Jak pečujete o determinantní a indeterminantní rajčata?

Odrůdy vhodné pro pěstování v květináčích, jako jsou Patio a Better Bush, jsou determinantní. Řez je nutný jen v malé míře nebo vůbec. Neurčité odrůdy pokračují v růstu a vytvářejí rajčata po celé délce stonků po celé vegetační období. Indeterminantní rostliny potřebují mimořádně vysoké podpěry o výšce alespoň 5 stop.

Prořezáváte determinantní a indeterminantní rajčata?

Determinantní rajčata dorůstají určité velikosti a poté přestávají růst. Indeterminantní rajčata rostou po celé vegetační období. Katalogy semen, balíčky se semeny nebo identifikační kolíčky pro rostliny uvádějí, jaký typ rajčat máte. Ořezávejte pouze neurčitá rajčata .

Jak se staráte o determinantní a indeterminantní rajčata?

Jak se staráte o determinantní rajčata?

Tak tedy k prořezávání. Budete si prostě brát . Vypnuto. Některé spodní části. Nebudete se pouštět do kloubů a vytahovat odnože.

Můžete sázet determinantní a indeterminantní rajčata dohromady?

Za druhé, determinantní i indeterminantní rajčata mají úžasnou chuť a lze je konzumovat čerstvá, konzervovaná, zavařená i sušená. A konečně, obě rajčata lze pěstovat společně a jejich pěstování je poměrně snadné. Záleží na tom, KDE je chcete pěstovat a KDY si chcete vychutnat úrodu.
Cached

Je v pořádku ořezávat determinantní rajčata?

Determinantní rajčata mají podle své genetické výbavy předem danou velikost (stejně jako my). Rostou jako keře a nepotřebují žádný řez kromě odstraňování listů pod prvním květním trsem tak, aby se žádný nedotýkal země . Mají tendenci dozrávat nejdříve, často všechny plody najednou.

Co se stane, když neurčitá rajčata nebudete stříhat?

Rostliny mohou být velmi vysoké a bujné, což může být v určitých situacích problém. Pokud je necháte na pokoji a v teplejším podnebí, jsou neurčité rajčata vlastně trvalky a budou se jen dále prodlužovat a zvětšovat. Indeterminantní rajčata jsou typem rajčat, která můžete agresivněji stříhat.

Kolikrát se determinantní rajčata urodí?

Co se týče růstu vlastních rajčat, determinantní rajčata vytvářejí plody najednou , přibližně za dva týdny. Nedeterminantní rajčata naopak vytvářejí a dozrávají méně plodů průběžně po celé vegetační období, dokud není příliš chladno.

Měl bych determinantní rajčata pěstovat v kleci?

Drátěné klece jsou ideální pro podporu determinantních odrůd rajčat , protože pomáhají udržet bujnou hmotnost plodů, které se vyvíjejí najednou. Hledejte klec na rajčata vysokou 3 až 4 metry a umístěte ji do země ještě před dozráváním rostlin, aby nedošlo k poranění kořenového systému.

Potřebujete oporu pro determinantní rajčata?

Ačkoli determinantní rajčata potřebují méně opory než neurčitá rajčata , může být dobré použít nějaké kůly nebo klece na rajčata, které pomohou udržet rostliny ve vzpřímené poloze, jakmile začnou plodit, zejména pokud se rostlina kvůli své hmotnosti naklání do strany.

Vrátí se neurčitá rajčata každý rok?

Indeterminantní rajčata rostou zdánlivě donekonečna . V závislosti na odrůdě mohou dorůstat výšky 6-20′. Tento typ pokračuje v produkci rajčat po celou vegetační sezónu, dokud je nezastaví silný mráz.

Mohu neurčitým rajčatům odřezávat vrcholky?

Takže vaše rostliny v podstatě. Ne. Získání rostou více vždy rád ponechávám vrchol. Asi dva až tři centimetry. Sám. Nedotýkám se ho pro případ, že by se něco stalo s rostoucí špičkou.

Musíte determinantní rajčata dávat do klece?

Ačkoli determinantní rajčata potřebují méně opory než indeterminantní rajčata, může být dobré použít nějaké kůly nebo klece na rajčata, které pomohou udržet rostliny ve vzpřímené poloze, jakmile začnou plodit , zejména pokud se rostlina kvůli své hmotnosti naklání do strany.

Měli byste pro determinantní rajčata použít treláž?

Drátěné klece jsou ideální pro podporu determinantních odrůd rajčat , protože pomáhají udržet bujnou hmotnost plodů, které se vyvíjejí najednou. Hledejte klec na rajčata vysokou 3 až 4 metry a umístěte ji do země ještě před dozráváním rostlin, aby nedošlo k poranění kořenového systému.

Měli byste prořezávat spodní část determinantních rajčat?

Obvykle by se mělo prořezávat spodních 6-7 odnoží až do prvního květního hroznu . Je však důležité si uvědomit, že z přísušku těsně pod prvním květním trsem se vyvíjí velmi silný výhon (obrázek 1), který vytvoří velké množství rajčat.

Jaké jsou nejlepší nádoby pro determinantní rajčata?

Výběr správné nádoby
Tyto sazenice mohou nyní vypadat malé, ale plně vzrostlá rostlina rajčete potřebuje hodně místa pro silný kořenový systém. Pro maximální produkci je ideální velikost květináče o průměru 18 palců pro determinantní rajčata a 24 palců pro indeterminantní rajčata.

Mám determinantní rajčata zakopat hluboko?

Pokud jde o rajčata, musíte sáhnout hluboko do kapsy. Většina zeleniny by měla být zasazena do jamky o velikosti květináče, ve kterém se dodává. Ale ne rajčata. Jsou to velcí a těžcí krmiváři, takže počítejte s tím, že je zakopete hlouběji do půdy, tak hluboko, aby část uříznutého stonku – viz níže – byla pod zemí.

Jak často byste měli stříhat neurčitá rajčata?

Neurčitá rajčata je vhodné stříhat ve dvou obdobích: na začátku sezóny, kdy rostlina obrůstá listy, a později, když se blíží konec vegetačního období.

Co dělat, když neurčitá rajčata příliš vyrostou?

A víte, že potenciálně mohou rostlině ublížit. A přijdete o některé plody. Takže to, co uděláme, je, že je završím a nechám je vyrašit a nasadit více plodů. A více

Odstraňujete postranní výhony determinantních rajčat?

Vezměte prosím na vědomí, že boční výhony není třeba odstraňovat z menších keříčkových (determinantních) odrůd . Profesionální tip – postranní výhony můžete použít k vytvoření dalších rostlin rajčat. Nechte je vyrůst do výšky asi 5 nebo 6 cm, pak je opatrně zaštipněte a vložte do květináče s vlhkým kompostem.

Musím determinantní rajčata dávat do klecí?

Ačkoli determinantní rajčata potřebují méně opory než indeterminantní rajčata, může být dobré použít kůly nebo klece na rajčata, které pomohou udržet rostliny ve vzpřímené poloze, jakmile začnou plodit, zejména pokud se rostlina kvůli své hmotnosti naklání do strany .

Mám u determinantních rajčat zaštipovat boční výhony?

Determinantní keříčková rajčata není třeba zastřihávat ani zaštipovat ! Tyto rostliny obvykle dorůstají pouze do výšky jednoho metru. Mají husté větvení a plodí na bočních výhonech. Pokud boční výhony zaštípnete, pouze snížíte výnos rostliny.

Lze pěstovat determinantní rajčata v pětilitrovém kbelíku?

Při pěstování rajčat v pětilitrovém kbelíku je zásadní zvolit správnou odrůdu semen rajčat. Měli byste zvolit determinantní odrůdy, které jsou kompaktnější a mají kratší vegetační období . Determinantní odrůdy jsou pro nádoby ideální, protože produkují konečné množství plodů a vyžadují méně řezu.

Která rajčata potřebují odstranit postranní výhony?

Kordonová rajčata – odstraňování postranních výhonů
Kordonová rajčata se nejlépe pěstují jako rostliny s jedním stonkem. Tyto vitální rostliny však přirozeně vytvářejí postranní výhony z kloubů, kde z hlavního stonku vyrůstají listy. Tyto postranní výhonky je třeba zaštípnout, aby rostliny rostly vertikálně na jednom stonku.

Mám prořezávat nižší větve rajčat?

Budu stříhat. Tohle je pryč. Protože nechci čtyři hlavní růstové stonky. Přesto růstové stonky jdou. Jsou tu tři, protože rostlina bude příliš bujná a kompaktní. A když stříháte, tak

Jaké větve odřezáváte u rajčat?

Chcete-li vypěstovat co nejsilnější rostlinu rajčete, zastřihněte boční stonky pod prvním plodovým trsem .

Jak poznáte, které větve na rostlině rajčete prořezat?

Determinantní rajčata nepotřebují žádný jiný řez než odstranění všech odnoží pod prvním květním shlukem, protože řez neovlivní velikost jejich plodů ani vitalitu rostliny. Pokud u determinantních rajčat provedete jakýkoli řez nad prvním květním trsem, pouze se zbavíte potenciálních plodů.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: