Jak velké by měly být okurky Marketmore?

Délka 6-8 palcůZavedena v roce 1968 Cornellovou univerzitou, 'Marketmore' je krásná tmavě zelená okurka, která je připravena ke sklizni, když je dlouhá 6"-8". Plody si zachovávají svou velikost a tvar i za špatných povětrnostních podmínek, na rozdíl od jiných odrůd, které se mohou kroutit a deformovat. 4&'–6' dlouhé révy při pravidelném sklízení stále plodí.

Kdy byste měli okurky Marketmore sklízet?

7-8 palců
Marketmore 76 je plně vzrostlá za 65-75 dní. Nenechte okurky příliš vyrůst, chutnají lépe menší. Sklízejte je denně, když dosáhnou 7-8 palců . Každodenní sklizeň podpoří větší produkci okurek a prodlouží sklizňovou sezónu.
Cached

Jak velké by měly být okurky Marketmore?

Jak velké mám nechat okurky vyrůst?

Nenechávejte okurky před sklizní příliš vyrůst, jinak budou mít hořkou chuť. Běžné krájené okurky sklízejte, když jsou dlouhé asi 6 až 8 cm (krájené odrůdy). Koprové okurky sklízejte, když jsou dlouhé 4 až 6 palců, a okurky na nakládání, když jsou dlouhé 2 palce.

Potřebují okurky Marketmore oporu?

Tyto rostliny rostou dobře venku nebo ve skleníku. Jsou to popínavé rostliny, takže jim poskytněte oporu. Dobře je zalévejte a při výsadbě je pořádně zasypte kompostem. Jakmile se okurky začnou tvořit, aplikujte jednou týdně tekutou výživu (např. hnojivo na rajčata).

Co mohu dělat s okurkami Marketmore?

Tyto okurky vytvářejí velké plody, které se tradičně krájejí na plátky pro použití do salátů a jako příloha .
Cached

Co se stane, když okurky sklidíte příliš brzy?

Na rozdíl od rajčat a jiné zeleniny na zahradě okurky po utržení nedozrávají. Nevadí, když je utrhnete příliš brzy. Pravděpodobně budou mít jen jinou chuť a strukturu, než jakou hledáte.

Jak poznám, že jsou okurky zralé?

A pak je tu menší. Jednu tady prostě zatlačte na stonek. Když poznáte, že jsou vaše okurky připravené ke sklizni, podívejme se ještě na jednu. Příklad. Tohle jsou keříčkové okurky.

Jsou okurky stále dobré, když jsou příliš velké?

Pravdou je, že ano, někdy mohou starší a větší okurky chutnat hrozně, ale není tomu tak vždy; ve skutečnosti většina okurek, které se nechají dorůst do plné velikosti, chutná dobře .

Můžete nechat okurky příliš vyrůst?

Aby okurka neustále plodila květy a plody, je třeba je často sklízet. Neměli byste čekat, až plody dozrají. Pokud vynecháte alespoň jednu okurku tím, že ji necháte přerůst, rostlina se chytne kvetení a nové okurky se nevytvoří.

Pnou se okurky Marketmore?

Okurky Marketmore jsou liánové okurky, což znamená, že rostou rozprostřením po zemi nebo šplháním po mříži či jiné opěrné konstrukci . To je rozdíl oproti keříčkovým okurkám, které mají kompaktnější růstový habitus a nevyžadují oporu.

Jak vysoké okurky Marketmore vyrostou na mříži?

Rostliny mohou dosáhnout výšky 91-122 cm (3-4') při šplhání na mřížových podpěrách. Velmi spolehlivé při tvorbě plodných úrod. V dospělosti dosahují rostliny výšky kolem 30 cm, (12') bez treláže a mají liány dosahující výšky až 91-122 cm (3-4'). Okurka Marketmore 76 má popínavý růstový habitus.

Sklízíte okurky dříve, než zežloutnou?

Stejně jako zelené okurky by se žluté odrůdy měly sklízet, když jsou mírně nedozrálé, a nejlépe se sklízejí, když mají světle žlutou barvu . Pokud čekáte, až budou jasně žluté, jsou pravděpodobně přezrálé, proto sledujte žluté odrůdy okurek na své zahradě.

Co se stane, když necháte okurku růst příliš dlouho?

Co se stane, když okurky nesklidíte? Příliš dlouhé čekání má za následek přezrálé a potenciálně hořké nebo houbovité okurky . Při časné sklizni nemají plody šanci dozrát. Ujistěte se, že víte, kdy je ideální doba pro sklizeň vaší odrůdy.

Proč jsou moje okurky tak velké, ale nejsou zelené?

Dva běžné problémy s rostlinami okurek, které způsobují bílé plody, jsou blanšírování a nadměrná vlhkost . K blanšírování dochází, když jsou plody zcela zakryty listy. Okurky potřebují sluneční světlo, aby se vyvinuly a udržely si zelenou barvu. Možná se vám podaří umístit plody tak, aby měly dostatek světla.

Co způsobuje, že okurky rostou velké?

Okurkám se nejlépe daří při poměrně vysokých teplotách, mezi 75 a 85 °C. Rostliny nesnášejí mráz. Protože se jedná o rychle rostoucí plodinu, musí být po celé vegetační období dobře zásobeny vláhou a rostlinnými živinami. Voda je pro okurky obzvláště důležitá ve fázi tvorby plodů.

Co se stane, když necháte okurky na révě příliš dlouho?

Ponechání příliš dlouhého růstu okurek na révě také omezuje tvorbu většího množství plodů . Pravidelné sklízení okurek podporuje rostlinu v růstu nových plodů.

Jak poznáte, zda jsou okurky příliš nebo málo zalité?

Příznaky toho, že dostávají příliš málo nebo příliš mnoho, jsou:

  1. Zkroucené listy. Pokud jsou křehké a tvrdé, možná je třeba zalévat více. Pokud jsou žluté a ochablé, máte podezření na přemokření.
  2. Hnědé listy a odumírající větve. Příčinou může být buď sucho, nebo hniloba kořenů způsobená přemokřením.

Je lepší pěstovat okurky na mříži, nebo na zemi?

Nechte okurky pnout
Okurky na mřížích se lépe sklízejí a jsou méně náchylné k chorobám. Okurkám se nejlépe daří, pokud mohou šplhat, místo aby se rozprostíraly po zemi . Úponky lián se zachytí plotů, provázků, drátěných mříží nebo vysokých klecí, takže liány po konstrukcích šplhají.

Jak dlouho můžete nechat okurky na révě?

Okurky potřebují dlouhé vegetační období a ke sklizni jsou připraveny za 50 až 70 dní . Sklizeň zralých okurek ve správnou dobu zajistí sladké plody, které nemají hořkou chuť. Příliš dlouho ponechané okurky na révě mají hořkou chuť, která ničí jejich svěží chuť.

Zvyšuje řez okurek výnos?

Ať už pěstujete okurky na mříži ve skleníku, v obruči, v tunelu pro housenky nebo jen v kontejnerech na terase, prořezávání postranních bodů růstu mezi listy, úponky a vyvíjejícími se plody okurky podporuje růst směrem vzhůru a pomáhá optimalizovat výnosy.

Jak vypadají přemokřené okurky?

Pokud jste rostlinu okurky přelévali, můžete vidět některé listy povadlé, žluté nebo hnědé . Tyto listy již nejsou schopny fotosyntézy a měly by být odstraněny. Odstranění odumřelého listu nebo listů umožní rostlině soustředit energii na nový růst.

Jak poznáte, kdy máte okurku odříznout od liány?

Letos jsem se pustil do různých odrůd, dříve jsem pěstoval rovnou osmičku a měli jsme problém, že byly vždycky strašně hořké. Takže jsem letos tuto odrůdu nevyhodil.

Mám okurky zalévat každý den?

Okurky rostou rychle a nevyžadují velkou péči. Stačí udržovat půdu trvale vlhkou centimetrem vody týdně (více, pokud jsou teploty sychravé a deště vzácné). Nedostatečná nebo nestálá vlhkost způsobuje podivně tvarované nebo špatně chutnající plody.

Má být mříž pro okurky svislá, nebo šikmá?

Na okurkách na mřížích je snazší dávat pozor na škůdce a choroby. Vertikálně pěstované rostliny produkují méně deformovaných plodů . Navíc je snáze zpozorujete a sklidíte (nemusíte se ohýbat ani shýbat).

Mohu pro okurky použít klece na rajčata?

Ty poskytnou révě oporu pro růst. A také nějaké steaky, které pomohou udržet klec v tech, které se stávají těžkými. A mám zde dvě rostliny. Takže.

Co se stane, když okurku utrhnete příliš brzy?

Na rozdíl od rajčat a jiné zeleniny na zahradě okurky po utržení nedozrají . Nevadí, když je sklidíte příliš brzy. Pravděpodobně budou mít jen jinou chuť a strukturu, než jakou hledáte.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: