčat?

Přibližně čtyři až šest týdnů před posledními očekávanými jarními mrazy zasaďte každý z řízků do čerstvého květináče se sterilní zeminou a zasaďte je co nejhlouběji. Řízky v květináči umístěte na velmi světlý okenní parapet nebo pod pěstební světla. Každý den květináč otočte o čtvrt otáčky, aby byl růst rovnoměrný.

Jak dlouho mám rajčata nechat na révě?

Rajčatům standardní velikosti trvá 20 až 30 dní od nasazení květů, než dosáhnou plné velikosti – běžně se jim říká „zralá zelená“; dalších 20 až 30 dní trvá, než dozrají, tj. začnou měnit barvu. Rajče lze sklízet, když začne měnit barvu – ze zelené na červenou, růžovou, žlutou nebo oranžovou v závislosti na odrůdě.

Měla by sklizená rajčata dozrávat na slunci nebo ve stínu?

Rajčata ke svému dozrávání nepotřebují světlo a plody vystavené přímému slunečnímu záření se zahřejí na úroveň, která inhibuje syntézu pigmentu. Přímé slunce může také vést k úžehu plodů. Ve snaze o dozrání plodů neodstraňujte listy.

Dozrávají rajčata rychleji stopkou nahoru nebo stopkou dolů?

Logika: Konec, na kterém rajče sedí, dozrává nejrychleji. Vrchol rajčete dozrává vždy jako poslední, je tedy nejpevnější, a tedy nejvhodnější pro nesení váhy plodu. Pokud rajče 'sedí na jeho již zralé spodní části, začne při dalším dozrávání spodní části hnít.

Jak velká bývají indigová cherry rajčata?

1-1 ¼ palce v průměru
Třešňové kapky Indigo™ Cherry Drops o průměru 1-1,25 cm jsou sytě růžovočervené s černofialovým nádechem, který je plný sladké chuti. Silné, neurčité rostliny jsou nepřetržitými a silnými producenty těchto lákavých soust a nabízejí dobrý kryt listů, který chrání před spálením sluncem.

Sklízíte rajčata, jakmile zčervenají?

Rajčata můžete sklízet, jakmile začnou červenat (nebo žloutnout či fialovět), a poté je nechat dozrát na révě v kuchyni; je však zcela v pořádku nechat rajčata na rostlině dozrát, dokud nebudete připraveni je sklidit.

Kde rostliny rajčat zaštipujete?

Spíše než při tvarování. Nové boční výhony. Takže když se rozhlédnete po hlavním stonku, tady'je jeden značný, který jsem přehlédl. A tady je boční výhon, takže se oddělí od hlavního stonku.

Které listy odstranit u rajčat?

Takže tohohle cucáka odstraníme. Takže. Z našich rajčat to moc růstových hormonů nevytáhne. A jak'jsme se zmínili na začátku videa, odstraníme spoustu těchto listů.

Jak chutnají rajčata Indigo Rose?

Z ekologických semen rajčat Indigo Rose vznikají ta nejzvláštnější tmavě fialová rajčata, která jsou v současné době k dispozici. Chuť těchto rajčat je čistá a jasná, připomínající švestky, s lehce nakyslou sladkostí, kterou najdete pouze u domácích rajčat.

Řezáváte rostliny rajčat na zimu?

Nyní. Klíčem k úspěchu je udržovat je zastřižené a hnojené. Dodejte jí tu starou dobrou rajčatovou vzpruhu, o které jsem mluvil v předchozím videu. A sledujte počasí. Pokud očekáváte mráz.

Co dělat s rajčaty na konci sezóny?

Zlikvidujte opotřebované rostliny rajčat a zbytky buď kompostováním, nebo vyhozením. Kompostujte pouze zcela zdravé rostliny bez známek škůdců nebo chorob. Vykliďte záhon, abyste uvolnili místo pro podzimní a zimní zeleninu.

Co mám dělat s rostlinami rajčat na konci sezóny?

Vytrhejte opadané rostliny rajčat a plevel, posbírejte opadané nebo „mumifikované“ plody a zahradu shrabte, abyste odstranili zbytky rostlin. Rostlinné materiály včetně kořenů spalte (viz níže) nebo zlikvidujte. Může být lákavé tuto organickou hmotu jednoduše zapravit do zahrady, aby se rozložila, nebo ji přidat do kompostu. Ale pozor.

Měli byste rajčata z vinné révy odřezávat nebo trhat?

Pokud pěstujete velké množství rajčat, můžete najednou odstřihnout několik ne zcela hotových rajčat na jednom stonku. Pokud je necháte v kuchyni (ne v lednici) na révě, umožníte jim dále dozrávat a můžete je snadno sklízet za pochodu.

Pomáhá odstraňování listů rajčatům dozrát?

Jednoduše prořízněte hlavní stonek pár listů nad nejsvrchnějším svazkem zelených plodů. Odstraněním listů z rostliny také zajistíte, aby k plodům pronikalo co nejvíce světla, což jim pomůže dozrát .

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: