Jak se staráte o indigově modrá rajčata?

Vyžadují každodenní zalévání a jednou týdně, když začnou plody nasazovat, přihnojování hnojivem pro rajčata s vysokým obsahem draslíku. Jako kordónová rostlina bude vyžadovat kolíky a oporu, protože vytváří silnou úrodu rajčat a boční výhony bude nutné zaštipovat.

Jak se staráte o indigová rajčata?

Rajčata Indigo Rose je třeba pravidelně zalévat, ale ne do té míry, aby byla přesycená. Každých několik týdnů rajčata přihnojujte a každé 2 týdny je přikrmujte směsí rybí emulze . Dávejte pozor na blešivce, roháče rajčat a plíseň, na kterou je odrůda Indigo Rose náchylná.
Kešované stránky

Jak se staráte o indigově modrá rajčata?

Jak se staráte o modrá rajčata?

Rajčata potřebují teplé chráněné stanoviště a minimálně 6 hodin slunce denně . Pokud jich bude méně, nebudou příliš dobře plodit. Tyto hlubokokořenné rostliny jsou poměrně odolné vůči suchu a po založení nepotřebují mnoho vody. Ve skutečnosti udržování sucha podporuje silný růst kořenů.
Kešované stránky

Jak pěstovat indigově modrá rajčata?

Rady pro pěstování Rajče Indigo Blue Beauty

  1. Vysévejte na jaře 1/16 palce hluboko.
  2. Klíčení trvá přibližně 6-14 dní při teplotě 65-75F.
  3. Sazenice, které jsou dostatečně velké, přesaďte do 3palcových květináčů.
  4. Pěstujte je dále v chladnějších podmínkách, až budou asi 8 cm vysoké,
  5. vysazujte buď na místo, kde rostou, nebo do skleníku.

Jak poznáte, že jsou indigová rajčata zralá?

Každopádně jsem si myslela, že se o to podělím, protože to byla moje první myšlenka, když jsem začala měnit barvu na fialovou. Ale takhle se pozná, kdy dozrávají.

Vyhazujete na konci sezony rostlinky rajčat?

Není toho moc, co můžete udělat, abyste této rostlině pomohli k větší produktivitě, takže ji i všechny odumřelé, nemocné listy ze zahrady odstraňte . Dejte je do koše nebo je spalte – neházejte je na kompost, zejména pokud máte v úmyslu tento kompost v budoucnu použít na zeleninové zahradě.

Jak velká jsou indigová rajčata?

asi 1-2″
Rajčata Indigo Rose jsou středně velká speciální rajčata, která patří mezi indeterminantní odrůdy. Chutné tmavě zbarvené plody o velikosti asi 1-2″ rostou ve shlucích, z nichž každý dozrává v jiném období, což zajišťuje dlouhou sklizňovou sezónu. Výborně se hodí do salátů a na svačinu.

Mám rajčata zalévat každý den?

Nově zasazená rajčata dobře zalévejte, abyste se ujistili, že je půda vlhká a ideální pro růst. Na začátku vegetačního období zalévejte rostliny každý den ráno. Se zvyšujícími se teplotami může být nutné rajčata zalévat dvakrát denně . Zahradní rajčata obvykle vyžadují 1-2 cm vody týdně.

Jak velká jsou rajčata indigo blue?

Rajče Indigo Blue Berries produkuje rajčata velikosti cherry, která dozrávají od zelené až po tmavě fialovou/černou barvu, ale plně zralá jsou, když mají černá ramena s růžově červeně zbarveným tělem. Tato rajčata velikosti kulaté pochoutky o průměru 3 cm mají tenkou slupku s krásnou pikantní, sladkou chutí.

Dozrávají rajčata rychleji na révě, nebo až po utržení?

Obecná odpověď zní, že rajčata dozrávají rychleji na révě – POKUD mají optimální klimatické a pěstitelské podmínky. Jsou však situace, kdy chceme, aby to zvládla ještě rychleji.

Měli byste rajčata sklízet, když začínají dozrávat?

Rajčata lze sklízet kdykoli, kdy'začnou vykazovat trochu barvy . Pokud je přenesete do místnosti, dozrají během několika dní.

Jak zazimovat rajčatovou zahradu?

Pokud očekáváte mráz. Dokonce i slabý mráz. Možná budete chtít vyjít ven a přikrýt rostliny buď mrazovou přikrývkou. Nějakým těžkým igelitem, který je pomůže ochránit před mrazem.

Co mám dělat s rostlinami rajčat na podzim?

Nejlepší je vyhodit rostliny do komunálního odpadu nebo kompostu. Rajčata jsou náchylná k ranému padlí, verticilióze a fusariovému vadnutí, což jsou choroby přenášené půdou. Dalším účinným nástrojem pro boj proti šíření chorob je střídání plodin.

Kolik rajčat můžete očekávat z jedné rostliny?

Pro zjednodušení uvedu, že ze silné a zdravé rostliny neurčitého rajčete větší odrůdy můžete očekávat 20 až 30 rajčat.

Jak dlouho trvá, než rajčata Indigo Rose dozrají?

Díky vysokému obsahu antioxidantů dozrávají černá rajčata pomaleji než běžné červené odrůdy. Ve skutečnosti může trvat až 93 dní od výsadby, než 'Indigo Rose' dosáhnou vrcholu zralosti, s čímž byste měli při výsadbě této krásné odrůdy počítat.

Jaké jsou příznaky přemokření rajčat?

Příznaky přemokření rostlin rajčat

  • Stojící voda kolem báze rostliny.
  • Zamokřená půda nebo nepříjemný zápach půdy.
  • Bílá, zelená nebo tmavá krusta na povrchu půdy nebo spodní části hlavního stonku.
  • Listy a stonky opadávají a vadnou, ale zůstávají zelené.
  • Kořeny jsou hnědé nebo černé a ochablé nebo kašovité namísto bílých a tuhých.

Měli byste rajčata v horkém počasí zalévat každý den?

Hluboká zálivka několikrát týdně je pro rajčata obvykle nejlepší, ale vlna veder není typickou situací. Během horkého počasí zalévejte rajčata denně, ale dávejte jim menší objem . K hloubkovému zalévání dvakrát týdně se můžete vrátit, jakmile se teploty zlomí.

Jaké je nejchutnější modré rajče?

'Blue Streak' je další pruhovaná odrůda s červenou dužinou a modrou slupkou s červenými pruhy. Je to silná, produktivní rostlina, která za 75-80 dní plodí středně velká rajčata s vynikající chutí. ' Clackamas Blueberry ' je malé salátové rajče, které bylo v chuťových testech zvoleno nejchutnějším modrým rajčetem.

Chutnají modrá rajčata jinak?

Pokud jde o chuť, antokyany nemají žádnou chuť, takže modrá rajčata budou chutnat jako, no, rajčata, i když každá odrůda má svůj vlastní chuťový profil . Gates říká, že jeho odrůda 'Blue Berries' je cherry rajče, které chutná jako 'Black Cherry' rajče s další, nepopsatelnou dobrou chutí.

Jak dlouho mám nechat rajčata na révě?

Rajčatům standardní velikosti trvá 20 až 30 dní od nasazení květů, než dosáhnou plné velikosti – obvykle se jim říká „zelená zralost“; dalších 20 až 30 dní trvá, než dozrají, tj. začnou měnit barvu. Rajče lze sklízet, když začne měnit barvu – ze zelené na červenou, růžovou, žlutou nebo oranžovou v závislosti na odrůdě.

Mám nechat rajčata na révě?

Mezi veřejností a domácími zahrádkáři panuje mylná představa, že rajčata zrající na víně jsou chutnější. Podle odborníka z Texas A&M AgriLife Extension Service však sklízení rajčat v době, kdy se jejich barva zlomí, neškodí jejich kvalitě, snižuje riziko poškození plodů a může prodloužit jejich trvanlivost. Larry Stein, Ph.

Dozrávají rajčata rychleji, když se nechají na révě?

Obecná odpověď zní, že rajčata dozrávají rychleji na révě – POKUD mají optimální klimatické a pěstitelské podmínky. Jsou však situace, kdy chceme, aby to zvládla ještě rychleji.

Stříháte rostliny rajčat na zimu?

Nyní. Klíčem k tomu je udržovat je ostříhané a hnojit je. Dopřejte jí tu starou dobrou rajčatovou vzpruhu, o které jsem mluvil v předchozím videu. A sledujte počasí. Pokud očekáváte mráz.

Mám na podzim rajčata seříznout?

Chcete-li urychlit dozrávání na konci sezóny, odstraňte rostoucí špičku každého hlavního stonku asi čtyři týdny před očekávanými prvními podzimními mrazy. Tento typ řezu se nazývá „vrcholový“ a způsobí, že rostlina přestane kvést a zakládat nové plody a místo toho nasměruje všechny cukry do zbývajících plodů.

Kdy mám na podzim sklidit všechna rajčata?

Nezapomeňte je sklidit před prvními mrazíky . Sbírejte zralé, téměř zralé a zralé zelené plody. Zralá zelená rajčata jsou ta, která mají lesklou, bělavě zelenou barvu plodů a zralou velikost. Nejlepší je sbírat plody pouze ze silných zdravých keřů a pouze plody bez poškození chorobami nebo hmyzem.

Jak docílit toho, aby rostliny rajčat plodily více?

Sama o sobě. A rostlinu rajčete pořádně protřepejte. A to by mělo být vše, co potřebujete, abyste podpořili opylení.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: