Jak velká je rostlina rajčete Paul Robeson?

4-8’Rajče 'Paul Robeson'Obecný název:RajčeZóna mrazuvzdornosti: 1-13S/WEExpozice: SlunceNajdete svou zónu? VyhledatVýška v dospělosti: 4-8'Rozteč: 24-36"Přečtěte si našeho průvodce pěstovánímLodě jako: 1 PINTA 28,86 CU IN.

Jsou rajčata Paul Robeson determinantní nebo indeterminantní?

Rajčata Paul Robeson jsou indeterminantní, což znamená, že jsou spíše dlouhá a pnoucí než kompaktní a keříčkovitá jako mnoho dalších oblíbených rajčat. Je třeba je zakořenit nebo přivázat k mříži. Mají rády plné slunce a úrodnou, dobře propustnou půdu.
Kešované

Jak velká je rostlina rajčat Paul Robeson?

Jak velká bude moje rajčata?

1 až 3 metry vysoká
Nenechte se zmást velikostí rostliny – i malá rostlina rajčete může přinést spoustu plodů. Odrůdy rajčat vhodné pro pěstování v květináčích obvykle dorůstají určité velikosti, obvykle 1 až 3 stopy na výšku , a pak začnou plodit.

Jak zasadit rajčata Paul Robeson?

Pouze přesazení: Nezačínejte příliš brzy! Vysévejte do místnosti 2 semena/buňku & zřeďte na 1, 1/8″ hluboko 6-8 týdnů před posledními mrazy na tepelnou podložku při teplotě 80°F do vzejití, 75°F po . Po vyrašení prvních pravých listů vysazujte do 3-4″ květináčů, sázejte do 3/4 stonku.

Kolik místa potřebuje rostlina rajčete?

Doporučují vzdálenost mezi rostlinami rajčat dva metry nebo více. Podle vědců z Výzkumného a informačního centra pro zeleninu Kalifornské univerzity v Davisu je cirkulace vzduchu obzvláště důležitá, protože ve vlhkém prostředí se choroby rychle šíří.

Kolikrát se determinantní rajčata urodí?

Co se týče růstu skutečných rajčat, determinantní rajčata plodí najednou , v období přibližně dvou týdnů. Indeterminantní rajčata naopak produkují a dozrávají méně plodů průběžně po celé vegetační období, dokud není příliš chladno.

Jaká determinantní rajčata je nejjednodušší pěstovat?

Dvě z nejsnadněji pěstovaných determinantních rajčat jsou Marglobe a Campbell's 33 , protože se přizpůsobí i méně ideálním podmínkám a produkují středně velká rajčata vhodná ke konzumaci v čerstvém stavu, k vaření i ke konzervaci. Ostatní typy se nejlépe osvědčují při vysokých teplotách, chladném létě nebo v krátkém vegetačním období.

Dávají rajčata přednost hlubokým nebo širokým květináčům?

Nádoby by měly být alespoň 5 galonů nebo 12 palců široké a hluboké, i když větší jsou lepší . Pro maximální produkci jsou ideální nádoby o objemu 10 galonů a více, zejména pro větší odrůdy rajčat. Keramické nebo plastové nádoby udrží vlhkost lépe než terakota.

Jak zabránit tomu, aby moje rajčata byla tak vysoká?

Snažte se rostliny seřezávat, když jsou výhony dlouhé 2 až 4 palce. Determinantní rostliny rajčat (ty, které dosáhnou výšky kolem 4 stop a přestanou růst) stačí prořezat pouze jednou. Neurčité rajčata lze prořezávat každých pár týdnů, protože stále vytvářejí nové listy.

Je Paul Robeson hovězí steak?

Velké soumračně červené ruské dědičné rajče typu beefsteak, které má v USA kultovní status. Paul Robeson je kultovní klasika. Semenáři a milovníci rajčat o této odrůdě básní.

Jak rajčata Paul Robeson chutnají?

Pojmenováno na počest Paula Robesona (1898-1976), slavného afroamerického herce, zpěváka a bojovníka za občanská práva. Sytě cihlově červené plody s tmavě zelenými rameny a červenou dužinou; 6-12 uncí. Známé pro svou výraznou chuť – kouřovou a zemitou s dokonalou rovnováhou mezi kyselostí a sladkostí .

Potřebují rostliny rajčat velké květináče?

Pokud jde o rajčata, platí, že čím větší květináč, tím lepší . Determinantní odrůdy by měly být vysazeny minimálně do nádob o objemu 10 galonů, zatímco indeterminantní odrůdy potřebují k prosperitě přinejmenším nádoby o objemu 20 galonů. Pokud jsou nádoby menší než tyto rozměry, nemusí být vaše rostliny tak produktivní, jak by mohly být.

Je pětilitrový kbelík pro rajčata dostatečně velký?

Pro každou rostlinu potřebujete nádobu o rozloze nejméně 1 čtvereční stopa nebo asi 2 litry. Lepší je větší nádoba o velikosti asi 2 čtverečních stop. Pětilitrový kbelík, který snadno seženete v železářství, je ideální velikost pro zdravý růst rostlin rajčat .

Je třeba determinantní rajčata stříhat?

Determinantní rajčata mají podle své genetické výbavy předem určenou velikost (stejně jako my). Rostou jako keře a nepotřebují žádný řez kromě odstraňování listů pod prvním květním trsem tak, aby se žádný nedotýkal země . Mají tendenci dozrávat nejdříve, často všechny plody najednou.

Přestávají determinantní rajčata plodit?

Co se týče růstu skutečných rajčat, determinantní rajčata plodí všechna najednou, přibližně během dvou týdnů . Indeterminantní rajčata naopak plodí a dozrává méně plodů průběžně po celou vegetační dobu, dokud se příliš neochladí.

Jaká je nejrychleji dozrávající rostlina rajčete?

Jaké je nejrychleji rostoucí rajče? Tuto čest mají nerozhodně Quedlinburger Frühe Liebe (indeterminantní typ, který dozrává za 40 dní) a Sub-Arctic Plenty (někdy prodávaný jako Chilly Willie, determinantní typ, který dozrává za 42 dní). Jedná se o dvě nejranější rajčata na světě.

Mohou být rostliny rajčat příliš velké?

Chcete-li rajče seříznout, hledejte odnože, které rostou v prostoru ve tvaru písmene „V“ mezi hlavním stonkem a větvemi. Z těchto odnoží se sice nakonec mohou stát plnohodnotné větve a přinést plody, ale rostlina rajčete může být s dalšími listy příliš velká a z dlouhodobého hlediska nebude přinášet tolik plodů.

Jak vypěstovat největší a nejchutnější rajčata?

Jak získat nejlepší rajčata:

 1. Zdravá půda, zdravé rostliny. Každý druhý týden obohacujte půdu o Tomato-tone a kompost, aby rostliny měly dostatek základních živin.
 2. Odstraňte poškozené rostliny. …
 3. Dobře zalévejte. …
 4. Přikryjte půdu. …
 5. Chraňte rostliny před teplem. …
 6. Odstraňte výhonky rajčat.

Co se stane, když odříznete vrchol rostliny rajčete?

Tento typ řezu se nazývá "topping, " a způsobí, že rostlina přestane kvést a zakládat nové plody a místo toho nasměruje všechny cukry do zbývajících plodů . Tímto způsobem plody rychleji dozrají a navíc je větší pravděpodobnost, že zelená rajčata, která utrhnete před mrazem, skutečně dozrají, když je přinesete dovnitř.

Mám seříznout vrchol rajčete?

Kontrola růstu. A omezte velikost rostliny. U těchto rév se stará o to, aby se rajčata na této révě vytvořila. a sklizeny. Je opravdu málo důvodů, proč si tuto révu ponechat.

Jaké je nejoblíbenější hovězí rajče?

Nejlepší odrůdy rajčat Beefsteak

 • Big Beef.
 • Beefmaster.
 • Rajče Pink Delicious.
 • Rajče Purple Boy.
 • Orange Wellington.
 • Sunny Boy.

Jaká je největší odrůda hovězího rajčete?

Tento obrovský červený beefsteak, vyšlechtěný Minnie Zaccaria z New Jersey, je výsledkem křížení obrovského červeného beefsteaku a gigantického růžového heirloomu. Big Zac™ zůstává jedinou odrůdou, která vypěstuje obrovské plody s výjimečnou, skutečnou chutí rajčat!

Jaké je největší rajče nejlepší chuti?

Rajče Mortgage Lifter
Bylo vyšlechtěno, aby bylo velké a chutné! Má masitou strukturu s malým počtem semínek, takže je ideální pro krájení na sendvič nebo přidání do čerstvého salátu. Rajčata Mortgage Lifter jsou velmi velká, jednotlivá rajčata dorůstají 2 kg a více.

Jaká je nejchutnější rostlina rajčat?

8 nejlepších odrůd rajčat, které můžete pěstovat doma, abyste měli bohatou úrodu a chutné plody.

 • Sungold.
 • San Marzano.
 • Brandywine.
 • Červený hybrid Veranda.
 • Čokoládové pruhy.
 • Gardeners Delight.
 • Baby Boomer.
 • Green Zebra.

Jsou lepší rajčata v květináčích, nebo v pěstebních sáčcích?

Můžete s radostí pěstovat tři rajčata v pěstebním sáčku nebo jedno rajče v květináči o průměru 20 cm, ale budou mnohem zdravější, spokojenější a produktivnější, pokud budou mít trochu více prostoru pro své kořeny , takže pokud můžete, pěstujte dvě rostliny v pěstebním sáčku nebo dejte jedné rostlině 30cm květináč. Bude to velký rozdíl.

Měla by se rajčata zalévat denně?

Rajčata pěstovaná v nádobách
Rostliny v kontejnerech zalévejte jednou až dvakrát denně, dokud nezaznamenáte, že z drenážních otvorů prosakuje vlhkost. Rostliny rostoucí na vyvýšených záhonech by se měly zalévat také denně . Často kontrolujte květináče, protože půda může rychle vyschnout, a vždy dbejte na to, aby byla půda vlhká, ale ne přemokřená.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: