Jak vypočítat výnos rajčat?

Obecně platí, že determinantní rajčata produkují 20-30 rajčat na rostlinu, což představuje asi 7-10 kg plodů. Přiměřeně dlouhá doba pěstování, voda a sluneční světlo umožní vytvořit zdravé rostliny, které snadno pojmou tento počet plodů. Indeterminantní rajčata produkují v rozmezí 12-40 liber plodů na rostlinu.

Jaký je průměrný výnos rostliny rajčete Roma?

Všechny druhy rajčat dávají v průměru asi 18 plodů na rostlinu, ale nejvíce plodů dávají rajčata Roma, a to v průměru 30 plodů na rostlinu .

Jak se počítá výnos rajčat?

Jaký je výnos rajčat na akr?

Stručný přehled – 1 akr = 8000 rostlin, výnos 1 akru rajčat = 12 tun , výnos 1 rostliny rajčat = 1,5 až 2,5 kg, výnos hybridní rostliny = 3 až 5 a někdy 5 až 10 kg.

Kolik je výnos rajčat na bušl?

Jeden bušl čerstvých rajčat váží 53 kg a dává přibližně 18 čtvrtlitrů konzervovaných rajčat nebo 15 až 18 čtvrtlitrů džusu. Přibližně z 2 1/2 až 3 1/2 kg čerstvých rajčat se vyrobí 1 čtvrtka konzervovaných rajčat.
CachedPodobné

Kolik se urodí z 1 rostliny rajčat?

Pro zjednodušení uvedu, že ze silné a zdravé rostliny neurčitého rajčete větší odrůdy můžete očekávat 20 až 30 rajčat.
Cached

Jaká rajčata mají nejlepší výnosy?

Černý krim
Černý Krim vyniká na trhu s dědičnými odrůdami pro šéfkuchaře. Silné rostliny dávají velké výnosy šťavnatých, komplexních plodů s kouřovou chutí, které jsou ideální pro kombinaci s bazalkou a balzamikovým octem. Forma plodů: Středně velká kulovitá odrůda. Průměrná velikost plodu & Hmotnost: 3 až 4 palce.

Jaká jsou semena rajčat s nejvyššími výnosy?

Vysoce výnosné odrůdy rajčat v Indii: Průvodce farmářů pro dobrou…

 • Arka Rakshak.
 • Vaishali.
 • Rupali.
 • Arka Shrestha.
 • Arka Vardan.
 • Rashmi.
 • Arka Vishal.
 • Pusa 120.

Jaký je maximální výnos rajčat?

Jednoduchý recept je zvolit časně dozrávající odrůdy na indeterminantních rostlinách rajčat . Tímto způsobem má rostlina rajčete nejdelší sezónu. Stejně tak vytvoří i největší rostliny. Jistě to může pomoci k vytvoření nejvyšší potenciální sklizně.

Jaká rajčata je nejvýhodnější pěstovat?

Pokud jste jako většina zahrádkářů, milujete chuť dědičných rajčat. Ale věděli jste, že dědičná rajčata patří k nejvýnosnějším druhům zeleniny? Pojďme prozkoumat úskalí pěstování této výnosné (a chutné) rostliny.

Kolik kilogramů váží 1 2 bušlů romských rajčat?

Ideální pro rajčatovou omáčku! Červená, zralá a připravená ke konzervování nebo zmrazení. Jeden půlbušl obsahuje přibližně 25 kg rajčat.

Kolik dostávají zemědělci za rajčata?

Zatímco celostátní průměrná měsíční cena těchto rajčat v obchodech s potravinami v roce 2021 klesla o 11 centů na 1,85 USD za libru, průměrná měsíční cena, kterou dostávají zemědělci, současně klesla o 16 centů na 0,56 USD za libru .

Kolik rostlin rajčat pro čtyřčlennou rodinu?

Průměrné doporučení je 5 rostlin rajčat na osobu .
I když miluji cherry rajčata a sendviče z krájených rajčat, s konzervováním a přípravou omáček to dotáhnete mnohem dál.

Jaké rajče je nejchutnější pěstovat?

8 nejlepších odrůd rajčat, které můžete pěstovat doma pro bohatou úrodu a chutné plody.

 • Sungold.
 • San Marzano.
 • Brandywine.
 • Červený hybrid Veranda.
 • Čokoládové pruhy.
 • Gardeners Delight.
 • Baby Boomer.
 • Green Zebra.

Snižuje prořezávání rajčat výnos?

Prořezávání neboli selektivní odstraňování části porostu rajčat může zlepšit sklizňové výnosy a prodloužit období sklizně. Dále udržování rostlin rajčat u země snižuje výskyt běžných houbových chorob, jako je raná skvrnitost, septoriová skvrnitost listů a antraknóza, a zlepšuje kvalitu plodů.

Zvyšuje vrcholová výsadba rajčat výnos?

Kontrola růstu. A omezte velikost rostliny. U těchto rév se stará o to, aby se rajčata na této révě vytvořila. a sklizeny. Je opravdu málo důvodů, proč si tuto révu ponechat.

Vydělávají pěstitelé rajčat dobré peníze?

Je pěstování rajčat výnosné? Pěstitelé rajčat mohou dosáhnout dobrého zisku, ale ceny kolísají a výrobní náklady mohou být vysoké. Přestože se jedná o víceleté rostliny, v chladných zimách se jim příliš nedaří. Pokud však již pěstujete jiné plodiny, jsou rajčata skvělou doprovodnou rostlinou.

Jaký je nejvyšší výnos rajčat z akru?

Výnosy venkovních rajčat
Výnosy při venkovním pěstování rajčat na stonkových plodinách jsou v průměru 60-100 tun na hektar ( 53 553 – 89 255 liber na akr ). Determinantní odrůdy však obvykle nedosahují výnosů vyšších než 30-50 tun z hektaru (26,77 6-44,627 liber z akru), což je dáno jejich menším sklizňovým cyklem.

Kolik váží 1 2 bušlů rajčat?

Přibližně 25 liber
Červená, zralá a připravená ke konzervování nebo zmrazení! Přibližně 25 liber .

Kolik rajčat je půl bušlu?

Ideální pro rajčatovou omáčku! Červená, zralá a připravená ke konzervování nebo zmrazení. Jeden půlbušl obsahuje přibližně 25 kg rajčat.

Kolik si mám účtovat za domácí rajčata?

Jednoduchá struktura cen
Mohlo by to fungovat takto: Rajčata se jednoduše spárují podle velikosti. Takže menší by mohla stát 1 dolar za kus, zatímco větší 1,50 dolaru.

Jsou rajčata dobrou plodinou pro zpeněžení?

Produktivní odrůdy dědičných rajčat vyprodukují 20 a více kilogramů prodejných rajčat v hodnotě asi 80 dolarů při maloobchodních cenách . To je výnos 13 dolarů na čtvereční stopu pěstební plochy. Výsadba asi 3 000 čtverečních stop s 500 rostlinami (to je pouze 1/15 akru) by mohla přinést 40 000 dolarů.

Kolik rostlin rajčat potřebuji pro 5 osob?

Pěstování Počet rostlin k pěstování
Tomatillo 1 až 2 na osobu
Rajče (třešeň) 1 na osobu
Rajče (krájené) 2 až 4 na osobu
Tuřín 5 až 10 na osobu

Kolik rostlin rajčat uživí pětičlennou rodinu?

Průměrné doporučení je 5 rostlin rajčat na osobu .
Pro ty z nás, kteří plánují vypěstovat dostatek rajčat na celý rok, to znamená, že je budou zavařovat, a když zavařujete, jde o rajčata na pastu.

Díky čemu mají rajčata při pěstování lepší chuť?

Podle Pantheeho by podmínky pěstování s příliš velkým množstvím dešťové nebo zavlažovací vody zhoršily chuť. „Méně srážek a více slunečního svitu zvýší chuť rajčat,“ vysvětluje. Jedním z ekologických důvodů, proč mají komerčně pěstovaná rajčata horší chuť ve srovnání s rajčaty pěstovanými na zahradě: zahrádkáři používají méně vody.

Jaká je nejlepší všestranná rostlina pro pěstování rajčat?

Brandywine. Rajče Brandywine je z určitého důvodu klasickou odrůdou, která je vynikající pro všestranné pěstování. Možná je to právě dokonalý červený kráječ (některé plody mají tendenci vypadat spíše růžově než červeně).

Jak prořezávat rajčata pro dosažení maximálního výnosu?

A zde je příklad přísušku. Vyrůstá z plodu. Tak tady máme květy. A pak tu máme přísušky vyrůstající po stranách. Takže. Odstřihnu je.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: