Jak zjistím, jaký je rok výroby mého vozu?

Chcete-li zjistit datum výroby svého vozidla, otevřete dveře na straně řidiče a vyhledejte velkou nálepku uvnitř dveřního otvoru. Tato nálepka by měla obsahovat informace o hmotnosti vašeho vozidla a také měsíc a rok výroby.

Jak zjistíte, jaký je rok výroby vozidla?

Vy. Modelový rok svého vozidla můžete zjistit také podle desáté číslice kódu PIN. V tomto případě je to C, což by znamenalo, že jde o model 2012 v závislosti na. Na roce výroby vašeho vozidla.

Jak zjistím, jaký je rok výroby mého vozidla?

Je rok výroby vozidla uveden v čísle VIN?

Desátý znak v 17místném čísle VIN představuje modelový rok vozidla . Tato norma platí pro vozidla vyrobená v roce 1981 nebo později. Před rokem 1981 nebyl formát VIN standardizován a lišil se podle výrobce.
Kešované stránky

Jak zjistím model a rok výroby svého vozu?

Pokud je vaše nálepka vybledlá a nevíte, jaký je modelový rok vašeho vozu, můžete použít VIN (identifikační číslo vozidla) . VIN je obvykle vyleptáno na čelním skle vašeho vozu. Z VIN se můžete dozvědět mnoho informací. Desátá číslice vašeho VIN u většiny vozů představuje modelový rok.
Kešované stránky

Co znamená osmé písmeno v čísle VIN?

A váš titul. Doufáme, že vám toto video pomůže, které vám přináší 1a auto calm. Váš zdroj kvalitních náhradních dílů a nejlepšího servisu na internetu.

Poznáte rok výroby podle sériového čísla?

Určení data výroby podle výrobního čísla: Podle prvních tří čísel sériového čísla vždy zjistíte datum výroby. První číslo je ROK výroby ; 2. & 3. číslo udává MĚSÍC výroby. Podrobné vysvětlení a příklady naleznete níže.

Jak dekóduji své číslo VIN?

Dekódování čísla VIN

 1. První znak udává, kde na světě bylo vozidlo vyrobeno. …
 2. Druhý znak označuje výrobce.
 3. Třetí znak vás informuje o typu nebo divizi vozidla.
 4. Čtvrtý až osmý znak vás informuje o značce vozidla, typu karoserie, velikosti a typu motoru, modelu a sérii.

Jak se čte číslo VIN?

Jak přečíst a dekódovat číslo VIN vašeho vozu?

 1. 1. – Písmeno nebo číslo udávající, kde na světě byl vůz vyroben. …
 2. 2. – Výrobce, který vůz vyrobil ….
 3. 3. – Konkrétní divize výrobce, která vůz vyrobila. …
 4. 4. – Bezpečnostní prvky a informace specifické pro daný model. …
 5. 5. – Série vozů. …
 6. 6. a 7. – Styl karoserie.

Jaká je 9. číslice kódu VIN?

Kontrolní číslice
Devátá číslice je kontrolní číslice , která se používá k odhalení podvodných VIN. Číslo, které se objevuje na deváté pozici, se liší a vychází z matematického vzorce vyvinutého americkým ministerstvem dopravy.

Jak zjistím číslo VIN svého vozu?

Kontrolu VIN si můžete nechat zdarma provést na stránkách National Insurance Crime Bureau (NICB), VehicleHistory.com nebo iSeeCars.com/VIN . Stačí zadat číslice vašeho vozu'a tyto stránky provedou vyhledání VIN a poskytnou vám informace o vozidle. Pro získání úplného obrazu byste však měli použít více než jednu z těchto stránek.

Jaké jsou tři nejdůležitější číslice VIN?

První číslice určuje zemi původu nebo místo konečné montáže vozidla. Druhá číslice označuje výrobce a oblast, kde bylo vaše vozidlo vyrobeno. Třetí číslice ve spojení s prvními dvěma číslicemi označuje typ vašeho vozidla'nebo výrobní divizi.

Co znamená sedmé písmeno v čísle VIN?

Pokud je na 7. pozici VIN písmeno, pak je vaše vozidlo vyrobeno v letech 2010 až 2039 . Pokud je 7. pozice VIN číslem, pak je vaše vozidlo vyrobeno před rokem 2010.

Jak se čte číslo VIN pro modelový rok?

Následující informace o identifikačních číslech vozidla (VIN) umístěných na podvozku pomohou určit rok výroby vozidla. Jak již bylo uvedeno, rok výroby vozidla'se označuje písmenem nebo číslem na desáté pozici zleva ve VIN. Jak je uvedeno výše, desátý znak VIN označuje jeho modelový rok .

Jaké je datum na výrobním čísle?

Excel ukládá data jako pořadová sériová čísla, aby je bylo možné použít při výpočtech. Ve výchozím nastavení je 1. leden 1900 pořadové číslo 1 a 1. leden 2008 je pořadové číslo 39448, protože je 39 447 dní po 1. lednu 1900. Většina funkcí automaticky převádí hodnoty data na pořadová čísla.

Jak mohu zdarma dekódovat své číslo VIN?

Krok 1: Přejděte na stránku https://vpic.nhtsa.dot.gov/decoder/ a zadejte celé číslo VIN do dekodéru NHTSA'VIN a poté klikněte na tlačítko Dekódovat VIN . Krok 2: Podívejte se do pole ve spodní části výsledku stránky, kde je výslovně uveden výrobní závod a země pro hledané vozidlo.

Jak přečíst číslo VIN rok?

Třetí číslo nebo písmeno používá výrobce vozidla k identifikaci, o jaký druh vozidla se jedná: osobní automobil, nákladní automobil, autobus atd. Desátý znak čísla VIN označuje modelový rok .

Co znamenají jednotlivé číslice v čísle VIN?

První číslice určuje zemi původu nebo místo konečné montáže vozidla. Druhá číslice označuje výrobce a oblast, kde bylo vaše vozidlo vyrobeno. Třetí číslice ve spojení s prvními dvěma číslicemi označuje typ vašeho vozidla'nebo výrobní divizi.

Jak si mohu bezplatně zjistit číslo VIN?

Zde je několik způsobů, jak si můžete nechat zdarma zkontrolovat VIN:

 1. Jedním z nejlepších míst, kde můžete získat bezplatné vyhledání VIN, je Národní úřad pro pojišťovací kriminalitu (NCIB). …
 2. CarFax. CarFax je lídrem v oboru, pokud jde o zdroje týkající se informací o vozidlech spotřebitelů'. …
 3. VINCheck.info.

Může mi číslo VIN prozradit, jaký mám model?

Číslo VIN se obvykle skládá z:
Udává výrobce, rok výroby, značku a model , a úroveň výbavy včetně jedinečných vlastností a specifikací.

Co znamená sedmá číslice v čísle VIN?

Vzhledem k tomu, že norma VIN se používá již více než 30 let, je třeba vzít v úvahu 7. číslici pro určení modelového roku vozidla . Pokud je 7. číslice číselná, jedná se o modelový rok v rozmezí let 1981 až 2009.

Lze vyhledat specifikace vozidla podle čísla VIN?

Na stránkách NHTSA.gov můžete zadat dotaz na VIN konkrétního vozidla a zjistit konkrétní informace zakódované v čísle. Dekodér VIN NHTSA'je veřejně přístupný na adrese: https://vpic.nhtsa.dot.gov/decoder/.

Jak dekódovat sedmimístné číslo VIN?

Jak dekódovat číslo VIN?

 1. Číslice 1 až 3 dohromady představují WMI (World Manufacturer Identifier).
 2. Číslice 4 až 8 představují část popisu vozidla.
 3. Číslice 9 je kontrolní číslice.
 4. Číslice 10 až 17 představují sekci identifikátoru vozidla.
 5. Jedenáctá číslice je kód závodu výrobce.

Jak zjistíte rok na 13místném VIN?

Na 10. pozici se nachází písmeno označující modelový rok . Písmena od B do Y odpovídají modelovým rokům 1981 až 2000. VIN nepoužívá písmena I, O, Q, U nebo Z. V letech 2001 až 2009 se místo písmen používaly číslice 1 až 9.

Jak převést sériové číslo na datum?

Pro převod takového sériového čísla na datum stačí změnit formát čísla buňky . Za tímto účelem jednoduše vyberte možnost Datum v poli Formát čísla na kartě Domů. Chcete-li použít jiný než výchozí formát, pak vyberte buňky se sériovými čísly a stisknutím klávesové zkratky Ctrl+1 otevřete dialogové okno Formátovat buňky.

Jak zjistit rok výroby motoru ze sériového čísla?

Datový kód motoru je zabudován v sériovém čísle za prvními dvěma čísly. Jako příklad lze uvést motor z roku 2013, který by měl toto číslo: 1013426. Číslo „13“ označuje motor z roku 2013.

Lze zkontrolovat VIN zdarma?

Jedním z nejlepších míst, kde můžete získat bezplatný vyhledávač VIN, je Národní úřad pro pojišťovací kriminalitu . NCIB je platforma, která vám pomůže zkontrolovat historii vašeho vozidla. Její používání je také velmi jednoduché, protože má pro vaše pohodlí připravený vyhledávací nástroj pro kontrolu VIN.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: