Jak velké jsou rostliny rajčat Candyland?

Nikdy jsem nepěstovala jiné rajče rybízového typu, takže netuším, jakého vzrůstu dosáhne, ale tyto rostliny jsou naprosto mohutné. Obě moje mají v průměru 5 stop a na výšku asi 2,5 stopy.

Jak velká jsou rajčata Candyland?

Každý tmavě červený plod je kulatý, hladký a má v průměru jen asi půl palce, váží ¼ unce, ale každý kousek je nabitý velmi sladkou a bohatou chutí. Rychle si zvyknete vzít si hrst červených rajčat Candyland pokaždé, když vstoupíte na zeleninovou zahradu – jsou skvělou svačinkou přímo z révy.
Cached

Jak velké jsou rostliny rajčat Candyland?

Jsou rajčata Candyland determinantní nebo indeterminantní?

O rajčatech Candyland
Rajčata jsou neurčitá a jejich zrání trvá 55 dní. Tato rostlina může dorůst do šířky 3-4 stop. Je klasifikována jako rybízové rajče, které roste rychle, ale úhledně a zdrženlivě. Rajče Candyland nikdy nerostlo dlouhověce nebo neovladatelně jako většina rybízových (maloplodých) rajčat, která jsem'pěstoval.
Cached

Jaký druh rajčete je Candyland?

Rajče rybízového typu
Rajče Candyland Red je jediné rajče rybízového typu oceněné AAS. Rybízová rajčata jsou menší než cherry rajčata a jsou připravena k tomu, abyste si je „dali“ do úst přímo ze zahrady. Zahrádkáři ocení tmavě červené plody sladké chuti, které si můžete vychutnávat po celou sezónu.
Cached

Je rajče Candyland hybrid?

Drobných (½“) červených plodů s velmi sladkým chuťovým výbuchem. Balení obsahuje 12-15 sds. William Dam Seeds je rodinná společnost se sídlem nedaleko města Dundas v kanadském Ontariu.

Jak vysoká rostou červená rajčata Candyland?

Nikdy jsem'nepěstovala jiné rajče rybízového typu, takže netuším, jakých'vrstevníků dorůstá, ale tyto rostliny bývají naprosto mohutné. Obě moje mají snadno 5 stop v průměru a asi 2-1/2 stopy na výšku .

Jak stříháte rajčata Candyland?

Jakmile vaše rajče začne vytvářet první květní trs, můžete začít stříhat . Přísavka umístěná těsně pod prvním květním trsem zůstane . Stane se z ní další stonek, který bude vytvářet listy a plody. Všechny ostatní výhony pod tímto výhonem můžete odstranit.

Jaká jsou nejproduktivnější determinantní rajčata?

Determinantní odrůdy hroznů a třešní vždy plodí hojně. K rajčatům s mnohostranným využitím pro čerstvou spotřebu nebo konzervování patří odrůdy Roma, Rutgers, Marglobe a Oregon Spring . Všechny jsou snadno pěstovatelné, odolné vůči chorobám a poskytují spolehlivé výnosy.

K čemu se používají rajčata Candyland?

Rajčata Candyland mají veškerou chuť rybízových rajčat na úhlednější, kompaktnější rostlině, která vytváří krásnou výstavku trsů, jež se snadno sklízejí na jeden řez. Díky své malé velikosti se skvěle hodí na svačinu a do salátů, protože sklízejí spoustu drobných červených plodů, které překypují sladkostí!

Jak se staráte o rajčata Candyland?

Rajčata Candyland patří mezi rajčata, která se snadno udržují. Semena, která jsem založila, rychle vyrašila a vytvořila vydatné přesazené rostliny. Po zasazení do středně velkých nádob potřebovaly rajčata pouze pravidelnou hlubokou zálivku a každé dva týdny přihnojování tekutým rozpustným hnojivem na zeleninu .

Mám odstraňovat spodní listy u rajčat?

Když rostliny vyrostou, můžete pokračovat v odstraňování spodních listů až do výšky 18 cm od země, abyste zabránili šíření choroby . Pracujte, když jsou listy suché, abyste zabránili šíření choroby.

Můžete z rostliny rajčete odříznout příliš mnoho listů?

Chcete, aby rostlina rajčete poskytovala co nejlepší výsledky? Pak je'rozhodující vědět, kolik listů je třeba z rostliny odříznout. Zatímco příliš mnoho řezů může omezit vývoj a vyčerpat energetické zásoby rostliny'y , příliš málo jich může mít za následek nízký výnos.

Jaké je číslo jedna nejchutnějšího rajčete?

Rajče Brandywine
Rajče Brandywine
Odrůda Brandywine je asi nejčastěji označována za odrůdu rajčat s nejlepší chutí. Má dokonale vyváženou cukernatost a kyselost s vynikající staromódní chutí rajčat. Podmínky pěstování mohou ovlivnit kvalitu chuti více než u některých jiných odrůd na tomto seznamu.

Kolikrát se urodí determinantní rajčata?

Co se týče růstu skutečných rajčat, determinantní rajčata plodí najednou , v období přibližně dvou týdnů. Indeterminantní rajčata naopak plodí a dozrává méně plodů průběžně po celé vegetační období, dokud není příliš chladno.

Jak chutnají červená rajčata Candyland?

Rajče rybízového typu má menší plody než typická cherry rajčata, ale jeho supersladká chuť udělá velký dojem, zejména na lidi, kteří si myslí, že rajčata nemají rádi. Tato malá roztomilá rajčátka, která jsou ideální do koláčů, placiček a salátů, budete zbožňovat.

Měli byste rajčata zalévat každý den?

Nově zasazená rajčata dobře zalévejte, abyste se ujistili, že je půda vlhká a ideální pro růst. Na začátku vegetačního období zalévejte rostliny každý den ráno. Se zvyšujícími se teplotami může být nutné rajčata zalévat dvakrát denně . Zahradní rajčata obvykle vyžadují 1-2 cm vody týdně.

Je lepší rajčata prořezávat, nebo neprořezávat?

Prořezávání rajčat není nutné, ale může rostlinám prospět, protože umožní lepší proudění vzduchu, ochrání rajčata před chorobami a podpoří větší množství energie na tvorbu plodů .

Zvyšuje prořezávání rostlin rajčat výnos?

Prořezávání neboli selektivní odstraňování části porostu rajčat může zvýšit sklizňové výnosy a prodloužit období sklizně. Udržování rostlin rajčat u země dále snižuje výskyt běžných houbových chorob, jako je raná skvrnitost, septoriová skvrnitost listů a antraknóza, a zlepšuje kvalitu plodů.

Měl bych z rostlin rajčat odstranit všechny postranní výhony?

Rostliny rajčat kontrolujte jednou týdně a odstraňte všechny postranní výhonky, jakmile se objeví. Čím dříve, tím lépe, aby se veškerá energie rostliny přesměrovala do pěstování plodů, nikoliv listů.

Jaké je nejlepší domácí rajče?

8 oblíbených odrůd rajčat pro domácí pěstování

 1. Sungold. Rajčata Sungold. …
 2. San Marzano. Rajčata San Marzano. …
 3. Brandywine. Rajče Brandywine. …
 4. Veranda Red Hybrid. Rajčata Veranda Red Hybrid. …
 5. Chocolate Stripes. Rajče Chocolate Stripe. …
 6. Gardeners Delight. Rajčata Gardeners Delight. …
 7. Baby Boomer. Rajčata Baby Boomer. …
 8. Green Zebra.

Jaká je nejlepší všestranná rostlina pro pěstování rajčat?

Brandywine. Klasická z nějakého důvodu, rajče Brandywine je vynikající všestranná odrůda. Možná je to právě dokonalý červený kráječ (některé plody mají tendenci vypadat spíše růžově než červeně).

Která rajčata jsou lepší determinantní nebo indeterminantní?

Pokud obvykle jíte rajčata čerstvá a chcete mít zásoby po celou sezónu, zvolte indeterminantní odrůdu . Pokud žijete tam, kde je vegetační období dlouhé jen několik měsíců, mohou být lepší volbou determinantní rajčata.

Měli byste ořezávat determinantní rajčata?

Krátká odpověď zní ano i ne. Záleží na tom, jaký druh rajčat pěstujete. Pokud se jedná o determinantní rajčata, není třeba je prořezávat, ale neurčitá rajčata je třeba udržovat pod kontrolou.

Jaká je nejsladší velká odrůda rajčat?

Rajče Brandywine je velké dědičné rajče proslulé svou vynikající svěží sladkou chutí. Tato rajčata mají příjemně vyváženou sladkokyselou chuť, která se při dozrávání plodů na révě může změnit téměř v cukrkandlovou.

Jaké jsou příznaky přemokření rajčat?

Příznaky přemokření rostlin rajčat

 • Stojící voda kolem báze rostliny.
 • Zamokřená půda nebo nepříjemný zápach půdy.
 • Bílá, zelená nebo tmavá krusta na povrchu půdy nebo spodní části hlavního stonku.
 • Listy a stonky opadávají a vadnou, ale zůstávají zelené.
 • Kořeny jsou hnědé nebo černé a ochablé nebo kašovité namísto bílých a tuhých.

Měli byste rajčatům odřezávat spodní listy?

Pokud chcete, pak když je vaše rostlina. A to je pravděpodobně 20 palců vysoká, chcete odstranit možná čtvrtinu spodních listů a prostě je odstřihnout, což vytváří bariéru proti chorobám. To dělá

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: